Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    miss Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    20:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar ;

Her sey 7 yasindayken basladi. Dedemlere, misafirlige gitmistik, yuruyerek , o kadarda uzak degillerdi bizden. Eve dogru yuruyorduk, birden nasil oldugunu anlamadan, yere dustum.
    Iste o dakika benim hayatimi degisti :cry:
    Babam, bana eger bacaklarimda bir agri varsa doktora goturelim dedi, ama ben korktugum için, red ettim
    Bacaklarim agrirdi. Ama soylemezdim, beni doktora goturmesinler diye.
    Agri geçer dedim. Geçti de !!! Bacaklarimda agirlik hissederdim, kimseye haber vermezdim olanlar hakkinda. Bir sene sonra, olan oldu, hastalik kendisini gostermeye basladi. Ailemle, piknige gitmistik. Cok iyi bir kosucuydum. Babam bana ve kizkardeslerime kosmamizi soyledi (hangimizin daha hizli kosabilecegini bilmek için). Her zaman, birinci olan, ben, orda kosamiyordum eskisi gibi, arkada kaliyordum. Is normalden çikip, anormal hale gelmisti. Annem ve babam çok sasirmislardi.
    Ertesi gun , direk hastaneye gittim. O kadar egzamenden sonra, bana kas hastaligini tasidigimi soylediler (SMN 3).
    O gunden beri bu hastaligi tasiyorum...

yasemin :wink:

Üye
    FATOS Avatarı

Son Giriş
    19.11-2008
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yasemincim çok geçmiş olsun. Keşke söyleseydin değilmi? Bunu hep sende düşünmüşsündür. Ama sağlık olsun halen nefes alıp verebiliyoruz ya önemli olan yaşamak. Herkesin olduğu gibi senin hikayende farklı. Hepimiz şuan alıştık ve yaşıyoruz... :wink:

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zamanında söylemiş olsaydı bile , doktorlar buna bir çözüm bulamayacaklardı fatoş. Kas hastasıyım ben de ve bizim hastalığımızın çaresi olmadığını maalesef iyi biliyorum...Ama miss arkadaşımın hastalığının türünün bir çaresi varsa ki umarım vardır, onun hakkında bir bilgim yok...

Sevgili miss, aynı sorunun içinde sayılırız. Onunla geçinmek, iyi anlaşmak ve barışık yaşamaya çalışmak yapabileceğimiz en güzel şey...

Sağlıkla.........

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Miss
    o an dediğin anda aslında seni bir ömür boyu bırakmayacak hayat arkadaşınla tanışmışsın :wink:
    bende bir kas hastasıyım biliyorsun ama tam anlamıyla o an da hissettim diyebileceğim bir o an aklıma gelmiyor
    ama mutlaka bir gün seni adım adım takip eden ve sanırım hiç bırakmayacak olan o gizli hayranı ister istemez kabul ediyorsun
    takvimden düşen her yaprakla her geçen günle birlikte aslında bunun hayranlıktan daha öte bir bağ olduğunu düşünüyorsun
    ve anlıyrsun ki o sana âşık olmuştur
    seni hiçde bırakmaya niyeti yoktur
    sonra onu iyi tanımalıyım ki onunla geçirmek zorunda olduğum bir ömrü daha rahat ,mutlu geçireyim diyorsun
    sonra onu tanıdıkca sevmeyi öğreniyorsun
    çünkü sevmezsen onla vakit geçmiyor
    seni terk etmeyecek en vefalı sevgili
    itiraf etmeliyim :!:
    bende onu seviyorum

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hatalığınızı o düşmeye bağlayıp kendinizi üzmeyiniz.

Büyük bir ihtimalle hastalık düşmenizden çok önce başlamıştı.

Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.

Üye
    miss Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilemma arkadasimin soyledigi gibi, o gun soylemiste olsaydim, doktorlar bir çare bulamazdi.
    "Keske soylemis olsaydim", diyorum her zaman, bir seyler yapilabilirdi belki. Iyilesmek degil, ama çabucak hastalik teshisi konsaydi, bu kadar ilerleme olmazdi.

Hastaligimizla yasaya yasaya, elbette ona alisiyoruz, ama yeter biktim dedigimiz anlarimizda olmuyor degil hani :wink:

sevgiyle kalin...

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: miss
    Hastaligimizla yasaya yasaya, elbette ona alisiyoruz, ama yeter biktim dedigimiz anlarimizda olmuyor degil hani :wink:
    Haklısın böyle zamanlar da oluyor, ama önemli olan o anların mümkün olduğunca az olmasını sağlamak. Bu bizim elimizde :wink:

Üye
    kürşat99 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2008
    Saat
    21:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar,hepinize acil geçmişler olsun.biliyorsunuz bende kas hastasıyım.söylediklerinize çok bozuldum dilemma,ya bu tür hastalıkların tedavisi yok ama yakın zamanda bulunmayacağını kim biliyor.teknoloji denilen kavram gün geçtikçe ilerliyor.bende belki kendimi avutuyorum ama bu konuda bir gün bir şeyler olcak hissediyorum.içimizdeki umut ateşi bizim için hiç sönmemeli.herkes bilir ''pankinson ''diye bir hastalık vardır.boksör Muhammed Ali' nin hastalığı.bu hastalığa İsviçre de tedavi yöntemi bulunmuş.eğer tam olarak tedavi bulunmadıysa bile umut ışığı olacak tedavi yöntemi bulunmuş.her ne olursa olsun olsun ÜMİDİMİZİ KESMEMEK LAZIM.kim bilir bir gün bizim(hepimizin) hastalığımıza çare bulunmayacağını :wink:
    Jasmin görüşürüz.
    herkese saygılar

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet...işte senin hayata olan keşkelerinden biri...

bende keşe seyleseyedin diyorum...tedavisi olmaz diyorsun ..ama her zaman için erken tedavi iyidir..

ama yinede hayat yaşamaya değer...

Üye
    seval Avatarı

Son Giriş
    11.01-2006
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayata sımsıkı sarıl çünkü ileride seni bekleyen mücizeler vardır

Üye
    miss Avatarı

Son Giriş
    12.05-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kürşat
    merhabalar arkadaşlar,hepinize acil geçmişler olsun.biliyorsunuz bende kas hastasıyım.söylediklerinize çok bozuldum dilemma,ya bu tür hastalıkların tedavisi yok ama yakın zamanda bulunmayacağını kim biliyor.teknoloji denilen kavram gün geçtikçe ilerliyor.bende belki kendimi avutuyorum ama bu konuda bir gün bir şeyler olcak hissediyorum.içimizdeki umut ateşi bizim için hiç sönmemeli.herkes bilir ''pankinson ''diye bir hastalık vardır.boksör Muhammed Ali' nin hastalığı.bu hastalığa İsviçre de tedavi yöntemi bulunmuş.eğer tam olarak tedavi bulunmadıysa bile umut ışığı olacak tedavi yöntemi bulunmuş.her ne olursa olsun olsun ÜMİDİMİZİ KESMEMEK LAZIM.kim bilir bir gün bizim(hepimizin) hastalığımıza çare bulunmayacağını :wink:
    Jasmin görüşürüz.
    herkese saygılar

Bende birgun hastaliklarimizin ilacinin bulunacagindan eminim :wink: