Sayfa 22 / 129 İlkİlk ... 121819202122232425263272122 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tayfun67 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2010
    Saat
    17:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ipek hanım eğer olursa ek sınav sonuçları belli olduktan sonra diplomayı nezaman elimize alabiliriz bn univ okumayı düşünüyorum acaba bu yıl kayıt olabilirmiyim?

siz daha önce demiştiniz ek sınav hatda 3 yıllıkların magdur olmaması için bir ek sınav daha olabilir ben diploma notumu yükseltmek için onada girebilirmiyim?

Üye
    rayiha25 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2009
    Saat
    15:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hanım açıkilköğretim in sitesinde yeni yönetmelikle ilgili açıklama yapılmış çalışılırsa 1 yılda bitirilebilineceği ve yönetmeliğin 2009-2010 öğretim yılından itibaren yürülüğe gireceği söylenmiş.ablamı 2009-2010 öğretim yılı için kayıt ettirdik şimdi ablam bu yeni yönetmelikten yararlanabilecekmi.

birde ipek hanım kayıt yaptıralı iki gün oldu öğrenci girişi yapamıyoruz yeni olduğu içinmi acaba ne zaman giriş yapabiliriz sizi çok yoruyoruz hakkınızı helal edin allah razı olsun dikkate alıp sorularımızı cevaplıyorsunuz teşekkürler

Üye
    ezelinur Avatarı

Son Giriş
    27.05-2009
    Saat
    20:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ipek hanım cevabınız için teşekkürler çok açıklayıcı oldu. bir sorum daha olacak, alan dersler muaf olurmu? tekrar teşklr hoşçakalın

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BirsenBüşra,
    Her alanın ortak dersleri aynı değildir,sözele geçince de ortak derslerin çıkabilir...

Tayfun,
    Eksınav için net bişey diyemem ama olursa eğer ve mezun olursanız diplomalarınızı ünv kaydına yetiştiriliyor merak etmeyin ama ek sınav için hiçbir soru sormayın şimdilik sadece siteden ve benden takip edin,bir haber olursa buraya duyururum,çok bekleyen var...

Rayiha,
    Evet bu yıl yeni kayıt yaptıranlar bu yeni sistemden faydalanabilecekler başarılı olurlarsa 1 yılda bitirebilme hakkına sahip olacaklar ama sınav tarihleri daha belli olmadı,Temmuzda siteden takip edin,ayrıca yeni kayıt yaptıranlar giriş yapamazsınız,kendi sayfanıza bilgilerinize ulaşamazsınız,henüz ön kayıt öğrencisisiniz,boşuna denemeyin...

Ezelinur,
    4 Yıllık sistemde de alan dersler zorunlu dersler içindedir yani ya başarmak ya da 1 kez sınava girerek muaf olmak zorundasınız...

Üye
    BelginCan Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    19:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yeni sistemin 4 yıllık okuyanlar için bir avantajı varmı yoksa yalnız 2009-2010 yeni kayıt yaptıranlar mı için geçerli. 4 yıllık okuyanlar 1 yılda bitebilirler mi?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Belgincan,
    Açık Lisede yeni, yani hızlandırılmış sistem herkes için geçerli olacak,sadece yeni kayıt yaptıranlar için değil,fakat yılda üç sınav olacak,başarılı olursanız 8 sınavın sonucunda yani 2,5 yılda mezun olabileceksiniz,yani sistem 4 yıl ama 2,5 yılda erken mezun olma avantajınız olacak, 1 yılda mezun olmak açıkilköğretim için geçerlidir,lise için değil,onu karıştırmayın...

Üye
    F A K İ R Avatarı

Gerçek Adı
    ömer raşit
    Son Giriş
    18.06-2010
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/KOZLU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam.öss sınavında (1999-2000)ANADOLU ÜNIVERSITESI KAMUYÖNETIMI bolumunu kazanmıstım.6dersım vardı.ılk sene 3ünü verdım.2.sınıfa sorumlu gectım.anlıyacağın onemsemedık okulu.2sene ust uste kaldım.okul yahatı bıttı halıylen. sımdı sıfırdan baslaya bılırmıyım.öss ye gırmeden bu bolumume nasıl devam edebılırım.gırmem sart mı. nasıl yaparız.aydınlatırsanız sevınırım.sevgıler.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Fakir,
    Ben Açık Lise ve Açık İlköğretimde çalışıyorum sorunuzu tam bilemiyeceğim ama af olup olmadığını bulunduğunuz ildeki A.Ö.F. bürosuna sormalısınız,eğer af yoksa eski eğitiminize devam edemezseniz tekrar üniversite sınavına girerek yüksek öğretiminize devam edebilirsiniz..

