Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _SEP_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok geçmiş olsun arkadaşlarım aynı türde olmasada testis tümöründen bende 2 sene kadar tedavi gördüm Bursa Ali Osman Sönmez onkolojide durumum çok vahimmiş bende bilmiyordum ilk teşhis konulduğumunda aynı şoku yaşadım öleki akciğer ve lenf metastası çok yoğun ve en büyüğü ise 3 cm civarında tümörler sığınacak bir Allahım birde ailemki onlardan Allah çok razı olsun.
    Kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın yıl 2003 tü en çok 1 yıl bilemedin 2 denmiş sonradan öğrendim bende ömrümü ama 2013 teyiz 38 kilolara düşmüştüm şimdide 50 ama diğer bir kaç rahatsızlığıma rağmen kendimi çok iyi hissediyorum.
    Sizin nezlinizde tüm bu tarz rahatsızlık yaşayanlara ve sizlere büyük geçmiş olsun kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın morel radyoloji olsun kemoterapi olsun onların etkisinden daha geçerli.Allah sabrınızı ve gücünüzü artırsın. Acil şifalar dilerim.

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    yasmin3486;
    canım benımmm benımde dualarım senınle senı cok sevıyorum kendıne cok ıyı bak aılene selamlar ..

Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

herşeye rağmen yenmişşin sen bu hastalığı eee bu çok büyük zorlu bir savaştı ve savaştan galip çıkmak önemliydi.karın ağır ağır yağdığını görmek huzur veriyorsa,annenin yaptığı çorbanın kokusunu yesende yemesende seviyorsan mutlu olacak keyif alacak birşeyler buluyorsan ve isyan etmiyorsan. RABBİM öyle büyük ki bize cennet ini kazanalım diye bu dertleri verip sınıyor.
    inşaALLAH herşey gönlünce olur kardeşim....

Üye
    vission Avatarı

Son Giriş
    11.07-2013
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

okurken gözlerim yaşardı. çok çok geçmiş olsun furkan.

Üye
    guzgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    K.MARAŞ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

işte sitenin adı (engelliler biz ) ilk başta siz hayatınızı yazarken yalnız olduğunuzu sanıyorsunuz bir bakıyorsunuz ki sağınızdan solunuzdan birileri geliyor bende aynısını yaşadım diyor o an anlıyorsunuz ki biz olmuşuz o an anlıyorsunuz ki yalnız değilsiniz birileride var aynısını yaşamış o an hafifliyorsunuz furkanla aynı sağlık sorununu yaşamış arkadaşların yazdıklarını okuyunca işte dedim engelliler biz
    inşallah rabbim bu günlerimizi aratmaz hepimiz kocaman yürekli sağlam karakterli insanlarız o yüzden Bizlere verildi bu cennet tılsımları
    Furkan rabbim her daim yanında olsun senin ve hepimizin mükafatı cennet olsun

Üye
    Furkan_81 Avatarı

Gerçek Adı
    Furkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    DÜZCE
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    42
    Blog Mesajları
    1

3 Haftada geçer demişti Doktorum 3 YIL OLDU !

2009 Aralık ta 19 yaşındayken yakalandığım NF CA Kanseri ve tedavisi sonrası boğazım çalışmaz oldu ve hiç birşey yiyemiyorum,içemiyorum ...

Mideden hortumla besleniyorum .. Artık iyice doldum patlama seviyesine geldim SABIR SABIR diyorum ama

Gittiğim doktorlar benden kaçıyor kanserin eseri olduğu için müdalehe etmekten kaçınıyorlar hatta ciddi bir muayene bile etmiyorlar ..
    Hepsi sanki ortak bir karar almış gibi Hastalığının yan etkileri diyip duruyorlardı !!

E hocam ne olacak böyle ! ;

Siz birşey yapmazsanız bana yardımcı olmazsanız ben ne yapacağım !!!

Cerrahi müdahele tehlikeli masada kalırsın diyorlar ; kendin yutmaya çalış diyorlar bişeyler yap diyolar !
    Hocam ben kanseri yendim etikileri ağır oldu kabul ediyorum ama ona da siz yardımcı olmaya çalışın ?

YOK OLMAZ TEHLİKELİ .....

- E ben ne yapayım şimdi Akciğer de bitik her gün kötüye gidiyor zaten ...

Yemeğe çok düşkün biriydim seçmez herşeyi yerdim 90 klioydum hastalanmadan önce ... Şimdi çoğu şeyin tadını unuttum ..

Yemek yemediğim son 3 yılda neler çıktı neler çikolatalar mı desem ; püskevitler mi desem vs vs

En çok da annemin yemeklerin özledim
    En çok çok çok da mercimek çorbasını bezelye yemeğini ve pilavı ve bir de EN SEVDİKLERİMDEN MUSAKKAYIII !!

