Sayfa 48 / 129 İlkİlk ... 384445464748495051525898 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 706-720 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hoca merhabalar tabiki katılmak sizlerle güzel ortamda olmak isterim ama dükkanımız var ordayım gündüzleri sabah 8 öglen 4 kadar 4 den 6 kadar bilgisiyar kursum 6 dan 8 kadar ise yüzme kursum var gönüller bir olsun oda yeter hocam bir gün mutlaka görüşürüz saygılarımla

Üye
    hakan34h Avatarı

Son Giriş
    11.06-2009
    Saat
    13:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm degerli hocam size kafama takılan bi kaç seyden bahsetmek istiyorum
    ben açık lisede 1. yılımı yeni bitirdim sınav sonuçlarını bekliyorum toplam 2 dönem okudum yani
    ama bu alan konusunda kafam karıştı hangi alanı seçecegime karar veremedim su an da genel kultür alanındayım ama genel kulturun iyi olmadıgını duydum ben liseyi bitirip üniversiteyide bi uzaktan egitim veren bilgsayar dananım gibi bölümlerde bitirmek istiyorum idealim bu ama matematiklede fazla aram yok şimdi ben hangi alanı şeçiyim bana bi alan önere bilirmisiniz bilgilendirebilirmisiniz saygılarımla

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan,
    Genel Kültür alanını bence de değiştirmelisin,Bilgisayar konusunda iddialıysan hedeflediysen MeslekiAçık Lise Bilgisayar bölümü bağlı bulunduğun ilde varsa bürona danış ve o bölüme geç bence,ama bu bölümde yüzyüze eğitime devam mecburiyeti var ve vazgeçersen genel liseye geçemezsin,bunu da unutma...Meslek Lisesi olmaz dersen de alanını Türkçe Matematik veya Sosyal Blimler olarak değiştirebilirsin.. Temmuz'da bu konuyu bürona danışmalısın...

Üye
    hakan34h Avatarı

Son Giriş
    11.06-2009
    Saat
    13:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize tesekkürler o zaman ben düz lise ye devam edeyim alanıda türkçe mat. veya sosyal bilimler yapayım. diger yandan da mesleki lise de dediginiz gibi yüz yüze mecburi oldugu için bana uymaz artık üniver sitede mesleki okurum iyi gunlar sagulun.

Üye
    dilek güdük Avatarı

Son Giriş
    12.06-2009
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 2002 ticaret lisesi mezunuyum.tekrar açık lise okumak istiyorum.(sağlık)Bu konuda bilgi edinmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    yılmaz1 Avatarı

Gerçek Adı
    gürcan
    Son Giriş
    09.10-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb alan dersleri nedemek

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yılmaz,alan dersleri bölümünün dersleri demek ve o derslerı vermen zorunlu

zerda,3 dönemlik sistem meslek lisesinide kapsıyor ablan faydalanabilir....

Üye
    gül_ Avatarı

Son Giriş
    16.06-2010
    Saat
    13:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam hocam ben şu konuda bişey sormak istiyorum hani genel kültür alanını tavsiye etmiyorsuunuz ya bence genel kültür alanı bi bakıma düz lise görevini görmektedir eğer zorluk bakımından diyorsanız diğer alan bölümlerininde kredi ve toplaması gereken alan kredileri zorunlulukları var yani diğer bölümlere göre genel kültür daha kolay şartlara sahip değilmi bu konudada bi açıklama yaparsanız sevinirim...

ayrıca ben genel kültür alanından mezun oluyorum bu sene ben diğer arkadaşların aydınlanması bakımından soruyorum...teşekkürler..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gül,
    Genel Kültür alanı 3 yıllıklar için kolaydı ama 4 yılık sistemde artık genel kültür alanı da zorlaştırıldı çünü alan kredisi yerine ortak kredi şartı getirildi,yani 4 yıllık genel kültürler 80 kredilik ortak ders başarmak zorundalar ve ortak derslerden de öğrencilerimiz genelde hep zorlanmaktadırlar,Genel Kültür alanında da üniversitede tercih edilebilecek çok bölüm var ancak katsayı açısından istediğiniz bölümü önceden hedefleyerek ona göre sayısal,sözel, veya eşit ağırlık alanlarından birini seçmek 4 yıllık açık liseliler için artık daha büyük avantajdır diye düşünüyorum......

