Sayfa 43 / 129 İlkİlk ... 333940414243444546475393 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakanlığımızın 15 Mayıs 2009 tarihli yazısına göre bu çalışma takviminde 3. sınav yapılmayacaktır. Yeni öğretim yılı çalışma takviminde planlaması yapılacaktır. Konu ile ilgili resmî yazı aşağıdaki gibidir bu yazıının devamı mesleki açıklisede arkadaşlar bu sene içinde 3 sınav yapılsın istiyosanız meb bilgi edinme yasasına dilekce yazın yüzlerce binlerce kez yoksa bu sene üçüncü sınav yapılmaz devamı okuyun mesleki açıklise haber duyuru bölümü çagrı merkezini mesaha telefono bogun susma sustukca sıra sana gelicek bizleri 3 yıllıkları getirdikleri zorlukları bir süre sonra siz 4 yıllık sistemdeki ögrencilere getirirler suskun bir toplum darbe yemeye mahkumdur jon83

Üye
    merve genç Avatarı

Son Giriş
    01.06-2009
    Saat
    19:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yha meraba benim bi sorum olucak ben ortaokulu bu sene bitiricem ve liseyi açık lise okumak istiyorum ama 2.5 yıllık okumak istiyorum ama galiba yaş sınırlaması varmış 17 den büyük olmak gerekiyomuş yha bilgili olan birisi bana cavap yazabilirmi çok acil lütfen...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MADDE 26 – Lisenin öğrenim süresi sekiz dönemdir. On yedi yaşını bitirmeyenler, bir öğretim yılında en fazla iki dönem sınavlara alınırlar. On yedi yaşını bitirenler ise bir öğretim yılında üç dönem sınavlara alınırlar. On yedi yaşını bitirmeden önce bir öğretim yılında iki dönem sınavlara katılan öğrenciler, on yedi yaşını bitirdikten sonra bir öğretim yılında üç dönemlik sınav hakkından yararlanmaya başlar.daha yaşın küçük acele etme sabırlı ol liseyide bitirsin sana yönetmelikle ilgili maddeyi yazdım okursun sakin ve sabırlı ol zaman geçmeye mahkum bizler ise beklemeye abi tavsiyesi yaş 26 daha liseyi bitirmeye çalışıyorum sabır herşey girer http://www.aciklise.org/dosyalar/aol...yonetmelik.htm link bu kopyala genelgenin tamamı oku ok iyi geceler

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merve genç ,
    ortaokulu bu sene bitiriyormuşsun ablan sayılırım öyleyse sana birkaç tavsiyede bulunayım eğer üniversiteye gitmek gibi bir düşüncen ve imkanın varsa açık liseye başvurma normal liseye git sakın yanlış anlama burda açık liseye asla başvurma da demiyorum ama üniversite konusunda zorlanabilirsin ben lise terkim ve açık lisede okuyorum şu an ama okul gibi olmaz asla dediğim gibi üniversite düşüncen ve imkanın varsa normal liseye git zaten bildiğim kadarıylada seneye bütün düz liselerde anadolu lisesi oluyor yani kazanamazsan düz liseye gidersin bunlar benim düşüncelerim ve tavsiyelerim yine de karar senin başarılar...

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence iradeli ve drs çalısmayı sevıoosan ve uni dusunosan acık liseye kayıt ol cunku össye çalısmaya daha çok vakıt oluo

lisedeki drslerın hepsını burdada görusosun lise nedirki.....asıl öğrenım hayatı universitede...... dediklerim yanlıs anlasılmasın........

Üye
    BlueOcean Avatarı

Son Giriş
    26.06-2009
    Saat
    21:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acik ogretim lisesi sinav sonuclari ne zaman aciklanacak arkadaslar?

