Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    08:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ikiz kizlarimin hikayesini anlatmak istiyorum. O an olarak kendim kendimde yasamadim, fakat O an olarak doktorun benimle kizlarim hakkinda konustuguna deginmek istiyorum.

Bir annenin en güzel duygularida hamile oldugunu ögrendigi zaman olur. Bir bebegin dogacagi sevincini yasarken, 4 aylik iken birden doktorum hic süphe duymusmuyduk ikinci bir bebegin daha olabilecegini diye sordu bana saskinlikla. Artik bugünden sonra her hafta kontrolden gececeksin ve tüm gerekli kontrollerini ben takip edecegim dedi

6 ay doldurdu doldurmadi bebeklerin cigerlerinin gelismesi icin igneler gerektigini söyleyerek beni hastaneye sevk etti doktorum. 3 gün yat hemen cikarsin demisti... gidis o gidis bir gittim hastaneye birakmadilar daha. Doktorlarin kendi aralarinda konusmalari baslamisti, benide ürkütüyorlardi. bana bir bebegin pek gelisimini görmediklerini, ya ikizinden zayif oldugundan yada hastaneye geldi geleli büyümesi durdugunu düsünüyorlardi. Zaman zaman da kalbinin yavasladigini fark etmisler

Günlerden cuma aksami, yine kalp dinleme cihazinda bebekleri dinliyecekler. Fakat ikinci bebegi bulamiyorlardi. Ani bir panik ile tepeme hastanenin tüm doktorlari hemsireleri dikilmisti. Gece oldugu icin hepsi nöbetci idi

Onca panik ten sonra hemsirenin biri, ultrasyon ile baksak diye fikrini söyledi. Iyikide bakmislar, meger benim yumurcaklarin kalp atislari ayni anda atiyormus, o nedenle de ikinci bir bebek bulamamislardi

hepimiz sevinmistik bu duruma. Ama yinede ertesi gün Profesöre danismak istediklerini söylediler.

Profesör ise muayeneden sonra, yukari cikarin hemen bu bayani ameliyata hazirlayin bebekleri alacagiz oldu

Ama nasil olur bunlar daha 6 aylik dedim ben, normalde 3 aylari daha var Bana sakin olun bayan, TIP okadar gelistiki, bebekler su an saglikli, ve sorun cikmamasi icin dünyaya gelmeleri gerek. Nedeni ise iki bebegede yeterince yer olmamasi idi. Dünyaya geldikten sonra Kümez de biz onlara yeterince gerekeni yapacagiz, siz hic merak etmeyin, diger test sonuclarida cok harika, saglikli 2 bebeginizi kucaginiza alacaksiniz...

Elimiz mahkum mecbur kabul ettim, cünkü bu konuda hic bir bilgim yoktu. Güvendim doktorlara

Ameliyathaneyi cikarken ayilmistim bile, fakat bebeklerimi göremedim yogun bakima alindiklari icin. Birkac saat sonra doktorun biri yanima gelip cocuklarin durumunu anlatti. Hani zayif ve kalp atislari yavaslayan bebek varya, iste o hemen kendi nefes almaya baslamis gayet saglikli durumu iyi, hicbirseye ihtiyaci yok

ama saglikli deyipte asil umudumuzu bagladigimiz bebek ise kendisi nefes alamiyordu ve cihazlara takmislardi

Benimde yataktan kalkmam yasak idi, bu nedenle 3. gün nihayet bebekleri görmeye zorla izin aldim ve gittim, daha dogrusu tekerlekli sandalye ile götürüldüm.

Solunum zorlugu ceken Dilara´m hala bir ölü gibi yatiyor hic kipirdamiyordu. Ziyaretine gittigim gün ise beyin kanamasi gecirmisti ve doktor bana kan verilmesi gerektigini onun icin imza atmami söyledi. Bana bu cocugun yasamasina 50% sans veriyorum, ama digeri saglikli cokda hareketli masallah dedi

Beni Dilara´min ölebilecegini söylediler, ben ise hic dinlemedim onlari hala dua ediyorum her ikisi icin

5. ci günün sonuna dogru doktor bir mucize olabilir, Dilara artik kendisi nefes alabiliyor dedi ve o günden sonra her ikiside hayat mücadelesine son hizi ile sürdürüyorlar ve hizlaniyorlardi

Damla 1030gram Dilara 1330gram dogduguna ragmen, hersey iyiye gitmeye baslamisti, kilo aliyorlardi. 3 hafta yogun bakim sonunda, artik normal klinik odasina alabiliriz diyorlardi doktorlar. Yogun bakimdan cikacaklari gün yanlarina gittim, doktor yanima geldi ve lütfen oturun sizinle birsey konusacagim dedi. (Cok ciddi bir tonla)

Dilara´yi gecirdigi onca sIkIntIlI günlerden sonra onun beyin tomografisini cektiklerini söylediler. Yogun bakimdan cikarmadan bir genel kontroldan gecirmek istemisler dilara yi. Doktor basladi Serebral Paralize (CP) vs vs bana anlatmaya. Ben ise hicbir kelime anlamiyordum doktorun ne demek istedigini

Bana acikca anliyacagim dilden söylermisiniz dedim ne diyorsunuz. Oda basladi: Sizin bebeginiz belki hicbir zaman konusamiyacak, yürüyemiyecek belkide duyamiyacak ve göremiyecek. belki hic oturamiyacak bile diye sayiyordu... Ama Fizik tedavi ile büyük basarilar elde edebilecegimizi anlatiyordu ki. ben dediklerini artik duymuyordum. $ok olmustum ne diyecegimi ne düsünecegimi bilmiyordum

Aradan bir gün gectikten sonra yine gittim hastaneye bebeklerimi görmeye. Doktor yine geldi yanima, ama bu kez icimde bir korku daha vardi ki. doktor: malesef bir süphe icinde idik ve ikinci bebegide kontrol ettik, her nedense ondada var Serebral Paralize dedi

$imdi doktorlarin 3 haftalik iken cektikleri beyin tomografisinin sonucunda teshis konulduguna seviniyorum, cünkü zamaninda tedaviye baslamistik

10 Yili nasil gecirdigimizi tahmin ediyorsunuzdur. Hergün tedavi sürekli doktor ve hastane kontrolleri vs vs vs cocuklarin gittikleri kre$ bile bana, cok fazla uygulama yapiyorsunuz, cocuklar yoruluyor biraz azaltsaniz diyordu. Haftalik planimiz dolu idi, günlük fizik tedavi haricinde, at terapisi, su terapisi (yüzme), konusma terapisi, el-hareket terapisi, macaristan fizik tedavi (Petö) aklimdakiler bukadar sanirim baska yoktu

hoby olarakta bisiklet sürüyorlar (üc tekerli)

Her ikiside kisa yollari yürütec ile yürüyebiliyorlar ve uzun yollarda tekerlekli sandalyelerini veya bisikletlerini aliyorlar

4 hafta önce de, daha iyi hareket etmeleri icin, her ikiside kalcalarindan ameliyat oldular. Arti sinirleri uzatildi. $u an ve daha 1 bucuk hafta alci yatagindalar

Alcilar ciktiktan sonra tedavi merkezine sevk edilecegiz insallah, ondan sonra daha iyi gelisme olacak

yazi biraz uzadi kusura bakmayin, insan yazdikca yazasi geliyor

saygilar

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah ikizlerinize sağlık sıhhat ,size de sabır verir inşallah.Konu çocuklarınız olunca herşeye farklı bakılıyor insanın gözü pek bir şeyi görmüyor yani kendinden geçebiliyor onlar için.
    Onların bir sıkıntısı sizin bütün moralinizi alt üst edebiliyor. 2 hafta önce şöyle bir şey yaşadık;
    Birisi 8 aylık birisi 2 yaşında iki oğlum var.Cuma günü büyük oğlumla oynarken kulağının arkasında ufak bir şişlik olduğunu farkettim.Bakınca çok belli olmuyordu ancak elinizle bastırınca yağ bezesine benziyordu.Eşime gösterip mahallemizde yakın sağlık ocağı var diye oraya götürmesini söyledim.Doktor kontrol ettikten sonra kötü bir şey olabileceğini (kanser gibi ) sonra lafı çevirip olmayadabilir moralini bozma diyerek Çocuk hastanesine götürüp kan tahlili yaptırmasını istemiş.Akşam eve gelince beynimden vurulmuş gibi oldum.Ne yapacağımı bilemedim.Cumartesi- pazar günü nasıl geçti bilmiyorum.Pazartesi sabahtan hastaneye gittik.Doktor kan tahlili istedi ve sonuçlarda Allah'a çok şükür bir şey çıkmadı.Çok rahatladım anlatamam.

İnşallah sizin çocuklarınızda kısa zamanda daha sağlıklı ve mutlu olurlar.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

sevgili superisi allah ikizlerine hayırlı uzun ömür versin ikiz çocuk sahibi olmak çok güzel duygu olsa gerek benimde bir ikizim olur inşallah...çocuklarına gösterdiğiniz ilgi alaka anne ve baba olarak onu çok etkiledi...SİZLERİ KUTLUYORUM..sabırla alakayla ilgiyle ümitle tam dolu dolu 10 yıl geçmiş...geçmiş olsun diyorum ikizlerine ameliyatları için allah şifa versin....
    hakandoğualp sizede çok geçmiş olsun cumartesi pazardan ömürümüzden ömür gitmiş allah bir daha göstermesin!!!!
    allah tüm çocukları anne ve babalarına bağışlasın!

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şirine Allah sanada hayırlı,sağlıklı ikizler nasip eder inşallah.Çocuklar çok muhteşem ve mucizevi şeyler,Allah tüm çocukların kötü günlerini anne babalarına göstermesin.

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

AMİN TEŞEKKÜR EDERİM İNŞALLAHÇOCUKLARI ÇOK SEVİYORUM.....EVET GERÇEKTEN HERBİRİ MELEK ALLAHIN ANNE BABALARA YOLLADIĞI HAYATIN ANLAMI......ALLAH KİMSE EVLAT ACISI GÖSTERMESİN

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Umarım ikizlerin ve senin yaşadığın bu zorlu dönem en kısa sürede biter ve çoooooook mutlu -ve hastanelerden uzak- bir yaşamınız olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hakandogualp

cok tesekkürler hakandogualp, sizede gecmis olsun, öyle bir olay insani cok yipratiyor

@Şirine

tesekkürler, allah sanada ikiz bagislar insallah

@OturanBoğa

amin insallah Bülent. Hastane deyince, seneye de kalcadaki takilan demirler ve vidalar cikacak, nasil söyliyecegim onu ikizlerime simdiden kara kara düsünüyorum :|

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

SAĞOL SUPERİSİM HATTA SÖLE ÜÇÜZDE OLABİLİRHAYIRLISI TABİ

Üye
    canan Avatarı

Gerçek Adı
    Canan
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle ikizlerinizin, pamuk yanaklarından kocaman öpüyorum. Gösterdiğiniz azim ve sabırla inşallah ikizler çok daha iyi duruma gelecekler bundan hiç şüphem yok. Sizin gibi bir anneye sahip olduktan sonra... Bilmelisiniz ki rabbim, hiç kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez. Siz öyle güçlüsünüz ki, bu kadar sıkıntının altından kalkmayı başarmışsınız. Allah size ve ikizlerinize hayırlı uzun ve sağlıklı ömür versin. Ayrıca sizide öptüm kocaman

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde ikizlerim var başlığı görünce balıklama daldım foruma.
    Allah bağışlasın ikizlerinizi ve hepimizin çocuklarını.
    Bana sizin olayınızda doktorunuzun hatası çok büyük gibi geldi. 6 aylık çocuğu almak çok büyük hata.
    Beceriksizliklerinin cezasını siz ve çocuklar bir ömür çekmek zorunda şimdi. Malesef doktorlar çok insafsız.

Biraz daha dikkat biraz daha özen gösterselerdi tüm bunlar olmayacaktı. Allah sabır ve kuvver versin sizlere.
    Bende engelliyim ve benimkide doktor hatası. bir ömrü karartmak bu kadar kolay işte.

Üye
    HASRETGÜLLERI Avatarı

Son Giriş
    17.08-2006
    Saat
    18:29
    Yaşadığı Yer
    almanya/ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerçekten sizi öyle takdir ettim ki. herşeye ragmen hemde iki tane olmasına ragmen yılmamışsınız. halbuki almanyada kaldığım sürece saglıklı olduğu halde bir çocuga bakmaktan yüksünen aileler var. ne diyeyim Allah onlara akıl versin sizin ve çocuklarınızında yardımcısı olsun.

Üye
    Grafiker Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    03.06-2010
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah yirim ben onları yirim.İkizlerinize ve size Allah ömür boyu sağlık ve mutluluk versin..

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah ikizlerinizin yüzünü inşalah güldürür.
    Umarım tedavileri onların yaşantısını etkilemeyecek bir şekilde sonuclanır.

Üye
    Lilyum Avatarı

Son Giriş
    29.11-2014
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah bağışlasın. Hayırlı ve güzel bir ömür geçirirler inşallah. Hayata başlarken verdikleri mücadele gücünü hiç kaybetmesinler...

Üye
    SuPeRiSi Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    amin insallah

hepiniz sagolun arkadaslar,

onlarda okadar mücadele ve yasama hevesi olmasaydi onlara vermem gereken destegi bukadar veremezdim sanirim

Sayfa 1 / 3 123 SonSon