Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 109 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    POS hiç bir tepkiye kulak asmadan 6 farklı albüm yapmış bir grup oldu Scarsick'le birlikte.Artık kestirmesi zor albümlere gebe; ne idüğü belirsiz albümler sahibi bir topluluk.Zaten bir anlamda Progressive'lik bu değil mi?'Be' de ne olduk delisi yaptı bizleri bi süre daha sonra altında yatan hazineye eriştik.

Mevzu Progressive den POS a kayacak benim yüzümden diye korkuyorum amaaa!'.POS faşizanı pis insan değilim ben haayır!

Yahu Sunburn,Opeth demişsin..Ben ne güzel aylardır Opeth dinlemeden mesut bir hayat sürüyordum,eşşegin aklına karpuz kabuğu düşürüyorsun!!!

Neyse bu kadar bahsettik ben bir kaç şarkı önerisinde bulunayım bir kaç grup için..

The Flower Kings-Sword of God
    -Last Minute on Earth
    -Love Supreme
    -Adam& Eve(Daniel gildenlow)

Fates Warning
    -Prelude to ruin

Spiral architect
    -Occar' razom
    -Spinnig...( zatn bi tek albümleri var...o da baştan sona iyi)

Queensyrche

eee zaten bilen bilir de..yine de
    -sign of the times
    -lady wore black
    -silent lucidity

Anglagard
    yahu bu iskandinav dilleri bi garip,şarkı isimleri akılda kalmayacak kadar garip,şimdi baktırmayın bana ,bakıp yazdırmayın..
    Prolog diye bi albümlerini uyurken dinlerim..Sürekli..Symphonic dozajı yüksek ve kıyıda köşe kalmış deli bir band..Hybris diğer albümleri..Başka albümleri var mı bilmiyorum!durun durun baktım..

-Hostsejd
    -Skogsranden...en azından bunları yazayım..

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar!!!!

yahu çoğalmaya mı başlıyoruz ne? mitoz bölünmeye uğradık galiba....

Biliyormusunuz buradaki yazılar çoğaldıkça içim bir hoş oluyor. Sevgili Alper dostum sen haklısın tabii, gençlik olmasa dayanılır mı bu dünya, boşuna mı dünyaya getirdik sendeki Ece yi bendeki Ilgın ı... Ezgilerimiz çoğaldığı ölçüde dinazor da olsak güzelleşiyor bu dünya.

Devam arkadaşlar.....

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Eveeeet çoğalıyoruz! Belki de azıcık daha hareket olsa sadece okuyup geçen arkadaşlar da iki satır yazar. Rock hayatın kendisidir ve güzelliği oradan gelir. İçinde her duyguyu barındırır.

Sunburn dostum yine dj tadında döktürmüssün:-)
    Haydi Ezgi arkadaşım ver bikaç isim daha bulur dinleriz bi şekilde.
    Devam...

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Utanıyorum ama!!
    Gönül isterdi ki şöyle bir arada progressive dinleyicilerini bulsam herkes anlatsa dinlediği toplulukları,örnekler verse..Sırasıyla dede korkutluk yapa yapa müziğe boğulsak!'!!

Yahu hiç progressive Rock/metal yapan bir türk band yok mu peki?Aslında etrafımda uğraşan ve de gayet iyi çalan bir çok arkadaşım var ama,cover'dan öteye geçemedikleri için(ki o da dream theater ın belli başlı şarkılarının coverları olur genelde)bahsetmeye değer pek bi şey yok!

Ama bir saniye!Comma yı duyanınız oldu mu?Comma 2 albüm yapmış bir progressive metal band!İlk albümleri Elusive Dreams yine Dream theater etkilenmesi eleştirisinden yaftayı yemiş bir albüm olsa da bence dinlenilmeyi çokca hakediyo.Ama ikinci albümleri Free as God ortaya bir Comma fenomeni koymanın sinyallerini verirken grubun başına talihsiz olaylar gelio.Bass'istlerini kaybediyolar(huzur içinde yatysın);malum türkiyede müzisyenin hali..Daha fazla devam ettiremeyip dağılıyorlar..Bir kaç duyum aldım ki tolplanmışlar ve ,3. albüm geliyormuş!!Heyecanlandım elbet ama umarım gerçekliği vardır diye umut etmekten öte bir heyecan değil..

diğer albümlerinin isimlerini tekrarlıyorum(inanın hiç bir fikrim yok nerden bulunabilir,çok merak edenler olursa adres versinler bi cd ye çekip postalama gönüllüsü de olabilirim)

elusive dreams
    free as god..

bu arada sevgili okancığımı bir izleyin derim..alçak gönüllü iyi gitarist:
    http://youtube.com/watch?v=3cXvd4nip68

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Burada paylaşılanlara sadece izleyerek katılabiliyorum, beni aşıyorsunuz
    Ama Okan'ın çalışı bence enfes. Hatta burada bizbizeyiz, kendimi tutmayayım: Hasssiktir! Bu çalınabilecek bişey midir yahu!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    BARBiEBARBiE Avatarı

Gerçek Adı
    NehiR
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Okan arkadaşımız mecburÎ hareketlerde başarılı ancak estetikten ve yorumculuktan ne yazık ki pek puan alamıyor benden...
    Son dönemde birbirlerinin kopyası -nedense?- binlerce gitarcı çıktı ortaya. Bir tür youtube fenomeni mi desek, tab paylaşım canavarlığı mı bilemiyorum...
    Sonuçta aynı şeyler gibi bir gümbürtüye gitme durumu var ve buna üzülüyorum.
    Neyse konu progressive rock ve dağıtmayayım.
    Naçizane özetin özeti satırlarımı okuyup paylaşanlara muhabbetlerimi yollarım...
    Ezgi arkadaşım adres vermeye devam...Gerçekten cover olmayan orjinal şöyle masum bişey bulursam ben de paylaşacağım lakin aramaktayım...

Bu arada Izmir'deki bir dostumuz müzik kokusuna dayanamadı galiba...
    Müzik barbie'siz olur mu?

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okan adına çok çok teşekkür ederim Oturanboğa!Kendi de çok mutlu olurdu duysaydı inan!Neyse kendisi elektrik elektronik mühendisi olabilmek için tez yazdığı için bir hayli meşgul,arada boş kaldığında da yeni şeyler çalışıo.

Ama adam tutturdu,bu işler vivaldi,bach,malmsteen,satriani çalmakla olmaz diye..Bi gün Okan'ı çalıcam deyip durur deli divane!!!

Peki ,devam o zaman..ama aklıma sadece Evergrey ve Ayreon gelio artık..AAA ben de bir yere kadar ama...Progressive arşivlerim tükenmeye yüz tuttu..Ama var dasha paylaşacak çok şey.!!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

BLUE MAN GROUP'u da QUEENSRYCHE'ı da çok beğendim.

Youtube paylaşımları çok güzel oluyor. Bi ucundan tanımaya başlayabiliyor insan...
    Gerçi bilgisayarda dinlemek BOSE ACOUSTİMASS 5 (16 yok maalesef ) de dinlemek gibi olmuyor ama, gene de idare etmek lazım
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evettttttttt oturanboğa haklısın burada biz bize olduğumuz için acayip rahatız, keyfini sür sende

Okan, açıkcası Okan gibilerin çoğalmasından yanayım ben. Önceleri bir şekilde taklitle başlıyor herşey. Gerçek Okan olduğunda tadına varılmayacaktır bana göre.

Ama Alper e katılmamak ta elde değil. O kadar buna benzer müzisyen var ki dünyada. Bizim müzisyenlerimizin en büyük eksikliği içinde yaşadığımız ülkede müzik adına bir şey yapılmamasından da kaynaklanıyor. Diğer dinlenilen müzikler ortada.Bunların dışında kalanların ise dinleyici kitleleri belli bir çevre. Doğal olarak dünyadaki benzer gitarcıları taklitle başlanılıyor herşeye.

Vivaldiler, Bachlarla olmaz demeyelim bu işler. Bach ı bilmem ama Vivaldi bunları dinleseydi, inan çok hoşuna giderdi kızıl papazımızın.Bir çalıverde kulaklarımın pası silinsin hele Okan ,demesin yüzüme tükürün.

Ama yine de ben teknikten ve serilikten öte daha özgün olmalarını bekliyorum gençlerden. Buna hakkım olduğunu düşünüyorum açıkcası. Bak dürüst olayım. Bizim dönemde sahip olamadıklarımızın büyük bir kısmına sahipsiniz. Bizler tırnaklarımızla kazıyarak bir şeyler yapmaya çalışırdık. Bir parçayı dinleyebilmek için aylarca beklediğimiz, yurt dışına gidecek te birisi bizlere long play getirecekte, yada yunan tv. lerinde konser olacakta bizler İzmir de izleyebileceğiz... şeklinde garip hallerdeydik.

Bu sebeple gençler çok daha fazlasını yapabilmeli, bekliyorum.....

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya,öyle bi şey dedin ki andante,o kadar çok merak etmişimdir...
    Death(chuck bir müzik dehası) dinlyorum mesela,Mozart bu yapılanı bir duysaydı..Neler derdi acaba?

Savatage dinliorum mesela..Rock operalar..verdi şu savatage e bir göz atabilseydi keşke...

Ya vivaldilerle bachlarla olmaz derken!...çalmak meziyetinden öte o da özgün olabilmek adına sarf etmişti o cümleyi..

