Sayfa 23 / 129 İlkİlk ... 131920212223242526273373123 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ipek hocam benim sizden öğrenmek istedgim şunlar bilgi verirseniz sevinirim hocam ben 4 yıllık lise sisteminin ilk öğrencilerindenim geçen sene lise 3 bir ay okudum ve bıraktım şimdide açıköğretim lisesine basvıurdum ilk sınavıma haftaya giricem biraz teredütlüyüm korkuyorum daha doğrusu soruşar kitabın sonundaki testlerden çıkıyormuş doğrumu hocam birde şunu öğrenmek istiyorum bana toplam 112 kredi vermişler hocam kaç dönemde biitirirm daha doğrusu en erken kaç dönemde bitiirirm seneye össye girmek istiyorum girebilirmiyim sizce bitirimiyim beni bilgilendirirsenin çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merve15 çok şanslısın normal liseden 112 kredile gelmişsin öss girmen için 162 krediye ihtiyacın var mayısda sınavın var 30 kredilik ders sectin ordan yarısı cektigini düşün ne eder 130 en az kaldı 32 kredi önümüzdeki sene iyi çalışırsan bırak öss liseyi bile bitirsin lise bitirme kredisi 192dir ama genellüktür geciceksin farz edelim başarsız bir öğrencisin seneye 3 sınav var 90 kredi eder kitabın yüzü acma gene yarısı alırsın oda en az 45 eder 130+45=175 eder çok sanslısınki seneye öss girme sansın var 4 tanede sınavın var 120 kredi eder şimdiki kredin 112 bitirme kredin 192- 112192=80kredi lazım lise bitirmen için sen 120 kredilik sınava giricen 4 sefer sınav demektir iyi çalış 80krediyi al 192 yap mezun ol ok by

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tayfun,
    Sana ve tüm öğrencilerime haftayaki sınavınızda başarılar diliyorum,Allah zihin açıklığı versin,yar ve yardımcınız olsun...

Pıtırcık,
    Mesleki Açık Lise kayıtlarının kesin tarihi belli değil ama büyük ihtimal Haziran-Temmuz tarihinde kayıtlar yapılacaktır.Buradan duyuracağım.Çocuk Gelişimi kayıtları da aynı şekilde olacaktır,ilinizdeki Halk Eğitim Merkezine başvurmalısınız.Devam mecburiyeti var,ve ilerde vazgeçerseniz genel liseye geçiş yapamayabilirsiniz,ona göre karar ver,ve kayıttan önce bunları halk eğitim merkezi açıköğretim bürosuna detaylıca danışın...

Jon,
    Mesleki açık lise bilgisayar bölümüne arkadaşın kayıt yaptırabilir.Haziran-Temmuz döneminde Halk Eğitim Merkezine gitsin sorsun,eğer bölüm ve kontenjan varsa kaydolabilir,devam mecburiyeti vardır,ilerde vazgeçerse düz liseye geçiş yapamayabilir,ona göre karar versin...

Merve,
    Jon senin sorunu yukarda cevaplamış,aynen onun dediği doğrudur,çalışırsan biraz seneye mezun olursun,kredin iyi durumda,seneye üniversite sınavına başvurabilirsin,başarılar...

Üye
    anelka Avatarı

Son Giriş
    11.11-2009
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba ipek hanım bi sorum daha olucak

bu haftaki sınavda diplomamı almaya hak kazanırsam, diploma notumu yükseltmek için devam edebilirmiyim yoksa mezun olmak şartmı ?

birde 144 krediyle mezun olundugunda diploma notu kaç olur?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anelka,
    Mezuniyet için gerekli olan krediyi ve şartları tamamladığın zaman sistemde otomatikman mezun olursun ve diploman basılır,yani diploma notunu yğksletmek için devam edemezsin,ayrıca kredi ne olursa olsun diploma notu her dersten aldığınız puana göre değiştiği için,krediye göre belirlenmediği için,sen mezun olmadan hiçbirimiz diploma notunu bilemeyiz,bu nedenle haftayaki sınavda yüksek notlar almaya çalış ki diploma notun daha yüksek olsun...

Üye
    anelka Avatarı

Son Giriş
    11.11-2009
    Saat
    21:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım çok teşekür ederim
    sınava girecek tüm arkadaslara basarılar..

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocam bu 4 yıllık sisteme geçmem bir çok hakkım olan şeyi elimden alıyo peki bana hiçmi getirisi yok bana senede 3 sınav olucak deme açıkliseye yeni başlayan bir öğrenci içinde geçerlidir nasıl bu kadar şey bizden alabiliyolar 144 den 192 40 kredilik ders seçerken 30 krediye ortak ve alan ders de ayrıca ekliyolar bu aslında eğitim ve öğrenim hakkımıza vurulmuş çok büyük bir darbedir öss 102 kredide girerken onuda 162 yaptılar ben çıkamıyorum işin işinden

Üye
    pıtırcık Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler melek hocam
    bırakmayı düşünmüyorum inşallah bi aksilik olmaz.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Sen kendince haklısın elbette ancak liseler 4 yıllık sisteme geçeli 5 yıl oldu,yani yeni değil ki,açık lise 3 yıllık öğrencileri 5 yıl boyunca kademe kademe 4 yıla geçirdi,birden geçirmedi,senin askerde sınava girememen ve hastalığın nedeniyle ara vermiş olman maalesef senin için bir şanssızlık,ama dediğim gibi sistem hakkında diyeceğim yapabileceğim hiçbir şey yok maalesef,umarım bu yıl sonu sizin için birkaç sınav birden düzenlerler de mezun olursunuz..umarım....

