Sayfa 96 / 129 İlkİlk ... 46869293949596979899100106 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.426-1.440 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hocam alan değişikliğinde kredi hesaplaması nasıl yapılır?

mesela yabancı dil bölümüne geçersem özellikle başardığım yabancı dil dersleri 13'er krediden dil ve anlatımda 5'er kredidenmi hesaplanır?

birde alanımı yabancı dil olarak değiştirdiğimi varsayalım....genel kültürde iken aldığım krediler boşamı gider yoksa yabancı dil ders listesinde bulunmasa bile genel kültürde iken ortak ve seçmeli derslerden seçtiğim başararak kredilerini aldığım bütün derslerin kredileri hesaplanırmı?

şimdiden bu karışık soru için vereceğiniz cevaba teşekkürler.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

byabancı dil ile genel kültürün derslerine bak hangsii aynıysa o drsin kredisi kırılmaz öylebir yol denyebilirisnnn

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani genel kültürde ortak ders olarak bulunan milli güvenlik 1,2 yabancı dilin ortak dersi veya seçmeli dersi değilse aldığım 2 kredi boşamı gidiyo?

Üye
    Ahmet Yıldız Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    04:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

petekgül Hayır aldığın hiçbir kredi boşa gitmez. Sadece Bölüm değiştirdikten sonra genel kültür dersleri seçersen çok az kredi alırsın. Önceden aldıkların gitmez yani..

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bak benim alanım eşit ağırlıktıırr son dönem alanımı sözell yapmak istedimm ders seçimi yaparken alanı da değiştirdimm sonra baktım kredilerime 10 kredim eksilmişttiii bende mecburen tekrar eşit ağırlık yaptım hemennn 1 kredide 1 keridi benim içinn yani alan değiştirsen topu tpona 10 kredi ya fazlan olur ya eksiğin olurrrr böyle bir hesapp ortaya çıkarr zaten biz ders seçimi yaptığımızda alanda değiştire biliriz şayet değiştirdin diyelim seni tatmin etmediii tekrar eski alanına dönebilirisn istiyorsa tek tek bak hangi alanı değiştirince kredim ne hale geliyorrr tabi ders seçimi başadığı an 1 aya kadar müddetin varr değiştirmek içinnn onu sana söyllüyyeimmm

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hımm anladım çok teşekkür ederim yeterince aydınlatıcı oldu ama umarım dediğin gibi alan değiştirdikden sonra kafama yatmazsa tekrar eski alanıma dönebilirim dönemesemde çok çok şansıma küserim

Üye
    mancer Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpek hanım merhaba,oğlum lisede iki defa kaldığı için bu sene öğrenim hakkını kullanmış oldu

Şimdi açık liseye başlayacak.lise 3 den ayrıldı,dört zayıfı vardı.sizden ricam açık öğretime başladığında, sınavlara seçtiği alandan derslerinin tamamından mı yoksa kaldığı derslerden mi girecek?Bu dersleri verdiği zaman da 3. sınıf bitmiş mi olacak?Tm okuyordu şimdi ara sınıftan geldiği için alan değiştirme hakkı oluyor mu?sözele geçmek istiyor da.Aöl sitesinden gördüğüm kadarıyla sadece sözel diye bir bölüm yok.sosyal bilimler ve genel kültür bölümleri var.Bildiğimiz sözel bölüm genel kültür alanı mı oluyor?

Cevaplayacağınız için çok teşekkürler...

Üye
    gisemmmmm Avatarı

Son Giriş
    15.09-2009
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mancer;
    yardım edeyim ben size kaldığı derslerden sınava girer geçtikleri ona kredi olarak gelir.alanda değiştirebilir..aöl de sözel bölümü var..sosyal bilimler bölümü ts oluyor.genel kültür değil sosyal bilimler seçmesi gerek

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aöl yabancı dil mezunları okul öncesi öğretmenliği, ingilizce öğretmenliği, sınıf öğretmenliği vs gibi bölümleri tercih edebilirmi?

böyle bir imkan varsa öss de en az kaç puan almak gereklidir?

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan son sınıf öğrencilerine tek ders sınav hakkı tanıdı.

Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu imzasıyla ”Tek Ders Sınavı” konulu genelge yayımlandı.

Genelgede, 2008-2009 eğitim-öğretim yılı başarı durumu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda öğrencilerin büyük çoğunluğunun mezun olduğu, ancak az sayıda da olsa bazı son sınıf öğrencilerinin tek dersten başarısızlıkları nedeniyle mezun olamadıklarının tespit edildiği belirtildi.

Eylül ayında yapılmakta olan sorumluluk sınavları ile ortalama yükseltme sınavlarından sonra tek dersten başarısızlığı nedeniyle mezun olamayan son sınıf öğrencilerin, başarısız dersinin hangi sınıfa ait olduğuna bakılmaksızın valiliklerce belirlenecek tarihlerde sınava alınacağı bildirildi.

kaynak: http://www.dogrutercih.com/haber/lise-sonlara-mezuniyet-sansi-1697/

Üye
    elif232 Avatarı

Son Giriş
    16.09-2009
    Saat
    21:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek ablaaaaaa))) ek sınav hakkı verişmişş)))))))) 2 alan kredisinden eksiğim varr katılabiyormuyum hocam yardım edn lütfenn )

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

elif232;

evet katılabiliyorsun,hatta 13 kredi eksiği olan herkes,sadece ankarada sınav

Üye
    mancer Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba,size bir sorum daha olacak.daha öncede dediğim gibi oğlum düz lise(3.) ara sınıftan açık liseye başlayacak.kendisi kameramanlık radyo tv gazetecilik alanını istiyor.o bölümün meslek yüksek okuluna geçebilmek içinde lisede meslek bölümünde matbaa fotoğrafçılık,grafik vs. de okuması gerekiyormuş.tabii genel lisede okuyuncada bu bölüm için öss den iyi puan alması gerekir.benim sizden öğrenmek istediğim düz lise 3. sınıftan mesleğe geçip bu bölümü seçebilir mi yani geldiği yerden mi devam eder yoksa birinci sınıftan mı başlaması gerekir?
    ve iyi çalışırsa ne kadar sürer?

kısa zamanda cevap alabilirsem çok sevinirim çünkü gecikmeden kayıt için başvuru yapacağız.Teşekkürler...

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben bu yıl acık liseye baslıcam sectigim alanın universitede gecerli bi meslek edinmeme faydası olması lazım sosyal bilimler veya genel kultur secsem alanımı unide hangi meslekle ilgili bolumlere girebilirim?cvp icin simdiden tskler hayırlı gunler herkese

Üye
    keremli21 Avatarı

Son Giriş
    11.09-2009
    Saat
    21:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam çok teşekkür ederim hakınızı helal edin, dua ile...