Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bugün engelli oldum.(22 aralık 1993)

Hava soğuk ve sisliydi.Yollar gizli buzla kaplanmıştı.sabah erkenden 6.30 da servise binmek için toplanmıştık.O yıllarda bizim oralarda,kız çocuklarını liseye göndermedikleri için fazla kız öğrenci yoktu.Bizden sonraki nesile örnek olmalıydık,bunun çabası içindeydik.Servis geldi,itiş kakış arkadaşlar minibüse bindi.Ben arkada kalmış ve yer bulamamıştım.Arkadaşların yanına sıkışarak ben de oturdum bir yere.Okul yarım saatlik bir mesafedeydi.10 dk falan gittikten sonraminibüs bir kaç kez kaydı ve yoldan çıktı.Herkes bir panik içinde bağrışmaya başladı.Bense kötü birşeyler olacağını sezmiş ve içimden "Allah'ım ölmek istemiyorum"Deyip dua etmeye başlamıştım...
    Gerisini hatırlamıyorum.Ayıldığımda bütün arkadaşlar dışarı çıkmış ve minibüsün içinde sadece ben kalmışım.Bir kaç arkadaş beni araçtan çekiştirerek çıkardı.olan olmuştu,bacaklarımı hissetmiyordum.Tabi arkadaşların hiç bir bilgisi olmadığından beni oturtmakta ısrar ediyorlar,yanıma da destek için bir arkadaşı oturtmuşlardı.
    ilk yardım çok önemliydi ve en yapılmaması gerekeni yapmışlardı.Şöfor bir araç bulmuş ve bizi hastaneye götürmek için sonradan gelmişti.
    Artık hastane maratonu başlıyordu.Bizi hastaneye götüren otobüsün içinde yüzümü gördüm.Tanınmaz bir haldeydim,ama yinede metanetimi koruyor güçlü olmaya çalışıyorudum.
    Hayallerimi ,umutlarımı,yarınlarımı ve kitaplarımı o gün o minibüste bırakmıştım...Hayat herkese ve herşeye rağmen devam ediyordu.Yenilmemeliydim hayata.Yanımda hiç bir destekçim olmasa da örnek olmalıydım insanlara.
    İlk başlarda insanların o bakışları içimi acıtsa da ,rahatsız etse de ben engelimle barışık olmayı öğrendim.Onların vah vah,tüh tüh pek de gençmiş güzelmiş laflarını duymuyordum artık.
    İmkanlarımız kısıtlıydı ve ben tek başıma birşeyleri başarmak zorundaydım.Üniverite sınavına girdim kazandım,açıköğretim fakültesini bitirdim.ben istediğim bölümü okuyamamıştım ama kardeşlerime destek olup okutmalıydım.İşe başladım,mücadelem hep devam etti.Çok zor günler geçirdim ama hiç isyan etmedim.Annem çok isyankardı,onunla uğraşmaktan kendimi düşünmeye bile fırsatım olmamıştı.
    Allah sevdiği kullara müsibet ve hastalık verirdi.Demek ki ben de sevdiği bir kuldum.Hep olumsuz şeylerden olumlu şeyler çıkarmaya,hayata umutla bakmaya,güzelliklerin bir gün varolacağına inanarak yaşadım.
    Şimdi engelliyim,ama bir çok sağlıklı insanın yapamayacağı şeyleri yapacağıma inanıyor ve güçlüyüm.Herşeyden önemlisi hayata küsüp,birilerine darılıp bir kenara çekilmek değil,bizlerin de varolduğunu başarabileceğini göstermek...
    Engelliyim,güçlüyüm,umutluyum,sevgi doluyum,ne olursa olsun hayatı ve insanları seviyorum... Sevgi yüreğinizden hiç bir zaman eksilmesin...

19553212sy71 - Bugün engelli oldum. 22 aralık 1993 [O an]

Yasaklı Üye
    serkanabi Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Üsküdar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne desem bilmiyorumki Çok güzel anlatmışsın kardeşim, herşey kader, bende 1989 da 11 yaşında kaybettim işitme kabiliyetimi. olsun şükür halimize binlerce kez, hamdolsun...

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşım.beterin beteri var.bak kendini ifade edip yazı yazabiliyorsun,konuşabiliyorsun.bugünümüzü aratmasın rabbim.

----------

çok şükür...

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim arkadaşlar şükür en önemlisi

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

(Engelliyim,güçlüyüm,umutluyum,sevgi doluyum,ne olursa olsun hayatı ve insanları seviyorum...)
    Bize yazacak bir şey bırakmamışsın..
    Geçmiş olsun...

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Cemre bugün senin için önemli olan bir günün yıl dönümüymüş. Ne desem bilmiyorum. Umudunu kaybetmemen, azmin ve yaşama bağlılığın çok güzel. Her şeyin ve tüm zorlukların üstesinden gelmişsin. Bundan sonrada herşey gönlünce olsun. Mutlu bir ömür diliyorum sana...

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepğinize teşekkürler arkadaşlar

Üye
    M.Zahid Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu bir kaç satıra o kadar şey sığdırmışınki duygulanmamak elde deyil..
    Rabbim mutluluğunu daim etsin inşaallah..

Üye
    uslug2008 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2011
    Saat
    11:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umutlarını hıc sondurmeden devam et yoluna umutla sevgıyle en guzel mutluluklarla

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amin cümlemizin inşallah

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben teşekkür ederim yarencim tek sıkıntı çeken bizler değiliz paylaştıkça öğreniyor insan

Üye
    kübraa Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayattan kendini soyutlamadıgın ıcın tebrık edıyorum senı arkadasımm...bunu yapamayan bırcok arkadasımız var.hayat herseye ve herkese ragmen devam edıyooo yasarken enkaz yıgınına donmemelıyız.....

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Allah sevdiği kullara müsibet ve hastalık verirdi.Demek ki ben de sevdiği bir kuldum.Hep olumsuz şeylerden olumlu şeyler çıkarmaya,hayata umutla bakmaya,güzelliklerin bir gün varolacağına inanarak yaşadım.
    Şimdi engelliyim,ama bir çok sağlıklı insanın yapamayacağı şeyleri yapacağıma inanıyor ve güçlüyüm.Herşeyden önemlisi hayata küsüp,birilerine darılıp bir kenara çekilmek değil,bizlerin de varolduğunu başarabileceğini göstermek...
    İşte budur.
    Kendinle,engelinle barışık olman,hayat mücadelesini bırakmaman takdire şayandır.
    Bir sürü engelli arkadaşımın seni örnek almasını canı gönülden isterim.Bu zor mücadelende ömür boyu başarılar,mutluluklar seninle olsun.

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Cemrem harikasın,tebrik ediyorum seni..

Azmin elinden ne kurtulur değilmi?yeterki iste,kafanda bitiyor tüm yapmak istediklerin,kafalarda engel olmasın kolay elde edilmesede yapmak istenenler inanmak başarmanın yarısı oluyor zaten..

Maşallah..

Üye
    selma38 Avatarı

Gerçek Adı
    selma
    Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    canım geçmiş olsun demeyeceğim geçmiş gitmiş.Kader arkadaşıyız bizi bizden daha iyi anlayan olmaz allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon