Sayfa 10 / 129 İlkİlk ... 678910111213142060110 ... SonSon
Toplam 1931 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    safari Avatarı

Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    17:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben şuan açık imamhatip lisesinde dört yıllık sistemde okuyorum toplam kredi bölümümde 103 alan kredi bölümünde ise 34 kredim var ayrıca yüzyüze eğitimde görüyorum yüzyüze eğitim kredisi sonradanmı eklenecek yoksa toplam kredimin içersindemi var toplam kredi derken ortak alan ve seçmelimi içersine giriyor birde mezun olabilmem için kaç krediye ihtiyacım var eger cevaplandırırsanız çok sevinirim

bana yardımcı olabılecek kımse yokmu

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Özge,
    Sistemden baktım,doğru seçmişsin derslerini,kitaplarını alabilirsin,zaten ortak derslerin bitmiş,bir kısmından da muaf olmuşsun,derslerini de gayet doğru seçmişsin,sayısalda zorlandığını düşünüyorsan matematik3 ve 4 yerine coğrafya5 ve tarih3 ü de seçebilirsin,tabi sen bilirsin..

Ek sınav tarihi,girme şartları,toplam kredi.. vb bütün bilgiler her yıl farklılık gösterebilir.Ek sınav Ağustos ayında komisyonun kararından sonra sitede ana sayfada yayınlanır,bu nedenle ek sınav için şimdiden net bilgi veremem,o senin yazdığın ek sınavla ilgili bilgiler geçen yıla ait olduğu için bu yıl geçerli değildir,ek sınava daha çok var,acele etme..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Safari,
    Açık İmam Hatip Lisesi de Mesleki Açıköğretim Lisesi grubuna girmektedir,ve 4 yıllık meslek liselerinden mezun olabilmek için toplam240 kredi,140 alan kredisi,toplam dönemin en az 8 dönem olması ve zorunlu derslerin bitmiş olması gerekmektedir.Alan kredisi de toplam krediye dahildir. Yani senin 34 alan kredin toplam 103 kredinin içindedir,dahildir.Senin mezun olmana daha var,yüzyüze eğitimden aldığınız krediler sonradan okulunuzun gerekli evrakları Ankaraya göndermesinden sonra sisteme eklenmektedir,bu yüzden alan kredim eksik diye hayıflanma ve acele etme.. Ortak, seçmeli dersler ve okuldaki yüzyüze eğitimden aldığın kredi yani alan kredisi de toplam krediye dahildir.Kaydını yenilemeyi unutma,derslerini zorunlu dersler kategorisine bakarak seç,ve yüzyüze eğitimine düzenli devam et,yani çalışmaya devam...

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Rayha,
    Senin sorduğun sorular tamamen senin önceki girdiğin sınavlara bağlı detaylı sorular,net cvp verebilmem için öğrenci numaranı bana özel mesajla yaz,sistemden senin ders,kredi durumuna ve dönem bilgilerine bakayım ona göre cevaplayayım..

Üye
    aksaraylı Avatarı

Son Giriş
    20.06-2011
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar ipek ezgi ben bugün ders seçtim ama aöl dem bana mail gelmiş 4 yıllığa geçenler bu işlemi yaptıktan sonra ders seçin diyo ama ben bunu yeni gördüm ne yapmalıyım teşekkürler

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aksaraylı anlamadım ne demek istediğini, sana gelen o maili veya mesajı kopyalar mısın,ya da öğrenci numaranı ve şifreni özel mesajla yazarsan bakayım sistemden mesaja..

Üye
    ozgee Avatarı

Son Giriş
    10.03-2009
    Saat
    09:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ABLACIM BIDE EKSINAVDA KAFAM ÇOK KARIŞTI ONU BIRAZ ANLATIRMISIN KAÇ DERSTEN GIRIYOZ FELANN NASIL OLUYOR ONDAN HİÇ BİLGİM YOK KENDIMI ONA GÖRE HAZILMAM GEREK DİMİ

ABLACIM SON BIŞEY DAHA
    MESLA COĞRAFYA2 DEN SINAVDAN 2 ALDIM KREDİDE 2 OLARAK HESAPLANIYO YANI ÇARPILMIYO ÖEYLE DEYILMI?
    PEKİ ÖĞRETMENLER GENELLİKLE NEDEN KREDİSİ ÇOK OLAN DERSLERI SECIN DIYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
    SOSYOLOJI1DE 1 KREDİ VERİ ONDANDA 2 ALSAM 2 OLUYO DIMII
    E OZAMAN ZOR DESR SECMEMEM GEREK YOK DİMİİ
    DERS SEÇMIMDE DEĞİŞİKLİK YAPSAMMI ACABAAA

Üye
    leylaleyla Avatarı

Son Giriş
    10.03-2009
    Saat
    18:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ıpek hanım
    ben normal lıse mezunuyum ve aynı zamanda zıraat fak.2. sınıftan terkım.ve bu yılın basında cocuk gelısımı ve egıtımı acık lıseye kayıt yaptım ve devam edıyorum.suanda 2. donemdeyız 10. sınıfı okuyorum.ılk donemde basarısız dersım yok yuzyuze egıtım derslerınde.toplam 19 kredım var ve ben bu kredılı sıstemden hıc anlamıyorum.24/25 ocakta olan uzaktan egıtım dersı matematık3 ve 4 sınavlarına gırdım fakat basarısız oldumbu benım kredımı nasıl etkıleyecek merak edıyorum.bır de ben zaten lıse mezunuyum ve lıse dıploma notum 3.67 yuzyuze egıtım derlerımın hepsını verdıgım taktırde toplam kac kredıyı toplamıs olucam ve bu matematıkten gecme zorunlulugum olacakmı dıploma alabılmek ıcın.kafam karısık bu konuda cunkı kımse net bır bılgı veremıyo.bu konuda bılgı verırsenız memnun olucam.sımdıden teskler..

Üye
    aksaraylı Avatarı

Son Giriş
    20.06-2011
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ipek hanım
    bugün halk eğitimi aradım sordum 4 yıllık sisteme geçmişim o yüzden dünkü seçtiğim dersler silinmiş tekrar gidip seçecekmişim ama o kadar çok ortak ders vermişler ki birde alan dersleri ben bunların hepsini nasıl geçicem ne yapmalıyım bana yardım et ne yapmalıyım hepsini almak zorundamıyım 20 tane ders vermişler ben bittim vallahi

Üye
    safari Avatarı

Son Giriş
    06.03-2009
    Saat
    17:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim şuan yüzyüze eğitim gördüğüm okulun müdürü 90 kredi yüzyüze eğitimden 150 kredide ortak+seçmeli+alandan gelecek dedi ama açık lise büroları 130 kredi yüzyüze eğitimden 110 kredide ortak+seçmeliden geleceğini söyledi anlamadığım alan kredim yani 34 kredi toplam krediyemi eklenecek yoksa yüzyüze eğitimden gelecek olan kredinin içersinemi ayrıca yüzyüze eğitimden gelecek kredi ne zaman eklenecek birde 103 kredim var demiştim sınavlardan 7 kredi daha alırsam kültür derslerimin kredisini tamamlayabiliyormuyum?

ayrıca siz alan kredisin 100 kredi olduğunu söylediniz ama ne okulum nede açık lise büroları böyle söylemedi yani kafam çok fazla karıştı lütfen yardım edin

toplam kredi=103
    alan=34
    siz 34 kredinin toplam kredinin içersinde olduğunu söylediniz 103-34=69 yani benim ortak+seçmeli kredim 69 benim bu krediyi 110 a tamamlamam gerekiyor yüzyüze eğitimden gelecek kredide alan kredisiyle toplanacaak ve oda 130 kredi olacak ve böylece 240 krediye tamamlamıs olacagım ve mezun olacagım değilmi ve bu 6. dönemim

biraz cok oldu ama lütfen biran önce cevaplandırabilirmisiniz kafam inanılmaz karıştı

Üye
    senemm Avatarı

Son Giriş
    19.03-2009
    Saat
    14:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.
    benim toplam kredim 117. alan kredim 69 dönemim 8
    3 yıllık sistemdeyim.
    bu sene öss ye girmek istiyorum. fakat öss ye başvurmak için 147 kredim mi olması gerek? yoksa o sadece mezun olmak için mi?
    şimdiden çok teşekkür ederim.

