Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 67 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aaamenn sen bilirisn değmez diyorsan değimez ama bana yapılan bu olsaydıı onu her gördüğüm yerde tokatlardımmmm aynen böyle

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

beyazgeceler;
    Yok be dostum Bayana vurulmaz unutma bunu Böyle birsey gelirse basına hayvana hiç vurulmaz bunuda unutma

Üye
    duymazay11 Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    Bilecik/Söğüt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

samet benim işitme kaybı testinde sol 78db sağ 102db yazıyor.Benim vergi indirim raporum % 45 mi çıkacak.Neden 4 e bölündüğünü öğrenebilirmiyim...

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kulak oranlarında 4e bölünüyor demişti abinin biri 78+102=180/4=45 cıkacak sizde de

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun sametmenc05 arkadaşım. Duyamamak eminimki çok zordur. Kulak hastalıkları çoğunlukla tedavi olamayan hastalıklardan oluşuyor. Senin işitme kaybının ne olduğunu tam olarak neden kaynaklandığını yazmamışsın o yüzden diyecek bir şeyim yok. Ama cihaz takmak bir tedavi şekli değil. Sadece senin yaşantını kolaylaştırabilmek için bir çözüm yolu. Koklear implantla çözüm bulduğuna sevindim. Beyaz geceler arkadaşım cihaz verildiği halde takmamanın kimseye faydası yada zararı yok. Zarar yine kendine veriyorsun. Senin için iyi olabilecek şeyi kabullenmemek yanlış bence. Daha büyük sorunlarla karşılaşacaksın emin ol. Duyman azaldıkça konuşma yeteneğinde zarar görecek. Beyin algılamadığı sesleri belli bir süre sonra unutacak ve o sesleri çıkaramayacaksın. Sana tavsiyem bir an önce cihazlarını alıp kendin için iyi birşeyler yapman. Bu hayatta insanın kendisinden ve kendi düşüncesinden daha önemli birşey olduğunu sanmıyorum. Kanal içi cihazlara gelince her işitme kaybına uymuyorlar bu yüzden size uygun olan cihazın şekli ne olursa olsun kullanmanız. Başkalarının dalga geçmesi boş ve çok önemsiz bence eminim bir çok kişide benim gibi düşünüyordur. Beyaz geceler kardeşim ben bir odyometristim danışmak istediğin bir konu olursa seve seve yardımcı olurum. Mutlu ve bilinçli günler diliyorum herkese.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim yorumunuz için Benim işitme kayıbım AİK(ani işitme kaybı) Zatüre atlatmıştım gezdiğim tüm pröfösörler yüksek ateş vurmuştur demişlerdi.

Üye
    BEDBİN Avatarı

Gerçek Adı
    Ferhat
    Son Giriş
    02.02-2014
    Saat
    01:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlığına yeniden kavuştugun için çok mutlu oldum.evet insanlar bazen çok çaresiz kalıp dengesiz hareketler sergiliye biliyor,intihar gibi..neyseki senin alacak nefesin daha çokmuş ve yat kalk buna şükret..o hayırsız kız içinse üzülmene değmez seni o halinle kabul etmiyen birisi için oturupta üzülme boş ver gitsin Allahından bulsun inşallah...tekrar çok geçmiş olsun

Üye
    sessizfırtına Avatarı

Son Giriş
    07.06-2010
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun sağlığınıza tekrar kavuştuğunuz için mutlu oldum..bu arada beni de bilgilendirdiniz bunun içinde teşekkür ediyorum . sağ kulağımda problem var doktoru umursamadım ilacımı 3 gün kullandım bıraktım ama 1 haftadır yanağıma yumruk yemiş gibi ağrı saplandı ve ben doktora gitme gereği bile duymamıştım.ilk işim bir doktora gitmek olacak.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sessizfırtına;
    Ne konuda bilgilendirmemi istiyorsunuz soracağınız soruyu ister buradan ister profilimde mail adresim yazıyor eklemeniz yeterli

BEDBİN;
    Teşekkür ederim Yorumunuz için

Üye
    türbülans Avatarı

Son Giriş
    18.06-2010
    Saat
    00:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beyazgeceler ile ben de aynı kaderi paylaşıyorum. işitme 58db. bana da cihaz yazıldığı halde tepkilerden ötürü takamıyorum. ilerleyen yıllarda daha başka ne gibi güçlükle karşılacağımızı anlatırsanız sevinirim. illaki takmayacağım diye çok katı bir noktada durmuyorum.

Üye
    odyometrist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    s
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

samet kardeşim tekrar geçmiş olsun. Ani işitme kaybı gerçekten zor bir durum. Yüksek ateşe bağlı olması tedaviyi zorlaştırıyordur eminim. Benim annemdede tek kulak ani işitme kaybı var.Bazen olacağın önüne geçemiyor insan kaderinde ne varsa yaşamak zorunda kalıyorsun. ani işitme kayıplarında erken teşhis çok önemli hatta ilk iki en fazla üç günü geçmemek gerekiyor teşhisi koyup tedaviye başlamak için. ben bu işin içinde olduğum halde annemin kulağını kaybetmesini engelleyemedim. Başka bir ile ablamın yanına düğüne gitmişti düğünde rahatsızlanıyor cumartesi akşamı acile gidiyor. Acildeki pratisyen hekim antibiyotik verip eve yolluyor. Pazartesi sabahı şikayetleri geçmeyince annem beni aradı ve ben hemen KBB uzmanına gitmesini söyledim. Gitti ama o uzmanda tomoğrafi istemiş tomoğrafi günü olarak perşembe gününü vermişler. Akşam beni aradı çok kızdım cumartesi pazar ve pazartesi son günüde kaçırdılar ve hemen doktoru bulun tedaviye başlaması için zorlayın dedim . Sağolsun doktorumuzda halı sahada maçtaymış uzun bir aramadan sonra buldular gece yatış yapılıp tedaviye başlandı. Tabi sonuç olumsuz. Sonra fakülteye götürdük ve her zamanki cevap geç kalmışsınız. Aslında geç kalan bizmiyiz yoksa teşhisi koymayı beceremeyenlermi. Neyse tesellimiz diğer kulak ama onunda garantisi yok tabiki. Her insan her an her saniye ani işitme kaybıyla karşılaşabilir.Size tavsiyem doktora gitmekte geç kalmayın.Tedavi olmak için bir şansınız varsa onuda kaçırmayın. Hepimize geçmiş olsun.

----------

Türbülans kardeşim sanada cevap yazdım önce sorduklarımı bana yazabilirsen daha iyi bilgi verebilirim. İyi akşamlar.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

doktorlar ahhh doktorlar
    acemı caylak olanlar pratısyenler ukaladır
    prof
    uzman olanlar kendını tanrı zanneder
    doktor beylerımız bulunmaz hemde kendı gozlerınde tanrıdır genellıkle
    ıyı ınsanı mezıyetlerı olan hastalarına cok ıyı bakanlar ıstısna
    ıstısnalar kaıdeyı bozmaz
    bız ınsanlara dusen saglıgımızı korumak bılınclı doktor secmek
    gerısı sansımıza allaha kalmıs

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

odyometrist;
    Valla iki kulak zaten gitti daha geri gelmez. Cochlear implantta olmasa yaşam iyice zor olacaktı benim için. Ben ani işitme kaybı teşhisi kondu samsunda doktor durmadan 1 ay sonraya tarih verdiği için istanbula tedavi olmaya gittiğimde 3ay gec kalmıştım.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

slmmm bende samet nasıilsin iimiisnn bende her salı günü takmaya karra verdimmmm öyle daha ii benim içinnn

Üye
    al bunu Avatarı

Son Giriş
    21.04-2015
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    beyazgeceler, zaten arkadasın kalmamıs taksan nolur takmasan nolur. benim gbi rock cı ol bari işitme kaybımdan beri kulaklarım gorunmez oldu. kulak hizasına kadar uzat sacı, at kendini dısarı. iyi bir odyolog veya odyometrist esliginde duyman(50-60db civarndaysa) normal insanlar kadar iyi olucaktır. tabi gecelerin coktan kararmadıysa ..

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon