Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 103 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ugurAWD Gerçekten ne demeliyim bilmiyorum inan.Belki gün geçtikçe binanın ana kolonları güçlenecek yada sil baştan bina yıkılıp yeni ve güçlü bir göktelen dikilecek.Ancak şu an için çok bireysel,yani ne bileyim her enstrümanist ve solist gruptan ziyade kendi figür ve becerilerini sergileme gayretindeymiş gibiler.Metal band ve diğerlerinde de olduğu gibi toplu olarak müzik yapanlarda muhakkak bir ortak paydada birleşerek müziğin ruhuna ulaşmak esastır.Gruptaki tüm sanatçıların sadece ve sadece tek hedefi Krişnaya ulaşmaktır.Ulaştıklarında ve çoğu zaman bir kaç saniyeliğine de olsa mantık ile açıklanamayan ve hatta insan gözü ile görülemeyen büyüleyici bir ışık hüzmesi yayılır.İşte o hüzme seyirciyi çılgına çevirir.Çok özür dilerim ama link'i dinlerken ve sonunda hissettiklerim şimdilik böyle.İlk ışığı alamadım,krişna zaten mümkün olamadı.

Belki bir gün hemşehrim >>> Dawnfall <<< da, Judas Priest,Children of Bodom yada Cradle of Filth kadar süper bir grup olacak.Ancak bunun için sabır ve pişmek ve uyumu sağlamk gerekli.Cradle of Filth müzikal tarihine bakıldığında kuruluş trarihi 1991 yılından buyana,91-92 yıllarında grupta bass çalan Jon Richard dan sonra 92-01 de robin,01 de Dave Pybus Robinden görevi devralmıştı ve üstelik artık grubta başkandı.Ama bu bile yetmedi Cradle of Filth'e ve 05 de bu görevleri Charles Hedger üstlendi.Her geçen gün ve güne,ortama,müziğe ve belkide krişnanın trendlerine uymak zorunluluğu onlara bu değişiklikleri yapma gereğini hissettirdi.Ben örnek versem de Cradle of Filth özünden pek fazla yitirmeyen bir grup olarak hala çok emin adımlar ile yürüyen bir grup imajını devam ettiriyor.Bu ve bunun gibi örnekler gruplar bir birirni kovaladı ve devam edecek.

Önemli olan bu tabi,Özden birşey kaybetmeden en güzele kulaç atmak.Umarım bir gün izmirimin heavy metal grubuda süperler arasına girer.

Saygılarımla.

RUHUNUZUN GIDASINI RUHUNUZDAN EKSİK ETMEYİN EFENDİM

Üye
    ugurAWD Avatarı

Son Giriş
    21.06-2015
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorumun mükemmeliyeti ve samimiyeti için çok teşekkürler üstad.
    seninde dediğin gibi çok yeni bir rup , daha 2 yıllık.
    bu bayram tatilinde bi demo kayıtları olacak , İzmir de yeni açılan ve kusursuza yakın bir stüdyoda olacak bu ,çok daha temiz kayıtları da burda paylaşıcam.
    saygılar

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ugurAWD>>> Üstadlık ne haddime ops: Sadce ve sadece nacizane fikir beyanı.Canım güzel formumuzda ne üstadlar ve er kişiler var.Onların beyanatlarını emir telakki ederim

Kesintisiz güzel müziklere.

RUHUNUZUN GIDASINI RUHUNUZDAN EKSİK ETMEYİN EFENDİM

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Volkan Türkoğlu-Papatya

http://www.youtube.com/watch?v=C5EprshSbtM

Elin olsan içim yanar yalan söylerim
    Benim olsan yangın yanar yürektir neyleyim

Bir papatya buldum yolda boynunu bükmüş orda,
    Sevilir mi diye sorarken sarıldım boynuna

sevilmekten korkarsan sana öğüt vereyim
    ağlamaktan bıkarsan öpüp geçeyim

Bir papatya buldum yolda boynunu bükmüş orda,
    Sevilir mi diye sorarken sarıldım boynuna

-----------------------------------------------------------------

Volkan Türkoğlu - Yoruldum

http://www.youtube.com/watch?v=dWTLs...eature=related

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

MAKİNE

m 89eed48fb74ab7912a567dd2f67ec093 - Amatör Müzik Çalışmalarını Bu Başlık Altında Paylaşalım ..

Grup "I.P. (In Progress)"adı ile mart 2003'te Izmir'de kuruldu.
    Ilk olarak 2003 mayıs ayında "Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri" kapsamında konser verdi.
    Ekim 2003'te "Beri Blues Bar"'da sahne alarak bar hayatına başladı.
    2004'ten itibaren DUNGEON(izmir), 222 PARK(eskişehir), ROXY(istanbul), OOZE(izmir), GAR BAR(eskişehir), BRONX(istanbul), FAITH CLUB(kuşadası), FUEGO CLUB(kuşadası), BIOS(izmir), OPUS(izmir), BERI BAR(izmir), Gönen Sanat Derneği(balıkesir) gibi barlarda sahne aldı.

MAKiNE 11.Tuborg Roxy Müzik Günlerinde;
    3.lük derecesi ve Yuxexes Özel ödülünü almıştır.

Grup şu sıralar albüm çalışması içerisinde...

Vokal, Gitar :
    Can Uzunallı
    Gitar, Geri Vokal :
    Levent Davul
    Klavye :
    Ozan Ülke
    Bas :
    Çağdaş Akdoğan
    Davul :
    Ozan İnam

not: Makine Her Çarşamba & Cuma Dungeon Bar'da Sahne Alıyor

makine7 - Amatör Müzik Çalışmalarını Bu Başlık Altında Paylaşalım ..

Makine - Sonu Yok
    http://www.youtube.com/watch?v=DKTWArf7Aqo

Makine - Insomnia (Faithless cover)
    http://www.youtube.com/watch?v=R2nTihQs0Bo

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Melodic Black Metal severlere :wink: Arkadaşım Terrorist 'in grubunu sunayım

kafası black metali kaldırmayanlar bakmasın :lol:

SATANIZED

Satanized 2005 yılında, Forneus ve Epitaph tarafından kuruldu. Grubun tarzı Melodic Black Metal olarak belirlendi ve beste çalışmalarına başlandı. Kadroya Terrorist 'in katılmasıyla proje daha da ciddileşti. Grup oluşumunu tamamlamak için eleman arayışına gidildi. Davula Murat 'ın alınmasıyla kadrolaşma tamamlanmış oldu.

Daha sonra Murat'ın ve Epitaph’in ayrılması sonucu kadro değişikliğine gidildi. Yapılan birçok elemanlan değişikliğinden dolayı grubun ilerleyişi yavaşladı. Sonuçta davula Barbas'in, gitara Thoth'un ve Klavyeye Yağmur (Mourn)'un geçmesi ile kadro tamamlandı. Gelen taze kan ile grup çalışmalarına tam gaz bu kadroyla devam etti. İlerleyen zamanda Yağmur (Mourn)’un gruptan ayrılması ve Epitaph’in geri dönmesiyle kadrosunu oturttu.

Şuan Satanized, beste çalışmalarını sürdürmektedir ve en kısa zamanda çıkarmaya çalıştığı bir albümle Melodic Black Metal severlerin karşısına çıkmaya hazırlanmakta.

Satanized - Call Of The Dead Army

http://www.youtube.com/watch?v=9oOwS...eature=related

Satanized - Possessed by darkness

http://www.youtube.com/watch?v=0swlu...eature=related

http://www.myspace.com/truesatanized

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bunların satanist felsefelerden etkilenmişliği varmı? Sadece anlamak amacıyla
    soruyorum..

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam adı >>> A JOURNEY THROUGH COSMIC INFINITY <<< olan Satanized aman aman adı sanı duyulmuş bir müzik grurbu olmamak ile birlikte yine Satanized olarakta anılan kanadalı brutal death metal grubu >>>Atheretic <<< ile isim benzerliğinden başka alakadarlığı yoktur.kısaca >>>AJTCI<<<,Satanizer,Satanic Sacrifice,Satanik Priest,Satanic Slaughter,Satanic Warmaster,Satanic Army,Satanic Destroyer,Satanic Corpse ve Satanic Funeral gibi black metal içerikli ve motifli müzik yapan gruplar gibi AJTCI da tanrıya ve onun varlığına ve mukaddesatına top yekün saldırı amaçlı ve tamamen şeytani dürtüleri öne süren bir müzik ve yaşam tarzını anlatan bir yapıya sahiptir.Ve evet SATANIZED ( A JOURNEY THROUGH COSMIC INFINITY ) tamamen satanizm felsefesinin tüm yapı taşlarını içinde barındırır.

