Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam sevgili okuyucular.. adım gülen, ama adımın anlamını yaşayamasam da korumaya çalışıyorum ben 32 yaşında, evli, modelist (eski), çok neşeli güzel, ama biraz engelli bir hatunum..
    ben de aynı bir çoğunuz gibi trafık kazası geçirdim, 3 yıl oldu. 29 yaşındaydım. sağ kalçam, leğen kemiğim ve sağ kolum 4 yerinden kırıldı.
    ilk olarak okmeydanı ssk hastanesinde gözümü açtım. korkunç bi andıı bakımsız bir adamın elinde bir matkap bana bişeyler yapıyordu. ailemin seslerini duyurdum dışarda.n bağırdım babacımm kurtar benii diyee!! içeri giremediler ama dışardan bana dayan diyordu. tüm ailem bişeyin yok kırıkların var dayannn, ama dayanacak gücüm yoktu. çok acı çekiyor ve çok korkuyordum. yine bağırdım babammm ne olur gir içeri al beni burdann. birden babam heybetli bir bakışla kapıyı itti ve içeri girdi. matkaplı adam kızmıştı ama babamın acısını anlayıp itiraz edemedi... babam sıkıca ellerimi tuttu korkma kızım geçicek dedi:ahh babam geçmedii.o gece dizimi matkapla deldiler ve su bidonları taktılar ucuna. hatırlamak bile istemiyorum, iğrençti...
    sonra acilde müşadeydeymişim meğer yanıma bir çok dr. hoca, asistan, hemşire vardı. aileme bişeyler diyordular. meğer o hastanede benim tedavim imkansızmış? ve beni apar topar ambulansla cerrahpaşa tıp fktesine sevk ettiler..
    ilk beni dr ilker karşıladı. canım kardeşim onu çok seviyorumm çok şakacıydı benim de öyle olduğumu anlayınca acıyı unuttuk. alçı odasında birden acı yerini kahkahalara bıraktı.. ailemde dışarda gülüyordu zorda olsaa çünkü onlar başıma gelicekleri biliyordu. ben bilmiyordumm ve beni kolumu alçıya aldıktan sonra servise çıkardılar. çok güzel bir odaydı, ama ben sadece yattığım yeri görebiliyordum. hiç dönemiyordum. kafamı bile sağa sola döndüremiyordum. içeri ilk eren hemşire girdi üstümdekileri yırtıp çıkardı ve bana yüzümü gösterdi cebindeki küçük aynayla. off tanınmıycak haldeydim..
    çok üzülmüştüm ama geçicek dedi hemşire bunlar sadece sıyrık ve yara üzülme dedi.. uyudum öylece sabah olduğunda yanıma bir çok dr geldi ama biri vardıki o geldiğinde diğer drlar asker gibi esas duruşa geçtiler. profosör dr nejat hocaydı gelen bana geçmiş olsun kızım iyi olcaksın üzülme dedi ve yüzümü okşadı sonra bana biraz konuşalıımı dedi? konuşacağımız konuya bağlı dedim güldüüseni ameliyat edicez dedi.. birden tepki verdim ne ameliyatı yaaaa dedi kalçan kırılmış. hem de hiç istemediğimiz bir yerden, önünde çok uzun bir tedavi süreci başlıyor. hazır olman gerek falan.
    işte benim anım o (andı) ilk kez ameliyat hatta hastande yatıcaktım işim, evim, eşim, annem, babam birden gözümden geldi geçti çok üzülmüştüm.. velhasıl ameliyat oldum hem de 4 kez. önümde daha da var...
    ameliyatlarım çok sorunlu geçti ilk olarak kankaybının önüne geçemediler ameliyatta ve sonrasında 9 gün yoğun bakımda cebelleştim azraille.. ikinci ameliyatta ise damarlardan birini kestiler eminim istemeden teknik hataydı şimdi 3 yıl oldu halen his yok ayak parmaklarımda ve bileğimde?? dönecek diyor sayın hocam ben onu beklemiyorum açıkcası ister dönsün ister dönmesin alıştım ayağımı elimle yönetmeye tıbben adı düşük ayak bilirsiniz? neyse son ameliyattda enfeksiyon kaptım bi o eksikti sankii

yaa kısaca diycem ama uzun oldu biliyorum çok acılar çektim çokk tarifi yok çekenler bilir.. herşey bi tarafa arkadaşlarım ben o hastanede yatarken babannem öldü, eve çıktım 3 buçuk ay sonra babam öldüü ama hepsini unutturdu bana bu bacağımın halii inanın dünyada tek desteğim arkamdaki gücüm dayanağım sığınağım herşeyim canım babamın ölümünü bile unutturdu..
    sonra eşimden boşandım işimi unuttum, yaa arkadaşlar zorr zorr, gerçekten zor rabbim düşmanlarımıza dahi vermesin böyle sıkıntıları. ben aştım herşeyi unuttum bügünlerde mutluluğun sadece ağrısız bir yaşam olduğuna inandım. çok mücadele verdim hiç bir zaman moralimi bozmadım bütün yaşadıklarıma inat hatta yeniden (evlendim)
    şimdi çok mutluyum önümde sıkıntıların var olduğunu bildiğim halde kalçamın yerinde olmadığını bildiğim halde çoçuk yapmayı bile düşünüyorum sizlere de tek tavsiyem asla ama asla moralınızı bozmayın ancak böyle üstesinden gelirsiniz..
    tüm okuyanlara şimdiden çok tşkrler sağlıklı bir yaşam dileklerimle.. (gülen)

Üye
    ecenindünyası Avatarı

Gerçek Adı
    ECE
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    13

geçmiş olsn cnm bundan snraki hayatında inş hep gülersin

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşkr ederim nüklerr: tüm insanlar gülsün bir benim gülmem neyi halleder dimi cnm çok öpüyorum..

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Geçmiş olsun

Üye
    Herşeye_Rağmen Avatarı

Gerçek Adı
    Şerife
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    Burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmişler olsun Gülencim inşallah bundan sonraki günlerinle ve eşinle bir ömür boyu mutluluklar dilerim....

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Böyle olumsuzluklar yaşayıpta,mücadelenizi bırakmamınız takdire şayandır.Sizin gibi örnekler çoğaldıkça engelli arkadaşlarımıza motivasyon kaynağı olacaksınız. Paylaşımınız için teşekkür ederim,Allah tan acil şifalar dilerim.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Kolay olmayan şeyler yaşamışınız ve yılmadan yorulmadan devam etmişiniz...Tüm arkadaşlarımıza örnek olacak bir hayatınız var gerçekten...hayat zor ama biz mücadele edersek aşamıycağımız engel yok diye düşünüyorum... Yarınlara ümitle bakmak dileğiyle

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşkr ederim arkadaşlar güzel dilekleriniz için....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Geçmiş olsun arkadaşım.

Üye
    mine_ Avatarı

Son Giriş
    29.06-2009
    Saat
    01:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte örnek alınacak bir insan.. Çok geçmiş olsun.. Bunca acı ve üzüntüye rağmen, hala umut ve moral gönderebiliyorsanız çevrenizdekilere, hayatın anlamını çözmüşsünüz demektir. Dilerim yolunuz sevgi ve umutla aydınlanır.. Bundan sonra uğrayacağınız duraklar hep mutluluk olur..

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Azim ve yaşama sevinci insana en büyük destek oluyor.

Üye
    fatma26 Avatarı

Son Giriş
    08.06-2009
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun hayata hep sıkı sıkı tutunmalıyız bizi savurmasına izin vermemeliyiz.........

Üye
    Bilseem Avatarı

Son Giriş
    02.11-2011
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülen her kelimesini tek tek okudum... senin kaderin çığlık çığlığa ağlarken sen adın gibi gülüyorsun ... helal olsun.... allah bi daha göstermesin o acıları... gerçekten helal olsun... hep ard arda gelir acılar zaten...

ama sende azraili dalgaya alan arkadaşlarımızdan birisin... ilerki hayatında başarılar dilerim... saygılar..

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

çok geçmiş olsun büyük acılar yaşamışsınz ama yenmşssinz aşmışsınız allah başka başka acılar yaşatmasın güler yüzünüz solmasın yaşamınızda mutluluklar...

Üye
    songulsevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SONGÜL
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu kadar olumsuzluklar yaşamanıza rağmen sımsıkı hayata bağlanmışsınız yaa sizi canı gönülden tebrik ediyorum.

Çok çok geçmiş olsun..

Yeni hayatınızda da mutluluklar dilerim...

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon