Sayfa 16 / 129 İlkİlk ... 61213141516171819202666116 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tayfun67 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2010
    Saat
    17:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ipek hanım bi sorum daha olcak 1 hafta aradan sonra
    acaba bu mayıs'dan sonra yapılacak ek sınavlarda maximum kaç kredilik ders seçe biliriz? birde 3 yıllıkların mağdur olmaması için bi sınav olabilirmi sizce daha sonra?
    sizin tavsiyeniz üzerine başvurdum össye cvplarınız için simdeden tskr ederim =)

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tayfun,ek sınavla ilgili kesin belli birşey yok,Temmuz veya Ağustosta belli olur,acele etmeyin,bu nedenle kredi ders bilgisi veremem,3 yıllıkların az kredisi kalanlar mağdur edilmezler,çalışmanıza devam edin...

Üye
    tayfun67 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2010
    Saat
    17:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba ipek hanım ben cografya 3,4,5 ve 7 derslerini seçtim ancak kitaplarda ölçme ve değerlendirme (test)lerin cevap anahtarını bulamadım aöl nin sitesindede yok acaba bulabilirmiyim? yarımcı oldugunuz için tşk simdiden ederim.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tayfun,ben de senin için araştırdım ama maalesef yok,bulamadım, cagrimerkezi@meb.gov.tr bu adrese bu konuyu mail olarak gönderin,bakalım ne diyecekler...

Üye
    hakan1903 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2009
    Saat
    02:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam şimdi ben lise 2 de , 2 kere kaldım ve atıldım okulumdan.AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 3 YILLIK / SOSYAL BİLİMLER ögrencisiyim...AOL toplam dönemi:8 AOL de okudugu dönem:4 Toplam kredi:75 Alan kredi:36 hocam şimdi mayıs'taki sınavlarda alan kredimi 28 notla 64'e tamamlayıp geri kalan 12 notumla birlikte Toplam kredim: 87 mi olucak yoksa: alan kredisinden gelen notlarda toplam krediye dahil mi edilicek?? birde hocam benim yaşım 19 , 2010 ocaktaki sınavlarda 4 yıllık olucakmış 3 yıllık okuyanlar benim askerligim 2010'da. Bende 2010 haziranda öss e girmek istiyorum artık ne yapmalıyım bir an önçe bitirmek için ek sınavlar fazla olsa keşke Şimdiden cevap için teşekkürler...

Üye
    esi Avatarı

Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ipek abla her zamanki gibi bi sorum olacakaklıma takıldı ben şimdi 2. dönemden kayıt oldum 1. dönem nolcak yani bnm ona göre kredim eksik mi olucak?bide kitaplarımı aldım acaba hangi ünitelerden soru cıkar bi bilgin var mı hepsine calışmam zor 1,5 ay az zaman şimdiden teşekkürler...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan,
    Alan kredisinde başardığınız krediler de toplam krediye eklenmektedir,yani sen alan kredisi başarırsan hem toplama hem de alan kredisine eklenecektir,2010dan itibaren 4 yıllık sisteme geçilecek ama açık lise hızlandırılacak,seneden 3 dönem yani 3 sınav yapılacak,bu durumda sen eğer çok çalışırsan seneye mezun olabilirsin,mezun olmasan da askere gidebilir ve askerlik yaptığın yerde kaydını yenileyip sınavlara girebilirsin,askerliğin açıköğretim okumana engel olmaz,hatta askerdeyken össye bile başvurabilir girebilirsin,sen şimdilik çok çalış,3 yıllık sistemdesin,bu sene sonu sizin için bir sınav yapılabilir belki...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Esi,
    Eksik olduğun dönem yok ki,ara dönemde kayıt yaptırdın sadece,çok çalışırsan zaten açıklise hızlandırılacak seneye açığı kapatırsın,önceki sınavlarda çıkan soruların çok benzerleri hatta aynıları çıkabiliyo bu nedenle eski çıkmış sorulara çalış,bu eski sınav soru ve cevapları açıklise sitesinde yayınlanıyor,hatta ocak sınavının soru ve cvplarını ben formun bu bölümünde de başlık açıp link vermiştim,o sorulara çalış bir de kitaplardaki ünite sonlarındaki sorulara çalış..

Üye
    hakan1903 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam çok sagolun ek sınav cıkar inş. mayıs sonu 40 krediyle 115 yaparsak bide ek sınavla bitirebilirim o zaman. veya ocakta bitiririm butun dersleri vermek kaydıyla tabi...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erdemli,
    Mesleki Açıköğretim Lisesine kayıt yaptırabilirsin tabiyki ama kayıtlar tüm Türkiyede Temmuz-Ağustos döneminde yapılacaktır,devam mecburiyeti var,yüzyüze eğitimlere devam etmen gerekiyor yani mesleki eğitim alacaksın,bu eğitimler bölüme göre değişir,illerde ve ilçelerde talebe göre bölümler açılmaktadır,Termmuzda Halk Eğitim Merkezine danışın...

Üye
    serap06 Avatarı

Son Giriş
    03.05-2009
    Saat
    15:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb ipek ablacım ben açıkilkögretim 8. sınıfdayım derslerim (türkçe 5,dinkültürü 4,fen 3, ingilizce 3, inkilap tarihi 2, matematik 1) 11 nisanda 2.sınav var ama ben matematikden hiç umutlu deilim yine matematik 1 olursa diploma almaya hak kazanırmıyım ablacım.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Serap,sadece bir dersden başarısız olursan ve bu ders de Türkçe olmazsa,sınıfta kalmazsın,aritmetik ortalama ile o başarısız dersinden affa uğrar bir üst sınıfa geçersin,ama yine de bu dediğime güvenme çalış...

Üye
    hakan1903 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam izninizle bir şey daha sorucam 3 yıllık'ta bu yıl ek sınav olsa benim kalan kredim 29 .3 yıllıklara bir puan limiti varmı yoksa, gene 40 kredilik puanlık ek sınavmı oluyor? şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan,
    Eksınavın şartları hiç belli değil,ancak sınav zamanı belli olur ama büyük ihtimal üç yıllıklar için 40 kredilik ders seçme hakkı tanınacaktır,öyle umuyorum...
    Unfeeling,
    Açıkilköğretim ve Açıklise hızlandırıldı,eğer çalışırsan başarılı olursan ilköğretimi 1 yılda,liseyi de 2,5 yılda bitirebilirsin,ilköğretimde sınıf geçme sistemi,lisede ise ders geçme ve kredili sistem uygulanmaktadır,devam mecburiyeti yok,sadece sınavlara giriyorsunuz,detaylı bilgiler için www.aio.meb.gov.tr ve www.aol.meb.gov.tr adreslerini incelemenizi tavsiye ediyorum...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Matematik ortak dersdir,sözel de olsanız seçmek ve girmek zorundasınız,ama üç defa girip de başarısız olursanız muaf olur yani o dersden affa uğrarsınız ve seçme zorunluluğu ortadan kalkar,yani matematiği hiç başaramadan da mezun olabilirsin...