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ipek hocam güzel bir soru size 3 yıllık sistemdeki öğrenciler 4 yıllık sisteme dahil oldugunda 4 yıllık ortak zorunlu ders diye anlandırdıgımız derslerden sorumulu olucakmıyız bu konuda bilginiz varmı benim mesala hiç ortak dersim zorunlu dersim yok 4 yıllık sisteme dahil edildigimde ortak ve zorunlu dersl eklenicekmi bana ben mayıs ayında yapılıcak açıklise sınava giricem kredim 102 olursa öss için başvurabilicekmiyim yoksa o hakdamı elimden alındı tekrar yazıyorum 102 kredisi olan öss başvurma hakkı vardı hala hala başvurabilirmiyuz

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    3 yıllık sistemden 4 yıllık sisteme geçen öğrencilerin de sorumlu olduğu ortak dersler var,4 yıllık sistemin son iki döneminde de 7. ve 8. dönem ortak dersleri var,onlar tabiyki zorunludur...Bu yıl için ÖSSye başvuramazsın,başvurular bitti,ama toplam kredin 4 yıllık sistem olarak seneye Ocak ayında 160'ı geçerse üniversite sınavına başvurabilirsin...O hak asla elinden alınmaz ama üniversiteye başvurmanın en önemli şartı mezun veya mezun olabilecek durumda olmandır,bu nedenle biraz çalışır ve kredini arttırırsan iyi olur...

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek hocam nasılsın 7.ve 8 dönem derslerini bana yazarmısın benim şuan hiç zorunlu ortak dersim yok 4 yıllık sisteme dahil edildigimde zorunlu olarak almam gereken 7.8 dönem derslerini acılımı yaparmısın

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dısardan liseyi okumayı dusunuyorum kac senemi alır ve tekerlekli sandalyede oldugum icin nasıl olacak zor olurmu.her donem icin kac sınava girmem gerekir bir de sayısal la sozelin ne farkı var bana sadece lise diploması lazım hangi bolum daha kolay olur şimdiden sagolum

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Bu linke tıklarsan T.C. M.E.B-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü burda 7 ve 8 yazan dersler ortak-alan ve seçmeli dersler olarak görülmektedir.Bu derslerin ortak ve alan olup olmaması her bölüme göre değişmektedir.Bunu ancak ders seçerken kendi sayfanda görebilirsin...

Seyithan,
    tekerlekli sandalyeyle açıköğretim çok kolay okuyabilirsin,bizim bir çok öğrencimiz var senin gibi,ve ben de tekerlekli sandalyedeyim.. İki gün önce diploma törenimiz vardı ve hatta siteden tekerlekli sandalyede bir arkadaşımız da mezun oldu,bu linke tıklayarak görebilirsin. http://www.engelliler.biz/forum/okul...torenimiz.html Derslere devam mecburiyeti olmadığı için kayıt esnasında raporunun bir örneğini verirsen sınavlar zemin veya birinci kat olarak ayarlanmaktadır.Kitaplarını alıp evde tvden ve internetten de faydalanarak çalışıp sınavlara gireceksin.Her dönem için bir sınav senede 3 dönem yani üç sınav yapılmaktadır.Sayısalda matematik fen gibi sayısal dersler,sözelde de tarih coğrafya gibi sözel dersler bulunmaktadır. Sadece lise mezunu olmak istiyorum diyorsan sözel bölümü tercih edebilirsin.Kayıtlar Temmuzda Halk Eğitim merkezlerinde yapılacaktır.Açık Lise çok kolay ve zevklidir.İnternet tvden de izleyerek kolayca başarabilirsin...

Üye
    pıtırcık Avatarı

Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba melek hocam umarım bugün iyisinizdir
    ben siteye yeni üye oldum.
    Bir sorum olucaktı 2009 - 2010 yılı mesleki açık öğretime yazılmak istiyorum çocuk gelişimi bölümüne ama hiçbi bilgim yok biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ipek hocam bir arkadaşım mesleki açıkliseye yazılıcak ilk defa bana kayıt tarihini ve hangi evrakların gerektigini yazarmısın direk bilgisiyar bölümüne yazılmak istiyo böyle bir hakkı varmı istedigi yere yazılabilirmi ilk defa kayıt yaptırıcak kayıt tarihi bu cocuk normal lisede 1 sene okudu bıraktı bunun bir sorun olurmu tşk ederim saygılarımla