Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim o an diyyebilecegim bir anda yok. Sanırsam 6.sınıftayken ortaya cıktı benim hastalığım (skolyoz omurilik eğriliği) ilk önce ben egiliyorum sandık, sonra beden egitimi dersinde öğretmenim farketmiş hastalıgı. Tabiki biz dr ye gidince olay anlasıldı skolyoz hastasıydım
    ilk önce 40 derece idi hastalıgım bir süre korse taktım işte o hayatımın bittigi an sandım gövdemi saran sert bir tabaka vede boynuma dogru uzanan demirler
    cok agrıma gidiyodu bu olay her zaman aglıyodum, ailem hayrete düstü ben gibi neseli bir cocuk bunalımdaydı. Neyse ben allem ettim kallem ettim cıkardım korseyi, ama keske cıkarmasaydım dedim cünkü 1 sene icerisinde sırtımdaki egrilik derecesi cok arttı 60 a yyükseldi
    oks vardı o ralar ameliyat olamıyodum sınavlar vardı cünkü derslerim cok iyiydi, benden büyük bir derece bekliyorlardı ama olmadı. Cünkü ben takmıstım ameliyatı kafama oks sınavndan sonra ameliyat olacaktım, olmadı oks ameliyatın üzerine tuz biber oldu
    bu hastalık birde ameliyata üzül herneyse ameliyatı oldum üzerimden öyle bir yük kalktıki anlatamam stres bitti (ameliyat korkusu) ama ameliyat olacakla üzülmesin ben üzüldüm bi işe yaramıyo üzüldüm gelecegim gitti. Bi burun ameliyatımdada risk var allaha sükür simdi iyiyim 9 ay oluyo ameliyat olalı herkese gecmiş olsun dileklerimi iletiyorum allah herkese şifa versin

Üye
    ahmet18 Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pınar ilk önce sana gemiş olsun demek istiyorum inşallah bundan sonra senin için daha hayırlısı olur ALLAH sağlık sıhat versin.
    senin söylediğin bu hastalığı bilmiyordum duymamıştım araştırdım ve öğrenmiş oldum bilgim oldu en azından
    bendeki ankilozan spondilit hastalığıda ilerledikçe belde kamburluğa yol açıyor sırttaki omirlikte eklemlerde iltaahap oluşuyor ve vucudu kitliyor kamburluk oluşuyor

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EWT AHMET ABİ SAOL ARSTIRDIGIN İÇİN KAMBURLUK OLUYO İLERLEDİKCE İNSANIN SIRTINDA AMA AMEİYATTAN SONRA SÜKÜR DÜZELDİ BENİMKİ HERKESE ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN

Üye
    ataka57 Avatarı

Son Giriş
    28.06-2007
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende muskuller distrofi hastasıyım.Yani,kas hastası.Bendede geriye doğru eğrilme var.Bu eğrilik operasyonla düzelirmi,riski varmı?Bana yazarsanız sevinirim.Herkese bol engelsiz,engellenemez hayat diliyorum...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım şimdi durumunuzun iyi olmasına çok sevindim. Umarım hayatının ger kalan kısmıda güzel ve mutlu geçer. Kendini güzel ifade etmişsin.

Üye
    Gökmen Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    Bursa Gemlik Erzurum Hınıs
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    96

Geçmiş olsun kardeşim.. Şükür ki şuan iyisin. Umarım geleceğin bundan sonra RAB'bimin izniyle, hep güzellikler ile dolu olurr

Üye
    zerdeçal Avatarı

Son Giriş
    15.04-2009
    Saat
    20:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sewgili Pınar
    yakından tanıdığım 12-13 yaşında bir kız var,o da skolyoz oldu ve ameliyt oldu.korseyi takıyor ve şu an çok iyi
    insanlara aldırma ve dereceleri,dersleri yani hayatta hiçbir şeyi sağlığından önde tutma
    sewgiler