Sayfa 24 / 129 İlkİlk ... 142021222324252627283474124 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Inprc,
    Ortaöğretim puanı hesaplanırken diploma notu esas alınmaktadır,diploma notu hesaplanırken de her sınavdan aldığınız notların ortalaması alınmaktadır,geçseniz de geçmeseniz de aldığınız puan diploma notuna etki eder,Yani 45 alıp o dersi geçip o dersin kredisini kazanmış olsanız bile notunuz 45den ne kadar daha yüksek olursa diploma notunuz da o kadar yüksek olacaktır..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Karagözlü,
    Eğer üniversite okumayı düşünüyorsan alanını değiştirmeni tavsiye ediyorum.Çünkü üniversitede genel kültür alanında tercih edebileceğin çok fazla bölüm olmadığı için zorlanabilirsin.Ama sadece lise mezunu olayım diyorsan genel kültür alanında okuyabilirsin.Genel kültür kolay bir bölümdür ,4 yıllık sistemde genel kültürden mezun olmak için 80 ortak krediyi tamamlaman ve 192 toplam krediyi tamamlaman ayrıca ortak dersleri başarmış veya muaf olmak gerekmektedir,Yani 4 yıllık sistemde de genel kültür bölümü biraz daha zorlaştırılmıştır.Jonun sana verdiği bilgileri 3 yıllık sisteme göre düşünerek yazmış ama 4 yıllık genel kültür böyle yazdığım gibidir...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Derya,
    Toplam kredin şu an gayet iyi,seneye ortak derslerini de verirsin,kredini de tamamlarsın,endişelenme,sadece biraz çalış ve de ders seçerken ortak ve alan dersleri seçmeye öncelik ver,diyelim ki en kötü ihtimal ortak dersinden dolayı mezun olmazsan da ek sınavla mezun olabilme şansın da var,ama ek sınav kesin düzenlenir mi düzenlenmez mi şimdiden bişey diyemem,sen şimdilik çok çalış ve dediğim gibi her kayıt yenileme döneminde ortak dersleri seç...

Üye
    gerçekçi Avatarı

Son Giriş
    14.05-2009
    Saat
    14:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam ben de açık lisede okuyorum açıklisede 3 dönem olmuş ve bu 3 dönemde hangi şartlarla faydalanabilicaz beim bu sene açık lisede 2. senem

Üye
    cankız21 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2011
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam site çok güzelmiş hazırlayanların ellerine sağlıkbenim açıklisede 3.senem toplam kredim 103 alan kredim 21(alanım türkçe matematik) .Ama zorunlu derslerden matematik yabancı dil ve analitik geometri kitapları hala vermedim muaf olmam için 3 kez girmem gerekiyor buda bana çok zaman kaybettiricek sosyal bölüme geçmek istiyorum öyle yapsam nasıl olur çünkü onda daha başarılı olacağımı sanıorum zaten sözel derslerin hepsini verdim sayılır .Lütfen yardımcı olabilirmisniz daha çabuk mezun olabilirmiyim geçiş yaparsam ne kayberderim yada ne kazanırım?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekçi,
    Kaç yıllık sistemde okuyorsun,bölümünün adı ne?,kaçıncı dönemindesin,toplam ve alan kredin kaç? Bunları yazar mısın?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cankız,
    Alanını sakın değiştirme,çünkü Türkçe -Matematik alanı össde sözel alandan hem daha avantajlıdır,hem de alanını değiştirirsen matematik,yabancı dil gibi ortak derslerden yine zorunlu olacaksın,yani o dersler ortak ders olarak yine karşına çıkacaktır,ayrıca alanını sözel olarak değiştirirsen alan kredin 21den de daha az olacak,ve o kredilerin boşa gidebilir,ayrıca geçiş yaparsan daha kısa sürede mezun olamazsın aksine bu süre uzayabilir hem de üniversite sınavında eşit ağırlık bölümü daha iyidir,benim tavsiyem değiştirme...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocam 3 yıllık sistemdeki öğrencilerle ilgili bir haber bir duyum varmı yasanın ilgili maddelerini inceledim 2005 de 4 yıllık sisteme gecildi diyo meb peki bunu tek tek öğrencilere ibraz ettimi ayrıca biz açıklise öğrencisiyiz normal lise degil bizi onlarla bir tutuyolar anlayamıyorum onların hakları saymakla bitmez bana açıklise ilgili bir hak söle yeni haber yeni gelişme varmı bana ank bu konunun hesabının soracagım bir isim tel adres ver hocam

