Sayfa 119 / 129 İlkİlk ... 1969109115116117118119120121122123 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.771-1.785 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sınav hangi üniteden çıkıyo ilk sınava 1 mi 2. üniteye kadar çalışacam yardımcı olursanız sevinirim hocam ban nie cvp vermiosunuz lütfen çalışmaya başlıcam hocam sizi bekliom yardımcı olun nolur[/QUOTE]

arkadaşımm hanii dersleriii seçmişşsenn o derslerinn yanii o kitaplarınn tümm ünütelerinden sorumlusnnn bu kadar basittt yanii her aldığınn kitabınn tümm ünütelerinden sorumlusnnn ....

NOT: bunu unutma bazıı kitapların üzerinde 1-2 buna benzer rakamlar yazarr sen budurummda ne yapacaksınn örnek veryimm... diyelimm sen edeiyat 4 seçmişsinn ama kitap kapağının üzerinde 4-5 var
    bu durumm da bu şu anlama geliyorr diyelimm o kitapta 10 ünüte varsa ilk 5 ünütesi edebiyat 4 tür..son 5 ünüteside edebiyat 5 ....tir yanii yarıya bölüyozz ünüteleriiii

Üye
    belalım Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    18:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam benn coğrafya 3 dersini sectim ama kitabın içinde 10 ünite var nereye kadar çalışcam nasıl olcak nerden başlıycam en kısa zamanda cvp bekliyorum ii akşamlar

Üye
    hasan1907 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    02.09-2012
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

belalım coğrafya-3 ünite-1-2-3-4-5-6 bunlara çalışcaksın

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocamm muaff olduğun dersii tekra seçersekk ii mi yapmış oluruz kötümüüü?çok acill hocammmmmm

Üye
    gül_ Avatarı

Son Giriş
    16.06-2010
    Saat
    13:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beyaz geceler şuna açıklık getirmek isterim hani kitabın üzerinde 4-5 yazıyorsa 10 ünite ise yarı yarıya bölüyoruz diye demişsin ama onu biz bölmüyoruz kitabın sayfalarında üst kısımda yazıyor yani diyelimki edebiyat bi yere kadar edebiyat4 yazıyor biyerden sonra edebiyat5 sayfanın üst kısımlarında bakarsanız görürsünüz.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben öyle bişeyy görmedimmmmm

güll bide benimm sorumm için bir cevabın varmı çok acıllll

Üye
    gül_ Avatarı

Son Giriş
    16.06-2010
    Saat
    13:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

muaf olduğun dersi seçerek kötü yapmış olmazsın sorun değil o dersi geçerim kredisini alırım diyosan tabi seçmende sakınca yok. tabi başka ortak derslerin var ise bu durumda seçmen hata olur.başka seçmeli derslerdende seçebilirdin ama yinede illa onu seçcem diyosan ortak derslerin bitmiş ise sorun yok.

Üye
    Nurulayn91 Avatarı

Son Giriş
    27.06-2011
    Saat
    15:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam ben şimdi sınava gireceğim zaman elimdeki kağıdı götürecem o dersleri mi çözücem yani aldığım kitapları yani sınav kağıdında almadığım kitaptan ders gelir mi herkesin ismine göre mi sınav kitapçığını veriyorlar bir de oturum ne demek 1.oturum falan

Üye
    batta Avatarı

Son Giriş
    09.03-2010
    Saat
    19:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba derya hanım,
    aranıza yeni katıldım.
    öncelikle böyle bir site açıp bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederiz...
    benim bir kaç sorum olacaktı?
    1-ben türkçe-matematik bölümü okuyorum, bu eşit ağırlık demek mi oluyor?
    2-her dersten, kaç üniteden sınav olacağız?
    3-ben üniversite psikoloji okumayı düşünüyorum, bunun için eşit ağırlık bölümünümü seçmeliyim?
    4-daha üniversiteye var ama çok merak ediyorum, psikoloji bölümü açıköğretimde varmı?
    5-psikolog olmak için kaç yıl okumak lazım?
    şimdiden çok teşekkür ederim MELEK HANIM...

Üye
    DONJUAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2009
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sayın moderatör ben açıkilkögretim son sınıf ögrencisiyim ilk sınava 6 dersten girdim 4 ders gectim 2 ders muaf diyor diplomayı hak ettimmi yeni yönetmenlik tek sınavda mezun olabilecegimizi söylüyor

Türkçe=70
    Matematik=70
    Fen ve Teknoloji=60
    T.C. İnk. tarihi=65
    Yabancı dil=40-MUAF
    Dil Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi=20-MUAF

beni bilgilendirirmisin acaba şimdiden teşkür

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

batta;

1-evet bu eşit ağırlık oluyor
    2-bir dersten tüm ünitelerden sorumlusunnn
    3- 4 yıllıkk pdr mi yoksa tıp psikolojisimi
    4-hayır yokk
    5-4yılıkk ppsikoloji rehberlik varr bide 6 yıllıkk bildiğmmiz ruhh hastalıkkları pskoloji varr kısaca pskiyatriss
    6-şimdiden bende sana bişey değil diyeyimmm not: bende öğrenciyimm aynı bölümdennn

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yasin,
    Alan derslerinden seç,kredilerini tamalayabilirsen girersin belki...

Palmiyeler,
    Senin kredin çok az,bu yıl giremezsin...