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle msjlarıma cevap verdiginiz için ayrıcada iyi niyetiniz ve yardımseverliginiz için tşk ederim ben bu ülkenin vatandaşıysam öğrenme ve okuma özgürlügüm elimden alınmamalı beni 4 yıllıga atarak sonsuz bir boşluga itiyolar türkiyede üns işsizken ben nasıl ortaokul mezunu olarak iş bulucam serdenişim size degil sisteme devlete ama herkez okusun birşeyler cıkarsın diye cırpınıyorum 5 senedir işsizim bunu ceken bilir ileriye dönük hiç bir plan yapamamak en kötü şeydir ben lise diplomasını 30 geldigimde ne yapıcam alırsam gider meb önünde yakarım beni bir çırpıda kenara atamazlar ben emek verdim zaman harcadım devlet alan degil verendir yasayla tüzükle benim elimden hakkımı alamazlar madem 2005de 4 yıllık sisteme gectiniz bende sizin ögrenciniz mektup göndericeksin haber vericeksin madem beni düz liseyle bir tutuyosun onların hakkını banada vericeksin haykırsam duyan yok vs işde cıldırdım en iyisi susayım saygılarımla

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki hocam coğrafya 11 kitabında testler var ama cevap anahtarı yok testlerin sorular bu testlerdenmi çıkar büyük ihtimal

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merve,
    Sorular o testlerin benzerlerinden çıkabilir,ben sana bir link vereceğim,önceki yılların soru ve cevapları var buraya tıkla,bu sorulara da çalış,benzerleri çıkabiliyor.. T.C. M.E.B-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Üye
    inprc Avatarı

Son Giriş
    08.11-2009
    Saat
    12:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ipekezgi, ortaoğretim puanı hesaplanırken sadece başarılı derslermi değerlendiriliyor yoksa girdiğimiz ama geçemediğimiz derslerde dikkate alınıyormu, bilginiz varmı. teşekkürler.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kara_gözlü ipek hoca şuan mesaide sorunu ben yanıtlıyım genelkültürü seçersen sadece 192 krediyi tamamlarsan mezun olursun ama sosyal bilimler yada türkce matematigi seçersen alan kredisi var 80 onuda alman gerekir bak ben çok çok eski bir ögrenciyim sen 4 yıllıga tabisin 30 kredilik dersi seciceksin eger genelkültürü secmeyip türkce matematigi yada sosyal bilimleri seçersen ham alana hemde ortak derse kredi secmek zorundasın örnek alan 15 seçtin ortaga 15 düşün senin genelkültürü secmessen toplamana gereken kredi ise 270 dir bak 192 tamamla alan kredin 80 olmasın mezun olmasassın alan kredin 80 olsun ortak kredin 192 olmasın mezun olmassın genelüktür okuyorum bende sadece ortak ders seciiyorum genel kültürün tek bir kötü avantajı var öss de fazla seçim yapamıyosun.

yoksa mükemmel bir alan genelde dersler sözel agırlıklı mesala işletme turizim ekonomi insan hakları ve demokrasi iş güvenligi anlıyacagın sana ipek hocan bile böle acıklama yapamazdı kardeşim seçim senin he sana tavsiye yeni başladıysan ders seçerken genelde seçmeli ders seç taki kredini yükseltene kadar nasıl olsa 192 kadar mezun olamıycan deme ortak alan kredim var bak ilerde gördügün sana verilen seçmeli ders bir daha gelmeyebilir ayrıca baktım sisteme alan türkce matematik sosyal bilimler seçersen alan derslerinin hepsini bitirmen lazım sen genel kültürü bitir ugraşma tavsiye

Üye
    derya karademir Avatarı

Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    16:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba hocam aol le le ılgılı bı kac sorum olacak cevaplarsanız cok mutlu olurum...birincisi dort yıllık sistemde okuyorum bu ucuncu yılım yanı 6. donemim olacak 16 17 mayısta girecegim sınavlarda.mezun olmam ıcın toplam uc dönemim kaldı.toplam kredım ise 123 alanım ıngilizce össye yonelık calısıyorum.mezun olabilmek icin toplamda 192 kredi alan da 80, toplam 8 dönem girmis olmalı ve zorunlu derslerın hepsını vermelı yada muaf olunmalı.Seneye hepsi tam olmus olacak ama mezun olacagım zaman büyük ıhtimalle bir tane zorunlu dersım kalacak bü yüzden bir dönem daha mı uzar yoksa ek sınavla gecme sansım var mı???bu konuda lutfen yardımcı olun bana aklım cok bulanık.össye girememekten korkuyorum.(