TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    O şimdi burada yaşıyor...
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şimdi 35 yaşındayım. 20 yıl önce falandı. Sağ kulağımın iç kısmına odunun sivri yeri sert bir şekilde değdi ve çıktı (kulağımda sağırlık ve kanamada olmamıştı o zaman). O andan itibaren bende insanlardan kaçma, korkma, huylanma ve insanlara karşı agresiflik başlamıştı. Bu kazayla beraber içime korku girmişti korkuyordum bu psikolojik bir korkuydu bence. Bu kazaya kadar psikolojikman ve ruhen çok rahattım. Kafama istemediğim düşünceler gelmeye başlamıştı bende.

Üye
    Rddvl Avatarı

Son Giriş
    02.03-2021
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    Karaman
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

doktoruna sorman daha iyi olur ama genel kanı bizim rahatsızlığımızın en büyük etkenin genetik yatkınlık olduğu yönünde çevresel etkiler 2. sırada belki bu olay tetikleme yapmıştır dediğim gibi doktor daha doğrusunu bilir

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

@Rddvl
    Doktorlara da sordum bu konuda ben net bir cevap alamadım. Bu olay fiziksel bir vaka ama sonucu psikolojik sorunları beraberinde getirdi. Bütün psikolojik sorunlarımın kaynağı genel olarak bu kazaydı bence.

Bu kaza belkide hayatımı değiştirdi. Acaba bu kaza benim stresörleri mi tetiklemiş olabilirmi ve "aktif" hale getirmiştir diyorum ben. Ama önceden küçüklüğümde de düşünceli biriydim. Bu arada çocukken sosyaldim ben diğer arkadaşlarımla "oyun oynamak" yerine "sohbet edelim" derdim hep ve o zaman sorun yoktu.

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    09.04-2021
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    100

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    20 yıl önce olan bir olayı unutmaya çalışmalısınız bence neden aklınıza getiriyorsunuz ki tabi eğer sizde fiziksel bir hasar bırakmadıysa kaldı ki bıraksa bile yine unutmalısınız hepimiz hayatımızda bir şeyler yaşıyoruz iyi ya da kötü her şey bizim için eğer biz her kötü olayı kafamıza takar bunu da davranışlarımıza yansıtırsak o zaman kendimizi yıpratmaz mıyız ve zaten bütün hastalıkların başı sıkıntı stres değil midir siz bunu düşünerek kendinize dert ederek farkında olmadan birçok hastalığa da davet çıkartıyorsunuz eğer eliniz ayağınız tutuyorsa her işinizi yapabiliyor iyi kötü karnınızı doyuruyorsanız başka bir şeyi dert etmeye gerek yok bence kalın sağlıcakla..

Üye
    (ben) Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    🗺
    Alınan Beğeniler
    1.052
    Verilen Beğeniler
    50
    Blog Mesajları
    2

@ayDÜNYAvazo
    Bu kaza bilinç altına işlenmiş imlek imlek nakış nakış geçmiş olsun kardeşim

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

@eMeL_eMeL
    Aklıma geliyor işte o kaza bende bendeki beni değiştirdi. Şuan yani şimdi psikolojikmen rahat değilsem ve aşırı stresliysem bunun tek sorumlusu o değilmi evet. Ne diyecem bilemiyorum. Aklımda hiç sorun yok onu biliyorum vede kendimide biliyorum.

@(ben)
    Doğru diyorsun dün gibi anla işte kimse hatırlamak istemez ama başına gelen hiç unutamaz ki.

Üye
    eMeL_eMeL Avatarı

Gerçek Adı
    eMEL
    Son Giriş
    09.04-2021
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    başKent
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    100

Aklınıza geldiğinde mutlu oluyorsanız getirin o zaman ama görüyorum ki mutlu olmuyor aksine üzülüyorsunuz o zaman niye bunu kendinize yapıyorsunuz hayat fani ömrümüz çok kısa aslında.. Bir şeyler yapın kendinize bir hobi edinin sizi mutlu edecek şeyler yapın dediğim gibi herkesin kötü anları var önemli olan o anlardan iyi bir şeyler çıkartmaya çalışmak yaşadığımız her şeyin bir sebebi bir hayrı muhakkak var belki başınıza daha kötü bir şey gelecekti ama onunla atlattınız şükür etmelisiniz olumlu düşünmeye çalışın hep siz kazanırsınız

Üye
    ayDÜNYAvazo Avatarı

Gerçek Adı
    100 Numaralı Adam
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Alınan Beğeniler
    146
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @eMeL_eMeL

Çok teşekkür ederim. İlgi ve alakanız için.

Bu kaza hayatımı değiştirmişti benim.