Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TOPRAK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2007
    Saat
    11:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Zaman herşeye alışmamızı sağlıyor.
    3 yaşında cıvıl cıvıl minik bir kız çocuğu idim, annemin özenle ördüğü kırmızı mini elbisem, beyaz çoraplarım
    kırmızı ayakkabılarım, uzun dalga dalga saçlarım ile o zamanlar bir kelebeğe benzediğimi söyler ailem. O gün akşama kadar sokakta koşturup oyunlar oynamıştım. Gece olduğunda yüksek ateş başgösterdi. Ailem Sigorta hastanelerinde iyi ilgilenilemecegini düşünerek beni özel doktora götürdü. Doktor felçli bir hastadan geldiğini söyledi ve iğne yapacağı aletleri kaynatmadan (ki o zamanlar tek kullanımlık steril malzemeler yoktu.) bana iğne yapmaya başladı. Bu esnada annem doktara
    - Kızım daha önce hiç iğne olmadı demiş,
    - Doktor ise:aman dikkat edelim sıkı tutun felç yapmayalım demiş.
    Bana iğneyi yaptılar. Aradan iki gün geçti ve ben ayaklarımın üzerine basamıyordum. Hemen aynı doktora gittik. Doktor annemi tanımadığı için konuşmaya başlamış bu çocuğu kim böyle felç yaptı diye .Tam o esnada içeriye babam girince doktor tanımış ve hemen bu çocuğu götürün demiş. Daha sonrasını inanın hatırlamıyorum. Hayatımın bu kısmını bilincimden sildim. Doktorlar ve hastanelerle geçen uzun ve acı günler. Neyseki sol ayağımda hiçbir problem yok sağ ayağımdaki sinirlerin büyük kısmı ölü ve simdi protezle yürüyorum. İlk okuldan sonra artık tedavi yöntemleri araştırmaktanda vazgeçtim. Çünkü bir sonuç alamıyordum ve bıkmıştım. Zaman herşeye alışmamızı sağlıyor. Bende çoktan kabullendim. Aslında bunu bilinçli yapmadım ama hayatım boyunca sanki hiçbir engelim yokmuş gibi davrandım. Enterasan bir biçimde çevremdekilerede öyle davranmaya başladı ve kabullendiler. Ben engelleri kaldırmıştım.Artık toplumda beni öyle görmüyordu. Tabii ortada bir gerçek var ama bu hayatı yaşanmaz kılmıyor.Sağlıklı insanlarında benimkinden farklı bir sürü derdi var, ben durumuma şükrediyorum.
    Diğer insanlara nazaran bazı şeyleri yapmam daha geç olabiliyor. Örneğin yüksek bir kaldırımla göz göze geldiğimizde ben kaldırımın bana uygun kısmını bulup çıkmak zorunda olabilirim. Ama sonuçta hedeflerime varıyorum. Kendime baska pozitif güçler ekleyerek.
    Şu anda 27 yaşındayım. Mücadeleyle geçen uzun yıllar sonunda şu anda özel bir şirkette muhasebe şefi olarak görev yapıyorum. Arkadaşlarım şaşırıyorlar, bu kadar çok işi nasıl başarıyorsun? Nasıl yetişiyorsun diye. Ama ben hayatı hızlandırılmış turda yaşıyorum. Yapmadığım bir şey olsun istemiyorum.Kendime güveniyorum. Geziyorum, dans ediyorum, yeni insanlar tanıyorum, yoga yapıyorum, spor yapıyorum,çalışıyorum, okuyorum. Zırhımı giydim mücadeye, hazırım.Ben yaşamayı seviyorum…

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ne güzel yazmışsınız . Hele sonundaki meydan okuma çok güel
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sonask
    Yapmadığım bir şey olsun istemiyorum.Kendime güveniyorum. Geziyorum, dans ediyorum, yeni insanlar tanıyorum, yoga yapıyorum, spor yapıyorum,çalışıyorum, okuyorum. Zırhımı giydim mücadeye, hazırım.Ben yaşamayı seviyorum…
    Yapabileceğimiz herşeyi yapmamız gerekir. Yaşamın hızına ayak uydurmalıyız. Zamanı durdurma gibi bir şansımız yok maalesef

Sonask bu güzel paylaşımın için teşekkürler

Üye
    Cigdemy Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    21:01
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Haklısın arkadaşım zaman her şeye alışmamızı sağlıyor...
    Yaşamayı sevmezsek zaten hiç çekilmezdi günler dimi

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mücadelenizde başarılar dilerim.

