Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 133 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ayriyeten Anatolian rock için :

http://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_rock

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ezgi
    Ayriyeten Anatolian rock için :

http://en.wikipedia.org/wiki/Anatolian_rock

Yahuu Çok Özür ancak ; Wikipedia'a çok güvenmiyorum ben doğrusu :roll:

Dileyen dilediğini yazıp onaylayabilir. Hatta yazılanlar değiştirilebilirrr. :wink:

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki öyle olsun bakalım...

(aslında ben de güvenmiyorum... )

Üye
    gosarias Avatarı

Son Giriş
    11.09-2009
    Saat
    02:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aww, ilaydanın uzun yazısı bır harika... ..Genelde yabancı olan ınsanlar , rock muzıgı sewmeye baslasada bunu dıle getırmezler asla, cekınırler.Ama ilaydanın dusuncelerını soylemesı cook hosuma gıttı.Karamela dondurmalı kagıt helyavı elınıze aldıgınızda , agzınızın onu bırazdan ısıracagını bıldıgınden tuhaf bır hısle sulanması gıbı :P supper

Bence ilayda gercekten sewmeye baslamıssa rock muzıgı , ingilizce ogrenmeye calıssın..Bende lise hazırlıkta ıngılızcem gelıssın dıye yabancı bır album alayım dıye basladım bu işe ve amorphis ile tanıstım ilk..Hele o greed parcası , dıger mesajlarınızda bahsı gecen rakı sofrasında dınlenılecek muzık kategorısıne ılk 10 da gırer....Bence sende ıngılızce calısmaya basla, sewdıgın sarkıları onunla beraber soyle..Bır bakınca dersin ki 'ben ingilizce biliyorum '

Yılışık, burnu havada , arkadas arasında artiss denilen bir karakterim yok ama bu war olan mı olomayan mı denır bılmıyorum, anadolu rock tan nefret ederim.

ve swedish death metal...bunu tartısması olmaz bikere :idea:

sdm rulezz!! :twisted: (ukalaca degil

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya o değil de..The Tea Party diyordum..Nooldu ki şimdi?

Arkadaşlar..Şimdi hiç bir >>okuma hatasını<<< düstur edinmeden bir daha bakalım neler olmuş...Ne dedim ne anlaşıldı..

Efendim,Sevgili Andate'nin anladığı gibi başka bi forumda şöyle bir şeye rastlıyorum:

Halk müzigi bizden,bizim. Rock müzigi, Pop, Rap bizim degil bizden degil
    Buna karşı özel bir tepkim yok..Kimin yazdığı da çok önemli değil..Önemli olan şu ki benim kendi çevremde böyle düşünen bir çok arkadaşım mevcuttur
    ve otururuz diz dize ; tartışırız.Anlatırım,onlar anlatırlar..Anlaşırız...

Şimdi...Benim The Tea Party tanıtmaya ilişkin metnime çıkış noktası hazırlamış bu durum için ilk parağrafı buna kasten yazdım..Ama bir de ne göreyim..Parağraf hiç de adresi olmayan bir yere ulaşmış...

Yahu,Sevgili İlayda öylesine dokunaklı bir yazı yazmış ki,inanın insanlığımdan şüphe ettim,kendimden tiksindim,insan olduğuma nalet(!) olsun dedim..Ama o parağrafı bir daha okuyun ki; yahu ben ne yazmışım ki sonrasında gelen KOCA BİR METNİ HİÇE SAYDIRACAK KADAR ETKİLİYMİŞ...

Efendim,derken bunun üstüne sıcak sıcak bir Anadolu Rock mevzusudur koptu...Baktım sunburn ironiye bulamış yine ortalığı ,ee ben de üzerine gittim birazcık.Tek cümle,bir kahkaha ..Valla bir insanı bir forumda kıllandırmaktan daha kolay yol yok..
    Tekrar ediyorum bu mucizevi buluşumu:TEK CÜMLE,TEK KAHKAHA...GARANTİLİ KILLANDIRMA YÖNTEMİ ( araya link filan atıp kendinizce de süsleyebilirsiniz,size kalmış)

Neyse,bir de onun üstüne ne görsem beğenirsiniz...Yazı gibi iki boyutlu bir düzlemde alegori yapabilmeyi becermiş Gosarias a helal olsun diyorum...Eyvallah ayriyeten..Selamını aldım cancağızım...Ama tek celsede kişilik analizi de pek erken oldu be,neyse sarraf yanınla baş başa bırakayım seni..

