Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 106 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    19 ekim günü bi boşluk vardı içimde sabah kalktım saatlerce oturup düşündüm, sonra kalkıp alışverişe gittim, bişeylerden uzaklaşmak istiyodum, eve hiç gelmek istemedim, tanıdığım kimseyi görmek istemiyodum, ama yine geldim eve. o gün gece olmadı sanki bana, sebepsiz sıkıntı, yok olmak istiyodum sürekli, gençlik işte ve bazı aksilikler 16 yaşında altında kalkamıcağım problemler yanlızlık...
    o yıl herşey üst üste geldi, orta okul sınıf birinciliklerim vardı, ama lise birde kaldım. o yaz benim için kabustu, herkesten utanmaya başlamıştım, ailem arkadaş ortamımdan beni uzaklaştırdılar, sonrada beni başka okula aldılar, o okulda sadece bir hafta okuyabildim, dayanamadım, herkes garipsiyomuş gibiydi, kimse konuşmuyodu, öğretmenler bile bana tavır yapıyodu, ama ben yinede kararlıydım eski başarımı elde edicem, çok çalışıcam ve güzel bir üniv. yerleşicem diyodum.
    ama ölüm yine aklımın bi köşesinde vardı, ya yok olmak yada zirveye ulaşmak. çocukluk ya tabi sadece okul ve arkadaş problemim de yoktu, ailevi maddi manevi herşey üst üste geldi, o yıl sigaraya da başlamıştım
    .. o akşam tam yatıcakken bizimkilerin yanına gittim, herkes pür dikkat tv izliyo içeri girdiğimin bile farkına varmadılar, ne var varmasınlar çok mühim bişeymi, deği,l ama benim psikolojim öle bozukmuş ki gördüğüm yaşadığım iyi yada kötü herşey sanki bir tokat gibi geliyodu. neyse o gece çok sigara içtiğimi hatırlıyorum.
    sonra bi baktım çatıdayım. telefonumu çıkardım cebimden baktım saat 11,56, yerden 4 kat yüksekteydim, düşünmeye gerek yok diyip kendimi aşağıya bıraktım, elektrik telleri boynuma dolandı ve benim hızımla teller koptu. büyük bir patlama oldu, ağzımdan ateşin çıktığını gördüm, yani elektrikte çarpmadı.
    sonra annemin çığlıklar, komşular, babam herkes başımdaydı. konuşamadım, annem ölme diye yalvarıyodu hepsini duyuyodum, ama cevap veremedim. beni kucakladıkları gibi hastaneye götürdüler, onlar sadece yaşamam için uğraştılar, o an biyerime daha fazla zarar görmesin diye değil. belki de doğru yaptılar, bu şekilde olmak benim için belki daha hayırlıdır.
    o sabah ameliyata girdim, girmeden önce herkes tek tek yanıma geldi, konuşmak istedim yine olmadı. en son babam geldi, iyi olucaksın dedi. ben o anda baba bacaklarım evin önünde kaldı dedim, göz yaşları içinde olduğu yere yığıldı ve bir daha kimse o bacaklarımı getirmedi ordan.

olay böle nereye gidersem gideyim intihar ettiğimi sölemiyorum, çünkü çok uatanıyorum, hastanede bile dosyam yastığımın altında oluyo hep, kimse açıp okumasın diye. şimdi çok iim, 4 tekerleğime alıştım, hiç ağlamadım, hep güldüm, içim kan ağlasa da güldüm. gülmek zorunda olduğum için hiç isyan etmedim çünkü yüzüm yok. anneme yaslanıp ağlayamadım, çünkü yüzüm yok, bu istiyorum diyemedim çünkü yüzüm yok.
    bazen kendimi kandırıyorum trafik kazasıda insan hatasından değil midir diye, benimki de 16 yaşımda yapmış olduğum hatanın cezasını çekiyorum ömür boyuda çekicem...
    çok pasif mutsuz bi insan değilim, artık çalışıyorum beni oyalıcak güzel bi işim var, açık liseden liseyi bitirdim, seneye de öss ye giricem. ailemi çok üzdüm, onlarım mutlu olması için benim de mutlu görünmem gerekiyo ve artık bunu başarıyorum, gözlerim ıslanmadan ağlayabiliyorum...
    hııı bu arada bi erkek arkadaşım da vardı, onunla da çok ii değildi aramız, ama ben biraz sevgili konusunda sorumsuzdum, onun için kendimden fedakarlık etmezdim, sanırım o yıllar biraz güzeldim ona da güveniyodum galiba... neyse o da boş çıktı, olaydan 4 ay sonra sahilde bi daha yürüyemiceğimizi ve gelinlik giyemiceğimi söyleyip, çekti gitti. şimdi sanırım başkasıyla evlilik hazırlığı yapıyo. allah herkesi mesut etsin, ne diyeyim kendim ettim kendim çekiyorum işte, hepsini hak ettim..
    umarım benimde ailemin de yaşadığı en büyük üzüntü bu olur. allah kimseye bunları yaşatmasın, çok zor birilerine muhtaç olma,k çok zor yaşlılara yer verememek, birilerinin kucağında bi yerlere gitmek yada gidememek, bişeyleri ömür boyu yapamıcağını bilmek çok zor. allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir arkadaşıma, "onca olay geldi başıma, intihar aklımın ucundan bile geçmedi; nasıl iş anlamadım" demiştim. O da bana, "hadi canım, gençlikte bile mi!" demiş ve gülmüştük...
    İntihar, hele de o yaşlarda öyle bir açık seçenek oluverir ki, görmemek ve akıldan geçirmemek pek kolay değildir inan. Herşeyden çabucak kurtulmanın (bazen de öc almanın) en etkili yoludur ne de olsa
    İnsan durup dururken intiharı düşünmez heralde. Mutlaka çevresel unsurlar doğurur o duyguyu. En yakınındaki kişiler tarafından değersiz görüldüğü, yalnızlığa itildiği "tespiti"dir intiharın tetikleyicisi. Ve bu yalnızlık, olaylarla/yaşamla başedememe korkusunu yaratır. Sonra bir sığınma girişimi karşılıksız kalınca da hoooop!