Okan sadece bir örnek,aslında etrafımda müzik heycanıyla yanıp tutuşan o kadar insan var ki...Her biri kendi emeğini ortaya koyabilmenin çabasıyla ter dökerken diğer yandan kendi hayatlarını idame ettirebilmek için bölüm bitirebilme uğraşı içerisindeler.Mühendis lisanslı Erkan Oğurlar,Oğuz Atay'lar ülkesi..

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok yok ezgicim senin dediğini çok iyi anladım

Bach lar Vivaldilerle olmaz ı ben daha başka açmak istiyorum açıkcası,tıpkısının aynısı gibi olmasın bunlar anlamında.Bak bir haber geçtim iyi yada kötü bilinmez ama istiklal marşı zeki üngörün bestesinden o kadar farklı bir şekilde yorumlanmışki.Henüz bir cevap gelmedi buna.

Bunun gibi diyorum, vivaldi yi de dinlerken ben aynı klasik formda dinlemek istemiyorum günümüzün bestecilerinden. Onlar bizlere onları bıraktılar. o müziklerden kuşkusuz yararlanalım ama asla birewbir aynısıu gibi olmasın anlamında demeye çalıştım ama haklısın senin anladığın gibi anlaşılır o cümle.

Haa, bu arada bazı müzisyenleri özellkle araştırmışımdır müzik yapıtlarının arasından yaşam biçimleri ve dünya görüşleri olarak. Mozart acayip sevinirdi , o coşkuya o da katılırdı, Beethoven temkinli yaklaşırdı mesela kendi eserlerine el sürdürtmezdi, Vivaldi de her türlü şeye evet derdi, üniversiteyi müzik tarihi üzerine yaptığımdan bu sözlerimi ciddiye al.

Tıpkı senin gibi o müzisyenleri düşünerek günümüz müzisyenlerini dinleyebilme imkanları olsaydı neler hissederlerdi gibi bir duyguya çok sık kapılırım ben ve kendimce konuştururum da onları.

Haklısın bu ülke acayip bir ülke. Müziğin yada sanatın yeşermesine pek imkan tanımıyorlar,bu arada Oğuz Atay adını bir kez daha duyduğum için mutluyum. Taparım ben o adama yaaaaaaaaaa.

İnan bana yetenekli öğrencilerimi önce üniversiteye gitmeleri için uyarır, müzikle haşır neşir olmayı burada yapmalarını isterim. Direk konservatuara gidecekler diye de ödüm kopar bu arada.Çok şükür sözümü dinlemeyen iki öğrencim çıktı, buldular belalarını, kaybolsunlar bakalım müziğin içinde, diğer yetenekliler en azından başka bir meslek sahibi olup müziği beraberinde götürmek gibi akılcı bir iş yapıyorlar.Beni dinleyenler çok daha fazla gördüğün gibi

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Lise hayalimdi Disconnectus erectus(tutunamayan) diye bi rock grubu kurmak.Oğuz Atay'ın inadına tutunmaya çalışırdı belki..

Her yazını kıtlıktan çıkmış bir aç gibi okuyup çıkarımlarımı yapıyorum zaten Sevgili Andante..

Ya o değil de,bu site de bir alışkanlık var.Konular hep dallanıp budaklanıp başka yerlere varıyor.Gerçi burda varılan nokta çook farklı ve leziz konular oldu:Paylaşımın keyfi de ayrı..

Konuşalım biz...Oğuz Atay'ı,Johnny Cage'i,Kubrick'i,Spinoza'yı...Ama progressive dönelim burada şimdilik yine...

Yahu bi de projelerim olmasa...şu derslerim biraz hafiflesin ilk işim Oğuz atay'la başlamak olucak..Sonra konuşalım doyasıya..

Şu an ki gereksiz hayat sevincimle her birinizi sevdiğimi söylemek istiyorum..Yarın bir mizantropiye tutulup küfürler savurursam şaşırmayın!!!!

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

takipteyiz devam pls harikabl7 - Experimental & Progressive Rock

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aman tanrım!!!!

Kubrick, ya daha dün kaçıncıkez seyrettiğimi benimde unuttuğum en sevdiğim filimlerinden birini yine aynı heyecanla izledim. Kırmızıyla mı yazsaydık bu yazıyı yoksa....

Ya ezgi bir şeyler var gördüğün gibi, sadece bir tek şeyle bağlanmıyor insanlar ne hayata nede birbirlerine, sonra Cage mi dedin!!!! biraz konuşmuştuk onu burda ama neden bir daha konuşulmasın, hak ediyor açıkcası.

Ve daha niceleri değil mi? hep aynı konuda kalacaz diye bir şey yok, zaten rock ruhuna uygun hareket etmiyormuyuz, ne çıkar aralara edebiyatçılarda girse????

Çoştuk evet dostlar, sizleri de bekleriz....

Sayfa 2 / 8 İlkİlk 123456 ... SonSon