Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 54 mesajın 46-54 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Flofi Avatarı

Gerçek Adı
    Feyza
    Son Giriş
    09.04-2013
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ...Akdeniz...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    işte böyle olaylar yüzünden hem insanlara güvenimiz kalmadı hem de yolda yürürken korkar olduk...
    arkadaşım çok geçmiş olsun.

Üye
    EZGİSURAL Avatarı

Gerçek Adı
    EZGİ SURAL
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun, kesinlikle hayata karşı güvensizlik yaratcak bir durum,
    böyle insanlar içimizde yaşıyorlar malesef ki çok üzüldüm...

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gecmis Olsun( hepimize)

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle arkadaşa geçmiş olsun diyorum. Forum başlığı oldukça eski, dolayısıyla geçmiş olsun mesajı da oldukça gecikmeli, lakin daha yeni haberim oldu.
    Ben de benzer 3 hatıramı kısaca sizle paylaşmak istiyorum.
    1.Yıllar önce çalıştığım iş yerinin ortaklarından birisinin şoförü karlı bir kış günü geç saatte boğaz köprüsüne çok yakın bir yerde el işareti yapan bir çifti (bay+bayan) arabasına alıyor. Adam çok sıkıştığını bahane ederek otoban kenarında yoldaki bir tabelanın orada durmasını rica ediyor. Şoför adam işesin diye yol kenarında duruyor. Tabelanın arkasındaki çalılıktan 1 veya 2 kişi daha birden çıkıp şoförü zorla arabaya bindirip bilinmedik ıssız bir yere götürüyorlar. Şoför bir pundunu bulup bir ara arabadan çıkıp kaçmaya başlıyor ama arkadan ateş ediliyor ve adam yatalak oldu. İş veren özel yatak ve simitler getiriyordu ona.

2.Yine yıllar önce Kartal/Samandra gişesinden otoyola giriş yapacağım. İki kişi gişede yanıma yaklaştı ve Kurtköy tarafına gitmek istediklerini ancak paralarının olmadığını bu nedenle bilet alamadıklarını söyleyerek arabaya almamı istedi. Almadım tabii. Kapılar da kilitli idi, binemediler. Keşke insanlara güven olsaydı da yardımcı olabilseydim.

3.Yıllar önce Topkapı’da (eski mezbelelik olduğu zamanlar) gecenin çok geç bir saatinde kırmızı ışıkta durmak zorunda kaldım. Kapılarımı her zaman kilitli tutarım gece de olsa gündüz de. Birden bire iki genç kapılara asılıverdiler ama kilitli olduğu için açamadılar tabii ki. Camı 1-2 parmak indirip “hayırdır” dedim kendilerine. Polis okulu öğrencisi olduklarını Aksaray karakoluna gideceklerini ve benim de onları Aksaray’a bırakmamı isteyerek, gecenin o karanlığında okunmasını bir kenara bırakın seçilmesi bile mümkün olmayan, güya resimli bir polis okulu öğrencisi olduklarına dair kimlik bana gösterdiler. Dediğim gibi o karanlıkta ne resimleri seçiliyordu ne de kimlik dedikleri kağıdın ne olduğu anlaşılıyordu. Kılık kıyafetleri zaten faul idi ayrıca yaşları da bir talebe için oldukça yaşlı idi, yani ne bilim en azından 20’nin üstünde gösteriyorlardı. Bu arada kapı koluna ısrarla abanıyorlar açmak için. Almadım tabi ve yeşilin yanmasını beklemeden adamın eli kapı kolundayken hızla gaza basarak her zaman mutlaka bir ekip arabasının bulunduğu Fındıkzade kavşağına gittim çabucak ve polis minibüsünü gördüm cadde üzerinde. Polise durumu izah ederek aradan belki en fazla 5 dk geçmiş olduğunu, adamların polis okulu talebesine benzemediklerini, belki hala orada Topkapı’da bulunduklarını söyledim. Polisin sırıtarak bana dedikleri hala aklımda zira ben hayatımda böyle mantık dışı bir cevap duymadım: “Keşke alsaydın arabana, gözün tutmadıysa burada indirir bizi haberdar ederdin, biz de tutar ve bakardık talebe olup olmadıklarına.” Hiç cevap vermedim ve evime döndüm. Böyle mantıksız konuşan polise “oooooooooooldu başüstüne” desem kesin bir mantıksız davranışta bulunur, ondan sonra alırdım başıma belayı.

O gün bugündür kimseyi almam arabama ve tüm kapıları da kilitli tutarım. İnsanlara iyilik yapmak çok güzel bir duygu, ben şahsen çok mutlu oluyorum birisine zerre kadar faydam dokunduğunda lakin devir değişti. Arabası olanlara da naçizane tavsiyem süslü ve seksi de olsa, mazbut kılıklı bir bayan da olsa hiç kimseyi almayın arabanıza ve kapılarınızı da her zaman kilitli tutun.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

Usluboy,okuyunca inan üzüldüm bu nasıl adalet anlamadım.böyle olmamamlı bence

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hayatta sütü bozuk şerefsiz dolu ama kim ne yaparsa yapsın ALLAHÜ TEALA izin vermedikçe yaşamamısı kimse elimizden alamaz...
    YAŞAMAK HERŞEYDEN GÜZELDİR
    ALLAH HEPİZİN YARDIMCISI OLSUN
    acil şifalar dilerim

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yiyecek ekmeğin varmış bu dünyada; ben tam bir talıhsizlık diyeceğim inşallah bu dünyada yaşayacağın en kötü talıhsızlık bu olur bundan sonraki yaşantında sana güzel günler dilerim.tabiki bazende seçici olmak lazım pat diye düşmemeliyız zor bir olay,Allah yardımcımız olsun.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Allah dostun arkadaşında hayırlısın versin en diyelim ve geçmiş olsun..

Üye
    jelsel34 Avatarı

Son Giriş
    29.04-2009
    Saat
    18:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gecmiş olsun gecenlerde arkadaşla uludadğa gitmiştik ,giden varsa bilir yolu ,baya bir uzun , dönüşte gelirken yolda bir adam yanlız başına yürüyordu , dedimki arkadaşa alalım şunu o kadar yol cekilmez, gerci adam el bile etmemişti ,ama ben yinede alalım dedim arkadaşım olmaz dedi peki neden dedim olurmu hiç tanımadığım bir insanı neden alayım dedi anlam verememiştim şimdi sizin yazınızı okuduktan sonra arkadaşın neden almadığını şimdi cok daha iyi anlıyorum .

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234