Yani canım benim, o girişimde ailenin ve yakınlarındaki diğer insanların rolü de var; hatta fazlası onlarda dicem, ama bilmeden konuşarak edepsizlik etmiş olmaktan korkarım

Sonu: Heeeerkesin başına gelir, geliyor. Bu konuda sakın ama sakın kendini suçlu hissetme. Çok çok, "ne eşekmişim" de, geç...
    Ve bundan sonrası... Yok öyle başkası beni mutlu görmek istiyor, o halde mutluluk maskesiyle dolaşayıım... Düpedüz kendin için, kendinle hesaplaşarak, yüzleşerek ve mutlu olmak için çaba sarfederek yaşamalısın. tekerlekli sandalye kullanmak demek, sadece yürüyememek demek, o kadar! Geri kalan her şeyi misler gibi yapabilirsin. Önüne elbette bıktırıcı insanlar ve engeller çıkacaktır; onlarla da mücadele edeceksin. Bazen kendine küfredeceksin, gıcık olacaksın her şeye; ve o zamanlarda da saydıracaksın soyuna-sopuna... Ve geçecek. Göreceksin ki yaşam denilen şey bütün bunların bütünüymüş.
    Yaşar Çabuklu'nun şu güzel sözü çok şey anlatıyor bence: "Ağrı insana yaşamının kırılganlığını hatırlatır, onu kendi bedenine ve başkalarının acılarına daha duyarlı kılar, insanı kendi sınırlarıyla yüzleştirerek eğitir, etik bir duruşun da yardımıyla geride bırakıldığında, kişinin ufkunu geliştirir, onu halden anlar kılar" ('Toplumsalın Sınırında Beden' içinde)
    Az şey midir bu yaşta "halden anlar" olmak?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büyük geçmiş olsun kardeşim ama anlamadıgım bişey var onu yazacagım ben bunu hiç kınamıyorum çaresizlik insana herşey yaptırım belki ben atlamazdım ama intiharı düşünmemekte elde degil ayaklarını evin bahçesinde unuttugunu nasıl hatırladın anlamadım ben paraplejiyim ama ayaklarımın tutmadıgını tam altı ay sonra ögrendim herneyse kader senden önce atlamış oraya üzülme hiç başa gelen çekilecektir bundan sonra hayırlısı olsun.............

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun arkadaşlar evet haklısınız bazen bende düşünüyorum aklından ölümü geçirmeyen varmıdır diye neyse kader buymuş yaşıyorum yaşıyoruz... mehmet ayaklarının tutmadığını 6ay sonra anlaman bana biraz garip geldi ama herkesin farklıdır tabi. ben hiç bilincimi kaybetmedim hastaneye girdiğimde bacaklarımda ayaklarımda yarıklar vardı drları onları dikerken gördüm ve görmeden önce farkında değildim yani his gitti sadece belimde inanılmaz bir acım vardı belimden sonrası yoktu ve bi dahada olmadı mehmet. ilk bir yıl beni kandırmaya çalıştılar ama ben biliyodum bi daha yürüyemiceğimi... başkaları için mutluluk maskesi takmak benim içinde kolay bi durum değil ama elimde de değil belki intihar değil de kaza olsaydı çok daha farklı olurdu benim için herşey...

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

dilerim bundan sonra şans kuşları seninle olur ve güzel günler görürsün dilerim.......dilerim.......dilerim........çok şey diliyorum senin için :wink: :wink:

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok gecmiş olsun bundan sonra yüzün hep gülsün resimdeki gibi

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim arkadaşlar bende sizin için hep mutlu olmanızı diliyorum....

Üye
    yener_01 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2008
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun

ama geçmiş olsun deme ile de geçmiyo

ben trafik kazasında bıraktım.ayaklarımı( benim ayaklarım yok dedim bizi kurtaranlar işte ayakların dedi
    ben: hani göster dedim gösterdiler
    o an anlamadım orada bırakacagımı ayaklarımı

Ben kaza yapalı 14 yıl oldu çoook plan yaptım halada yapıyorum
    ama hiç denemedim
    belki .................................................. .......

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakın ama sakın deneme bile lütfen yalvarırım yapmayın inan yürüyememek değilde intihar damgasını taşımak çok zor çok ağır bişey... sonu ölüm olsada arkandan kıydı canına demeleri intihar etmiş demeleri inan çok kötü... herşey bir yana hayat güzel be herşeye rağmen ben yine gülüyorum canımıza kasdecicek kadar kötü değil hayat, hayatı kötü yapan bizim düşüncelerimiz hayata nasıl bakarsan öyledir hayat...

Üye
    ahmet18 Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım yazdıklarını okudum
    üzüldüm tabiki ama gördümki sen artık hayata sarılmışsın ailenin seni sevdiğini sana ihtiyacı olduğunu anlamışsın onların seni nasıl sevdiğini vede senin onları nasıl sevdiğini görmüş ve hayata gülerek yapışmışsın bu çok güzel her şeye rağmen seninde bir kalbin var. insan sevgiyle beslenir
    bundan sonra devamlı mutlu olacağını ve hayatla mücadele ederken güzel günlerinin geçeceğini hissediyorum.

not: yazdığın bu yazı gerçektende çok güzel inanki içtenlikle yazmışsın
    bak bilgisayarın başındasın yazıyorsun herşeyden önce paylaşıyorsun mutluyum diyorsun buda beni mutlu ediyor sen cansın sen çok iyisin kanımca kendine şevkatli davran oldumu

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    tameryigit76 Avatarı

Gerçek Adı
    Tamer
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Wonderfully kardeş, kullandığın ismin gibisin Yüzünde de hayat ışıltısı var. Neyse, bir kaç şey söylemem lazım.
    Üzüntünü gizlemeye çalışma, olmadığın gibi görünme. Üzülüyorsan öyle görün, ağlayacaksan tutma kendini, ağla. Büyük ihtimal bu fazla sürmez ve hayata kaldığın yerden devam etme azmini kendinde bulursun.
    Bu sitedeki güzel insanların neler yapabildiğini görüyoruz. Sen de onlar gibi olabilirsin. Sadece yapabileceklerini düşün, emin ol çok şey vardır. Birisini görmüştüm TV de. Yatalak ama uğraşmış web tasarımını öğrenmiş ve ailesini geçindiriyordu. Sen ondan daha avantajlısın.
    Kendine güzenini kaybetme, kaybettirmelerine izin verme.
    Senden rica ediyorum kendine bir şans ver, inancını da sağlam tut.
    Görüşmek üzere.

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim tamer... olduğum gibi görünmeye çalışıyorum sadece üzüntümü aileme belli etmek istemiyorum. daha dün yaşadım bu olayı karşıma çıkan bi engel yüzünden deli gibi ağlamak istedim annem olduğu için ağlayamadım sonra arkadaşıma gittim istediğim kadar ağlayıp geldim. evet yaşıyorum üzütümü herşeyi ama biraz erteleye biliyorum ama çok şükür iim ilginden dolayı teşekür ederim tekrar. başaracağım çok şey olduğuna inanıyorum bir çok hayalim var hayattan umudum yok değil çok hata yaptım ama inş. bundan sonra geçmişte yaptığım hatalrım gelecekteki başarılarımı doğurur.... hepimiz için allahtan en hayırlısını diliyorummmm

Üye
    kosova Avatarı

Son Giriş
    14.08-2007
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canım ben zehra seninle arkadas olabilirmiyiz bende izmirde oturuyorum. msn adresini bırak bana

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekür ederim seninde

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 20.05-2010, 00:08
  2. 15.05-2010, 14:36
  3. 15.05-2010, 00:27
  4. 14.05-2010, 23:46