Elbetteki müziği müzik olduğu için sevmek klişeleşmiş bir laf.Ancak,salt melodisi için bile olsa satanizm öğelerini içinde barındıran,haşa şeytanı tanrıya denk ve hatta üstün bir varlık olarak anlatan,bu konuda şeytani dürtüleri açığa çıkararak bir çok insanın hayal dahi edemeyeceği kötülüklerin yapılmasına önayak olan,en azından bu kötülüklerin yapılmasında zemin hazırlıyan,adına müzik dense dahi inançlı insanların kabul edemeyeceği bir tür.

TANRI BİZİ KORUSUN !

>>>GOD BLESS WE <<<

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Laus_Deo teşekkür ederim...Ederim de..Bu felsefenin belli başlı yapı taşlarını
    anlatabilecek birisi varmı demiştim ben..Ortalama bir bilgiyle satanizme yapılan,
    yapılabilecek saldırıları zaten biliyoruz..Ben hep aslını merak ederim..İslama göre
    satanizmi tanımlamaya kalkarsak, islamıda satanizme göre tanımlamak gerek..

Oysa herşeyi savunandan öğrenirsek, onun başka amaçlarının da olduğunu anlarız.. Saygılar...

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kuyucak
    Laus_Deo teşekkür ederim...Ederim de..Bu felsefenin belli başlı yapı taşlarını
    anlatabilecek birisi varmı demiştim ben..Ortalama bir bilgiyle satanizme yapılan,
    yapılabilecek saldırıları zaten biliyoruz..Ben hep aslını merak ederim..İslama göre
    satanizmi tanımlamaya kalkarsak, islamıda satanizme göre tanımlamak gerek..

Oysa herşeyi savunandan öğrenirsek, onun başka amaçlarının da olduğunu anlarız.. Saygılar...
    İslama göre>>> Hristiyanlığa göre yada şamanizm'e göre şu böyledir diyebilecek derin bilgiye sahip biri olmadığıma göre,buralardan böyleayrı bir uzmanlık gerektirecek konuda ahkam kesmek de istemem doğrusu :wink:

Birde şöyle düşünsek dahamı hayırlı olur acaba; Kime göre ne iyi yada ne kötü :?:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kuyucak
    Bunların satanist felsefelerden etkilenmişliği varmı? Sadece anlamak amacıyla
    soruyorum..
    Ayrıca ilk sorunuzda; bu grubun satanizm felsefesinden etkilenmişliği varmı? idi.Bende; etkilenmiş olduğunu yazdım.

Yazılanların her bir cümlesi hangi dine üye olursa olsun,tek tanrıya inan kimseler içindi.Zira tanrı inancı olmayan kimselerin verecek çok cevabı,soracak çok sorusu vardır :wink:

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Satanizm yeni bir şey değildir. Kökeni ta eski Mısır a kadar dayandırılabilen bir olgudur.hatta Mısır daki set tapınağının bir ilk olduğu öncü olduğu bile kabul edilebilir.

Satanizm, şeytanı baz alan bir düşünce şeklidir. Öncelikle insanları bir hayvan olarak ele alır.Doğa nasıl acımasızsa, siz de doğanın bir parçası olan bir hayvan olarak acımasız olacaksınız şeklindeki bir düşünce yapısı vardır.

Doğal olarak her türlü sapkınlığı içinde barındırır.Dini olarak ele almayı bir kenara bırakacak olsak bile içinde barındırdığı ilkel dürtülerle tehlikeli bir düşünüş yapısıdır.Çünkü şiddet ve vahşet ilkeleridir.

Aslında Hristiyanlığa karşı bir hareket olarak başlamıştır.

Birçok belli noktaları vardır ve bunlar gerçekten ürkütücüdür.

Boyun eymektense, ölmeye razı ol gibi asla uzlaşmaya dayanmayan ve yok etmek üzerine kurulu olan bu inaç, güçlü olmak düşüncesini benimser ve bu yüzden zayıf kişilerle ilişkiye girmeyi kesinlikle ret eder. Doğal olarak zayıf kişiler yok olmaya ve ölmeye mahkumdurlar.

Şiddet öğelerinde kullanılan kan çok önem taşır. Çünkü kan bir gübre olarak kullanılır. Bu sebeple bazı hayvanların ve insanların diri diri öldürülerek kanlarının akıtılması yeşermekte olacak düşünceleri için bir gübre niteliği taşır.

Kadın satanizm de en güzel varlıktır, bunun dışında erkekte güzeldir. Bu sebeple cinsellik ruhani bir yapıda kullanılır. Bunun dışındakilerin hepsi börtü böcektir.

Kısacası tehlikelidir.Son yıllarda müziğin ethos etkisi de bilindiğinden yani ruha direk olarak girebilme özelliği, müzikle bütünleştirilerek kullanılmaya devam etmektedir.

Eğer olaya müzik açısından bakacak olursak, satanist olmadığı halde, satanist olarak değerlendirilen bir sürü gurupta vardır.Ama ciddi ciddi satanist olan müzik gurupları da vardır

Öz olarak satanizm, insanı değil, şeytanı örnek alan bir düşünce şeklidir.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Eline, yüreğine, dağarcığına sağlık..Özlemişim...
    Birde şu metalcilerin (değişik versiyonları dahil) bu işle alakası varmı?

Bunu sormamdaki asıl amaç bu müziği bir ''ilahi'' gibi, konsantre dinleyen bir genç
    var yakınımda.. Ona ''ulaşamıyorum'' ve onun adına korkuyordum..İlaç gibi geldi
    verdiğin bilgiler..İşin felsefesinden etkileniyormu bu insanlar ? Yoksa boş vermi diyorsun?

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Asla ama asla boşver diyemem, çünkü ciddi anlamda tehlike arz ediyor.

Müzik salt kendi başına tehlikeli bir unsur değildir. Yani müziğin sesleri do-re mi gibi notalar yan yana üst üste geldiğinde hiç bir tehlike arz etmez aslına bakacak olursan. Ama yine de müzikte öyle sesler vardır ki, aralık deriz bu seslere, bir insanı çıldırtmak istiyorsan bu aralıkları kullanarak işkence bile edebilirsin.

Çok uzun zamandan beri müzik kar sağlayan bir mekanizmaya çoktan dönüşmüş durumdadır. En büyük rant kapısından biridir açıkcası. Kısacası artık müzik ne yazık ki masumluğunu yitirmiştir. Müzik müzik olarak kullanılmamaktadır, bir araç olarak kullanılmaktadır.

İstanbul da narkotikle ortaklaşa çalışmalar yapılmaktadır. Ve müzik bir çok anlamda hem bu uyuşturucu trafiğine doğal bir atmosfer sağlamak hemde kendisi daha farklı bir uyuşturucu olarak kullanılmaktadır. Ben de bu çalışmaların içindeyim.

Çok uzun bir konudur bu, açıklamaya devam ederim. Şimdilik diyeceğim o dur ki, ne yazık ki gençlerimizin alt yapısı öylesine boştur ki müzik te onları uyuşturmada ve istenilen davranışları göstermelerinde bir araç olarak kullanılmaktadır. Korkmaya devam edebilirsin.

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heee Vallaaaa Verrr Gazıııı. Yiyecek olur belki birileri :lol:

Anlayana gitti mesaj :wink:

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Amatör Black metal grupların Arch enemy, death, Children of Bodom gibi gruplardan ( ki Children Of Bodom idolümdür) etkilendiği açık..

Gariptir;

Garip diyorum çünkü bu müzik türü için özel başlık açılmış , şuan burda bu grupların tehlikeli vs oluşundan bahsedenler o başlıkta bu grupları ballandıra ballandıra anlatmış

Bu geri çark niyedir acep diye düşünmekten alamıyorum kendimi

Saygılar...

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon