Sayfa 18 / 129 İlkİlk ... 81415161718192021222868118 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ömer,
    3 yıllıksın,toplam kredin 107,alan kredin35,mezun olman için toplam kredinin144,alan kredisinin64 olması ve ortak derslerinin bitmiş olması gerekiyor,senin az kalmış,iyi çalışırsan bu sene sonu mezun olabilirsin,ek sınava da girer mezun olursun,iyi çalış,Bu yıl ÖSSye başvurmadın mı,aslında bu yıl girebilirdin sınavlara,seneye de başvurunu yapabilirsin...

Üye
    omr12345672 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2009
    Saat
    14:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilerinden dolayı çok tessekkur ederim kusura bakmassa bi sorum daha olacak alan kredisini nasıl 64 yapacam neden bukadar az alan kredim bide zorunlu derslere baktıgımda zorunlu dersımın olmadıgı yazıyor ortak derslerının bıtmıs olması lazın dıyonya ortak dersler bitmişmi zorunlu dersim varmı bide son olarak ben aöl ne yenı yazıldım sayılır ocaktakı sınavlara gırdım onlar benım ıolk sınavımdı ve ders seçmiştim şimdi yine ders seçicemmi yoksa sınava gırecegım dersler bellimi cevabını beklıyorum senıde rahatsız ettık kusura bakma hakkını helal et

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ömer,
    Zorunlu derslerin yani ortak derslerin bu Mayıs sınavında da gireceğin 6 tane var,onları da geçersen bitmiş olacak,bu dersler felsefe,inkılap ve dil ve anlatım dersleri.Zorunlu yani ortak derslere önem verip onları seçtiğin için alan kredin az kalmış olabilir,bundan sonra alan derslerini daha çok seç.

Ayrıca ikinci dönem yani Mayıs sınavı için kaydını yenilemişsin,derslerini seçmişsin,öyle görünüyor sistemde,her sınav için kayıt yenilemek ve ders seçmek gerekiyor,bunu unutma,seçtiğin derslere şifrenle gir bak istersen,onların kitaplarını alıp çalışacaksın...

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar 4 yıllık sistemde öss ye girebilmek için 194 kredinin tamamınımi almak gerekli öss ye girebilmek için kaç kredi olmalı toplam? iyi günler

Üye
    omr12345672 Avatarı

Son Giriş
    11.04-2009
    Saat
    14:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok saol abla teşekkur ederim sayende bilgi sahibi oldum çok saol

Üye
    esi Avatarı

Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek abla benim kuzenim ortaokul açıköğretime kayıt olmak istiyor 2 sorum olucak:
    1-en yakın kayıt tarihi ne zaman?
    2-ne kadar sürede mezun olunabilir?
    çok saol şimdiden.....

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zeynep,
    4yıllıkda ÖSSye başvurabilmek için mezun olmanıza az kredinizin kalması ve mezun olabileceğinize emin olmanız lazım,192 şartı yok,160 krediden fazla olanlara biz ancak össye başvurabilirsin dedik..

Esi,
    Açık İlköğretim kayıtları Türkiye genelinde devam ediyor şu an ve 30 Hazirana kadar sürecek,çalışır da başarılı olursa 1 yılda ortaokul mezunu olabilir,çünkü açık ilköğretim de hızlandırıldı...

Üye
    aytenyavuz Avatarı

Son Giriş
    08.05-2010
    Saat
    21:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpek hanım, merhaba verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.Oğlum 14/12/1995.En kısa zamanda bir halk eğitim merkezine gidip bilgi alacağım.Sağlıklı günler diliyorum.

Üye
    tayfun67 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2010
    Saat
    17:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İpek hanım bir sorum olacak acaba benim Genel kültür bölümüm össde avantajlımı yoksa dezavantaj yorumlarınız için şimdiden tşk edrm

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ayten Hanım,
    Rica ederim,yardımcı olabildiysem ne mutlu,bu sene kayıt yaptırmanız çok iyi olur aslında,ama 15 yaşına bu yılın Aralık ayında gireceği için çok az bir farkla kaydı kaçırabilir,büronuzla bir görüşün..

Tayfun,
    Avantaj veya dezavantaj demem,yorum yapmam pek doğru olmaz,çünkü her öğrencinin ilgi ve istidadına göre bu avantaj da olabilir,dezavantaj da olabilir.ÖSS bölümünde genel kültür bölümüyle ilgili açıklamalarımı okumanı da tavsiye ederim,ama ben olsaydım genel kültür alanını tercih etmezdim yani kendim için diyorum...Geçiş yapabilirsin tabi istersen...

Üye
    eskişehirli Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    13:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben iki yıl atl bilişim teknolejileri bölümünde okudum ikinci sınıfta ayrılmak zorunda kaldım tasdiknamemi aldım şimdi aöl meslek lisesine kayıt oldum ilk dönemde 20 kredi almışım toplam kredim 130 dönem olarakta 8 dönem kredi sistem hakkında yardımcı olursanız mn olurum şimdiden tşk ederim eskişehirli

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eskişehirli,
    4 yıllık mısınız?

Üye
    eskişehirli Avatarı

Son Giriş
    24.04-2009
    Saat
    13:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 4 yıllık bilişim teknolejileri bilgisayar bölümünde okuyorum lise ikide kaldım iki yıl sonra tasdiknamemi aldım şimdi açıköğretim lisesinde okuyorum ilk dönem 20 kredi almışım ikinci dönem sınvlardan sonra bakalım ne olucak öğrenci bilgi formunda 130 kredim var dönem olarakta 8 dönem derslerden zayıf notum yok kaç krediyle mezun olurum hiç bir bilgim yok ilginiz için tşk ederim saygılarımla

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzyüze eğitim yani alan kredisi toplam 140 kredi,kültür derslerinden yani Açık Lisenin derslerinden de 100 kredi alırsanız toplam 240 olursa,ve ortak+alan derslerinizi verirseniz mezun olabilirsiniz.Siz hemen hemen yarılamışsınız, başarılı olursanız sınavlarda ve yüzyüze eğitime de düzenli devam ederseniz bir veya iki senede mezun olabilirsiniz...

Üye
    guvenbayrak Avatarı

Gerçek Adı
    güven
    Son Giriş
    07.11-2009
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hocam Merabalar,ben daha önce normal devlet okulunda meslek lisesinde bilişim sınıfı öğrenciydim,2 defa okulda kaldığım için geçen sene okul hayatım bitti.bende mesleki açık liseye başvuru yaptım yüz yüze eğitimlerede gidiyorum fakat benim daha önceki devlet okulundaki alan derslerimi geçmiş bulunmaktaydım o yüzden ben bu derslerden muaf gözüküyorum.sadece teknik resim için okula gidiyorum alan kredim 30 toplam kredim ise 112 AOL'de 2 dönemi okuyorum ben ne zaman mezun olabilirim veya benim okulu bitirmek için kac kredi ihtiyacım var.şimdiden teşekkürler