Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 102 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yakın zaman içerisinde elime geçmiş; Milano-Prog-fest'de çalmış bir kaç grubun kayıtlarını dinlerken Gecko's Tear diye bir prog-jazz-rock band'e rastladım.Temel rock ve jazz öğelerine sahip bir band olmasına rağmen farklı bir yanları var ve inanılmaz eğlenceli şeyler yapmışlar.Uzun zamandır beni bu kadar heyecanlandırmış bir band'e rastlamamıştım
    Durum böyle olunca sıvadım kolları,Gecko's Tear albümü,kayıtı aramaya koyuldum.3 genç adamın oluşturduğu grubun kayıtlarına ulaşmak mümkün olmayınca direk kendilerine ulaşmanın yolunu aradım.Vokal-gitarları Claudio Mirone'ye nihayetinde ulaştım,ne mutludur adres istedi ve tek albümlerini göndereceğinin sözünü verdi..Onun yanından netten bir kaç şarkılarını yolladı.

Dediğim gibi rock-progressive ve jazz öğelerini taşıyan İtalyan bi grup.Belki birilerini de benim kadar heyecanlandırır diye bir kaç link vereyim:

http://www.geckostear.com (discography'de şarkılarının sample'ları var)

http://www.youtube.com/watch?v=c1J7MCNFZsg

http://www.youtube.com/watch?v=gsfv9yoPbN8

http://www.youtube.com/watch?v=t-E5ijyH1do

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten ilginç! Birçok tarzı sentezlemişler, biraz fazla herşeyden olmuş ama gitarcı 1980 lerin tarzını iyi sindirmiş. Alan Holdsworth- Frank Gamble- Frank Zappa ve günümüz gitar tekniğinin babası sayabileceğimiz Satriani'den lezzet kokuları geliyor .
    Evet ilginç ve yaşlarına göre sıradışı...
    Teşekkürler ezgi...

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlgin için çok teşekkür ederim Sevgili Alper.

Çok doğru bir tespitte bulunmuşsun,Claudio'ya kendilerini etkileyen müzisyenlere ilişkin sorduğumda Frank Zappa'dan bir hayli bahsetti.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya canım dostum Alper dayanamamış uzunnnnnnnn süreden beri müzik bölümüyle ilgelenmediğimin son derece nazik selzenişini bir maille benim gözüme sokmuş.

Sevgili dostlar bana bir haller oldu!!!!

Geçen gün bir şey keşfettim kendimle ilgili olarak.Özellikle Klasik Batı Müziği artık dinleyemiyorum

Bunu daha sonra deşerim sizlerle.

Şimdi bugünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bugün yedinci sınıf öğrencilerinin müzik dersi performanslarının sunumları vardı. Ben de not atacağım, dönem sonu geliyor ya....

Laf aramızda berbat bir şey.... Çünkü bu yaş çocukların söz birliği etmiş gibi aynı cümlelerden oluşmuş beğenileri var. Ödevin konusu da" beğendiğiniz bir müzik türünü, bir şarkıcı veya gurup olarak tanıtınız" şeklinde bir şeydi.

Ve bir öğrenci teknolojiyide kullanarak öylesine güzel bir sunum yaptı ki sormayın.

Önce bu müziği neden sevdiğini anlattı. Kendi cümleleriyle. Diğer öğrencilerde bön bön bakıyor bu arada ona

Sonra tarihi bir geçmiş sundu, fotoğraflarla......

Ve sonunda da kendi hazırladı bir cd den görselliğide işin içine katarak bizlere, pardon bana!!!! müzik ziyafeti verdi.

Blues tu çocuğumun seçimi...

Bazen ümidi kesiyorum gençlerin tercihlerini dinledikçe de, umudun hiç eksilmemesi gerekiyor. Çünkü umut yok olursa gelecekte yok oluyor değil mi?

Devam ederim ben bu arada gayet güzel şeyler yazılmış emeği geçenlere teşekkürler

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Dostum,
    Gelişin yine gümbür gümbür oldu.
    Çocuklarından ümitle sözetmen bize de umut veriyor.
    Sevgilerimle

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya burası yine ihmal edilmeye başlandı, içim elvermiyor açıkcası.

Stanley Clarke

20050708stanley20clark0ld4 - Latin Caz Blues 1

Stanley Clarke

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ve benim için jazz da ilahlardan en başta geleni;

Simsiyah bir adam; MILES DAVIS

picture6cu7 - Latin Caz Blues 1

Miles Davis

Bu adamda bir başka dahi

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

VAY VAY VAYYYY İİ OZAMANNN ÖLE OLSUNNN

BLUESSSSSSSSSSSSSSSSS !!!!

BUDDY GUY VARYAAA ADAMINNN KALBİNİİ SÖKER VALLA TELE HER DOKUNDUĞUNDA.

SLIPPIN IN DİYELİM BİZDE

http://www.youtube.com/watch?v=qBvG0uuoiQo

ARDINDAN DA BLUES BROTHER DİYELİMDE KAFAMIZ YERİNE GELSİN.ŞENLENELİM.MAKSAT MUHABBET OLSUN DEĞİLMİ :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=Ea9mV9EhPvE

YOK OLMADI DİYORSANIZ CHICAGO BLUES TAKILALIM. MUDDY WATERS VE THE ROLLING STONES'IN DÜETİ >>> I'M A MAN <<< :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=Q_q1UGV06aQ

BU GECENİN KAPANIŞINI >>>STRYKER SLAGLE BAND <<< İLE YAPALIM

MÜZİKSİZ KALMAYIN. İYİ GECELER EFENDİM

http://www.youtube.com/watch?v=2x86VtqL1oY

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sunburn
    YAA ARKADAŞLAR.BEN NEDENSE KENDİMİ TUTAMIYORUM :P NE MÜTHİŞ BİR SES,NE MÜTHİŞ BİR PARÇA, ÇOOOOKK KLASİK
    DİNLERKEN OLMAYAN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR NEDENSE
    >>>LOUİS ARMSTRONG<<<>>>WHAT A WONDERFUL WORLD<<<
    madem nedenini bize sordun söliim:
    good morning vietnaaaaaaammmm...!

ve o filmin meşhur dj. si robin williams olmasın bunun sebebi.
    bence sende de biraz dj. kanı var
    ondandır ondandıııır :lol:

(what a wanderful word o fimin saund track ıydı biliyon)

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya canım dostum sunburn!!!!

Buddy Guy çok iyi gitti şu an da. Sen sağolasın, ellerin dert görmesin.

Öpüldün keltoşundan

Benim sevgili öğrencim Ege jazz ın tarihini merak etmeye başladı. Canımcım okulda bir saatlik dersle olmuyor bu işler biliyorsun, ben derim ki buradan bu merak ettiğin konuya devam edeyim.

Ve buradaki diğer dostlarımızda, ki onlar muhteşemdirler , katkılarıyla senin merakını gidermeye çalışırız.

Ne güzel değil mi, acayip keyifliyim bugün ben

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar,

Sitedeki "kadın " tartışmasından sonra içimden son derece güzel bir kadın ve onun sesini dinlemek geldi.

Bazen kelimeler değil yeterli değildir bazı şeyleri anlatmaya, müzik konuşsun.

Norah Jones

Don't Know Why

Sunrise

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi kadın dedik..maynard keenan da dedik..tartışmalarımız yüksek dozajda din olunca...

Tori Amos-Maynard Keenan düeti -Muhammad my friend dinleyelim bir de..

http://www.youtube.com/watch?v=-SxHJBMrVhI

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sanem, Norah Jones inanılmaz bi kadın. Diana Krall gibi.

Yahu ezgi, sevişir gibi söylüyor bu kadın. Muhteşem bir ziyafet...
    Yaşasın kadınlar!

Sanat görselliktir bana göre. Ve kadınlar bu konuda çok çok çok avantajlı ve harikalar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Oturanboğa
    Kadının rolü demiştik başka forumda..
    Tori Amos da uygarlık böbürlenmesinin had safhada olduğu bir ülkede tecavüze uğramış bir kadındır mesela..

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu gençleri seviyorum!!!!

Sen bir tanesin ezgi... ne diye anlamsız anlamsız tartıştık değil mi kadın platformunda!!! Sanki olup biteni bilmiyormuş gibi ve bence tam zamanında Tori Amos dedin.

Gerçekten müthiş bir kadın bu.İstanbul a da gelmişti caz konserleri programında ve onunla bir sürü röpörtajlar yapıldı. Sahi ya ilginç düşüncelerini müziğiyle birlikte buraya eklemek lazım.

Dur ben bu işe bir soyunayım;

Şarkı sözleri genellikle hep tartıştığımız konulardadır. Yani cinsellik, ataerkil düzen, din,ve tabikii kişilere ait trajediler.

İstanbul hakkında bakın şunları demiş, ya benim efsunlu kentime bayılmış, bende bu kadına bayılıyorum.

"Evet, çok beğendim. Sanki faklı bir zaman dilimindeymişim gibi hissettim. Sanki modern ve arkaik zaman içiçe geçerek dengelenmiş. Bu akşam icra edeceğim müziği İstanbul sokaklarında gezinerek keşfedeceğim."

İnsanların şarkılarını çok beğenmeleri üzerine de bence çok ilginç bir yorumda bulunmuş

"Ve şarkılar insanlarla iletişim kurmak ister. Bu bana küçük bir kız olduğumdan beri söylenen birşey. Ve bazen aradan çekilmem gerekir. Böylelikle şarkılar daha kolay insanlarla buluşur ve kendi özel iletişimlerini kurarlar."

"Kimi zaman da benim yapabileceğim hiçbir şey yoktur, bu zamanlarda bana düşen ise şarkılara kimliklerini verebilmek için odaklanmaktır."

Erkek egemen bir müzik piyasasında kadın müzisyen olmanın ne gibi zorlukları vardır şeklindeki bir soruya verdiği yanıt ta şu;

"Evet sizden daha farklı özgür yönlerimiz var. Bu doğru fakat olayları tarihsel geçmişlerimize göre değerlendirmeliyiz."

"Bunun yanı sıra ne yazık ki son yedi yıldır medya kontrol edilemez bir hal almaya başladı. Birkaç büyük şirket, kitlelerin neler dinleyeceğine karar veriyor, bu nedenle şarkılara çokça düzenleme yapılıyor. Kadınlar için kurallar erkeklere göre farklı işliyor."

"Çünkü kadınlar belli bir yaşa gelmeye başladığınızda erkekler seksi olurken, bizler yaşlanıyoruz. Örneğin Johnny Depp ve Brad Pitt."

"Ama 40 yaşında bir kadın olarak, müzik işinde çok donanımlı bir satranç oyuncusu olmanız gerekiyor. Böyle olmaması gerektiğine inansam da maalesef kurallar var ve böyle."

Pekala, elbette zorluklar benim için de var. Ama bu tam da kendinizi tanımaya başladığınız ve ruhunuzun uymayı reddettiği kuralları farkettiğiniz nokta da oluyor."

"Ruhunuzda öyle bir yer buluyorsunuz ki bahsettiğimiz kurallara dahil olamıyor, anlamsızlaşıyor. Gençlik ve güzellik talepleri benim değiştirebileceğim şeyler değil."

"Bunlar benim varolmasını istediklerim arasında, ama daha pek çok olguyu da önemsiyorum. Mesela bilgelik, sonuçta benim zorluklar karşısında ayakta kalabilmemi sağladı."

"Bu nihayetinde bir satranç oyunu. Müzik endüstrisi çoğu zaman müzik ile alakası olmayan işler ortaya koyar."

"Bu tarz işleri ortaya kabullenebilecek mideye sahip değilseniz sizi suçlayamam, çünkü pek hoş olmayan bir iş bu. Ama pek çok işin böyle bir düzene sahip olduğunu çok açık."

"Unutmamalı ki müzisyenler kuşlara benzer uçup kaçabilirler. Bu garip dünyada yer alabilmek için iyi satranç oynamanız gerekiyor."

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon