Sayfa 113 / 129 İlkİlk ... 1363103109110111112113114115116117123 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 1.681-1.695 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    teknokent Avatarı

Son Giriş
    27.10-2009
    Saat
    11:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben açıköğretim meslekteyim yüzyüze eğitim şartı var derdimi kime anlatayım ankara ya dilekçe yolladım cvp gelmedi benim boş vaktim yok güvenlik görevlisiyim ek işlere filan gidiyorum evin sorumluluğu bende ve babamda hasta çok zor durumdayım yüzyüze eğitime gidemiyorum meslekten, genel düz liseye geçmek istiyorum ama 3 dönemi geçtiğim için olmuyor şimdi ben ne yapmalıyım bu şekilde mezun olmam imkansız tasdiknamemi alayım böyle çaresizliğe itiyorlar insanı. biz çalışan insanları hiç düşünmmüyorlar kurallar koyuyorla böle katı bişe şekilde millet diploma sahibi olmak istiyor bunlar zorlaştırıyorlar.bi değişiklik yapılma ihtimalı varmı bu mevzuatta kanun değişikliği gibi .yada bana öneri olan varmı ne yapmayılıyım

Üye
    palmiyeler Avatarı

Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba hocam.Şimdi ben açık liseye yeni kayıt öğrencisiyim lise 3 ten devam edicem.Bir an önce ders çalışmaya başlamak için açık lise eğitimi veren bir dersaneye gittim ve ordan sınava hangi derslerden gireceğimin listesini aldım fakat hangi konulardan sorumlu olduğumu bilmiyorum tabi yeni kayıt öğrencisi olduğumdan dolayı kitaplarımı da alamıyorum.Sınavın ocak ayında olduğunu söylüyorlar kitaplar kasımın sonuna doğru dağıtılacakmış.Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    SINAVA GİRECEĞİM DERSLER
    Dil Anlatım3
    TürkEdebiyatı3
    Tarih3
    Coğrafya3
    Matematik3-4
    Fizik3
    Kimya3
    Biyoloji3-4(2.den de sorumlu olabilirim çünkü 10.sınıfta alttan dersim kalmıştı.)
    Geometri2-3
    Din Kültürü3
    Sınava bu derslerden giriceğimin bilgisini aldım ne kadar doğrudur bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz diye size sordum hocam bu arada alanım sayısal.Bunun dışında bir sorum daha olucak.Ben bu yıl öss sınavına girmek istiyorum duyduğuma göre 2,5 yılda mezun olunuyomuş.Ben lise 3 ten devam ettiğime göre derslerimide verirsim mezun olup bu yıl ki sınava girebilirim dimi?
    Bir de bana gelen mesajları göremiyorum özel mesaj olarak cevap verebilirmisiniz acaba 'palmiyeler' olarak geçiyorum. Ya da mail adresime mail atabilirsiniz sizin için sorun olmazsa a-y-l_i-n@hotmail.com

Üye
    gamze1987 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    18:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm hocam kayıt yeniledik sınavlar nezaman ollucak bilgilendirmisiniz

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb sayın hocam ben acık liseye bu yıl kayıt ooldum aol sitesinde yayınlandıgı uzere ders secimi islemi yapmadan kitapları aldım kaydım aktif olduktan ve ders secimi yaptıktan sonra halk egitimde herhangi bir islem yapmam gerekiyormu?birde alanım turkce matematik aldıgım kitaplar tarih.din kulturu matematik yabancı dil.dil ve anlatm.turk edebiyatı.fizik.kimya.biyoloji.ekonomi.girisimcili k.hukuk....inceledigime gore felsefe eksik oluyor esit agırlıkta felsefe dersi gormuyormuyuz yoksa kitaplarda eksiklikmi var?cevabınız icin simdiden tesekkurler

Üye
    gamze1987 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam nolur accilen cevap verrrirseniz sevinirim halk eytim müdürlünü arrıyorum cevap veren yok kaydımı yenilicem ammma yerde uzak oldu iççin accıkmısınız demek isdedim amma okkular tatil oldduya halk eytim de tatilmi olddu 30 son gün nolur gilgilendirimisiniz

Üye
    merve15 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2010
    Saat
    14:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ipek ablacım benim sana bazı sorularım ben açık lşsede okuyorum sorunlarımı hallettim ama bir arkadas var onun derdine çare bulmaya çalışıyoruz ablacım şimdi arkadas 3 yıllık siztemde okuyordu şimdi 4 yıllığa geçmişler galiba arkadasın toplam kredisi 75 össye girme şansı varmı bu sene üniversiteye gitmeyi lazım askerliği gelior çünkü daha sonra ara vermek zorunda kalacak onlarda biz gibi 40 kredi yerine 30 kredişik ders seçiyorlarmış ama hesapladık 3 dönemde full çekse bile össye giremiyr onlar için bir hak varmı ablacım çok önemli cevap verisen çok sevinirim arkadasın mutlak össye girmesi lazım