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet çağatay o konuda haklısın yani össye çalışmaya daha fazla vakit olduğuna ama birde şöyle düşünmek lazım öğretmenin anlatması bilmediklerini anlamadıklarını öğretmene sormak daha bir başkadır dershaneye felan giderse hava hoş ama dershaneye gitmeyeceksede biraz zor sosyal bölüme giderse belki pek zorlanmayabilir çünkü matemetik ağırlıklı değil evde süper çalıştıktan sonra össde güzel bir başarı elde edebilir ama matematikte mutlaka öğretmen olması gerektiğini düşünüyorum o yüzden öyle söyledim zaten ama ne olursa olsun inandıktan ve çalıştıktan sonra her yerde olur tabi

Üye
    beyra Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    14:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpek ablacım ben seneye liseye başlıyacağım meslek lisesi tercihim kimya bölümü olucak sizce nasıl bir bölüm

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,
    Büyük ihtimal bu sene Ağustos-Eylül gibi mezun olmasına az kredisi kalanlar için ek sınavlar yapılacak,ve bu sene sonu da Kasım-Aralık gibi yeni eğitim öğretim yılının birinci sınavı yapılacak,üç dönem sistemine de geçilecek,böyle umuyorum,ama tarihler konusunda net bişey diyemem,bu konu hakkında şimdilik bana başka soru sormayın...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Beyra,
    Açıköğretimdeki alanlar haricinde bölümler ve tercihler hakkında çok fazla bilgim yok ama,eğer hedeflediğin bir meslek için Kimya bölümünü istiyorsan doğru kararı vermişsindir,ancak hedeflediğin meslek dalları yoksa sanıyorum ki daha güncel olan başka bir alanı tercih etmen daha iyi olacaktır...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocam hazır seni online görmüşken bir şey sormak istiyorum günaydın hocam hocam en son sınavla 100 kredim var ortak yada zorunlu dersin yok ne olucak durumum ek sınav için 130 kredi isteniyodu ben giremem o zaman dogrumu yeni farklı bir şey varmı bilgi verirmisin hocam 4 yıllık sisteme tabi olursam 80 ortak kredi toplama zorunlugu 192 kredi yapma 30 krediye düşme 10 tane ortak ders ekleniyo 162 öss ben bu kadar şey kabullenemem yeni başlayan birisi direk 3 sınav giriyo ve ortak 80 kredi zorunlugu biliyo ona göre baştan ders seçiyo ben hepsini 3 kez sınava girererek muaf yaptım hepside bilmedigim ders nasıl bu saatten sonra birde 80 ortak kredi topluycam ben kredilerimi seçmeli dersler alarak yükseltiyodum kafayı yedim lanet olsun diycem bırakıcam hocam bizler için bir şans düşünülmüyomu ek sınava kredim yetmiyo tüm 3 yıllıkları kapsarmı iyi günler hocam 100 kredim var son sınavla şuan

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Şu an sorduğun soruların cevabını sen zaten biliyorsun,sistemi eleştiriyorsun ama senin için şu an yapılacak hiçbişey yok,ek sınav zamanı ve şartları daha belli değil,bekle sadece ya da şikayet mailleri göndermeye devam et,ama senin ek sınava girebileceğini maalesef ki sanmıyorum.. Sana şimdilik tek tavsiyem seneye kadar mezun olamazsan alanını değiştir...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam bazen bilmek acı veriyo hemde çok acı yeter artık diyorum lanet olsun böyle sisteme ben bunu kabullemiyorum eger bu sene bizlere kolaylık getirmezlerse bırakıcam ve devlete olan inancım biticek ben bu ülkenin vatandaşım genciyim bu ülke için yıllarca askerlik yaptım kurallara yasalara uydum bumu kıymetimi ne diyim yuh artık iyi günler hocam

Üye
    Ckurt Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    12:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewt be işte bu tam tahmın ettiğim gibi

ama bnce kasımdan daha önce olur Ekim 24 diye tahmın ediordum.....

jon,sen,öss düşünmüyordun ama öle demiştin neden dert edıosun....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaşım 26 askerden geleli 5 sene oldu ve sayamıycagım kadar iş kaçırdım tek sorun lise mezunu olmadıgımdır beni kendi yerine koy bakmakla yükümlü bir ailen var ama çalışıp para kazanamıyosun ne yapardın ben lise mezunu olmadan hiç bir işe giremem he şunuda söyleyim son 5 senedir yapmadıgım iş kalmadı tek sorun lise mezunu olmadıgımdır düşünsene güvenlik görevlisi olmak bile lise mezunu sertifika alcan lise mezunu ne yapabilirsin en kısa zamanda lise mezunu olsam tüm sorunlar biticek ama 4 yıllık sisteme tabi olucam yaram içerde beni anlayamassın çeken bilir saygılarımla

Sayfa 43 / 129 İlkİlk ... 333940414243444546475393 ... SonSon