Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    only_drsn Avatarı

Gerçek Adı
    dursun yokuş
    Son Giriş
    22.08-2012
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    89/2 burura acemi birliğine piyade er olarak vatani göreve başladım 28 günlük askerlik eğitimi sırasında belki havasında belki suyundan sebebini bilmediğim atşli bir hastalık geçirdim tam bir bucuk hafta yaklaşık 10 gün bu hastalıkla eğitimlere çıktım izin istememe maruzatımı bildirmeme rağmen revire çıkarmadılar yata kalka acemi askerlik dönemim hastalığımla beraber bitti usta birliğine istanbulda başladım sık sık rahatsızlanmalar halsizlik yüzünden revire çıktım ordan askeri hastaneye sevk ettiler yapılan tahliller sonucu istanbul haydarpaşa gata askeri hastaneye yatışıma karar verildi 2-3 haftalık tahlil sonuclarından böbrek biyopsisine karar verildi ardından 45 günlük bir hava değişimi geri hastaneye döndüğümde ise askerlik yapamıcağımı böbreğimin iflas ettiğini söylediler sivil hayattaki araştırmamda bunun yüksek ateş boğaz enfeksiyonlarından oldugunu söylediler ben makina bölümü mezunuyum mesleğimide çok severim sivil hayatta bana verilen rapor %40 ağır iş yapamaz raporu şimdi işsiz dolaşıyorum teşekürler türkiye herşey vatan için ( bir oğlum olsun asla askere göndermicem bırak asker kaçağı desinler bırak vatan haini ....)

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askerde benzer bir olay bende yaşamıştım. Ateşle karışık soğuk algınlığına doktor üç tane Opon verdi. Üç gün sonra dizlerim ve ayak bileklerim şişmeye başladı. Dizlerim hareket edemez oldu. Sedyeyle Edremit askeri hastanesine gönderdiler. Üç gün hareteksiz yattım sonra yirmiyedi gün hastanede yatıp kırkbeş gün hava değişim aldım. Ateşli eklem romatizması dedi doktor. Biraz daha geç kalsam kalp romatizması olacakmışım. Alakası varmıdır bilmiyorum ama kırkiki yaşımda kalp krizi geçirdim. Bana üç tene opon verip hasta olduğuma inanmayan doktor asker değildi.
    Kişilerin hatalarını askerlikle bağdaştırmamak gerekiyor. Özellikle pkk gibi şerefsizler guruhunun azıp kudurduğu şu günlerde.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genç yaşta okuduğum sırada sakat kaldım.
    Askere çağırdılar. Bende rapor almak için gitmiştim. Neyse heyete çıkardılar.
    Bi U şeklinde masa ortaya kadar geldim. Değneklerim maviydi. Heyet deki gerizekalı bir rütbeli başka renk bulamadınmı dedi..
    Afalladım. Ne diyor bu ya dedim kendime. Değneğim hediyeydi... Hediyeyle bile alay eden bir ordu mensubu esefle kınıyorum!.

Doğru söylüyorsun. Arkadaşım bu ülkede gerçekten savaş cıkmadan askerlik yapmak demek. Malesef pisi pisine bedeninden olmak demek.
    Görüyoruz. Her gün bir asker ölüyor. Neden? Adam ahır gibi karokol yapmış. Garibanı keklik gibi avlıyorlar.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aslında burda ordu hatalı her önüne geleni asker yapmamak lazım bence.

Üye
    elif74elif Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tsk da yatarken orada sizin gibi ihmal kurbanı gencecik bir çocuk tanıdım.ne yazık ki hasta olduğuna kimseyi inandıramamış şu an tamamen tekerlekli sandalyede.bu inanmamak neden?her yerde aynı şeyle karşılaşıyoruz.doktoru hasta olduğuna,hakimi masum olduğuna,iş verene dürüst olduğuna vs vs..hep inandırmaya çalışmakla geçiyor zaman.bu sürekli heyete girmek zorunda kalmamız da bundan kaynaklanıyor, inandıramıyorsun.İnandıramazsan yandın işte...

Üye
    arash34 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2012
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    evden
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel paylaşım teşekkürler

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burdaki askerlik halen hitler dönemindeki gibi. el insaf yahu sen komutan da olsan senin ne haddine başka bir ana babanın oğluna dayak atmak. gözünden sakındığın çocuğun askerde sırf bir ş.siz yüzünden böbreklerinden olacak. zaten sırf bu yüzden olsa gerek askerlik gönüllülüğe dayansa askere gidecek adam sayısı ya çok az olur ya da hiç olmaz....

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beni de zorla askere alacaklardı raporumu verdim diplomamı verdim baktı üsteğmen bu dedi nasıl askerlik yapamaz görme engelli ise anadolu liseini nasıl bitirdi falan neyse muayeneyi oldum elverişli değildir raporunu aldım