Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1994 yılının kasım ayı... Muğla’da oturan ablamı ziyarete gitmiştik, İzmir’e evimize dönmek üzere hazırlandık. Yanımda teyzem ve kuzenim vardı. Üst üste meydana gelen depremler birazcık beni korkutsa da hazırlığa devam ettik. Saat 11:00 de otobüsümüz kalkacaktı ve biz yarım saat evvelinden otogarda beklemeye koyulduk. Kuzenim otobüs biletlerini almış benim yanıma geldiğinde, biletlerin ikinci sırada olduğunu duyunca çok üzülmüştüm. Ön sıradakilerle değiştirmenin imkanı yok mu acaba dedim ve beni kırmadı gitti sordu 3-4 numaralı koltuğun sahiplerine… Yaşlı bir çiftti... İsteğimizi söylediğinde, kuzenimin aldığı cevap şu oldu: “ Evladım bizde 8. sıradaydık ama ne hikmetse bizim hanım bu seferlik ön sırada gitmek istedi. Biz de az evvel değiştirdik biletimizi ön sıradakilerle. O yüzden kusura bakmayın değiştiremeyiz biletleri…”
    Cevap karşısında üzülmedim dersem yalan olur ama elden gelen bişey yoktu. Hareket saati geldi ve yerlerimize oturduk. İçimde anlamlandıramadığım bi korku, endişe vardı. Devamlı ağlamak geliyodu içimden. Ablam ve eniştem bizi uğurlamaya gelmişlerdi. Aşağıdan bana el sallayınca , otobüsten inip ablama sarıldım ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Ablam bir ara ; gitmek istemiyosan gitme, dedi. Bende;gitmek istemiyorum abla dedim. Kalmak istiyorum. Teyzem, “beraber geldik beraber dönücez…” deyince son bikez daha sarıldım ablama ve otobüse bindim. Ağlamaya devam ediyodum. Hiç böyle bişey yaşamamıştım. Otobüs hareket etmeye başladı.Ağlamalarıma kalbimin hızlı hızlı atışıda eklendi ve korkuyodum, neyden korktuğumu bilmeden... Otobüs hareket edeli yarım saat kadar olmuştu ki; Bu sefer de içimden bi ses devamlı dua et dua et diyodu sanki… Başladım bildiğim bütün duaları okumaya. Kaç kere tekrar ettiğimi bilemiyorum o duaları ama epey bi okudum. Nihayet ağlamam geçti, nabzım normale döndü ve rahatladığımı hissettim. Çok şükür dedim… derin bir nefes aldım… başımı arkaya yasladım ve o an da kaza oldu…
    Bağırışlar … Çığlıklar … Ne olduğunu anlayamadım… Kamyonla çarpışmıştık ve kamyon bizim taraftan çarpmıştı. Otobüsün ön tarafı diye bişey kalmamıştı. Şaşkın bir vaziyette etrafıma bakınarak, rüya mı gerçek mi diye yaşadıklarımı çözmeye çalışırken, bunun rüya olmadığını çok geçmeden anladım. Hemen önümde bir eşarp vardı… Eşarbın sahibi biletimizi değiştirmek istediğimiz teyzeydi… Gözüm aradı nerde diye ? Otobüste giderken ön koltuktaydı ama ön koltuk diye bişey kalmamıştı. Kafamı çevirdim ki; eşiyle beraber feci şekilde ezilmişler… Kaza anında hayatlarını kaybetmişlerdi… (Allah rahmet eylesin...)