Üye
    ewwil Avatarı

Son Giriş
    21.06-2005
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin 3 yaşında yaşadıgın sorunu ben 6 aylıkken yaiamısın benimde sol aygımda aynı problem vardı. ben protezsiz yürüyorum .
    ya müthişisin tek kelime ile sanırım insanlar kendilerini böyle hazırlamalı engeline karşı ama seninde bazı durumlarda artıların olmuş şansızlıktan çok sansın yardım etmey başlamış bir süre sonra sana hayat çok dolu yaşıyorsun anladıgım kadarıyla. eee darısı diger arkadaşlarımısın başına hepimizin böyle mutlu olmasını isteriyor kalbim ama çıkartılan yasa ve kanunlarla degilde daha çok insanların kendi beyinlerinde çıkartıgı yasalarla olsun istiyorum ben. :?:

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Yaren sanırım söylemek istediğin yukarda yazdıgın şeyle aynı değil.Aksi takdirde maksadını hayliyle aşmış bir ifade olurdu. Bu yapılan korkunç hatayı tüm doktorlara genellemek en az yukarda sözü edilen doktorun düştügü hata kadar yanlış bir tutumdur.

Sevgili sonask verdiğin mücadele ve inanç nedeniyle seni kutluyorum. Bu arada ailen bu hata nedeniyle sözkonusu doktora dava açtımı?

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

BÜLENT, aslında rahmetli zeki mürenin bi şarkısı vardıya ah bu şarkıların gözü kör olsun ondan esinlendim.banada hak ver be kardeşim benim sebebimde doktorlar oldu.ama tabi senin dediğin gibi kurunun yanında yaşı yakmamak lazım haklısın

Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yarenn66
    AH BU DOKTORLARIN GÖZÜ KÖR OLSUN.
    Uzun süre önce bir gazetede "112 öldürdü" diye bir haber okumuştum. Bu haber büyük puntolarla manşetteydi, açıklamada da ambulansın geç kalması yüzünden trafik kazasında yaralanan bir gencin hayatını kaybettiği yazılıydı. İç sayfada haberi okuduğunuzda, bir üniversite öğrencisinin arkadaşları ile beraber, sabaha karşı bir saatte alkollü ve oldukça yüksek bir hızla gittiği, bir virajı alamadığı ve kaza yaptığı, ambulansın geç geldiği ve hayatını kaybettiği yazılıydı.

Ailesi anlaşıldığı kadarı ile hız meraklısı olan bir gence araba vermiş, gecenin bir saatinde nerede olduğunu takip etmemiş, alkollü araba kullanılmış, yüksek hız yapılmış, ama öldüren 112 olmuştu.

Seninki de buna benzedi biraz.

Selamlar.

Üye
    Deniz Avatarı

Son Giriş
    11.12-2007
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HARİKASIN ARKADAŞIM AZMİNE HAYRAN KALDIM GELECEK SANA DİLERİM ÇOK BAŞARILI GÜNLER AYLAR YILLAR GETİRİR HAYATIN BOYUNCA MUTLULUKLAR DİLERİM :lol:

Üye
    msg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım yaşadıklarını, o azmini takdirle karşılıyorum.

Benim yaşadıklarımında, bu sitedeki diğer engelli arkadaşlarımın yaşadıklarınında az çok aynı olduğunu görüyorum. Karşımıza ne engel çıkarsa çıksın bir şekilde bunları aşmanın yolu vardı. Ne istiyorsan, zor da olsa, geç de olsa bir şekilde yapmak, başarmak işte en büyük mutluluk bu olmalı. Önemli olan ve olması gerekende budur diye düşünüyorum
    Eve kapanıp, hayata küsmeyi, yapamıyorum, başaramıyorum demeyi anlayamıyorum.

Aslında bu sitede yaşananları, azimleri, neleri başardığımızı, en ufak sorunları bile kendisine dert edip hayata küsen, sağlığının değerini bilmeyen bazı dar kafalılara anlatmak, göstermek gerekir. (Nedense bu kişilerin çoğu normal kişiler)

Tekrar o azmini kutlarım, başarı ve mutluluklarının devamını dilerim...

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Sevgili Alevciğim
    hayatın getirmiş olduğu zorluklara engellere rağmen onları senin mücadele gücünle aşmaya çalışman ve belli bir noktaya gelmiş olmandan dolayı seni kutluyorum ve bu azmin mücadele gücünün hayattan çok kolay vazgeçebilen arkadaşlarımızada bir parça örnek olmasını diliyorum
    ömür boyu mutlu ve başarılı olman dileğiyleeee

Üye
    atilla.ozdemir Avatarı

Gerçek Adı
    ATİLLA
    Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzündeki gülümsemen hiç eksik olmasın.

Üye
    akgandalf Avatarı

Son Giriş
    29.03-2006
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz hayatı seviyoruzda,hayat'ta bizi sevse keşke biraz.........!

Misafir Üye

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yazdıklarını okuduktan Sonra Yazacak Hiç Bi Şey Bulamadım Yetmedi Lugatım İki Damla Göz Yaşı Tüylerim diken Diken....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon