Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkes bir anısını paylaşmış bende paylaşmak istedim türkiyenin doktorları deseydim başlığa belki daha iyi olurdu.

Yıl 2007 yer Amasya. Lise son sınıfta iken başlıyor benim hikayem, O zamanlar kulaklarımda sorun vardı biliyordum bunu çünkü durduk yere kapı zili çalmaları, Buyur baba birşey mi dedin gibi sorular sorardım babama o da yok birsey demedim derdi. Kulağıma sesler geliyordu en sonunda doktora gitmeye ikna oldum
    ilk odyometri testimde her iki kulağımda 40-45 db leri arasında idi önemsemedim tabi doktor ilaç verdi gecer dedi ilacı kullandım ama gecmedi sonra tekrar gittim doktora bu kez de başka doktor deneyim dedim o da biz bunu burada tedavi edemeyiz çok hızlı ilerlemiş sizi samsun 19 mayıs tıp fakültesine yollayacaz dediler. Tamam dedik geldik samsuna Buradaki asistan doktor da elimde iki tane test olmasına rağman sizin orası iyi yapamıyor testleri bizim burada hocalarımız yapıyor dediler ve 1 ay sonraya tarih verdiler. 1 ay sonra geldiğimde Sağ kulağıma coktan veda etmişim haberim yok
    Samsundaki doktor sana işitme cihazı verecez dediler. Ağladım tabi ben takmam dedim dalga gecerler benimle okulda dedim. Sonra istanbula gittim tedavi olmaya 10'dan fazla profösor gezdim kortizon tedavisine ek olarak hiberbarik oksijen tedavisi gördüm sol kulağım durdu derken amasyaya geri geldim burada tedavim devam ediyordu.
    1 de kız sevdim herşey cok güzel gidiyordu benim kulağım yeniden hareketlenmeye başladı yeniden tedaviler ilaclar artık iyice bıkmıstım doktor yüzü görmek istemiyordum duymam zorlaşmıştı amasya da da özel doktor olmasına rağmen sen gripsin dedi ondan duymuyorsun dedi ilaç verdi. hafta sonrada sol kulağıma veda ettim dünyam kararmıştı tek tesellim ailem ve kız arkadaşımdı kız arkadaşımda en fazla 1 ay sabretti o da bıraktı.
    Ve intihar ettim midem yıkandı sonra bir umut Cochlear implant (biyonik kulak) Rast gele internette gezerken sağırlık tarih oluyor yazını görünce ameliyat olcam ben dedim kesin kararım korkum yoktu sessiz yaşamak daha zordu çünkü 9 ay kadar sessiz bir dünyada yaşadım sonra ameliyatı oldum

şuan herşey çok güzel çok ağladım artık hiç ağlamıyorum ne olursa olsun gülüp geciyorum
    işte türkiyemin doktorları hepsi para göz olmuşlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

G.olsun samet şimdi daha iyisindir inşallah...

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İlker abim seni burda görmek ne güzel ben amasyali abim

Askıda Üyelik
    yelizzz Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecmiş olsun kardeşim iyisindir inş

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sametcim fakülte doktorlarına özel muayeneye gidip 100 tl yi verseydin basardı acil mührünü ertelenmezdin hatta sıra bile beklemezdin muayene olmak için..

Resmen sekreterleri soruyorlar özel muayene mi olacaksınız diye.. Adı üstünde özelse sende özelsin işte..

Haa yok özel değilsin sabah saat 9' dan akşam mesai bitimine kadar bekler haaa bekler muayeneni bile olamadan çıkarsın hastaneden..

Hele hele biyopsi olman gerekiyorsa hepten yandın beklersin sonuç çıkacakdaaaa tedavi olucam diye aylarca..Her yerde mi böyle bilmiyorum ama bizim tıp fakültesi meşhur gün atma olaylarında bu konuda..

Devletten maaş almıyor mu bu doktorlar..? Birde özel ne demek oluyor ki acaba.. Bu mesleği seçerken amacı insanlara faydalı olmak olan hekim sayısı çok azdır genelde iyi para getiren kariyeri olan afilli bir meslek diye seçenler çoğunlukta onlardan biride sana rastlamış işte..

Geçmiş olsun diyorum dini imanı para fakulte doktorlarının.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şu an iyiyim allaha şükürler olsun ankara hacetepede ameliyat oldum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Özellikle işitme ile ilgili kayıplar hep bu tür gecikme ve hatalardan kaynaklanıyor. Doktorlar biraz dikkatli olsa...

Samet, implantla ilgili bilgi ve tecrübelerini şu başlığa yazarsan başkalarına da katkı sağlamış olursun: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...an-var-mi.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Yazdım abi

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel anlatmaışıın arkadaşımm benimkide aynı öylle ama ben yine einat ediyorumm yakmıyorummm ... herkezden çekiniyorum utanıyorummm bişey duymudağımda kızarıyorummmm takmıyacam cihazı yine takmıyacammmm

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde gözlerim miyop soruyorlar taaa şurda bak gördün mü..? Görmedim ama gördüm haa diyorum...

Takmıcam işte gözlük takmıcaam.. zaten zar zor kurtulmuşum ondan inat değil mi takmıcam..

Beyazgeceler yahu şimdi hap gibi cihazlar var kimse fark etmez inat etme bence tak tak sen.. Böyle olur mu hiç..

Neden takmayacaksın merak ettim..?

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

beyazgeceler;
    Aklım olsa takardım şimdi dostum İş işten gecince cok pişman oluyorsun valla bak sende hazır cihaz duymanı sağlıyorsa tak sonra cok pişman olursun şimdi kulak içi cihazlar varya görükmüyor bile

Üye
    NURGÜLFERİCAN Avatarı

Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    Aydın/Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun en azındansağlığımızı birazda olsa koruyacak aletler var kulaklık gözlük gibi.beyazgeceler bence takın dünyayı duymak güzel ve serap vuu sizde gözlük kullanın bende miyopum 2 numara takıyorum bende 95ten beri

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

serap_vuu;
    Ben de bilgisayar bakarken takıyorum 2 bucuk ve 3 dereceli bendekilerde

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun Samet.
    Ben şu an her iki kulağımda cihaz kullanıyorum.Kulak içi belli bile olmuyor derler hep.
    Ben işimden dolayı bocaladım ilk zamanlar,ama şimdi hiç umurumda değil sağlık benim sağlığım.Engelli olsam ne olcak.İlahi takdir ne yazdıysa o olur.Böyle yaşayacağız.Teknoloji bizler için var,nimetlerinden faydalanacağız...

Üye
    öyküekin Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküekin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    :)
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun..insan hayatına önem verilmiyor ülkemizde.gerekli cihazları takın lütfen....

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon