Sayfa 21 / 129 İlkİlk ... 111718192021222324253171121 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ipek hocam o sizin haftada 5 gün girdigi büroya öğrenci olarak en çok gelenlerden biriyim güzel bir sitede sizin gibi anlayışlı ve yardımsever biri olması beni sevindirdi aslında o kadar sorun varki ben görmezden geliyorum benim tek derdim 3 yıllık sistemde kalmak gerisi o kadar sorun degil

Üye
    birsen büşra Avatarı

Son Giriş
    26.06-2009
    Saat
    15:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ipek hocam.ben ilk kayıt yaptırdığımda eşit ağırlığı seçmiştim.3 dönem eşit ağırlık olarak devam ettim.4.dönemin başında,2009 da mezun olamayan 3 yıllıkların yıl sonunda 4 yıllığa tabii olacaklarını öğrendikten sonra,bölümümü sözel olarak değiştirdim.eşit ağırlıktayken coğrafya 5 i seçtim kredisi 2 ydi sözelde 4,şimdi sözelde bu dersin kredisini sözele göre vermezler miicon5 - Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.yani coğrafya 5 in kredisini 4 olarak değiştirmezler mi?2 kredi o kadar önemli değil de bu dersten 95 almiştım,bu yüzden üzerinde duruyorum.icon11 - Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.teşekkürler.......

Üye
    ezelinur Avatarı

Son Giriş
    27.05-2009
    Saat
    20:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb İpek hanım öncelikle verdiğiniz cevap için teşklr ama ben sorumun cevabını tam olarak alamadım benim öğrenmek istediğim;4yıllık genel kültür okuyan 8 dönemi tamamlamış olan bir öğrencinin ortak kredisi 80 olursa mezun olurmu yoksa ortak kredinin 80 olmasıyla beraber toplam kredininde 192 olması mezun olmak için şartmıdır? 2. sorum ise;çocuk gelişim bölümünde okuyan bir öğrencinin mezun olması için 1.sorumda olduğu gibi, alan,ortak ve toplam kredilerinin tamalanmasımı gerekir yoksa ortak veya alan kredilerinden herhangibirinin tamamlanması sonucunda mezun olunurmu?+çocuk gelişimin ortak,alan ve toplam kredisi kaçtır? ve birde 4 yıllık genel kültür okuyan 5.dönem sınavına girecek birisi olarak çocuk gelişime yani mesleğe geçebilme şansım varmı? şimdiden teşekkürler,hoşçakalın.

Üye
    smr57 Avatarı

Son Giriş
    19.05-2010
    Saat
    13:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ipek hanım açık lise ile ilgili bir kaç sorum olacaktı. şimdiden teşekkürler.
    benim oğlum cp'li 8.sınıf öğrencisi.bu sene mezun olacak. sbs yede giriyor ama ellerinide rahat kullanamadığından rehber öğretmen talep ediyoruz. bundan sonrasını açık lise olarak devam etmeyi düşünüyoruz. açık lise kayıtları ne zaman başlar.ilk kayıtta bölüm seçilirmi.rehber öğretmen talebini açık lise sınavlarındada uygulayabilrmiyiz.oğlum kalemle yazı yazamaz çünkü..vede hangi bölüm avantajlı olur onun için. eller rahat kullanılamadığı için matematik derslerinde zorlanıyor.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ipek hocam benim kuzeni ortaokula yazdırıcam bana ğerekli evraklı evrakları sölermisin evrakları hazırlasam kayıt tarihi yazarmısın acil bügün öğrenmem lazım cevap bekliyorum ne evrak lazım ne zaman halk eğitimden kayıt yaptırırım cevap bekliyorum

Üye
    burcin Avatarı

Son Giriş
    23.10-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba İpek Hocam, ben bu yıl açık ilköğretime kayıt yaptırdım.. yani 2009-2010yılı öğrencisi olacağım.. Benim size sorum şu :1yılda ortaokulu bitirebiliomuyuz? yani bir yılda 3sınıf birden bitiyor diye duydum bu gerçekten doğru mu? bunun için ders notları kaç olması lazım krediler nasıl oluyor açıklarsanız sevinirim.. teşekkür ederim..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Umuyorum ki 3 yıllık olup da mezun olamayanları mağdur etmemek için ek sınavlar mutlaka düzenlenecektir... kaygılanma çalış....