----------

Üye
    gamze1987 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekürler hocam cumagünü halledicem saoolun

Üye
    çılgıntürk Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam hocam
    benim 10 tane ortak dersim kalmıştı ama görünmüyordu 6 tanesi şimdi 6 tane görünüyor 4 ü yok ders seçme panosunda 4 tanesi var diğerlerini seçemiyorum neden hocam??
    bu ortak dersler sonradan başıma iş açarmı gider ayak öss hazırlanıyorum

Üye
    deniz30 Avatarı

Son Giriş
    21.08-2011
    Saat
    15:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam inceledim bikac kitap daha eksik sanırım.1.sınıf esit agırlık alanım.hangi kitaplar eksik yardımcı olabilirmisiniz bana

Üye
    palmiyeler Avatarı

Son Giriş
    23.10-2010
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam günlerdir sayfamı kontrol edıyorum kimsenin sorusuna cevap vermemişsiniz kısa zamanda yardımcı olursanız seviniriz

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocammmm yardımm edinn kaydımıı yapmadımmm vaktimm yokk aacaba uzatacaklarmıı halk eğitimm bya bana uzakk taaaa

Üye
    Gamzzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    15:44
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hocam ben açık ilköğretim 8. sınıfa gidiyorum.Bildiğiniz gibi açık ilköğretimde bu sene 3 sınav var ve ilk sınav iki hafta sonra.Hocam ben bu süreye yakın bir zamanda ameliyat olacağım ve şu an için ameliyatta erteleme durumu söz konusu değilmiş gibi görünüyor.Hocam ben eğer doktorları ikna eder ve ameliyat olduktan sonra bu sınava girersem bir kolaylık sağlarlar mı?Örneğin benim ameliyatım göbeğimden olacak ve eğilmekte güçlük çekeceğim.Bunun için daha yüksek bir yer ayarlayabilirler mi?Bu sınava girmeyi çok istiyorum.Hocam bu konu ile ilgili ne önerirsiniz?

Üye
    ELİF ENGİN Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    03.12-2009
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ELİF ENGİN Mesajı Gör
    melek hocam merhaba ;benim bir arkadaşım meslek lisesi 3. sınıftan ayrıldı(imam-hatip)..geçen yıl kayıt oldu ama gitmedi...bu yıl tekrar kayıt yaptırmışlar..ama geçen yıl gitmediği için normalde silik duruma düşmesi gerekirken kaydı dondurulmuş...eğer geçenyıl gitseydi 5 ve 6.dönemi okuyacaktı ama gitmedi..gitmediği halde 7. döneme geçirmişler..şimdi 7. dönemdenmi başlayacak...ve birde 7. ve 8. dönemi okursa mezun mu oluyor?5. ve 6. dönem ne olacak??biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir
    hocam lütfen artık cevap verin kaç kere yazdım size...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocammmm bankaya para yatırdımm son günnn amaa halk eğitimm kaplaıydııı tatil yapıyorlarr cumhuriyet bayramııı tatiliii ben dekontlarımıı veremediimmm şimdii o 45 liracıkk paraa çöpemi giitiiiiiiiiÇ

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beyazgeceler,
    Yarın sistem açık olacak,yarın mutlaka dekontunu bürona teslim et,sonra da derslerini hemen seç,Salı'ya bırakma sistem kapanabilir...

Elifengin,
    Mesleki eğitimle ilgili olan dönemleri soruyorsan yüzyüze eğitimin dönemlerini okuluna sormalı,yüzyüze eğitimin kredi-veri girişlerini okullar yapar,ancak açıklisedeki eğitimi soruyorsan para yatırmadıysa yani kaydını yenilemediyse o dönemler toplam döneme eklenmez,yani kaldığı yerden devam etmesi gerekmektedir,7. dönemden başlamaması lazım...

Enigma,
    Raporunla ve durumunu anlatan bir dilekçeyle Açıkilköğretim Müdürlüğüne sınavdan önce fax çek,bürona da aynı şekilde dilekçeyle başvur,sınavda sana kolaylık sağlanır,giremezsen de çok önemli değil,sadece bir dönem yani birkaç ay zaman kaybın olur,diğer dönemki sınavlara girersin,telafi edersin,bence iyileş sınava öyle gir,hasta hasta girmesen daha iyi olur,geçmiş olsun....

Güvenbayrak,
    Yüzyüze eğitimin kredi barajını 140,açıkliseden alacağın kültür derslerinin kredi barajını da 100'e tamamlarsan ve ortak derslerini de bitirirsen mezun olabilirsin,bürodakiler doğru söylemişler kültür derslerinden 14 kredin eksik,ancak yüzyüze eğitimdeki kredin çok eksik ve ortak derslerin de çok fazla,yani 14 krediyi tamamlasan bile diğer şartlar da olmalı ki,toplam kredin de 240 olmalı ki mezun olasın...Yani biraz daha var,eğitimlerini aksatma ve çalış...

Opethian,
    Artık 3 yıllık sistem kaldırıldı,3 yıllık sisteme tabi artık hiç öğrenci yok,sen de 4 yıllık sistemin mezuniyet şartlarına tabisin,ancak bu şartları tamamlarsdan mezun olabilirsin,sistemden senin durumunu görmeden net bişey diyemesem de senin verdiğin kredi bilgilerine dayanarak diyebilirim ki:Çok çalışırsan tahminimce 2010 üniversite sınavına girebilirsin.bu senin çalışmana ve başarına bağlı...

Ruken,
    Mesleki Açıköğretim yeni kayıtları bu sene için bitti,yeni kayıt tarihleri tam olarak belli değil ancak tahminimce önümüzdeki yaz olur...

Palmiyeler,
    Senin durumun hakkında daha net bilgi vermem için öğrenci numaranı bana yazmalısın,sitemden bakmalıyım...Ama yine de senin verdiğin bilgilere dayanarak: sanıyorum ki önkayıt öğrencisi değilsin, sistemde durumun aktif hale gelmiş olmalı,derslerini seçtiysen bürodan kitaplarını verirler..Ayrıca kredin112 ise eğer,biraz çalışırsan kredini 160'ın üstüne yükseltirsen tahminimce üniversite sınavına girebilirsin...

Bennas,
    8 Şubat'da kayıtlar var,kaydını o tarihte yaptırmalısın,asıl Eylül'e bırakırsan konu ve zaman kaybın olacaktır,Şubat'da yeni kayıt olanların kaçırdığı konu olmaz...

Teknokent,
    Seninle aynı durumda olup da geçiş yapamayan öğrenci çok fazla,mevcut kayıt yönergelerine göre senin toplam dönemin 3'den fazlaysa meslekten düze geçiş yapamazsın,ama sen de bunu en baştan kayıt olurken düşünmeliydin,bu yıl geçişler bizi çok çok yordu, ve de yoruyor ancak sen yine de bu mağduriyetini aynen buraya yazdığın gibi Açık Lise müdürlüğüne de dilekçelerle iletmelisin,bu konuya çözüm bulunması gerektiğini ben de düşünüyorum,önümüzdeki yıl belki bu yönerge değiştirilebilir...

Angelmelek,
    Alan kredini tamalamışsın ancak zorunlu derslerin içinde görünen alan derslerin varsa eğer o derslerden de başaramasan bile,o derslerin zorunluluk durumunu ortadan kaldırmak için bir kez sınava girmen zorunlu,yani bu durumda ders seçerken sen, ders seçim sayfandaki ders listesinde yanında muaf yazmayan alan ve ortak dersleri seçmelisin...Seçmeli ve muaf yazanları seçme...

Deniz30,
    Sen,sanırsam yeni kayıt olurken diplomayla kaydoldun,sistemde durumun aktif olunca aldığın kitapların derslerini seçmelisin,bu kitaplar ortak ders,alan derslerine sonraki dönemlerde sıra gelecek...Ayrıca,ders seçiminden sonra büronla konuş,öğrenci kimliği işlemlerin de olacaktır..

Gamze1987,
    30 Ekim kayıt yenilemelerde para yatırma işlemi için son tarihti,paranı yatırdıysan -ki umarım yatırmışsındır- makbuzunu yarın mutlaka teslim et ve derslerini seç,sistem hala açık...

Merve15,
    Maalesef giremez...

Çılgıntürk,
    Senin sorunu tam olarak anlamadım ama Zorunlu dersler kategorisinde görünen ortak dersler ders seçim sayfasında neden görünmüyor diye soruyorsan eğer hepsi ders listesinde görünmez,dönem dönem eklenmektedir,Diğer dönem o dersleri seçmen gerekecektir..Aslında senin bu soruna senin durumuna sistemden bakmadan net cevap veremem,bunu da bil...

Haticekübra,
    Sen de öğrenci numaranı yazarsan iyi olur,sistemden senin durumuna da bakmam lazım,ancak cevabını haftaya Pazar'a bekle... Çünkü bugünlük bu kadar...

Arkadaşlar,
    Özel ve ziyaretçi sayfası mesajlarıyla sorduğunuz sorulara cevap yazmayacağım,lütfen açıköğretimle ilgili sorularınızı sadece buraya yazın..