Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon
Toplam 109 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Saygıdeğer müzik tutkunları dostlarım, tarzlardan devam edeceğim.

Ne demek bu experimental müzik ? ; abi lazca değil ingilizceden gelmiş bir kavram bu. Kısaca deneysel anlamında kullanılıyor.
    Ondan bundan karıştırıp bakalım ne olacak bunun sonu diyerek veriyorlar ara gazını alsana experimental müzik. Eee beyenirseniz canım. Kusuruda varsa üzülmeye gerek yok. Adı üstünde deneysel çalışılmış.denedim olmadı diyebileceğiniz çalışmaların tümü.

Ne demek bu progressive rock ? ; bu aralar çokça söylenmekte rock müzik camiyasında progressive kelime anlamıyla ilerici,gelişken demek oluyor. Progressive rock ise klasik müzüi temalarını alarak rock müzik temaları ile harmanlamanın sonucunda elde edilen,dinlemek ve anlamak için epey bir çaba sarf ettiğimiz, sakin kafayla dinlendiğinde iişin tadına varılan bir o kadarda harika rock türü. öncüsü kimi ? Sanırım >>>beatles<<<

sağlıcakla kalın müziksiz kalmayın efemm saygılar .

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Deneysele bir örnek de amerikalı grup >>>neurosis<<<
    albümleri >>>enemy of the sun<<<

s35142 - Experimental & Progressive Rock

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s39447 - Experimental & Progressive Rock

Progressive rock deyince akıllarda ve gönüllerde tad bırakmış bir grup var kii müzik otoritelerince ilahlar seviyesine getirilmiştir. >>>king crimson<<< demeyeyimde kimi diyeyim ben tamı tamına 37 yıllık bir tecrübe, neredeyse her yıla 4 albüm ile 56 albüm gibi ulaşılması zor bir performans
    adı gibi kral,krallar kadar ütopik albüm ve parçalar sundular
    tam bir sanatçılar geçidi “37 yılda 20 böyükk sanatçı değişikliği depremi” sonuç hep aynı, kim girerse girsin hep aynı king crimson.

2003 yılında çıkardıkları >>>the power to believe<<< ve >>>happy with what you have to be happy with<<< ile tam bir progressive rock-metal şaheserleri. "eleştirmenler böyle diyor"dinledim benim kanatım da böyle.

Haydi çoşku ile dinleyelim o zaman, aynı albümden saçlarım olsada keşke sallasam dediğim, ahh 1500 $ dolarlık bose – acoustimass 16 series ıı speaker system ile maazallah >>>dangerous curves<<< çok tehlikeli bu eğimler aman dikkat.

Verdimm çoşkuyu alperr abim.

Ripler riplerrrrrrrrrr off offffff

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

GÜZELİM DÜNYAMIZ GÜN GEÇTİKÇE KİRLENMEKTE VE BELKİDE ARTIK YAŞANAMAZ HAL ALMAKTA NEYAZIKKİ

TÜM DÜNYADA,KÜRESEL ISINMA BAŞLADI VE HATTA DEHŞET VERİCİ BOYUTLARA ULAŞTI DENİRKEN,ÜLKEMİZDE KÜRESEL ISINMA İLE İLGİLİ YAPILAN SENPOZYUMLARA KATILAN YÖNETİCİLERİMİZ NEDENSE AZALAN SU REZERVLERİMİZE DİKKAT ÇEKMEKTE VE HATTA POLYANACILIK OYNAMAYA DEVAM ETKETE OLDUĞUMUZU GÖRMEK BU DÜNYA VE BU ÜLKEDE YAŞAYAN MİLYONLARCA İNSAN İÇİN ÜZÜNTÜ KAYNAĞI OLMAKTA

ŞİMDİ BİR ÇOĞUNUZ BU MÜZİK KÖŞESİNDE BUNLARI SÖYLEMENİN NE ANLAMI VAR DİYE DÜŞÜNEBİLİR :?:

ASLINDA ALAKASI BİZİM VE TÜM DÜNYA DEVLETLERİ İÇİN ÇOK MANALI.ÇÜNKÜ BATAN GEMİNİN İÇERSİNDE BİZLERİZ DOSTLAR

NEYSE,İŞTE TÜM DÜNYADA ÇEVRE KİRLİLİKLERİNE VE DE KÜRESEL ISINMAYA İŞARET EDEN BUNU YAPARKENDE BELKİDE MİLYONLARI PEŞİNDEN KOŞTURTAN ÇOK MARJİNAL MÜZİK ADAMLARI VAR.

MAVİ KAFALI ADAMLAR

s704115 - Experimental & Progressive Rock

BUNLARDAN BİRİSİDE 1999 YILINDA ÇIKARDIKLARI >>>AUDİO<<<2003 YILINDA ÇIKARDIKLARI >>>THE COMPLEX<<< VE 2006 YILINDA ÇIKARDIKLARI >>> LİVE AT THE VENETİAN – LAS VEGAS<<< İLE EXPERİMENTAL ROCK VE İNDUTRİAL MÜZİK TÜRLERİNDE BOY GÖSTEREN ÇOK KILAS VE BİR O KADARDA TUHAF GÖSTERİLERE,ÇOK GÜZEL BİR MİZANSEN VE DÜNYANIN GİDEREK YOK OLUŞUNA SEYİRCİ KALMAMAZIN GEREKTİĞİNİ KAFALARINI VURARAK DA OLSA GÖSTERMEYE ÇALIŞAN BİR GRUP >>>BLUE MAN GROUP<<<

GRUBUN YAŞADIĞIMIZ DÜNYA İÇİN BİR MESAJI VAR !

ALSO PLEASE A MOMENT TO LOCATE THİS PLANET'S EMERGENCY EXITS :!: AS YOU CAN SEE THERE AREN'T ANY ? VE DÜNYA DER ve SORAR !!!
    EARTH TO AMERİCA ! CAN YOU HEAR ? SENDING OUT MESSAGE LOUD AND CLEAR !!! CAN YOU HEAR ? HEAR ? HEAR ?

GERÇEKTEN DE DUYUYORMUYUZ ACABA?

UMARIM DUYMAK İÇİN ÇABA SARFEDİYORUZDUR

ÇILGIN GÖSREİLERİNDEN BİR PARÇA DAHA SİZE.

MUTLU VE SAYGIN BİR YAŞAMINIZ OLMASI DİLEKLERİMLE SAYGILAR

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Sunburn dostum yine coşmuş vallahi blue man group showunu izlediğimde bir zamanların efsanevÎ rock grubu The Who aklıma geliverdi. Hele bir müzikal vardı Hair...
    Blue man group'un America's Got Talent showunda dinlediğimiz parça bir Who coverı gibi geldi. Belki de yabılıyorum...
    Coşkuya devam et Sunburn gardaş...Ses gelsin seeeeeeeeeeeeees!
    Sevgilerimle

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya Alper The Who dedin de benim aklıma Tommy geldi

Bundan bir kaç sene önce Kadıköyde saçı sakalı birbirine karışmış bir adamla karşılaştım. Bana göre son derece sevimliydi ama ürkütücü de gelebilir çoğuna. Bir şeyler arıyordu, bulunduğu yerde rock cafelerin olduğu bir yer. İstemeden yanına yaklaştım ve sordum;

Bir şey mi arıyorsunuz? Belki yardımım dokunabilir...

Ya hayatımda alabileceğim en güzel yanıtı almıştım adamdan;

Rock öldü de onu arıyorum.

Şimdi bu adam ve sözleri geldi aklıma, binlerce belki de milyonlarca şey yazılabilir ne dersin?

whokc3 - Experimental & Progressive Rock

Kaynak

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Sanem hatırlattığın iyi oldu.
    The Who ve Tommy müzikali
    "Tommy, Can You Hear Me?"
    Sevgilerimle

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ne şarkıydı oooooo,

Bende var yaşasın gidip seyredeyim bir kez daha....

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Progressive rock (ve tabi ki de metal) çok köklü bir tarihsel aşamalara sahip bir tür olmasa da jazz tabanlı olarak temellendirirsek yine de sandığımız kadar yepyeni ve nur topu gibi bi şey değil.

Benim bildiğim en eski örnekleri Alan Parson-Project,Emerson Lake & Palmer(elp,palmer'ı türk izleyicisi eskişehir festivalinde izleme fırsatı buLdu geçtğimiz yıl),Yes,Rush,Faith Nomore,ve Le Orme...

Progressive Metal ise berklee'li elemanlar topluluğu Dream Theater'la billurlaşırken takibinde gelen gruplar bu band'in ünü altında pek dinlenilme şansı bulamamışlardır kendilerine..

Pain of Salvation Dream theater'ın Progressive kültlüğüne en sarsıcı darbeyi vurmuş isveçli başka bir progressive metal band'dir.

Transatlantic,Liquid Tension Experiment,O.s.i. Dream theater elemanlarının oluşturduğu yan projeler olarak progressive müzik adına ses getirmiş başka topluluklardır.

Daha az kitlelere ulaşmış olsalar da benim başarılı bulduğum diğer progressive rock/metal bandler;

Fates Warning,Spiral Architect,The Flower Kings,Anglagard,Sinkadus....

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Ezgi,
    Gençlerden öğrenilecek çok şey var...
    Devam et sevgili ezgi 8)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: andante
    Ya Alper The Who dedin de benim aklıma Tommy geldi

Şimdi bu adam ve sözleri geldi aklıma, binlerce belki de milyonlarca şey yazılabilir ne dersin?
    Üstadım burada rock konusunda hazmedilmiş bilgi sende var kuşkusuz. Ben sadece ELP ye yetişebilmiş bir "beyin salatası cerrahı" dinazorum...
    Sunburn gardaş ver coşkuyu 8)

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OOOFF OFFFF EZGİ MÜTÜŞSSİN DOĞRUSU TABİKİ METAL DEDİN VE YAKTIN İÇTEN SAĞOLASIN. >>> FATES WARNİNG <<< VE MUHTEŞEM ALBÜMLERİNDEN BİRİSİ OLAN 1986 YILINDA ÇIKARDIKLARI >>> AWAKEN THE GUARDİAN<<< ADLI ALBÜMÜ VE BU ALBÜMDEN BİRBİRİNDEN GÜZEL PARÇALARINDAN BİRİ OLAN >>>GUARDİAN<<< YA >>> SPİRAL ARCHITECT<<< YA BU NORVEÇLİLERE NE DEMELİ ? DİYECEK SÖZ YOK DA HEVESLERİMİZİ GURSAKLARIMIZDA BIRAKTILAR DİYORUM BEN ONLARA. 1999 YILINDA ÇIKARDIKLARI >>>A SPEPTIC’S UNIVERSE<<< ALBÜMÜDEN BAŞKA NE SES VAR NE DE SEDA BU GRUPDA YİTİP GİDEN BİNLERCE GÜZELİM GRUPLAR KERVANINA KATILANLARDAN.YİTİP GİTSELERDE BİZ ONLARI HALA SEVEREK DİNLİYORUZ ZAMAN ZAMAN.TIPKI DİĞERLERİ GİBİ.

ALPER AĞBİMİN BİZİM GİBİ YENİ YETMELERE HATIRLATTIĞI BİBİ>>> THE WHO<<< ZAMAN ZAMAN DA OLSA PROGRESSİVE ROCK YAPTILAR VE MİLYONLARIN GÖNLÜNDE TAHT KURDULAR VALLAHİ BEN 1973 YILINDA ÇIKARDIKLARI VE O ZAMANA GÖRE ÜTOPİK SATIŞ RAKAMLARINA ULAŞAN >>>QUADROPHENİA<<< ALBÜMLERİNE YATIYA GİDERİM DOĞRUSU.

İSKANDİNAV ÜLKELERİNİN METAL AKIMLARA YAPMIŞ OLDUĞU KATKILAR KUŞKUSUZ Kİ BÜYÜK.VE TABİKİ EZGİ NİN DE YAZDIĞI GİBİ İSVEÇLİ OLUP NEO PROGRESSİVE VE SYMPHONİC ROCK DA YAPAN GRUP
    >>>THE FLOWER KİNGS<<<’İ UNUTMAMAK LAZIM GELİR. ZAMANIN BEHRİNDE PAİN OF SALVATİON İLE DE ÇALIŞMIŞ OLAN BU GRUBUN TARAFIMDAN SEVİLEN ALBÜMÜ 2002 YILINDA ÇIKARDIKLARI REYTİNGLERİ ALTÜST EDEN >>>UNFOLD THE FUTURE<<<. VE TABİKİ METAL VE PROGRESSİVE METAL İN BABA GRUBU >>>PAİN OF SALVATİON<<<’UN YERİ AP AYRI.2000 YILINDA ÇIKARDIKLARI, BENCE 10 NUMARA OLAN ADINDAN DA ANLAŞILACAĞI ÜZERE MÜKEMMEL ALBÜMLERİ >>>THE PERFECT ELEMENT I>>> SÖZÜN BİTTİĞİ YER DİYORUM BEN.BU ARADA PAİN OF SALVATİON’UN 2005 YILINDA ÇIKARDIKLARI TEK VİDEO KAYITLARI OLAN >>> BE LİVE<<<’İ İZLEMEK ŞEREFİNE ERİŞTİĞİMDEN KENDİMİ MUTLU SAYIYORUM.

BU ARADA; ZAMAN ZAMAN PROGRESSİVE METAL AKIMINA TAKILAN ÇOK KIYMATLI BABA GRUPLARDAN >>>OPETH<<<, >>>SEPULTURA<<<,>>>RUSH<<< VE DE İSMİNİ TELAFFUZDA VE DE YAZMAKTA BİR HAYLİ DARAL OLDUĞUM >>>QUEENSRYCHE<<< ( Y NİN ÜZERİNDE İKİ NOKTA VARDIR.) GİBİ GRUPLARDA BENİM BİLİP DİNLEDİKLERİM.

ULA KİMDİR BU QUEENSRYCHE DE DİYENİNİZ VAR İSE SEYRELEYİN BAKEM.
    BİZDEN ÇOŞTURMASI BEDAVEEEEE !!!

>>>>EZGİİİİİİİİ VER ÇOŞKUYU KOLONLARA VERRRRR !!!!

http://www.youtube.com/watch?v=JVax02bcRM4

MUTLU VE SAYGIN YARINLAR DİLERİM.

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim alperstein.

Brain Salad Surgery diyorsun yani :lol: Eeee,tarkus diyorum ben de,bilhassa 'cest la vie'...

Asıl yazmak istediğim yukarıda Queensyrche dan bahsetmeyi unutmuşum.Eeee,konu progressive rock olur da Queensyrche dan bahsedilmez mi?
    'The lady wore black' :lol:

Sunburn,Pain of Salvation Scarsick dinledin mi bilmiyorum,albüm henüz 22 ocak da yayımlandı,aslında bir ay öncesinden nete düşmüştü,biz progressive müziği oburları indirmiştik Progressive ilahlarının ayetlerini netten(!)...

Scarsick beni büyük hayalkırıklığına uğrattı..Bir progressive albümü ve pain of Salvation ın eski albümleriyle kıyaslarsak.Ama yine de daha çok yeni ve şimdiden bir kaç şarkıya ısınmaya başladım.

Cribcaged diyorum...düzene toplu tüfekli saldıran,ilk defa bu albümde 'fuck'ların uçuştuğu Pain of Salvation denemesi!!!.

'Fuck the million dollar kitchen
    Fuck the Alpacino posters
    fuck this newnorm
    fuck this sordity
    fuck the way they fuck equality...Sucsessful people smiling people dressed up people wealthy people but still just people..'

Yahu şarkı sözü mekanına çevirdim olayı

The flower kings ve Pain of salvation ortak çalışması değil de sadece POS vokali Daniel Gildenlow un The flower Kings le çalışması söz konusu.Adam and Eve albümünün konuk vokali..

Daniel bunun dışında Mike Portnoyun içinde bulundğu Transatlantic yan projesine davet edilir ve 12 eylül saldırısından ötürü Amerika'ya alınmayınca(bürokratik saçma işlemler yüzünden poposunu amerikaya sokamaz işte) bu projeye katılmaz.Sacrsick albümünde de buna tepki olarak Amerikaya toplu bir politik giydirme söz konusu..

NOT:sunburn'le aynı anda ve birbirimizden habersiz yazdığımız için harmonik hatalar oluşmuş.Düzeltmeye kalkıştım ;iyiden iyiye mahvettim.Özçağrışımlar silsilesinden progressive topluluklar heyecanı.. :lol:

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ACABA AYNI ANDA YAZMA OLASILIĞIMIZ NE KADAR ACABA EZGİ ?
    WALLAHİ BİLMİYORUM AMA TEKRAR HELAL SANA

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın Sevgili sunburn....Pogressive heyecanımız bizi aynı şeyleri düşünmeye itiyor ve kesişimler olası tabiki de..yukarıda ki yazımı değiştrip bir hayli besledim senin yazdığını gördükten sonra..

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Scarsick yeni bir albüm. takdir edersin ki bir iki dinleme ile karar vermek oldukça güçtür. fakat The Perfect Element I ve Remedy Lane'i dinledikten sonra biraz farklı olduğu söylenebilir.Tabii dinledikçe fikirimiz değişebilir.

Birde şunu yazmak istiyorum,bilindiği üzere böylesine çalışan babalar zaman zaman daha farklı işlere imza atmayı severler.Gelecek tepkilere göre tazlarını devam ettirir veya dönerler. Keşke dönmeseler ama,reyting meselesi :wink:

yazacak o kadar çok şey var ki? hepsini bir çırpıda yazmak döküvermek geliyor içimden ama bu gün zor geçti zaman çalışarak

ŞİMDİ SAAT: 23:59 VE ANTİMATTER DİNLİYORUM USULCA
    >>>OVER YOUR SHOULDERS<<< 8)

Sayfa 1 / 8 12345 ... SonSon