Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 106 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İntihar etme eğilimi, intihar eylemi,intihar etme... psikiyatride her ne kadar bir takım etyolojik nedenlere bağlansada(ki herşeyin bir altta yatan nedeni tabiki vardır :shock: )ama bunu bulabilmek,ulaşabilmek işte bu biraz uğraştırabilir :idea: hayatımda ilk defa yakın bir akrabımızda duymuştum maalesef başarılı bir intihar etme girişimiydi ve hayatını kaybetmişti :cry: ama o zamanlar küçüktüm ve nedir bu intihar çokda algılayamamıştım.Yetişkin birisi olarak ise ilk defa staj sırasında psikiyatri servisinde intihar eğilimi olan genç bir kızla karşılaşmıştım, sonuçta bizde yeni öğrenciyiz daha çok gözlem yapıyorsun, tanımaya çalışıyorsun yeni hastaları :shock: Kızın intihardaki yolu genelde kendini yüksek bir yerden veya camdan atma şeklinde olmuş olmalı ki annesi bir dakika yanından ayrılmıyordu, zaten hastanede böyle bir şeyi yapması gerçekten zor camlar çok yukarıda ve kilitli, çevrede bir sürü hemşire doktor ve daha görevli bir çok kişi var :!: Bir şey ilgimi çekti aslında oraya gelmeye çalışıyorum o kızla ilgilenen doktoru kızla görüşme yapmak için kızla birlikte doktorun odasına gittiler,bende hastayı tanımak adına dinlemek için yanlarında gittim.Doktorun elinde bir takım sorulardan oluşan hasta tanıma formu var oradaki soruları soruyor,kız ruh gibi cevaplıyor form bitti şu an hatırlamıyorum ama bence o kadar yüzeysel sorular sordu veya öyle bir konuşma yaptı ki açıkcası ben o kıza bu konuşma terapisinin hiç bir şey verdiğini,o kızın bilinçaltına inip ondaki bu eğilimin nedenine ulaştığını hiç sanmıyorum :cry: Ve kıza sonrasında nasıl bir tedavi uyguladılar bilemiyorum bir kaç gün sonrada kız taburcu olmuştu :roll: Peki ne oldu kız yine kendiyle baş başa kaldı :!: Bazı hastalıklarda,sorunlarda tıp size yol gösterip,bir tedavi sunamayabilir nedenide ya tıp daha bulamadı(tıp için hala buz dağının görünen yüzüdür o problem, ya da dış dünyadik sesler(yardımlar,terapiler,tedaviler...)sizin tarafınızdan dıştan kırılamayacak görünmez bir kalkan tarafından geri yansıtılıyor ve size ulaşmıyordur, ya da ulaşsada yanlış şeyler ulaşıyor sizin ihtiyacınız olanı vermiyordur. O zaman buradaki sevgili arkadaşımında yaptığı gibi ÇARE SİZ(SİNİZ) BUNU AŞMASI GEREKEN SİZ(SİNİZ)
    Sende kendini anlamış ve aşmış görünüyorsun,hayatının her aşamasındada böyle olmanı dilerim arkadaşım :wink:

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

minerva çok teşekür ederim... gerçekten sizin dediğiniz gibi bana da hiçbir doktor yardımcı olmadı o sorular o anketler hepsi boş ve sonra yığınla ilaçlar tam bir yıl ailemin zoruyla kullandım ve sonra kendim isyan edip bıraktım ve herşeyi kendi gücümle yendim var oluşumun değerini kendim fark ettim :wink:

Üye
    dont_yasam Avatarı

Son Giriş
    30.08-2007
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla intihar etmeyi düşünüyodum zaten bi özrüm var sen bişeyler anlatınca duble özürlü olmakdan korktum mutlu ol hep arkadaşımmm

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aklına bakma sen hayatın. Hayat bir yerlerde bizimle çocuksu bir şekilde alay eder durur.

Her nerede ve ne halde olursan ol hayata verebileceğin bir gülümsemen elbette vardır.

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekürler arkadaşalar evet her kötü olaydan sonra bile gülümsicek birşey elbette vardır...

dont_yasam sakın düşünme intiharı bak sonucu böle işte sonuç istenilen gibi olamıyabiliyo herşeye rağman hayat güzel....

hayatta herşey bizim için iyi yada kötü en güzel şeklini yaşamak bizim elimizde :wink:

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dont_yasam
    valla intihar etmeyi düşünüyodum zaten bi özrüm var sen bişeyler anlatınca duble özürlü olmakdan korktum mutlu ol hep arkadaşımmm
    İNGİLİZLERİN DE DEDİĞİ GİBİ "YOU ARE NOT GUILTY"!

SENİN SUÇUNUNUN OLDUĞUNU GERÇEKTEN DÜŞÜNMÜYORUM.EN AZINDAN İLK YAZINDAN DOLAYI :wink:

Üye
    aksahin Avatarı

Son Giriş
    18.05-2016
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/KEÇİÖREN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞIM.ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇMİŞSİN.BENDE ÇOCUKLUĞUMDA TÜBERKÜLOZ HASTALIĞINA YAKALANMIŞTIM.TABAKLARI AYIRMIŞLARDI EVDE.ÇOK ZORUMA GİTMİŞTİ,ALGILAYAMAMIŞTIM O ZAMANLAR.İSTENMEYEN KİŞİ OLARAK DÜŞÜNDÜM KENDİMİ.VE BİR GECE İLAÇLARIMIN HEPSİNİ İÇTİM VE YATTIM.GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDA MİDEM YIKANIYORDU HASTANEDE.TAM 15 GÜN SARHOŞ SARHOŞ DOLAŞTIM .EVDE ÖPÜŞMEDİĞİM DUVAR KALMAMIŞTI.

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler bana destek olduğunuz için gerçekten yazdıklarnız beni çok rahatlattı :wink: iyiki bu anımı sizinle paylaşmışım

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İntihar insanın kendini cezalandırması/canına kıyması değil, çaresizliğin bir dışa vurumudur. Ne kadar planlanmış olsa da aslında kasıtlı değildir, aklının benliğinin dışında gelişen bir karmaşıklıktır. Çünkü oradaki amaç; yaşamdan uzaklaşmak değil, kendine acı veren gerçekliğinden uzaklaşmaktır, kendi gerçekliğini değiştirme konusunda çaresiz kaldığı için de böyle bir davranış geliştirir/sergiler.

Bazen öyle bir yerde kalıverir ki insan, düşünmeye çalışır ama hiçbir şeyin ucunu yakalayamaz. Çözümsüzlükler içinden asla çıkamayacağını en kötüsü de orada boğuşanın bir tek kendisi olduğunu düşünür. İşte o an; uyumak uyumak uyumak ve bir daha asla uyanmamak ister. Ama bu istekte samimi değildir aslında sadece o an; o gerçekten uzaklaşmak onu yok saymak ister hepsi bu.. Ama kantarın da topuzu yok, ya hep ya hiç.

Geçmiş olsun wonderfully, neyseki yaşıyorsunuz kalanını düzeltmek için şans hala sizinle. İnsan böyle duyguların arasında boğuşurken hataya çok yakındır, bu nedenle bu tür durumlarda psikolojik yardım almalı diye düşünüyorum insan. Ben kendi adıma (problemli kaygılı dönemlerimde) almadığım ve kendi kendime mücadele etmeye çalıştığım için çok pişmanım, keşke alsaydım alsaydım da bu kadar kaybım isyanım olmasaydı. Belki alsaydım bu kadar gözyaşım da bu kadar hatam da olmazdı.

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaş gerçek düşüncemi yazıyorum kötü bir olay ama şükret ailen yanında benim kaza trafik kazası olduğu halde bazı aile fertleri suçlar gibi ben kazayı kuşadasında yaptım ve baba aile izmitteydi telf açılır oğlun kaza yaptı denilir ve buraya getirmeyin gelirken denize atın der işte gelde atma kendini denize ama birşey söyleyim o işte cesaret ister şu anakadar cesaretimi topluyamadım 11 yıl olmuş kafamın birtarafında hala o fikir durmuyor deyil
    kafana koyduğun o fikri şimdi kaldırıp atmanı istesem cilginpalet ben bu cesareti toplayıp yaptım ama ne kurtuldum ne de kazandım belki de dibe vurdum pişmanım yada değilim bilmiyorum ama kim ne derse desin kim ne yaparsa yapsın ben varım gitmek istemiyorum ne şekilde olursam olayım yaşamak istiyorum... ben bunları bu tarihte yazmayı başarabiliyorsam bunu herkes başarabilir son bir aydır başıma gelmeyen kalmadı ve olaylar dönüyo dolaşıyo intiharıma geliyo ama ben yinede yaşamak istiyorum sonuna kadar........

Üye
    seeyoulater Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cok gecmişş dilerım bundan sonra mutuluk gozyaşı dokersınn ve cok mutlu olursunn

Üye
    wonderfully Avatarı

Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umudun beni nasıl sevindirdin bilemezsin yazımın sana asla intiharı düşündürmemeye sebep olduysa ne mutlu bana ))

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok be bu kadar büyütmeyin ;

Ölümü o kadarda kolay değil haberiniz olsun yaşamayı seçin umarsızca ne olursa olsun ama ne olursa olsun asla ölmeyi düşünmeyin .

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdiki düşündüklerini teşke hayatını karartan bu acı olaya kalkışmadan önce
    vermiş olduğun kararı son birkez daha aklı selim olarak düşünşeydın
    hiç kimse hayatında yaşamış olduğu acı olayları hak ederek yaşamamıştır.

Umarım bundan sonra yüzün hep güler ve mutlu olursun
    birdaha yaşamış olduğun bu acıları ömrün boyunca yaşamazsın.

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    buyuk gecmiş olsun wonderfully
    Bundan sonraki hayatında başarı,mutluluk,huzur sağlık daima seninle olsun.

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon

LinkBacks (?)

1. 20.05-2010, 00:08
  2. 15.05-2010, 14:36
  3. 15.05-2010, 00:27
  4. 14.05-2010, 23:46