Sayfa 71 / 129 İlkİlk ... 216167686970717273747581121 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.051-1.065 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hocam diploma kayıt yaptıranlara muaf olma ne demek tastikname kayıt yapıp yaptıranlara muaf olma ne demek bende lise 1 den tastikname ile açıkliseye geldim bu konuyu anlatırmısın ÇAĞATAY bu yazıdan sen ne anladın sende anladıgını yazarmısın

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jon,yanı ben lisedeyken bu şuankı muaf oldugun derslerden sınava girmiştim geldım şimdide burda girdim muaf oldum... yanı ben lisede bu muaf oldugum derslerden sınava girmeseydım burda gelıp bıkere girince muaf olamıcaktım

Üye
    pinar9091 Avatarı

Son Giriş
    03.07-2009
    Saat
    09:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Peki bir seçmeli dersi sadece 1 kez mi seçebiliyoruz.ileriki dönemlerde krediyi tamamlamak için geçtiğimiz seçmeli dersi tekrar alabilir miyiz ?

Üye
    duygu06 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam dün halk eğitim merkezine gittim ankarada olduğum için diplomamı başkent halk eğitim merkezini aramam söylendi aradım ve ordakilerde diplomayı eylülde alıcamı söylediler eğer össyi kazanırsam kaydımı nasıl yaptırıcam eylülde alırsam diplomamı??

Üye
    m3hm3t Avatarı

Son Giriş
    03.07-2009
    Saat
    18:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese slm hocam iii günler... 1 kaç tane sorum olacak..ben 3 yıllık sistemde genel kültür öğrencisiyiim suanda krediim 123 okuduğum dönem 6 toplamda 10....sormak istediğim soruu şu genel kültürden sosyal bilimlere geçiş varmı eğer varsaa bu krediylee sosyal bilimlere geçersem ne kadar sürede mezun olabiliriiim....alan kredim kaç olurr...bu sene liseyii bitirmem gerekiyooo bu 4 yıllık sistem gözümü korkutuyooo yardımcıı olursanız çoook seviniriim ...şimdiden tesekkürler

Üye
    akheron Avatarı

Son Giriş
    11.07-2009
    Saat
    19:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıpek hocam 119 kredım var ek sınava gırme sansım varmı sızce?

Üye
    can_91 Avatarı

Son Giriş
    14.06-2010
    Saat
    12:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam çok iyi anladım neden ortaklar muaf lise 1 e normal gtmştm orda geçmştm o derslerden demekkı geçmesem burdada belaydı bana bişi sorcam ek sınavlara sadece 3 yıllıklarmı grıo 4 yııllıklar gıremıomu ve bişey daha 2009-10 iş takvimi ne o yayınlandı 3.dönem varmış seneye 17 yaşını doldurmuş öğrenciler girebilckmş bu konuda bni bi aydınlatrsanz sewinrm hiç bir bilgim yok ve danışıcak kımsede yok açıkçası burdan başka cevaplarsanız çok sewinirm

nide bn size öğrenci numaramı versemde benım durumuma bı bakarmısnz

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pınar,
    O dersi başaramazsan seçebilirsin tabiyki bu senin tercihine bağlı...

Duygu,
    Üniversite kayıtlarına yetişir diploman merak etme,zaten kayıt süresini uzatıyorlar...

Mahmut,
    Sosyal Bilimlere geçersen alan kredin önceden sosyal bilimler alanının derslerinden kaç kredilik ders başardıysan ona göre sistemden otomatik olarak geçiş yapınca belli olur,bunu net bilemem,kayıt yenilerken ders seçmeden alan değiştirirsin ona göre anlarsın,ne zaman mezun olacağın senin başarına bağlıdır,çalışırsan tahminen iki yılda mezun olabilirsin,Sistem 4 yıllık ama yılda 3 sınava gireceksiniz,başarmak size bağlı!...

Akheron,
    Kaç yıllık sistemdesin, alan kredin kaç?

Can,
    Mezun olmasına 30 krediden az kredisi kalan 4 yıllıklar da ek sınava girebilecek,ek sınavın şartları ve tarihleri haftaya yayınlanacak,numaranı verebilirsin... Üçüncü dönem sınavına girmek için 17 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir...

Ruken,
    Seni yanlış bilgilendirmişler,Genel Lisede okuyan veya ayrılmış biri açık lise olsun veya olmasın farketmez Meslek Lisesine kayıt yaptırabilir,Meslek Lisesinde 3 veya daha fazla dönem okumuş bir öğrenci genel liseye kayıt yaptıramaz,önemli olan senin başvurduğun meslek bölümünün o ilde açılması ve kontenjanı geçmeden kayıt yaptırabilmendir,kayıt dönemi Ağustos'ta,o zaman kayıt yönergesi yayınlanınca daha net bilgi verebilirim,acele etme...

Üye
    duygu06 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2009
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim hocam sğolun hayırlı günler

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam yayınlanıcak olan ek sınavla ilgili tüm bilgileri biliyomusunuz bir söylenti var tüm 3 yıllık sistemdeki ögrenciler girebilicek diye hocam yüzlerce dava açılmış 3 yıllık sistemdeki ögrencilerden adliyeye gidip açılan dava sayısı baktım bence 3 yıllık ögrencileri 4 yıllık sisteme atmadan bence ek sınava hepsinin girmesini saglarlar çagrı merkezi bana bilişim numarasının telini verdi aradım ve meb yüzbinlerce mesaj mektup gitmiş milyonlarca 3 yıllık sistemdeki ögrenci isyanda ve ayakta yani bu işin peşini bırakmaya niyetleri yok benim gibi hocam sizde halk egitim merkezinde görevlisiniz allah aşkına söyleyin 2005den bu yana kesin birşeymi vardı hiç kimse bu konu hakkında bilgi veremiyodu şimdi 2009 oldu 4 yıllık sisteme geçiriyolar bence başka çözüm yolları yapmaları lazımdı hocam inş ek sınava girerim 99 kredim var umutla bekliycem

Üye
    inprc Avatarı

Son Giriş
    08.11-2009
    Saat
    12:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jön83 haklısın seni anlıyorum ama bilgi yok demen doğru değil. aol resmi sitesinde sık sorulan sorular bölümünde 3 yıldır yazıyor 3 yıllıkların bu yıl 4 yıllığa geçeceği. ben ilk kayıt olduğumda 3 yıl önce okumuştum.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o site 2007 yılında kuruldu 2 sene hangi ögrenciye hangi yolla bilgi verdiler son 3 ay öncesine kadar bu konu hakkında halk egitim bile birşey bilmiyodu bu liseyi benim kadar takip eden yok dostum 10 senedir içindeyim yaşım 26 ben ögrenciyim siz beni 4 yıllık sisteme atıyosan bana bilgi vericeksin gerekirse her ögrenciye mail yada mektup göndericeksin işleri bu olan kişiler işlerini yapmazlarsa öyle olur bir sınav sonucu 40 günde açıklıyorlar bence bir düşün derim umrumdaki sanki biz 4 yıllık sisteme gemişiz meb çagrı merkezi 2007 de kuruldu 2 sene çok büyük bir zaman kaybı memur zihniyeti yaşım geregi anlıyorum

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Büromuza hergün en az yüz kişi geliyor,senin kadar itiraz edene hiç rastlamadım,abartıyorsun,dava açan hiç öğrencimiz yok,ek sınavla ilgili aldığım duyumları da yazdım,net bir bilgim yok,Ayrıca Mersin'desin madem bu kadar çok mesaj yazacağına gel bir gün,yüzyüze konuşalım,öyle anlat derdini,sanaldan ahkam kesme!....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam benim sizinle bir sorunumu yok meb sistemle ben taraf tutmam siyaseti sevmem ama yasamada onlar yasada onun için 10 yıllıkta oluruz anlayan anladı

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Jon,
    Burası soru-cevap için,bilgilendirme amaçlı açılmış bir forum,eleştirilerinizi yorumlarınızı geyik sohbetlerinizi istemediğimi defalarca söyledim,kurallara uymuyorsun,kaç kez yazdın şikayetlerini anladık,defalarca yazıp durmana ne gerek var!!!
    Açıköğretim gibi büyük bir nimet varken kısayoldan mezun olmak istiyorsun,zamanında çok çalışıp okusaydın,zaten yeterince hızlandırıldı,bundan daha kısa olan bir eğitim öğretimin ne kadar kalitesi olabilir??