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Dilek,
    Bağlı bulunduğun ilin Halk Eğitim Merkeziyle bu konuyu konuşmalısın ancak açık lisede sağlık meslek lisesi bir çok ilde yok,mesela burda Mersin'de de yok,bunu açıköğretim bürosuna danışmalısın.....

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arastırdıysan sorun yok ben daha önce burda yazılanaları okumustum yanlıs yorumlamıasım k.b... bu sene katsayı açısından problem yaratabılır össde ama seneye össye girersen hiçbir problem olmaz...

Üye
    tayfun67 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2010
    Saat
    17:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocam benim tahminime göre 4 kredim kaldı mezun olmak için eğer olurda ek sınava girersem diploma notumu çok azmı etkiler fazlamı tahminime göre en az 30 kredide ondan alırım

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

144 de liseyi bitiricekken 192 kredi yükseldi 104 kredide öss giricekken 162 oldu ortak yada zorunlu dersim yokken 15 tane zorunlu ders ekleniyo ve hepsi7.dönem 8. dönem dersleri ve 3 kez sınava girsem bile muaf olmuyo üstüne 80 ortak kredi toplama zorunlugu geldi gecem gündüz oldu düşüne düşüne saçımda siyah kalmadı tam 10 senedir açıkliseyi bitirmeye ugraşıyorum nedir bu izdırap nedir bu çile askere gönderdiler git orda sınava gir dediler ama gittikten sonra bırakın sınava girmeyi telime bakan olmuyodu meb yazık gençligime yazık ne diyim birde e bülten çıkarmışlar hadi benim gönderdigim mail yayınlayında ögrenciler sizin zihniyetiniz anlasınlar keşke yeni liseye başlasam 3 kez sınav ve 80 ortak kredi toplama zorunlugu oldugu biliyor olurdum ne yazsam çaresi yok boş inş herkez ders çıkarır ve bir an önce liseyi bitirir

Üye
    ahmetsami Avatarı

Son Giriş
    08.12-2009
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ/sahabiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ipek abla ben daha aol le yeni kayıt oldum ilk sınavların hiçbirine giremedim bazı sebebden dolayı daha yeni kayıtım girmediğim için hesabım donuk halde neyse tekrar para yatıracam ama bu sefer girecem asıl meseleye gelince benim 78 kredim var alan ise 20 okuldan gelen bunlar 4 yıllık benimki lise 2 terk benim kredilere pek aklım yetmiyo ben nasıl mezun olurum 1 sınavlardan bana kaç kredi gelir ben nezaman mezun olurum lütfen detaylıca anlatırsan sevinirim şimdiden teşekkür ederim....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    liseyi bitirmek istiyosan sınavlara girmen gerekir senede 3 sınav var toplamı 90 eder lise bitirme kredisi 192 eger türkce matematik yada sosyal bilimlerdeysen 80 kredide alan kredisi topluycaksın liseyi bitirmek insanın kendi elindedir işini takip ediceksin araştırıcaksın sorucaksın kendi işini kendin yapıcaksın bulundugun şehirdeki halk egitim merkezine kafan neye takıldıysa gidip sorup ögreniceksin insan ne yaparsa kendine yapar abi tavsiyesi saldır bu liseye ve bitir yoksa ne iş bulabilirsin nede askerde rahat edersin not çok şanslısın bu sene 3 sınava çıktı kıymetini bilin

Sayfa 48 / 129 İlkİlk ... 384445464748495051525898 ... SonSon