Sayfa 95 / 129 İlkİlk ... 4585919293949596979899105 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.411-1.425 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hocam diyelim ben mısıra gittimm eğitimimi orda tamalamak istiyorummm burdan oraya ne tür evraklalarla gideyimm?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

88YS,
    192 krediyle mezun olunuyor ancak seneye ek sınav olup olmayacağı hakkında hiç bilgim yok,sen şimdilik çok çalış ve sınavlarda full kredi çekmeye bak...

Jon,
    Artık lise mezunları kpss sınavına giremeyecek ancak bunun bu yılki kpss için geçerli olup olmayacağı daha belli değil,,sınav şartları değişti,üniversite mezunu olmak gerekiyor,senin alanın genel kültür olduğu için tercih edeceğin bölümlerin alanından sorular cevaplamalısın,ayrıca yeni öss sınav sistemine göre iki sınav yapılacak fakat ücret hakkında daha bilgim yok..

Sfenks,
    Mezun olmak için 8 dönemi tamamlamak gerekiyor,8 olmadan mezun olamazsın,yani iki kez daha sınava girmen ve kredilerini tamamlaman gerekiyor..

Beyazgeceler,
    Sana ilk tavsiyem Mısırdaki okul ve eğitim şartlarını detaylıca araştır,orda okumaya karar verirsen Açık Liseden tasdiknameni alırsın,kaydını sildirirsin,gider oraya kaydını yaptırırsın ama önemli olan senin burdaki lise tasdiknamenin ordaki eğitim düzeyine denk gelmesidir,zarara uğramamandır,bir de öncelikle Türk okulları ve açıköğretim vb. okulları araştırırsan iyi olur....

Elif232,
    Seneye 192 krediye tamamlarsan mezun olursun inşallah evet maalesef össyi kazananlar girecekmiş ek sınava,açıkçası Elif senin 2 krediyle mezun olamayışına üzüldüm, ama yine de sen üzülme,sağlık olsun,hayırlısı olsun...

Gisemmmmm,
    Seneye ek sınav olup olmayacağı hakkında bişey diyemem,şu an için senin için bişey yapamayız,senin durumunda tam sınırda görünüyor,ama sen yine de telaşlanma ve sınavlarda full kredi çekmeye çalış...

Merve,
    Bu yıl da Ağustosta mezun olanlar var,diplomanızı üniversite kayıtlarına yetiştiriyorlar,yani üniversiteye yerleştirildikten sonra liseden mezun olmak normal...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lise mezunu olarak kpss girmem gerekiyor kaldırılıp kaldırılmadıgı kesin nerden ögrenebiliriz 2010 yılında yapılıcakmı yapılıcaksa hangi ay bellimi benim girmem gerekiyor kpss tam tarihi varmı

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocam orda açıköğretim yokk hocam eğer taksitnamemi alsam kaydımı sildirsem eğer orda bir okulda okuyamadımm sonra yine türkiyeye gelsem sıfırdan mı başalammam gerek tekrar?

Üye
    gisemmmmm Avatarı

Son Giriş
    15.09-2009
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abla bugün bşy duydum ama inandırıcı gelmedi çünkü öle bşy varsa açık liseyi biçok kişi bitiremez.4 yıllıklar 12 dönemi aşarsa öss sınawına ve ünw. alınmıyolarmış doğru deil dmi???çünkü benm 4 dönem örgün eğtm ve 4 dönemde açık liseyle 8 dönemim oldu.örgün eğitmde derslre girmedm(çoook pşmanmmm x((() ve hiç kredi gelmedi ordan x(((şuan açık liseden aldğm 88 kredm var 4 yıllığım ve 8.ci dönemimi tamamladım.ben 2010da olcak ilk sınavda full alırsam 118 kredm oluyo.118 kredyle öss başvurusu yapabilir myim??diğer 2 sınavdada full alıp 178e tamamlarm ama ek sınav vermeleri gerekki 192 olsun.ek sınav verirler mi şmdiden bilemyiz kesn olarak ama werme şansı olduğu için össsınavına girebilir miyim.verirlersede ek sınavı 3.dönem sınavında geçemyenlere verirler benm durumumda verirler mi?aslında özetlemek gerekirse 2 sorum var abla..1-)4 yılıklar 8 dönemi aşarsa össye giremiomş yda 4 yıllık nrml örgn bi ünvrstye alınmıolarmış bu doğru deil dimi?bna şaka gibi geldi ama emin olmak istiyorum.2)dönem şartım tutuo abla ama kredilerime bakarak ve full yapcağımı warsayarak bakarsak 1.dönem sınavı sonrası öss başvurusu yapabilecek miyim ?çok uzun olduözür dilerm x(

----------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: battusay Mesajı Gör
    ipek hocam kpss konusunda bence bir yanlışnız var kpss de lise mezunlarının giremeyeceği haberii nerden aldınız bilmiyorum ama kesin bi yanlışınız var bence.. 2010 da kpss olacak lise mezunları da girecek bu sınava sınav tarihi de muhtemelen eylül gibi olacak daha öne de alınabilir...
    bu konuda ben yardım etmek istiyorum bgn dershane hocalarımızda söyledi lise mezunları kpss ye girebiliomuş.

Üye
    OnLyTime Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb hocam.. ben açık ilköğretimde 8.sınıftan kayıt oldum ve ilk sınavım 14 kasımda bu sınavdaki tüm derslerden geçer not alırsam 1.dönem sonunda mezun olurmuyum.?

Üye
    Ahmet Yıldız Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    04:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Öncelikle vereceğiniz cevaplardan ötürü şimdiden teşekkür ederim.
    Açık Öğretim de 3. Dönemim ( 4 sınava girdim 2 sini kaçırdım ) ve 92 Kredim var Bölümüm yabancı dil. Bu bölümün avantajları ve dezavantajları nedir acaba ? Üniversitede hangi bölümleri seçebilirim
    Birde site sayfasında zorunlu dersler kısmını hep öğrenmek istemişimdir ama bir türlü fırsatım olmadı
    Buradaki dersleri vermeden mezun olamıyormuyuz ? Eğer böyleyse çok kötü çünkü birebir ders almadan matematik kimya fizik gibi derslerden geçmem imkansız..

Tekrar teşekkürler iyi günler dilerim...

Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    0

mrb hocam ben şimdi sizden ve bu sıteden abılerım ablalarımın sayesinde tekrar okumak için açıkögretime kayıt oldum...
    babam kayıt yaptırmış beni babama kagıt vermişler
    kagıtta açıkögretımın sıtesı var o sıtedn takıp etsın dıye o siteye girdim kişisel bilgilerde özür durumu özürsüz yazıyo bu sorun olurmu veya orda özrümü bellı etseydık bı kolaylık olurmuydu
    ve bırde bana hiç kıtab falan verılmemış bununla ılgılı napim
    nolur bu konuda yardıma ıhtıyacım var

Üye
    ayyildiz174 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2015
    Saat
    01:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam önceki soruma cevabınız için teşekkür ederim.Sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bugün kaydımı SİLİK FORM C ile yeniledim.Ama öğrenci no ve şifrem ile sisteme giriş yaptığım zaman bilgilerimi görüyorum fakat şu anda ders seçme işlemi yapamıyorum.Acaba dersleri daha sonramı seçeceğiz yoksa benim kayıt sistemimde mi bir sorun var?

Üye
    sfenks Avatarı

Son Giriş
    08.09-2009
    Saat
    11:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek abla şimdi ben 7 dönem sınava girsem öss ye girebilirmiyim yani össden sonrada 8 .dönem sınavar girerim olmazmı lütfen cvpla

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocammmmm çok sıkıştımmm bir yandan mısır bir yandan sınavlar bir yandan öss bir yandann ben bir yandan sizzz birr yandan ailemmmm hoccammmmmm mısrda açık lise sınavı olamazmıyımmm sınav kitapçığı bana kargoyla gelsinnn yada biri benim yerime girisnnnn sınava olurmu bunlardan biri

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam iyi akşamlar aöl yabancı dil alanı alan dersleri ingilizce ile dil ve anlatımın kredidileri kaçtır?

Üye
    Ahmet Yıldız Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    04:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben söyleyeyim petekgül
    Yabancı dil alan dersleri 13 er kredi
    2 yabancı dil dersi seçersen 4 kredilik dersin kalıyor orasıda sana kalmış ama 13 kredi vermesi için alanının yabancı dil olması gerekiyor..

Üye
    petekgül Avatarı

Son Giriş
    09.09-2011
    Saat
    16:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim

Üye
    hasan1907 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    uzun bir aradan sonra mrb herkese mstf ümit arkadaşım kitapları kayıttan yaklaşık 1 ay sonra veriyorlar sen genede halk eğitim büronu ara yada internetten duyuruları takip et özrünü keşke baban söyleseydi bu konuda aol yi ara yardımcı olurlar sana