Sevgilim olsa onu bile bunlar kadar özlemezdim herhalde ))

AMA EN ÇOK DA (Bİ BİTMEDİ BU ÇOK LARDA) RAMAZANI ORUCU İFTARI VE SAHURU ÖZLEDİM ASLINDA ( Ardından gelen bayram neşesini eskisi kadar zevkli olmasa da artık ; Akraba ziyaretlerini büyüklerin ellerinden öpmeyi sıcak ortamları .. Bayram sabahı ananemlerde toplanıp sülelecek Lahana Dolması eşlince çay kahvalatısı yapmayı , mis gibi köy ekmeğini kızartıp üzerine tereyağ sürüp tatmayı ,
    bayram havasıyla daha da yakışıklı olup güzel elbiseler giymeyi Kurban bayramında kavurma yemeyi ÖZLEDİM

İnanın bana hayatta bazı şeylerden mahrum kalınca uzun süre onları o kadar çok özlüyorsunuz ki içiniz kan ağlıyor bazen

Ama yine de herşeye rağmen ŞÜKREDİYORUM ALLAHA .. Her zaman demişimdir BETERİN BETERİ VARDIR DİYE ..

Kim bilir benden ne kötüleri var şuan .. En basiti hastanede de görmüştüm ilk zamanlar onlar LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR !!

Onlar aklıma geldikçe hep üzülüyorum ( 3 yaşında 7 yaşında 10 yaşında çocuklar (

Ya Bebekler ?? (
    Geçenler de LÖSEV yani LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI adına alışveriş yaptım maddi imkanım elverdiğince ve o kadar sevinçliydim ki )

İleride eğer maddi durumum iyi olursa onlara çok çok yardım edeceğim ...

Diyeceğim bu hastalık bana hayat adına bazı şeyleri öğretti ve öğretmeye de devam ediyor .. Mücadele mi bırakmayacağım..
    Şuanda da yemek yemem için uğraşıyorum ve UĞRAŞACAĞIM DA !!!

22 yaşındayım gencim kanseri de yendim sayılır TEK SORUNUM kaldı onu YENECEĞİM !!!!!!!!!!! DUYSUN BENİ BURDAN ONU DA YENECEĞİM !!!!!

Herkese tavsiyem ŞÜKRETMEYİ Unutmayalım ve ALLAH olan inancımızı da yitirmeyelim ...
    Ve yakında yemek yediğim zaman da burada herkese müjdemi vereceğim Merak Etmeyin

Allaha Emanet Olun ...

NAZOFARENKS CA .. Furkan ..

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

İçten paylaşımın için teşekkür ederim furkan. İnşaallah tez vakitte özlemlerine kavuşursun.
    zor olan yaşanmışlıkların tecrüben ve şu anda içinde olduğun yokluk sana o kadar çok şey katmışki. Bize de baktığın güzel pencerenden araladın. Düşüncelerimize ve bakışımıza yaptığın bu güzel katkı için teşekkürler sana. Dua edelim bizde, duanın gücü çok inanıyorum. Burdan dua kardeşliği yapalım her birimiz için. Sağlıcakla kal, güzel haberlerini de paylaştığın günü sabırsızlıkla bekleyeceğim ve dua edeceğim senin için.
    iyi akşamlar.

Üye
    debelenenhamamboceği Avatarı

Son Giriş
    10.02-2014
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Furkan geçmiş olsun sana...ve umarım bana da...32 yaşındayım ve "kanser" i sindirmeye çalışıyorum...şimdi araştırırken yazına denk geldim,başıma geleceklerden haberdar olmama rağmen,yaşadıkların boğazıma bir yumru oturttu...benim işitme kaybı ile başladı şikayetlerim...yazdan beri giderek artan...defalarca dr a gittim...antibiyotikler,burun açıcı spreyler,allerji ilaçları...tabi ki hiçbiri işe yaramadı...burun tıkanıklığından geceleri uyuyamayacak duruma gelince bir dr a daha gittim.burun endoskopisindeki görüntüden hoşlanmayınca mr istedi...rapor çıkınca gittim,dedi ki bana; "eşin gelsin konuşalım"...o an anladım ters birşeyler olduğunu...raporumu vermediği gibi ters çevirdi okumayayım diye...hemen biyopsi almalıyım konsültasyonlarını,tahlilerini yaptır dedi...tabi o arada da ben mr raporumu aldım...okuduklarım karşısında dizlerimin bağı çözüldü sanki...nasıl bayılmadım bilemiyorum..."malign kitle tespit edilmiştir" yazıyordu...burun içinden şah damarıma kadar sarkan bir kitle...konsültasyonlarımı yaptırıp yanına gittiğimde dedi ki zaman kaybetmeyin isterseniz...uludağ ünv. ya da istanbula gidin...işte yüzüme karşı demiyordu ama belliydi...kızım geldi aklıma...toparlanıp dik durmalıydım onun için...hemen araştırmalara başaldım...uü eski KBB anabilim dalı başkanını buldum...Google a nazofarenks kanser diye yazınca çıkan sayılı isimlerden biriydi...muayene oldum..."Allahtan ümit kesilmez" dedi...hemen tıp fakültesine yönlendirdi beni yardımıyla aynı gün muayene ve biyopsi oldum...senin gibi narkozsuz...etimden et kopardılar...dayandım...şimdi nalet raporları bekliyorum...bugün 2 hafta doldu...üstelik dün boynumda bir ağrı olunca farkettim ki;bir beze var...dr raporun çıkar çıkmaz radaolojiye git dedi....bir an önce çıksaın da ne olacaksa olsun artık.çekeceğim tüm acılara hazırlıklıyım...2 haftadır doyasıya yemek yiyorum...nasıl olsa yiyemeyeceğim diye...umarım atlatırım senin gibi...allah yardımcımız olsun...

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

FURKİCİK ah ablacım ah bi kerede büyük sözü dinlesen nolur sanki ben sana dedim...iyi olmanı isterim...DEDİGİMİ YAP MUTLAKA ...

Üye
    zogis Avatarı

Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

furkan bende aynı nazofarenks ca hastasıyım sakallarım ve saçlarım döküldü tedavim bitti yeniden çıkarlarmı senin çıktımı yani ?

Üye
    ferhat76 Avatarı

Gerçek Adı
    ferhat
    Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende nazafarenks hastalığı geçirmiş biri olarak herkese geçmiş olsun diyorum.Bundan sonra haklarımızı nasil arariz ona odaklanmaliyiz mesela benimde arastirdigim bi konu olan bu hastaliktan sonra engelli raporu alabilir miyiz.engelli orani bizim hastalikta kac çıkar yada yapan varsa bizi bilgilendirsin lütfen.

Üye
    Feyyam Avatarı

Gerçek Adı
    ....
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Merhaba furkan yaşadıklarını öyle güzel anlatmışsın ki göz yyaşlarımı tutamadım. Benimde kuzenim bu hastalığa yakalandı. Rabbim kimseyi hastaneye düşürmesin yokluğunda göstermesin. Kuzenimin hastalığı baş ağrısıyla başladı doktora gitti gitti geldi sinüzit olmuşsun dediler iğne ilaç verdiler geçmedi. Sonra Bakırköy Sadi konuk . Hastanesi kedi tırmığı dedi bir ay hastanede kaldı bir gr iyileşme olmadı biz yanlış teşhis koymuşuz kedi tırmığı değilmiş dediler ve Kuzenimin boğazını amaliyatla açıp et parçası aldılar patelojiye gönderdiler sonuç bir buçuk ayda geldi tabi biz sonucu beklerken hastamızı eve çıkardık sonuç gelene kadar evde kalsın psikolojisine iyi gelir dedik evde de sık sık Ateşlendi Allahım öyle zor ki hani o an sevdiklerin için birşey yapamıyosun ya kahroluyosun neyse sonuç geldi Lenfoma dediler yani lenf kanseri ... biz dedik başka doktorada gösterelim dedik ve Cerrahpaşadan bir profösere gittik profosör çok ilgilendi hastaneye yatışımıza yardımcı oldu bütün testler baştan yapıldı burda da geniz kanseri teşhisi konuldu. Hastamız iyi olsun biz bakırköy sadi konuktan şikayetçi olucaz biz eğer başka doktor aramasaydık onlara güvenseydik başka hastalığın tedavisini uygulayacaklardı . Şimdi cerrahpaşada kemoterapi yi bekliyoruz çok zayıfladı kuzenim 37 kiloya düştü inş kan değerleri iyi gelirde bir an önce tedavimize başlarlar dua edin inş. Çok zor bir süreç bizi bekliyor hayatt herşeyi yaşatıyor inişli çıkışlı inşallah bizde bu süreci atlatıcaz. İnanoyorum bu zor günler geçecek iyi şeyler düşünecez iyi şeyleri yaşıycaz inş.

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Cok gecmiş olsun ortak o iletten inancının vermis olduğu gücle kurtulmayı başara bilmişsin evet malisef bu ilet her insanı yener biraz olsun şanslı olduğumuzu unutmuyalım eğer kendinle barışık olmasaydın cok daha kôtü şeylerde olacağını biraz olsun bizlerle paylaşma cesaretine varmışsın inşallah her iki zaman diliminde acıcekmessin insanlık değerini ebediyen sürdürürenler kervanına katılırsın kimbilir sabırla taktirle

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Çok geçmiş olsun, ben 20 sene önce omurilik tünöründen girmiştim ışın tedavisine ,o zamanki makinalar tek bölgeye odaklanamıyordu dolasıyla ışını vucut fazla aldı ,tümör iyi huyluydu ameliyat sonrası 21 seans gördum .Çok şukur tümör yönunden tekrarlama yok.Allah c.c. herkeze şifa versin.

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Göz yaşlarım ilk kez habersizce aktı . Allahım şifa versin inşAllah güze günler görürsünüz . Bir gün geçer rahatsızlığınız . Duacınızım ben sizin..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon