Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    shalomhrlw Avatarı

Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Büşra hanim. 32 yasindayim ve kalca cikikligim oldugunu yeni ogrendim. Ameliyat tasvip etmiyorum. Bu egzersiz pilates gibi seylerle gecmez mi?Sag bacagim sol bacagimdan 2cm kisa. Hangi egzersizleri uyguluyorsunuz?

Üye
    BÜŞRA BULUT Avatarı

Gerçek Adı
    BÜŞRA BULUT
    Son Giriş
    10.08-2014
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

egzersiz yapmak geçirmese de en azından ilerletmiyor bu durumlarda yürümemize çok dikkat etmeliyiz özellikle dengeli yürümek şart ben pilates hiç uygulamadım onun dışında tüm egzersizleri yaptım sırt üstü yatıp köprü kurmayı çok yaptım önüme 1 2 santim yüksekliğinde bir şey koyup kalçayı kaydırmadan bacağımıı kaldırıp indirmeye çalışıyorum çömelip kalkıyorum ameliyat olmak çözüm değil ama mecbur kaldıysanız bence sadece bir doktora kulak vemeyin en iyi hekimi araştırın birde olacaksanız yaşınız ilerlemeden olmanızde fayda var..

Üye
    shalomhrlw Avatarı

Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Büşra hanim. Oncelikle cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin. Şükür fazla bir problem yaratmiyor ama ilerleyen zamanlarda bu bana sorun yaratir mi o beni endiselendiriyor. Bunu ben 2 sene once spor salonunda postur analizinde ogrendim. Kabul edemedim 2 yildir uyduruyolar diye dusundum ama cesaret edip olctugumde cidden 2 cm kisa cikti. Kalcada sekil bozuklugu vs dikkatimi cekti sonra kisa olanin kemiginin olmadığını farkettim. Nette arastirdigimda kalca cikikliginin buna neden oldugu yaziyordu ve sonra jader arkadaslarimin oldugu bu sayfayo buldum. Zaman zaman kisa olanin gelismeyen kemik tarafindan ses geliyor ve bazen zorlandiginda agriyor. Bir de bel agrilarim siddetlenmeye basladi bunla ilgisi var mi bilmiyorum. Iste tum bunlardan sonra tum duyacaklarimi goze alip doktora gitme kararini yeni aldim. Egzersiz olarak bildigimiz köprü hareketini mi yapıyorsunuz? Esnetme hareketleri yuzme vs yapiyor musunuz? Tavsiye eder misiniz

Üye
    yağmur ak Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Azim duygusunu hala içinde duyup hayata geçirmen çok güzel olsa gerek. Maalesef o duyguyu neredeyse yitirmiş durumdayım oysa ki şartlar benim için gayet uygunken, şu an üniversite okuyorum, sağlığımda fena sayılmaz ve kendi alanımda kendimi geliştirmem için herşey var ve bir zamanlar hocaların bile yanlışını düzeltecek haldeyken şimdi kendi derslerimi bile geçemiyorum daha doğrusu istemiyorum, derslerden kalmam çokta umrumda değil. Anlayacağın büşra çok zeki olabilirsin koşulların çoğu kimseden çok çok daha iyi olabilir ama içinde bazı şeyleri gerçekleştirmek için azmin yoksa şartların ve fiziksel durumun çokta birşey ifade etmiyor.

Üye
    hasankokmen Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar arkadaşlar...bende izniniz olursa bu paylaşımıniz da bişeyler yazmak istiyorum...İnsan öncelikle kendisi ve hayalleriyle barışık olmak durumunda bence...Ne iş yaparsanız yapım o işi sevmeniz ilk adımınız olmalı...Ben mimarım ve ilk başlarda isimi pek sevmiyordum çünkü doktor olmayı çok istemiştim...Ama kısmetim buymuş ki bu mesleği bana uygun görmüş yaradan...Daha sonraları kısmetine razı olki rahat edesin felsefensinden hareketle işimi sevmeye başladım ve şu an yaptığım işten inanılmaz zevk alıyorum...Azim çok önemli elbette, bunu içimizde hissetmek ve açığa çıkarmakta bizlerin elinde...ortopedik rahatsızlık içinde şimdiye kadar gördüğüm ve tanıdığım çoğu doktorun tavsiyesi yüzmeyi ve bisiklete binmeyi ( kondisyon bisikleti de olur) tavsiye etti... Saygı, sevgi ve selamlarımla...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12