BirsenBüşra,
    Her alanda derslerin kredisi değişebiliyor,senin istediğin şekilde değişemez,sistem bellidir o şekilde değişmez maalesef...

ZeynepRuken,
    AOL de aynı şekilde senede üç dönem olmak üzere hızlandırıldı,ayrıca 3 ve 4 notları da iyi elbette ama notlarını ne kadar yüksek tutarsan o kadar daha avantajlı olursun...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ezelinur,
    4 yıllıkta mezun olabilmek için sadece ortak kredinin 80 olması yeterli değildir,toplam kredinin de 192 olması ve ortak derslerin başarılması veya muaf olunması ve de toplam dönemin en az 8 veya yukarısı olması şarttır.Yani bu şartların hepsi olursa mezun olabilirsiniz...Çocuk gelişimi yani meslek lisesinde mezun olmak için de toplam kredinin 240 alan kredisinin 100 olması ve yüzyüze eğitimin ve ortak derslerin bitmiş olması gerekiyor,yani onda da bu şartların hepsinin olması gerekiyor...Genel kültür okuyan birisi çocuk gelişimine geçebilir ama bürosuna danışmalıdır bölüm ve kontenjan varsa geçişini yaparlar...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Jon,
    Açık İlköğretime ilk kez kayıt için diploma veya tasdikname aslı,1 resim,kimlik fotokopisi ve 25 lirayla büronuza başvurmalısınız,kayıtlar devam ediyor,30 Haziran son tarih...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Burçin,
    Evet 1 yılda başarılı olursanız orta okulu bitirebileceksiniz,her sınıf için bir sınav senede toplam 3 sınavla mezun olabileceksiniz,tabi başarılı olursanız...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdemli,
    Haziran-Temmuz döneminde il veya ilçenizdeki Halk Eğitim Merkezine başvurmalısınız,yüzyüze eğitime devam şarttır,hangi günler olacağını okul belirler,bölüme göre de değişebilir,büroya sormalısınız...

Üye
    birsen büşra Avatarı

Son Giriş
    26.06-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam peki sınavda işaretlediğimiz seçenekleri bi kağıda not alabilir miyiz.biliyorsunuz sınav soruları sınavdan 10 gün sonra internete veriliyor.karşılaştırmak için almamızda bir mahzur var mı acaba?icon7 - Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Smr57,
    Açık Liseye ilk kez kayıtlar Haziran-Temmuz döneminde Halk Eğitim Merkezinden yaptıracaksınız,kesin günü belli değil ama önümüzdeki haftalarda belli olunca ben burda duyururum.İlk kayıt esnasında bölümünü seçebilirsiniz,daha sonra istersseniz değiştirme imkanınız da var,ellerini kullanamıyorsa sözelden de hazırlanabilir elbette ama sayısal kabiliyeti varsa da kısıtlamayın,kayıtta bunu büronuza danışırsınız,Kayıt esnasında çocuğunuzun durumunu bildiren bir raporu evraklara eklerseniz sınav esnasında yardımcı öğretmen tahsis edilir,sorun olacağını sanmıyorum,sevgiler...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

BirsenBüşra,
    Normalde not almak yasaktır sanıyorum ama bunu sınav bitiminde gözetmen öğretmenlerinize danışın ,izin verirlerse neden olmasın...

Üye
    birsen büşra Avatarı

Son Giriş
    26.06-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zorunlu dersim 4 tane kalmıştı.sözele geçiş yaptıktan sonra başka zorunlu dersim çıkar mı ?