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Özge,
    Yine eksınavla ilgili sorular sormuşsun ,defalarca açıkladım bak yine diyorum ek sınavla ilgili şimdiden hiçbir net bilgi veremem,Ağustosta belli olur,eksınavı dert etme sadece çok çalış...
    Sınavda her dersten 20 soru çıkar,ve test şeklindedir, bu sorulardan 9unu doğru bilirsen yani 45 ve üzeri yani 2 ve üzeri not alırsan o dersin kredisini kazanırsın,toplam kredine eklenir,o dersten 2 de alsan 5 de alsan kredi aynıdır,değişmez,toplam kredi olarak eklenir,çarpılma diye bir durum olamaz, ama 2 yerine 5 alırsan diploma notun yüksek olur bu da ÖSS de artı puan sağlar....Kredisi 1 kredi olan bir dersten 2 veya üzeri kaç not alırsan al o dersin kredisini kazanırsın,kredisi 2 veya 4 olan bir dersi de geçersen geçtiğin o dersin kredisi toplam kredine eklenir...
    Kredisi yüksek olan dersleri seçmek marifet değildir,kredisi yüksdek olan ders hem zor ders olur hem de ders seçerken önemli olan ortak,alan gibi doğru dersi seçebilmektir.Senin ders seçimin doğru değiştirmene gerek yok..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Leyla,
    Sen Meslek lisesi çocuk gelişimi bölümüne kayıt yaptırırken zaten genel lise mezunu olarak lise diplomanla kayıt yaptırdığın için yüzyüze eğitimine düzenli devam etmen ve kayıt yenileme dönemlerinde paranı yatırıp kaydını yenilemen yeterlidir.Mt3 ve Mat4 derslerinden geçemesen bile bir kez sınava girmen gerekiyodu,4 yıllık sistem gereği senin durumunda olan herkes girdi o sınavlara,bu sınavlardan geçememiş olsan bile başka sınava girmeyeceksin,sınava girdiysen artık ders seçmene ve sınava girmene gerek kalmadı bu nedenle de kredili sisteme fazla kafa yormana gerek yok,kaydını yenilediysen işlemin tamamdır, bu okulu bitirdiğinde ikinci bir lise diploması sahibi olacaksın..Artık başka sınava girmene ders seçmene gerek yok,sen sadece bu ay içinde 45 liranı yatır ve dekontunu açıköğretim bürosuna teslim et,yüzyüze eğitim gördüğün okuluna da dekontun birini veya kayıt yenileme çıktısını ver bu yeterlidir başka işlemin yok,yüzyüze eğitimine düzenli devam etmen yeterli,kredi işlerine ders seçmeyeceğin için kafa yormana gerek yok..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aksaraylı,
    Durumunu tam anlamam için ve ders seçme konusunda yönlendirebilmem için öğrenci numaranı özelden yazmalısın ki net bilgi vereyim..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Safari,
    Artık özel mesajla veya forumdan o kadar çok sorularınız geliyor ki,hızlı hızlı yazmaktan,130 yazacağıma 100 yazmışım,kusura bakmayın,size en geçerli bilgi için şu verdiğim linke tıklamanızı istiyorum,en net en geçerli bilgiler bu linkte mevcut,imam hatipde mezun olabilmek için 4 yıllık sistemde alan kredisi 110 olması gerekmektedir,ayrıca sen daha yolun çok başındasın,şimdiden bu kadar detaylara girmene gerek yok,toplam kredini tamamlamana daha var,acele etme,bu linki incele Arşiv Sayfası
    Alan kredisi demek senin için yüzyüze eğitimden aldığın ve alacağın krediler demektir.Yani 34 krediyi sen yüzyüze eğitimden alan kredisi olarak aldın,ve bu34 kredi toplam kredinin içindedir,yani sen 130 alan kredisi yani yüzyüze eğitimden alırsan ve 110 kredi açıklisenin kültür derslerinden yani diğer adıyla ortak+seçmeli derslerden alırsan ve toplam 8 döneme tamamlayıp ,zorunlu derslerini bitirirsen mezun olacaksın,yani sana açık lise bürosunun verdiği bilgi doğru..Bu arada yüzyüze eğitimden aldığın krediler internetteki alan kredisi bölümüne senin sayfana hemen yüklenmeyebilir,bu konuda alan kredim eksik diye dert etme acele etme...

Sayfa 10 / 129 İlkİlk ... 678910111213142060110 ... SonSon