Fahriye,
    Ortak derslerden 3 kez sınava girer de başaramazsan muaf olursun,bir kez girmek yetmez,bu dersleri başarsan iyi olur,muaf olmayı bekleme,kolay dersler bunlar...

Nurulayn,
    Hangi dersi seçtiysen listende hangi ders varsa ona çalışacaksın,kitap 1-2 şeklindeyse kitabın yarısı1,diğer yarısı da 2 anlamına gelir,1,2,3,... bunlar dönemi ifade eder,her dönem için ayrı bir ders vardır...

AhmetSami,
    Kitapların tamamından sorumlusun,diğer dönemde yeniden kayıt yenileyip,ders seçip,kitap alacaksın... Her ders bir sınav için geçerlidir..

Donjuan,
    Eğer dediğin gibiyse mezunsundur,ama sınav sonucunda mezuniyet incelemesi diye yazması lazım..

Batta,
    Senin sorularını arkadaşımız doğru cevaplamış,her yıl üniversite sınav sistmemi, değiştiği için net bişey diyemem ancak psikoloji bölümünü istiyorsan şimdilik eşit ağırlık olarak devam et,sınava gireceğin sene netleşince olmazsa alanını değiştirebilirsin,mezun olmadan önce böyle bir hakkın var..

Tuba,
    Seçtiğin derslerin tamamından sorumlusun,geçemezsen eğer,bunların içinden ortak olanları tekrar seçmek zorunda kalacaksın,bu nedenle başarmaya çalış,Ayrıca önceki yılların soruları internette yayınlanıyor,onlara ve kitaplardaki testlere mutlaka çalış...

Beyazgeceler,
    Alanı genelkültür olan bir öğrenci ortak kredisini tamamlayamamışsa ve başka ortak dersi kalmamışsa,çoğundan muaf olmuşsa eğer ortak krediyi tamalamak için muaf olduğu ortak dersleri tekrar seçmesi şarttır,Ancak bunun dışında diğer alandaki öğrencilerin muaf oldukları dersleri seçmeleri kendi zararlarınadır,çünkü zaten 3 kez girmiş ve başarammaış,ancak bir de muaf alan dersleri var ki eğer alan kreidlerini tamalayamamışsa bu dersleri seçebilirler,yani muaf ortak dersleri seçmeyin ama muaf alan dersleri seçebilirsiniz,yani öğrencini kredi durumuna göre bu ayarlanmaktadır,her lişiye göre değişebilir..

Arkadaşlar,
    Ders seçerken alanınız ne olursa olsun herkes için önce ortak ve zorunlu dersler önemlidir,çünkü zorunlu dersleri bitirmeden kredi barajını tamamlasanız bile mezun oalamzsınız,Alanı genel kültür olanlar sürekli ortak ders seçmelidirler,Diğer alandaki öğrenciler ise önce ortakları bitirip sonra da alanları seçmelidirler,Seçmeli derslere gelince ,bu dersler mezuniyetinize az kala zorunlu derslerin hepsini bitirmişseniz eğer o zaman seçersiniz.. Ayrıca başarılı ve başarısız dersler sizi yanıltmasın,ders seçerken kredi bilgilerine tıklayın,alan ve toplam kredi bilgilerinize, zorunlu derslerinize göre ders seçin,Mezuniyetine az kredisi kalanlar ise hataya düşmemek için mutlaka seçtikleri dersleri bana veya bürolarına danışsınlar,hepinize başarılar...

Üye
    gamze1987 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    18:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ii akşamlar hocam rassız eddiyorum ben mayısda 16 17 yapılan sınavdaki soru ve cevaplara calışıyorum yararlı ollurmu bide bende genel kültür sectim kolay olsun diye yannış secimmi yaptım lütfen aydınnatın şimdiden cok tşkler hocam

Üye
    DiScQ Avatarı

Son Giriş
    23.05-2010
    Saat
    12:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yha bn bu yıl mesleki açıköğretime yazıldm ama düz liseye nasl geçiş yapablrim ve düz lise de sözel bölümünü seçtiğimzi zamn mteq fizik kmya gbi dersleri görmüomusuz doğru ve bunlar .1 yıldan itibarenmi oluo YHA BU ARADA GENEL KÜLTRÜMÜ YOKSA SÖZLEMİ ÜNİVERSİTEDE DAHA ÇOK YARARLI OLUO VE BU GENL KÜLTÜRLE SÖZEL ARASINDAKİ FARKLARII SÖYLERMSNİZİ

Üye
    OnLyTime Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb hocam .. 8. sınıftayım
    YILI DÖNEMİ DERS KODU DERS ADI BAŞARI PUANI SINAV AÇIKLAMA
    2009 1 801 Türkçe 65 SINAVA GİRDİ
    2009 1 802 Matematik 35 SINAVA GİRDİ
    2009 1 803 Fen ve Teknoloji 45 SINAVA GİRDİ
    2009 1 806 T.C. İnk. Tar. ve Atatürkçülük 60 SINAVA GİRDİ
    2009 1 807 Yabancı Dil 65 SINAVA GİRDİ
    2009 1 808 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 80 SINAVA GİRDİ

sınav notlarım bu şekilde ve mezuniyet kontrolündesiniz yazıyor.. mezun olurmuyum yoksa matematikten tekrar sınava mı grmem gerekiyor.?