Kazadan sonra da çok şey yaşadım, ama benim “O AN” olarak anlatmak istediğim;

*ne; otobüsle kamyonun kafa kafaya vurması,
    *ne; kuzenimin, bilinçsiz bir şekilde beni sıkıştığım yerden çıkarması ve 3 mt yükseklikte kucağındayken yere bırakması,
    *ne; yurdumun yardımsever insanlarından birinin, düştüğüm yerden yine bilinçsiz bir şekilde kollarımdan tutarak, yerde 15-20 mt sürükleyip yol kenarına kadar taşıması,
    *ne; parçalı bir kırığın alçıya alınmamasını ben bile, bilebiliyorken!!!, uzman bir doktorun ayağımı alçıya alarak, ayağımın kangren olması,
    *ne; ayağım sanki patlıyacak! nolur şu alçıyı kesin diye hastaneyi ayağa kaldırdığımda, gelen görevlinin; alçı kesme makinesinin bozuk!!! olduğunu söyleyip, yeni makineyi alabilmek için sabahı beklemek zorundayız demesi,
    *ne de; İzmir’deki hastaneye naklimin, doktorların ihmaliyle 7 saat geç yapılması sonucu ayağımın ampute edilmesiydi…

Benim “O AN” ım; ön sıradaki yaşlı çiftin, biletlerimizi değiştirmek istediğimizde,
    “Evladım, bizde 8. sıradaydık ama ne hikmetse bizim hanım bu seferlik ön sırada gitmek istedi. Biz de az evvel değiştirdik biletimizi ön sıradakilerle. O yüzden kusura bakmayın değiştiremeyiz biletleri…” dedikleri andı… O an biletleri değiştirmiş olsaydık, şu an da “O AN” konu başlığına yazı yazan bir nüans olmayacaktı…

Hayatta hiçbir şey, tesadüf değildir...

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısın hiç birşey tesadüf değil..

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bende çok etkilendim... :?

Yaşlı teyze ilk defa ön koltuğa oturmak istemiş...

Yönlendirilmiş yani...

Üye
    alperbab Avatarı

Son Giriş
    05.07-2015
    Saat
    04:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok üzüldüm allah öldümek istemeyeni öldümüyor çok büyük geçmiş olsun allah böyle kötü günleri bir daha yaşatmasın...

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hocam bende çok etkilendim.O an senin için yola devam yaşlı teyzeyle amcaya son durak olmuş.diyecek hiçbirşey yok çok geçmiş olsun.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Kader dedikleri bu işte.. Birini ölüme çekerken diğerini ölümden kurtarıyor.. Yaşanan hiç bir şey sebepsiz değil.. Her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır.. Yinede senin adına sevindim melek.. Geçmiş olsun..

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Tamamen tesadüf desek bile bunun ne olduğuna inancımızdan başka ne belirleyebilir ki...

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten Allah insanları yaratırken her insanın yazısını yazmış ne olup biteceği herşey yazılmıştır biz sadece onu yaşıyoruz yani alın yazımızı o yüzden tesadüf diye bir şey yok nüansçım sende alın yazını yaşamışsın senin saatin değilmiş o yaşlı çifte biçilen ömür o kadarmış kafana takma..

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yuhh beee Tesadüf dersem bu işe ayıp ederim sanırsam

Takdir-i ilahi deyecem ben.

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

COK ZOR Bİ DURUM GERCEKEN COK KÖTÜ OLDUM GECMİŞ OLSUN ABLAM

Üye
    EZGİSURAL Avatarı

Gerçek Adı
    EZGİ SURAL
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AÇIKCASI ŞUAN ŞAŞKIN VAZİYETTEYİM, TAKTİR İLAHİ VE KADER SANIRIM BU. ÇOK GEÇMİŞ OLSUN BUARADA.

Üye
    erhunakarsu Avatarı

Son Giriş
    10.10-2007
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eminimki bu senin hakkında daha hayırlı oldugu için öle olmuştur.
    bizlere hayırsız görünen bir olay aslında hayırlıdır ama bizler bunu kavrayamayız.
    selametle..

Üye
    hüzün.42 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2007
    Saat
    12:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH YARDIMCIN OLSUN, HERŞEYİN HAYIRLISI.

Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    08:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasayacaginiz günler, yiyecek ekmeginiz varmis bu dünyada daha...

Üye
    aysima ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    aysima
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah bir şeyin olmasını dilerse ona "ol" der ve olur. bu bir ayeti kerimedir. yasin suresinde geçiyor. ALLAH yaşamanı istemiştir. o yüzden hala yaşıyosun. ALLAH sağlıklı bir ömür nasip etsin....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon