Sayfa 76 / 129 İlkİlk ... 266672737475767778798086126 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.126-1.140 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    denizecem Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    21:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hatice Kubra İngilizceyi evde cok rahat ogrenebılırsın . Özel Egıtım cD Setlerı var görsel olarak cok kolay.Genel Kultur alanını sectım dıyorsun.ÖSs Düşünmüyorsan guzel ama ÖSS dusunuyorsan Alanını Degıstırmenı Tavsıye ederım
    BeyazGEceler : Esıt Agırlıkda Ünw İçin güzel Bölümler var. Sözelde pek o kadar bölüm yok. açıkögretımdede tabıkı Okul puanı gelıyor.Dıploma notuna göre tabıı.

Üye
    sevgi06 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2009
    Saat
    08:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ben aölde genel kültür bölümü okuyorum ve genel kültür okuyanlar üniversiteye başvurup aöfde okuyamaz diye birşey duydum bu doğrumu yani şimdi ben össye giremeyecekmiyim?

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar aöl genel kültür bölümünde okuyorsunuz öss ye girebilirsiniz bildigim kadarıyla sadece genel kültür bölümünde seçebileceginiz meslekler sınırlıdır yani aöl genel kültür bölümünde okuyan öss ye giremez diye bir kural yok iyi akşamlar

Üye
    su_damlasi Avatarı

Gerçek Adı
    makbuş
    Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

açık öğretimden kamu yönetimi okusam zorlanırmıyım_?(düz lise bitirdim sayısal bölümünü okudum )

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben açık lise genel kültür bölümünde okuyorum öss de sözel seçebiliyormuşum galiba ben ilahiyat istiyorum acaba yüksek puan alırsam okuyabilirmiyim?

----------

birde hocam benim alt yapım yok öss ye nasıl çalışmamı önerirsiniz?
    bölümüm sözelye sadece sözelleremi çalışmam gerekiyor?

----------

Henüz mezun olmamış, ancak Öğrenci Seçme Sınavına başvurabilmek için gerekli şartları taşıyan öğrenciler için, mezuniyet belgesine ihtiyaç yoktur. Her yıl Öğrenci Seçme Sınavı başvuru tarihinden önce, sınava başvurabilecek Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin listesi, Açıköğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine gönderilir. Öğrenci Seçme Sınavına katılmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, bu listeye göre değerlendirilir.
    ÖSS sınavına, öğretim yılı sonunda mezun olabilecek krediye sahip öğrenciler başvurabileceklerdir. Örneğin; genel lisede okuyan bir öğrenci bir dönemde en fazla 40 kredilik ders alabilir. Bir öğretim yılında 40x2=80 kredilik ders alıp başarılı olması mümkün olacağından mezuniyet kredisinin en az 80 kredi eksiği olan 144-80=64 krediye sahip olması gerekmektedir.
    ÖSS'ye başvurabilmek için Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin 5. dönem Genel Lise öğrencilerinin ise 4. dönemi bitirmiş ve aktif veya donuk öğrenci olmaları gerekmektedir.

----------

benim kredim 112 dönemim 6,
    bu yıl 8 dönem olacak ve sınavlar 3 e çıkarıldığı için kredimi de tamamlayacağım öss ye girebilecekmiyim 2010 da bu yıl yani??

----------

lütfen beni bilgilendirinn

Üye
    cennet93 Avatarı

Gerçek Adı
    cennet
    Son Giriş
    03.08-2009
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    ben açıköğretimlisesine okuyorum.fen bilimleri bölümündeyim. 2 dönem tamamladım 1. dönem 30 kredi aldım ama 2.dönem 28 kredi aldım 4 yılda mezun olabilmek için her dönem 30 kredi almalı mıyım?
    başka bir soru:çevremdekiler açıköğretimden üniversite sınavına girecek olanlara açıkliseden hiçbir okul puanı gelmediğini söylüyor(ki bu da beni bi hayli üzüyor),bu doğru mu?eğer yanlışsa ne kadar puan gelebileceğini söyleyebilir misiniz?yani bundan sonraki 3 yılımda her dönem 30 kredi almayı başarabilirsem diploma notuma göre okuldan gelecek puanımın ortalama kaç olabileceğini söyleyebilir misiniz?yani düz lisede okuyan o kadar da başarılı olmayan arkadaşıma 72 puan geldi ,benim de buna yakın bir puan alabilmem mümkün mü?başka bir sorum da üniversitede resim öğretmeni yada mimarlık okumak istiyorum fen bölümünden bu bölümleri okuyabilir miyim?
    cevaplarsanız çok sevinirim.

Üye
    denizecem Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

off off İpek hocam nerdesın Valla Bende alıp başımı gidecem bu AOL stres öldurdu Benı.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cennet 93: resimm öğretmeliiği ve mimarlık okuman içinn öss ye girip sonra yetnek sınavlarına girmen lazımm resim içinn öyle biliyorumm mimarlık içinn özel yetenek istiyorlarmı bilmiyorumm okul puanına gelince ben denizecem arkadaşıma bir kaç gün evel bu soruyu sormuştumm yani (ek puan diyorsunn) ek puan bizede veriyorlar diploma notuna göre merak etme verirler ...bide mimarlık derken iç mimarlıkmı yoksa normal mimarmılıkmı istiyonnn

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: çılgıntürk Mesajı Gör
    merhaba ben açık lise genel kültür bölümünde okuyorum öss de sözel seçebiliyormuşum galiba ben ilahiyat istiyorum acaba yüksek puan alırsam okuyabilirmiyim?

----------

birde hocam benim alt yapım yok öss ye nasıl çalışmamı önerirsiniz?
    bölümüm sözelye sadece sözelleremi çalışmam gerekiyor?

----------

Henüz mezun olmamış, ancak Öğrenci Seçme Sınavına başvurabilmek için gerekli şartları taşıyan öğrenciler için, mezuniyet belgesine ihtiyaç yoktur. Her yıl Öğrenci Seçme Sınavı başvuru tarihinden önce, sınava başvurabilecek Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin listesi, Açıköğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine gönderilir. Öğrenci Seçme Sınavına katılmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, bu listeye göre değerlendirilir.
    ÖSS sınavına, öğretim yılı sonunda mezun olabilecek krediye sahip öğrenciler başvurabileceklerdir. Örneğin; genel lisede okuyan bir öğrenci bir dönemde en fazla 40 kredilik ders alabilir. Bir öğretim yılında 40x2=80 kredilik ders alıp başarılı olması mümkün olacağından mezuniyet kredisinin en az 80 kredi eksiği olan 144-80=64 krediye sahip olması gerekmektedir.
    ÖSS'ye başvurabilmek için Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin 5. dönem Genel Lise öğrencilerinin ise 4. dönemi bitirmiş ve aktif veya donuk öğrenci olmaları gerekmektedir.

----------

benim kredim 112 dönemim 6,
    bu yıl 8 dönem olacak ve sınavlar 3 e çıkarıldığı için kredimi de tamamlayacağım öss ye girebilecekmiyim 2010 da bu yıl yani??

----------

lütfen beni bilgilendirinn
    lütfennnnn

Üye
    DieAlone Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir - İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çılgıntürk 4 yıllık sistemde maximum 30 kredilik ders seçebiliyorsun 1 dönemde, yeni sistemle 4 yıllıklar yılda 3 kez sınava girebilicek 3x30= 90 kredi yapar mezun olmak 192 kredi istiyor sanırım, çok çalışırsan hem öss girebilirsin hem de liseyi biterebilirsin 2010 yılında. Aslında çağrı merkezine mail atsan yada telefonla görüşsen daha çok yardımcı olurlar, onuda yapamıyorsan en yakın halk eğitim merkezine uğraman yeterli.

Üye
    denizecem Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CılgınTurk: 3 sınavdan 2 sınde full cekmen ve 3 sınavda en az 20 puan alman gerekıyor kendıne guvenıyorsan mezun olup ÖSs gırersın.Ben Tasdıkname ıle kayıt yaptırdım ve 3 yıllık sıstemde sadece 2 donem sınava gırıp 1. donem 35 ve 2. donem 37 kredı toplayıp mezun oldum Çalısırsan yaparsın. ama Tabı Aksılıklerıde goz onunde bulundur sen yınede

----------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: HaticeKübra Mesajı Gör
    denizecem gerçekten yapabilirmiyim acaba ya aslında kendime güveniyorum ama yeni bir dil ondan korkuyorum işte ayrıca üni düşünüyorum ingilizce kurslarına da girmeyi düşünüyorum
    Tabı Yaparsın Cok Gozunde Buyutme Senın O kadar Ingılızce bılenden eksıgın yok. Isteklıysen Ve Severek calısırsan basarırsın

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DieAlone Mesajı Gör
    Çılgıntürk 4 yıllık sistemde maximum 30 kredilik ders seçebiliyorsun 1 dönemde, yeni sistemle 4 yıllıklar yılda 3 kez sınava girebilicek 3x30= 90 kredi yapar mezun olmak 192 kredi istiyor sanırım, çok çalışırsan hem öss girebilirsin hem de liseyi biterebilirsin 2010 yılında. Aslında çağrı merkezine mail atsan yada telefonla görüşsen daha çok yardımcı olurlar, onuda yapamıyorsan en yakın halk eğitim merkezine uğraman yeterli.

teşekkür ederim arkadaşlar
    o kadar soru sorup sizi yordum kusura bakmayın
    ama o kadar çok çağrı merkezini aradım
    ve halk eğitimede gittim adam benimle dalga geçti
    önce kredini topla öyle gel diyor
    ben diyorumki mezun olabiliyorsam öss için dershaneye gitcem
    adam yine dalga geçiyor
    önce kredini topla diye
    tam 3 vesait yaptım gittim halk eğitime ve gördüğüm muamele bu oldu..
    yazıklar olsunki ..

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çılgıntürk, bnde senın durumundayım ama benım kredım 121 son 2 sınavdır full kredı çekıorum sende çekebilirsin halkeğıtımdekilerı kafaya takma burdakılerde öle össye girebileceğimizi umut edıorum

Üye
    denizecem Avatarı

Son Giriş
    27.07-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen Dedın gıbı HALK EGITm merkezı adamı katıl eder . agzından laf alamıyoruz.

Üye
    DieAlone Avatarı

Son Giriş
    23.01-2010
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir - İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben İzmir'in Gaziemir ilçesinde yaşıyorum burda ne zaman halk eğitime gitsem fazlasıyla yardımcı oluyorlar sağolsun çok iyi isanlar öğrencilerle oldukça iyi ilgileniyorlar.