Üye
    cankız21 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2011
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki teşekkürlerbide 3.dönem olacakmış bu yıl temmuz yada agustosda 17 yaşını dolduranlar girecekmiş diye duydum olacakmı böyle bi sınav?hangi tarihlerde? ve kimler girecek?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon daha bir haber yok, gerekli irtibat bilgileri www.aol.meb.gov.tr adreslerinde var...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Cankız,henüz uygulamaya geçmedi,tarih de belli değil,Temmuzda belli olur,bekleyin biraz...

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle cevap verdıginiz icin gercekten cok tesekkur ederım...sorunumu anladıgınız uzere tum derslerımı versem bile bi tek zorunlu dersım kalıyo.nedeni ise cok komik tam korkutugm gıbı zorunlu derslerımın toplam kredısı 103, toplam alabılecegım 90 kredı 3 dönemım kaldıgı ıcın.13 kredı olan ıngılızce kalıyo... o ders dısta kalıyo ve ınanılmaz derecede uzuluyorum...aslında sımdıye kadar coktan vermıs olurdum onları 2. yılımın basında ogrendım zorunlu derslerı vermek zorunda oldugumun ortak ve alan derslerı almaya basladım ıkı donemdır ama yıne bı dersım kalıyo mezun olamamktan en kotusu ossye girememekten korkuyorum..halk egitime gıttım bugun cok korkmamı cunku seneye yenı sıstemın gelecegını soyledıler...yenı sısteme gore bı yılda uc sınava gırıyormussun benım dort yılda bıtımeye calsıtıgım su lıseyı ıkı bucuk yılda bitirme sansı olde edıyorsun...sızce bu sısteme seneye gecılır mı bır bılgınız var mı?eger oyle olursa kı ınsallah olur bı sorunum kalmıyor.oyle olmasa bile ek sınav hakkım olabılırmıs ona ragmen sımdıden kara kara dusunmeye basladım:S

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derya karademir malesef bu sene sonu 4 yıllık sisteme tabi olucaz çok araştırdım her yere başvurdum tek bir agızdan konuşuluyo 3 yıllık sisteme tabi öğrenciler 4 yıllık sisteme tabi olucaz bende dahil ben 10 senedir açıkliseye kayıtlıyım ben bu sene 102 kredi yapıp öss girmeyi ordanda ek sınavlara girip lise mezunu olmak istiyodum ama hepsini elimizden aldılar öss girme barajı 162 lise bitirme barajı genel kültür için 192 40 kredilik ders seçiyoduk oda 30 krediye düşüyo ayırca sunu bilin arkadaşlar 4 yıllık sisteme gectigimizde bir ton ortak zorunlu ortak ders eklenecek yandık bittik biz 3 tane sınav olucakmış banane sadece zaten 4 yıllıktakine ve yeni açıkliseye başlayanlara yarıyo benden aldıklarınız hesabını nasıl vericeksiniz ipek hoca mesaide ben cevap vereyim dedim oku derya karademir...

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

jon, ben zaten dört yıllık sistem de okuyorum benım ıcın degısen bısey yok alanım dıl ucuncu yılım bitecek bu sene 123 kredım var alan kredım 40 yanı seneye mezun oluyorum ınsallah tek sorunum tum zorunlu derlesımı versem bıle bı tanesı acıkta kalıyo.uc yıllık sistemle zaten farklı onlar bı donem 40 ben bı donem 30 kredı alabılıyorum yarın girecegim sınavlarla birlikte 103 kredılık zorunlu derslerım kaldı. Hesaplıyorum bu donemle bırlıkte toplam en fazla 90 kredı alıyorum gelecek senede dahıl. 103-90=13 yanı 13 kredılık alan dersım olan ıngılızce kalıyo ıstesemde sıgdıramıyorum aklıma takılan bu sımdı o dersım kalırsa mezun olamıyorum( o ders ıcın ek sınav hakkı tanınırmı gelecek yıl?

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ipek hocam jon cıktı sanırsam yukarıda kı sorularıma sız cevap verirsınız ınsallah