Şimdi nihai bir duruma ulaşabilmek için açıııkca söyleyeyim..Anadolu rock vardır ya da yoktur...Bunu ne ben bilirim ne de bir başkası..Mutlak doğruları olan bir şey değil ki..-evet bence de anadolu rock gibi bir kendileştirme durumu saçma-
    Ama İSveç Death Metal gibi de bir kendileştirme durumu söz konusu..Hayır Death Metal için en gerekli donanım olan Gitar Processor'ünü İsveçlier icat etmediler..Ama kendi ülkelerinin adının anıldığı müzik türleri yaratabilmeyi başaracak bir medeniyet var orda...

Eeee,gönül isterdi ki;bizim de konsept bir albüm yaptığında kitleleri düşünmeye sevkedebilin Metal Topluluklarımız olsaydı,dünyaya evrensel anlamda müzik sunabilen ve kültürel birikimimizi entellektasıyla sunabilen müzisyenlerimiz olsaydı-rock ve metal adına- işte o zaman Turkish Death Metal diye bir türü fazlasıyla hakederdik ki bırakın Anadolu rock şurda dursun...

The Tea Party diicektim..Neyse boşverin elin Kanadalılarını....(eminim bu ülkede onların müziklerini duysa The Tea Party i sevecek bir çok kişi vardır..)

Muhakkak eksik kalmıştır,düşünce ifade etmek tamamlanamayan bir etkinliktir..Sizleri Seviyorum canlarımmmmmm

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hemen küçük bir açıklama anadolu rock için.

Rock müziğin dediğim gibi, japon rock eskimo rock yada sunburn un dediği gibi papua yeni gine rock gibi bir şekli olmaz. Rock müzik özellikleriyle tıpkı jazz gibi ( bak bayke jazz diyorum ), blues gibi kendine göre özellikleri olan bir müzik türüdür. Deşeriz sonra bunu.

Ama bir şeyi kabul edebilirim. Bizim ülkemizde anadolu rock diye bir müzik çeşidi ortaya çıkmıştır. Buna gerçek anlamda rock demek pek kolay değil. Hatta olanaksız. Kendine göre özelliği olan bir müzik türü oldu anadolurock.

Yine bu müziği de deşeriz. Ama ne olur buna rock müzik demeyin, yada rock müzik gibi algılamayın. Ben anadolurock müziği olarak bu türü çok ayrı bir yere koyuyorum ve işin gerçeği bizim ülkemiz için son derece önemli ve güzel şeylere de imza atmışlardır.

Dünyada başka bir yerde olmayan yeni bir tür müzik yaratmışlardır her şeyden önce.

Dediğim gibi bunu da deşeriz.

Üye
    gosarias Avatarı

Son Giriş
    11.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deselim ozaman :evil:

anadolurock ; ozelligi olmayan standart rock davuluyla , bass gitarı hıc duymadıgımız , soloları sadece sarkının nakaratından olusan pop ya da arabesk vokalle bırlesmıs , genellikle sozlerınde ezik aşık hıkaye ve duygularının anlatıldıgı ne amacla yaratılmaya calısıldıgını anlayamadıgım muzik.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya gosarias! sen bir tanesin.!!!!

Söylediğin şey müzik açısından kesinlikle doğru. Seninle aynı fikirdeyim. Ya bizi öldürecekler

Ama bir şeyi unutmayalım. Ortaya çıkış tarihine baktığın zaman Türkiyede sadece ve sadece yabancı müziklerin üzerine Türkçe söz yazarak arajman dediğimiz şarkılar vardı.

