Sayfa 19 / 129 İlkİlk ... 91516171819202122232969119 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güvenbayrak,
    4 yıllık olduğunuzu varsayarak cevaplıyorum,toplam 240 krediyle mezun olabilirsiniz.Toplam kredinin içinden de 140 'ı alan kredisi yani yüzyüze eğitimin kredisi olması gerekiyor,Ortak+zorunlu derslerden muaf veya başarmış olmanız gerekiyor,toplam döneminizin en az 8 dönem olması gerekiyor,mezuniyet şartları bunlardır,ne zaman mezun olacağınız sizin başarınıza ve yüzyüze eğitimlere+sınavlara düzenli devam etmenize bağlıdır,Eğer azmederseniz bir veya iki yılda mezun olabilirsiniz...

Üye
    rayiha25 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2009
    Saat
    15:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhabalar ipek hanım açıköğretim lisesi sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz bütün cevaplarınız için teşekkürler

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zeynep güncellemelerden dolayı site bazen bakıma alınabiliyor,tekrar tekrar dene..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rayiha,sınav giriş yerlerini Mayıs ilk haftasından itibaren internetten takip etmelisiniz...

Üye
    rüveyda Avatarı

Son Giriş
    15.09-2012
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben ilk okul mezunuyum açık ilkögretimi okumak istiyorum
    yalnız diplomam aslı degil fotokobi bunda bir sorun yaşarmıyım.
    birde okula baya ara verdigim için birz yapamam diye endişeliyim 2 aylıkta bebegim var. umarım zorlanmam. şimdiden teşekkürler

Üye
    guvenbayrak Avatarı

Gerçek Adı
    güven
    Son Giriş
    07.11-2009
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam Mesleki açık lise Bilgisayar Öğrencileri Staj yapabiliyormu?

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rüveyda,
    Diplomanın aslı olmadan kayıt yaptıramazsın,aslını kaybettiysen mezun olduğun okuluna başvurmalısın,Açık İlköğretim çok kolay ve zevkli,günde yarım saat çalışsan başarırsın,ayrıca internet tv ve cdlerle de destekli çalışırsın başarırsın..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Güvenbayrak, bazı yerlerde staj olabiliyor,bazı illerde de uygulamalı yani okulda görülen yüzyüze eğitim yeterli olabiliyor,bunu kendi bağlı bulunduğunuz ildeki Halk Eğitim Merkezi ve Meslek Lisesine sormalısınız...

Üye
    rüveyda Avatarı

Son Giriş
    15.09-2012
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim.bir sorum daha olacak hocam şimdi açık ilköğretin 1 yıla kısaltıldı 1 yılda kaç sınav olacak bilgilendirirmisiniz.

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 10 senedir açıklise öğrencisiyim açıklise ilgili herşeyi en ince ayrıntısına kadar biliyorum ama benim bile aşamadığım çözemediğim konular var onun için buraya üye oldum bende birşeyler paylaşmak istedim 1 halk eğitim sadece ankaradan aldığı bilğileri paylaşır bizden bir adım öndedir ben Melek Derya ASLAN şunu sormak isterim ben 3 yıllık sisteme tabi bir öğrenciyim bu sene sonu 4 yıllık sisteme tabi olucam bu nasıl bir adelet hak anlaşıyıdır yok denkliginiz kalmadı yok sisteme yük oluyosunuz vs şeyler arkadaşlar türkiyede ne demokrasi var nede insan hakları dürüst vatandaş daima ezilyo beni 4 yıllık sisteme nasıl dahil ediyosunuz sınavına giren parasını yatıran işini takip eden bir öğrenciyim illa hile yapalım açıklise öğrencilerini normal lise öğrencileri ile bir tutuyolar ben arkadaşlar sormak isterim açıklise kartlarının arkasında yazar bu kart tüm lise öğrencilerine uygulanan haklardan açıklise öğrencileri yararlanır diyo ama ne hikmetse hiç bir yerde gecmez meb halk egitim susar bişey yapamaz siz cocukmu avutuyosunuz yaş ortalaması 25 35 olan 3 yıllık öğrencileri neden böle işin içinden cıkılmaz hale sokuyosunuz nedir derdiniz isyancı olalım ne yapalım biri bana birşey sölesin

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rüveyda,
    1 yıla kıslatıldı evt ama henüz uygulamaya hiç başlamadığımız için yanlış yönlendirmek de istemiyorum,Açık İlköğretimde bilgim kadarıyla 1 yıl içinde 3 sınav,ve her sınav bir sınıf için geçerli olacak...
    Jon,
    Şu an örgün eğitimde 3 yıllık sistem kalmadı, 3 yıllık sistem biteli 4 yıl oldu,bu sene sonunda da yaygın eğitimde 3 yıllık sistem tamamen bitecek,tek sen bu durumda değilsin,mevcut sistemi eleştirmek veya şikayetlerde bulunmak istiyorsan ben bu konuda sana yardımcı olamam,sadece soruların varsa onları cevaplayabilirim,ama açık lise de hızlandırıldı,toplam kredin ne kadar bilemiyorum ama çok çalışırsan kısa zamanda mezun olabilirsin....

Üye
    serap06 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb ipek ablacım ben bu sene lise için kayıt olcam açık ilk ögretim 8. sınıfı geçmişim bana hangi bölümü tavsiye edersin ben bilişim okumayı istiyorum ama matematik ve ingilizce önemliymiş mesleki açık lise sayfasında okumuştum dersaneye falanmı gitmeliyim bilişim okuyabilmek için yoksa halk egitimde dersi veriliyormu özel mesaj ile ögrenci numaramı yazmıştım notlarıma bakıp beni bilgilendirirsen sevinirim ablacım çok saol bizimle ilgilendigin bilgilendirdigin için şimdiden tşk ederim

Üye
    jon83 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2011
    Saat
    00:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek Derya ASLAN sizden duymak isterim sölemiştim benim tek derdim uykularımı kaçıran sıkıntı veren 4 yıl sisteme dahil olacağımdır he 2005 yılında 20009 süre tanında neden bitirmediniz diyebilisiniz ama ben 2003 askere gittim 2004 askerden geldim 3 sene psikolojij tedavi gördüm egitime devam edilibilir raporu ile kaldıgım yerden açıkliseye devam ettim mazeretim var bunu milli egitim bakanlıgına veriyorum kabul edilmiyo yokmu bir formül 3 yıllıkta kalmak için ne yapabilirim başvuru yapmadıgım yer kalmadı siz işin içindenizi bana bilmedigim birşey söyleyin askerde sınavlara ğirme ğarantisi veriliyo ama ilgilenilmiyo ben şırnakta askerdim bırakın sınava girmeyi izne bile çıkamadım askerlik tam 5 senemi götürdü ben ne yapabilirim ben 4 yıllık sistemi kabul etmiyorum yaşım 30 dayandı ben nasıl 192 yapıpda liseyi bitiricem ek sınav için yeterli kredimde yok benim elimden bu hak nasıl alınır işini takip etmeyen öğrenciler neden ayrılmıyo sisteme yük oluyoruz denkligimiz kalmadı diye 4 yıllık sisteme dahil ediliyoruz ne kadar dehşet birşey bu normal lise öğrencileri ile bir tutuluyoruz neden o zaman onların haklarını biz açıklise öğrencileri kullanamıyoruz onlar en fazla 18 bize 50 kadar gidiyo nedir bu sacmalık

Üye
    fatma_karakose Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    10:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bir sorum olacaktı benim bölümü genel kültür 4 yıllık şuan 6.cı dönem için sınava girecem toplam kredim 86 gireceğim 3dönemlik sınavdada kredimi tamamlayamayacağım öğrenmek istediğim ek sınavda en fazla kaç kredilik ders seçe bileciğim teşekküredreüim

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Fatma,
    Merhaba,ek sınavın şartları ,kimler girebileceği her yıl genelde Ağustos ayında belli oluyor ,ve internette yayınlanıyor,şimdiden bişey diyemem...değişebilir..ek sınava kendinizi endekslemeyin... www.aol.meb.gov.tr takip edin.....