Sayfa 90 / 129 İlkİlk ... 4080868788899091929394100 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.336-1.350 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hocam seneye 3 dönem sınav yapılacak. Forumda yazılanları hep takip edıorum seneye 3.dönemde yanı agustos ayında mezun olacaklara öss başvurusu yapabilirsiniz onu ayarlarlar dediniz.Şimdi össye başvuru için kredi 160 dan yuksek olmalı diosunuz biraz çelişkili oldu.......

Üye
    nihat48 Avatarı

Son Giriş
    23.08-2009
    Saat
    08:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam'a ve herkese merhaba...

Aiö ile ilgili sorum;

Bir senede 3 sınıf oluyormuş? Geçen yıllarda çıkmış sınavlara baktım, oturum'lar karışık almış sınıfları, mesela kitapçıkta 7. sınıfda var 6.da ..

Doğal olan, her sınav bir sınıfın bütün derslerini kapsamaz mı? Mesela ilk sınav ekim 14'de herhalde ve sıfırdan okuyan ilk önce bu sınavda 6. sınıf derslerini vermeyecek mi?

Şimdiden teşekkürler...

Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    0

slm ablacım ben sana yıne yazmıştım hatırlarsan ya benım sana şimdikı sorummm açıktan bu lise kaç yılda bıtıyorrr

Üye
    sevgi_44 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    23:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam muaf dersler katakorisine baktım zaman ortak derslerimin hepsi muaf...ozaman sorun yok sanırım tek puan için 29 agustosda sınava gircem.herkese başarılar...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocammm neler duyorumm bennnn öss hakkında.... aln kredimmizmi 165 olcak yoksa ortak kerdimizmi ,yoksa 2 sinin toplammıı? eğr ortak krediyse kaçıncı döneme kadr 165 yapmamız lazımm? BEN 2 DÖNEM ÜST ÜST E HAYATTA 30 KREDİ ALAMAMMMMM HOCAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM YANDIMMMMMMMM YANDIMMM HAYELELRİMMMMMM MEYVE SUYUNA DÜŞTÜÜÜÜÜ

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öss kayıtları ocak ayınının sonunda başlıyor ocak ayındakı sınav sonuçları bellı olduktan sonra sene sonu mezun olabiyorsan kayıt yapabiliyorsun..... aöl, öss ye başvuru şartında sayı verilmiyor 130 veya 160 gibi, sene sonu mezun olacaklar giricek diyor. Ama matematiksel olarak düşünürsen agustos ayında mezun olabilmek için ocak ayındaki sınav sonucu toplam kredinin en az 132 olması lazım bunun için 2 dönem üst üste tam kredı çekmen gerekiyorsa çekiceksın başka yolu yok.

Üye
    kırıkkaleli Avatarı

Son Giriş
    25.08-2009
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hanım merhabalar,ben lise3'e geçtim yani lise 2 yi tamaladım.ben şimdi okulumu açık ögretim lisesinden devam ettirmek istiyorum.şimdi ben ilk baştan mı başlıcam.nası olcak beni aydınlatırsanız çok sevinirim hemde çok acill.şimdiden teşekkür ederim...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kırıkkarelii hemn taksitnameni alıp halk eğtime kayd oluyorsunnn taksit nameylee kayıt olsannn sadece kaldığın yerden devam edecnnn sıfırdan başlammsıın korkmmaaa tahminimmce yeni kayıtlara azkaldııı ama hocammmı beklee odaha güzel anlatırrr

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çağatay,
    Gelecek yıl için kesin bilgiler veremem ki,tahminen yazdım bunu da her zaman belirttim,ayrıca verdiğim bilgilerde hiç bir çelişki göremedim,sen yanlış anlamışsın,bunu komisyon ayarlıyor,sen de nerde işine yaramayan lazım olmayan ve net olmayan konular varsa didikleme artık,1 yıl sonrası için sorular sormayın arkadaşlar hepinize diyorum,bir daha senin bu tür gereksiz ve cevabını da kendin bal gibi bilip de irdelediğin hatta cevabını hem soruyu sorup hem de foruma yazdığın yazdığın,açık bulurcasına irdelediğin sorularına cevap yazmam Çağatay,bir daha oku...
    Nihat,
    Diploma ile kaydolanlar 6 sınıfın tüm dersleri ile 7. sınıfın dört tane dersinden sınava girer,bunun haricinde okuyan veya tasdikname ile kaydolan öğrencilerin durumlarına göre dersleri de değişir,ve sınavda her öğrencinin durumu farklıdır,kendi durumuna uygun derslerden oturumuna göre girerler..

Mustf Ümit,
    Bu senin çalışmana başarına bağlı,ama en kısa 2,5 yıl..

Ruken,
    160 kredi eski sisteme göre,gireceğiniz en son sınavdan önce toplamanız gereken kredi olarak tahminen vardiğim bir sayı,sistem değiştiği için henüz belli değil..

Beyazgeceler,
    Yukarda arkadaşlarına da dediğim gibi seneye öss için kredi ile ilgili verdiğim bilgiler eski sisteme göre verdiğim tahminen bilgilerdi,seneye nasıl olur bilemiyorum...
    Önem sırası:0rtak-alan-seçmeli
    İlk iki sene için ortak alan farketmez..

Kırıkkaleli,
    Ayrıldığınız okuldan tasdiknamenizi almak zorundasınız,büronuzla konuşun,onlar sizi yönlendireceklerdir...Ayrıca kaldığınız yerden devam edersiniz...Sıfırdan başlamazsınız...

Zeynep,
    Normalde orta ama Açık İlköğretimden mezun olanların not otalamalarıyla kıyaslandığında iyi sayılır...Ayrıca kayıtlar başladı,liseye de kayıt yaptırabilirsin.büronla görüşmelisin..

Jon,
    Bu Perşembe şifrenle sistemden öğrenebilirsin...

Arkadaşlar, Açık Lise ve Mesleki Açıköğretim Lisesi yeni kayıtlar ve kaydı silik olanların kayıtları başladı,ilköğretim mezunları ve liseden tasdiknameli olanlar www.aol.meb.gov.tr ve www.maol.meb.gov.tr adreslerinden gerekli bilgiyi alabilirler...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

soru:1hocamm açık lisede ortak derslermi önemli yoksa alan ?
    soru:2hocam ben ders seçimi yaptığımda ilk dönem 20 kredi ortak seçyim 10 kredi alan böyle daha iyi olur demi?
    yada hepsini ortak yapayımm? sizin tafsiyeniz hangisi?

Üye
    helin985 Avatarı

Son Giriş
    06.04-2010
    Saat
    14:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: İPEKEZGİ Mesajı Gör
    Helin985,
    Açıkilköğretimde her sınavda bir sınıf geçiyorsunuz,ilk sınavınız Kasım'da yapılacak,ayrıca üst sınıftan da ders seçebiliyorsunuz,başarılı olursanız bir yılda mezun olabiliyorsunuz,kitaplarınızı bürodan alıp evde çalışacaksınız,sorular test şeklindedir..Engelini daha net yazarsan sana cevap verebilirim,Yürüme engelli misin?

evet hocam yürüme sorunum var sol ayakta sorunum var aksıyorum.

Üye
    cankız21 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2011
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb melek hnm;Meslek liseleri katsayı farkı kaldırıldı diye biliyorum eğer böylise ben öss de zaten çocuk gelişimi bölümünü istiyorum.Açıklisede 3. yılım bitti alanım eşitağırlık,kredim 128 ben açıköğretim meslek liseisne geçiş yapabilirmiyim yada mantıklı olurmu böyle bişey çünkü hep sayısal derslerim kaldı onlar biraz zorlucak beni bu yüzden.sayfama girip bi karmısnız durumuma sizce ne yapmalıyım?şimdiden teşkekürler..2061062354

Üye
    okyanusummm Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    21:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpek hocam dediğiniz gibi durumum şuan mezun görünüyor mezuniyet belgesi yani çıkma belgesi için dilekçe yazdım göndermeden önce ankarayı aradım bana dedilerki dilekçeyle başvuru yaparsan 1 ay içerisinde belge sana gelir senin buraya gelip alman gerkir hocam eylülün 7 sine kadar kayıt yaptrmam gerekiyor sizcede yatişmezmi birde diploma numaram belli olduğunda çıkma belgesi alamayacağımı sölediler sisteme baktım diploma numaram belli değil daha ama 3- 5 güne belli olacağını söledi ankara ne yapayım ne edeyım hocam şimdi ben bi düğümü çözüyoruz bi düğüm daha allah herkesin yardımcısı olsun şimdiden saolun hocam .. 2062010791

Üye
    sevgi06 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2009
    Saat
    08:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak bilginiz varmı?

Üye
    zeynep0691 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2009
    Saat
    17:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam ben açık liseye kaydımı yaptım şöyle yazıo bilgilerim de genel kültürün ortak kredi ve alan kredisi şartı var mı dedim yok dediler

Okul / Alan - Bölüm:AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / GENEL KÜLTÜRÖğrencilik Durumu :ÖN KAYIT ÖĞRENCİSİ
    ne zaman aktif olurum