Sayfa 3 / 129 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Görme engelli öğrencilerimiz ilk kayıt yaptırırken raporlarını ibraz ederlerse,internete görme engeli bilgisinin kayıt esnasında girişini yapıyoruz,ama belirttiğim gibi öğrenci sayısı çok fazla olduğu için aksaklıklar ve gözden kaçmalar olabilir, sınavdan bir kaç gün öncesinde de bürolarına mutlaka hatırlatırlarsa eğer iyi olur.Sınav esnasında görme derecelerine göre bir veya iki öğretmen yardımcı olmak için görevlendirilmektedir.

Üye
    Volkan_84 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım iyi akşamlar baş belanız olarak bi soru aklıma takıldı onu sorucaktım size.
    2 sınavda,başarılı dersler toplam kredi:56 yazmasına ragmen ben nasıl 152 toplam kredi almışım ve alan dersleri toplam kredisi 50 olmuş? bunu çözemedim ben.heralde sınava girip çıkmadan rahata varamıyacağım ben

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı akşamlar Volkan kardeş mezun olun da siz de kurtulun biz de kurtulalım (şaka)

sorunuzun cevabına gelince siz tasdikname ile kayıt yaptırdığınız için açıklisedeki ilk sınavınızdan önce(tasdiknamenize eşdeğer yani önceki okulunuzdan başarmış olduğunuz kredi) zaten bir miktar krediniz vardı,AOL'de sınavlara girdikten sonra da 56 kredilik başarılı ders krediniz oldu,hepsi toplam 152 krediye eş değer oldu,bu 152 toplam kredinin içinden de 50 kredisi alan derslerinizin kredisidir,bu 50 kredinin de bir miktarını tasdiknamenizle ilk kayıt yaptırdığınızda ve bir kısmı da AOL'deki başardığınız sınavlarda kazandınız,karışık gibi gelebilir umarım açıklayabilmişimdir

Üye
    Volkan_84 Avatarı

Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel açıkladınız şimdi rahata ve sukunete ulaştım
    Sanırım bundan sonra "forumun bu bölümünde" artık sizi rahatsız etmeyeceğim,tekrar tekrar ilgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    Size iyi çalışmalar,arkadaşlarıma sınavlarında başarılar dilerim.

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ipek hanım açıkögretim lisesi daha erken bitirilebilecekmiş ben şuan okuyorum benimde erken bitirme gibi bir şansım varmı? okuyanlarda erken bitirebilecekmi? iyi günler

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır Zeynep'cim,erken bitirme şansınız yok elimize henüz öyle bir yazı gelmedi,olacağını da sanmıyorum,eski 3 yıllık sisteme tabi öğrenciler mezun olmak için en az 5 dönem okumak ve de gerekli alan ve toplam krediyi tamamlayarak ortak dersleri vermek zorundalar.Yeni 4 yıllık sisteme tabi öğrenciler ise mezun olmak için: en az 8 dönem okumak ve yine onlar da gerekli toplam ve alan kredisini tamamlayarak ortak dersleri vermek zorundalar.Meslek liseleri için de mesleki derslerini ayrıca okullarında yüzyüze eğitime devam ederek vermek zorundalar.Özetle: Açık Lise'de ''erken bitirme'' alternatifi söz konusu değildir.

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AÇIKÖGRETİM LİSESİ DAHA ERKEN BİTİRİLEBİLİNECEKMİŞ(BİLGİ) Mrb arkadaşlar dün gazetede okudum açıköğretim lisesinin 2,5 yılda bitirilebilecegini açıklamış m.e.b Hüseyin Çelik inşallah öyle olur umarım şuan okuyanlarda 2,5 yılda bitirebilirler sizlerle paylaşmak istedim iyi akşamlar

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Zeynep'cim bu senin vermiş olduğun haber 6 ay öncesinde, Sayın M.E.B. Bakanı'mızın vermiş olduğu bir müjdeydi,yani 6 ay öncesine ait bir haber( Açıköğretim Forumları )hala onaylanamadı,öğretim sistemi hala değişmedi maalesef,ama elbetteki hepimizin temennisi bu,hem ücretsiz olması hem de başarabilen öğrencilerin erken bitirebilmesi büyük avantaj olacaktır,ne diyelim............İNŞALLAH!......

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpekezgi hanım bu haberi 2 gün önce gazetede okumuştum yeni bişey diye düşündüm umarım en kısa zamanda olur iyi akşamlar

Üye
    terslale Avatarı

Son Giriş
    26.01-2009
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben açıköğretim lisesi okuyorum bu sene bitiriyorum yani son sınavımdan sonra belli olacak üniversite sınavına nasıl girebilrm

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

*Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 14 Haziran 2009 tarihinde gerçekleştirilecek Öğrenci Seçme Sınavı’nın (ÖSS) başvuruları 16 Şubat-27 Mart 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.Başvurular il ve ilçelerde liselerde ve Halk Eğitim Merkezleri'ne bağlı Açıköğretim bürolarında yapılacaktır.

*Açık Lise okuyan öğrencilerimiz başvurmadan önce bürolarına danışarak başvurabilecekler ve başvuru esnasında formu Açık Lise bürosuna onaylatacaklardır.Açık Lise'den mezun olmuş olan öğrencilerimiz ise diplomalarının fotokopisini ''aslı gibidir'' ibaresi için yine büromuza onaylatacaklardır.

Başarılar...

Üye
    emre8116 Avatarı

Son Giriş
    12.03-2009
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 4 senelik lise ögrencisiyim 3 sene örgün egitimde okuduktan sonra a.ö.l kaydoldum toplam kredim 210 alan kredim 78 yinede tüm alan dersleri geçmem mi gerekiyor yoksa 80i tamamlarsam yeterli mi?alan derslerin tamamı zorunlu ders gözüküyor lütfen yardımcı olur musunuz

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Emre,

4 yıllık Açıköğretim Lisesi'nde mezun olabilmek için en az 192 toplam kredi,en az 80 alan kredisi,toplam dönemin en az 8 dönem olması,ortak derslerin hepsinin bitmiş olması ve alan derslerinin hepsinden de en az 1 kez sınava girmiş olunması gerekmektedir.

Bu durumda sizin toplam krediniz tamam,ama alan kredinizin 80'i geçmesi gerekmektedir.Alan dersleri zorunlu ders olarak görünmez.Öğrenci numaranızı veya T.C.numaranızı özelden yazarsanız sistemden durumunuza bakarak alan ve ortak dersleriniz hakkında daha net bilgi verebilirim.

Başarılar...

Üye
    emre8116 Avatarı

Son Giriş
    12.03-2009
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özelden verdim nomu bir sorum daha olucak galiba dil ve anlatımı geçmeden mezun olunmuyormuş buna alana kaynaklık eden dersler(mat ve edebiyat) da giriyor mu gerçekten çok tesekkür ederim

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    EMRE,

(Din Kültürü7,Coğrafya7,Dil ve Anlatım7,Türk Edebiyatı7,Matematik7,Analitik Geometri1,Geometri5.)

Sistemden durumunuza baktım,bu dersleri verirseniz ancak mezun olabilirsiniz,sınav sonuçlarınız 20 Şubat'tan sonra internette duyurulacaktır,bana hatırlatın,sınav sonucunuza göre yine bir değerlendirme yaparız.

Evet Dil ve Anlatım dersi önemli bir ders, onu mutlaka geçmeniz gerekir.Diğer dersleri de tabi, dediğim gibi yukardaki dersleri verirseniz mezun olursunuz

Başarılar...

Sayfa 3 / 129 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon