Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cevlikli12 Avatarı

Gerçek Adı
    Sadi
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    Antalya- Lara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende 12 yaşındayken menenjitten iki kulağımda duyma yetisini yitirdi,yoğun bakım hariç hikayemiz aynı şimdi 62 yaşındayım 50 yıl geride kaldı Beden sağlığım yerinde bunada şükür. hastalığımın üzerinden 50 yıl geçmiş olması ve hiç duymamama rağmen allaha şükür konuşmam iyi ve anlaşılır düzeyde sanada çok geçmiş olsun

Üye
    kaan38 Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyatımı yapan MEHMET SOMDAJ HOCAMA YILDIRIM BEYAZIT HOCAMA ses egitimi ve cihaz ayarımı yapan JULİE KOŞANER HANIMA ve ameliyat ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır
    MUTLUYUM, BANA BU GÜNLERİ GÖSTEREN ALLAHIM'A ŞÜKÜRLER OLSUN…
    TARİH: 01.02.2013
    ameliyatı oldum, aradan 8 ay geçti, bütün sesleri duyabiliyorum ama duyduğum sesleri anlamıyorum bütün sesler karışık geliyor ameliyat sonrası normal insanlar gibi ses duyabileceğimi sanıyordum ses duymak duyduğum sesleri anlamaya çalışmak 3 ayda bir ses eğitimi ve cihaz ayarı yaptırmak bunları bilmiyordum her çıkan sesleri duyuyorum ama duyduğum sesleri anlamıyorum
    TARİH: 11/10/2013
    ameliyat olduğum günden bu güne kadar 1 yıl 6 ay geçti ama hala duyduğum sesleri anlayamıyorum... bütün sesler karmakarışık geliyor biri ile konuşurken karşımdaki insanın söyledikleri tıpkı gök gürültüsü gibi.. duyduğum sesleri tarif etmem imkansız... sesleri duyuyorum ama? duyduğum sesleri anlamıyorum... ankara ve istanbul da kontrole gidiyorum bu kadar zor olduğunu bilseydim belkide evet belkide hiç ameliyat olmazdım...
    ameliyat olmadan önce hep böyle düşünürdüm? acaba kulaklarım nasıl duyacak? duyacağım ilk ses ne sesi olacak? diye merak içinde beklerken 1 yıl 6 ayda bu ameliyatın ne kadar zor olduğunu gördüm ve yaşadım... kuşların cıvıltı cıvıltılarını, rüzgarın sesini, yağmur vızıltılarını, dinlemek istediğim o güzel şarkıları, annemin babamın kardeşlerimin sesini duymayı o kadar çok özledim ki... hala sabır, ümit ve dualar ile bekliyorum... olduğum bu ameliyatın geri dönüşü yoktu geri dönüşü olmadığını bile bile bu ameliyatı oldum...
    yürüyorum adım adım geriye dönüşüm yok yanımda ne gelenim var nede elimden tutanım
    İNŞALLAH BİR GÜN DUYDUĞUM SESLERİ ANLARIM...ALLAHIM YARDIMCIM OLSUN...
    TARİH: 11.02.2014
    yağmurlu bir salı sabahı her geçen gün ses duymaya adım adım ilerliyorum duyduğum seslere nasıl bir örnek versem bilmiyorum ki artık işitme engelli değilim her söyleneni anlayabiliyorum denilecek kadar sesleri duyuyorum ameliyat olduğum günden bu güne kadar 1 yıl 10 ay geçti ve ses duymaya daha çok ilerliyorum çevremdeki insanların seslerini duydukça onları daha yakından tanıyor kişiliklerini hissedebiliyorum ve ne sohbet yaptıklarını anlayabiliyorum şimdi tek hayalim telefonda konuşabilmek ve 14 yıldır dinleyemediğim romantik şarkıları dinlemek inşallah o günleri de görürüm
    TARİH: 12.04.2017
    ve aradan 3 yıl geçmiş... hikayem olduğu gibi duruyor fakat şükür işitme sorunlarım da çok değişmeler oldu bu gün facebook hesabım da hakkımda ki bilgileri gezerken gördüm hikayeme bunları da eklemek istedim ameliyat olduğum günden bu güne kadar tam 4 yıl 9 ay olmuş 3 ay sonra 5 yılı tamamlayacağım işitme sorunlarıma gelince her gün iş yerimin bahçesine çıktığım da kuşların cıvıltı seslerini dinleyebiliyorum... inanın bana yarım bıraktığım bütün şarkıları dinledim... ve kulaklarım kapandıktan sonra çıkan bütün şarkıları da yeni yeni dinlemeye başlıyorum fakat fakat yeni çıkan şarkıları dinlerlen sözlerini anlamakta zorluk çekiyorum ilk önce şarkı sözlerini internetten çıkarıyorum şarkıyı dinlerken şarkı sözleri elimde sanatçıyı takip ederek dinleyebiliyorum zor oluyor ama 3 5 dinleme den sonra beynim şarkı ritmine ve sanatçının sesine alışıyor telefonda da iletişim kurmak çok zor anlaşılmıyor bazen anlıyorum bazen anlamıyorum ama şu kesin ve net bir şey ki karşımda ki insanlarla çok rahat iletişim kurabiliyorum şarkı dinleyebiliyorum ALLAHIM a defalarca şükürler olsun daha ne isterim ki...? ses duymak duyduğum sesleri anlamak, yazarak iletişim kalktı artık... ALLAHIM sen büyüksün...

Üye
    Love Master Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    622
    Verilen Beğeniler
    636
    Blog Mesajları
    110

Allah şifalar ihsan eylesin. Tüylerim diken diken oldu be Çok büyük geçmiş olsun. Allah şifalar versin.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    70

Ben de henüz 5 yaşımdayken menenjit hastalığı geçirdim.. O zamanlar köyde yaşıyorduk. Ne araba vardı ne hastane vardı. Kimse götürmemiş beni hastaneye.. geçer bişey olmaz demişler. Annem ne kadar ağlayıp sızlasada götürmemişler.. Daha sonra ben fenalaşınca kafalarına dank etmiş. Ve götürmeye karar vermişler. Arabada giderken hayal meyal hatırlıyorum; sanki ölüm uykusundaki gibi hissediyordum kendimi.. gözlerimi açamıyordum. En sonunda hastaneye gittik hemen yoğun bakıma almışlar beni.. Sırtımdan 5 şırınga su çekmiş doktor. Eğer 30 dakika daha geçikseymişiz ölecekmişim ben.. Allah korumuş beni.. Ve bu geçirdiğim menenjit hastalığı yüzünden sol kulağım tamamen kapandı.. Sağ kulağımda ise %50 hasar bıraktı.. 2 kulağımın zarıda delik..

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vay bee

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12