Bu adamlar en azından her türlü müzik açısından olumsuzluğuna rağmen, yeniden yapılanmayı sağladılar. En azından kopyalama ortadan bir nebze olsun kalktı. Bunu da deşeriz değil mi???

Ama açıkcası isyanına hayran kaldım

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

.... Gosarias..deşilecek bi şey bırakmamışsın,tüm çıplaklığıyla ortaya sermişsin....

Evet bence de budur...Diyecek de başka bir şeye gerek yok sanırım ...

Üye
    gosarias Avatarı

Son Giriş
    11.09-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aww tesekkur ederim andante ops:

Calıntı degil, bu dogru ama ben calıntı olmasını tercih ederdim. Unv1 de maddi sıkıntıdan oturu bır piyasa grubuna gıtar calmıstım yaklasık 3 hafta kadar.Bu anadolurck denılen seyleride calmayı denemıstım..Akor kalıpları hep aynıdır.laminor den reminore ordan solmınore gecer ...falan :lol: Icıne bırkac uyumlu akor koyunca yenı bır sarkı olmus oluwerır.ınanın dınlemesı kadar calmasıda ıskenceydı bana.Daha sonra arkadaslarımın pofpofuylada irkildim ve cıktım hemen o gruptan. : )Ondan sonra ısınmak ıcın bursa beledıyesının agac fıdanlarının kenarlarına korkuluk olarak koydugu tahta parcalarını çalıp, pazaryerlerı toplandıktan sonra yerde kalan patates turp ..vs seylerı toplayarak dewam etmeye calıstım okumaya :lol: ..

Ustumuze gelecekler demıssın :twisted: gelsinler ...

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam ezgi den bizden yana çıktı korumalarımız tamamdır. Kendimizi artık koruyabilirz. İnan söylediğin şeylerde haklılık payı o kadar fazla ki.

Bir kaç akorla iş tamam ve bir de ne komiktir bunlar kendilerini gitarist sanır. Ya Alper dostum ses verrrrrrrrr nerelerdesin

Çalan güzel olsun ona da razıyım dersen herşey bitmiştir artıkk

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Heheheh
    Sanem sen var ya sen....... :P
    Çalan güzel olsun tabii ki.:: Vallahi çirkin gitarcı pek görmedim zaten.....
    Amaaaa!
    Detone olursa Vallahi de dayanamam billâhi de.....
    Anadolu rock deyince benim aklıma rahmetli Cem Karaca gelir. Onun da tek parçası 70 lerde baba rock parçalarından "kum gibi dert var derman yok" (bulan olsa da dinlesek) parçasıydı. Aslında Anadolu diye isimlendirmesek de mis gibi Anadolu kokardı. ANcak asla bir Anadolu çocuğunun kendini anlatma yolu olamadı.
    Daha çok entelektüel müzisyenlerin bir sentez denemesi oldu. Iyi yanları oldu..... Mesela Karacaoğlan, Dadaloğlu gibi halk ozanları gençler tarafından tanındı. Hatta sol görüşün kalesi oldu, marşı oldu bazı şarkılar.....
    Aslında elde gitar olmadan pikapta plak olmadan bu muhabbet pek sarmaz ayrıca Onscreen keyboard ile bundan fazla yazmak kasıyor biraz

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üç beş akorlu basit müzik denilince aklıma Punk geldi...
    Punk -ikinci perdesini grunge la açtı ve Punk 70 lerin sonunda yakaladığı patlama yı 90 ların başında tekrar yakaladı-bü gün old-school rock olarak da anılan bu tür de gayet basit akorlar üzerine kurulu bir müzik...

Ama burda söylemin müzikteki etkisi o kadar önem kazanıyor ki işte...Müzik belirgin bir dünya görüşünden yola çıkmalı,sağlam temelleri olmalı..İşte o noktada Punk nihilisme kadar ulaşan dadacı ve fütürist akımın soluklandığı yeni bir düşünsel akımlar keşmekeşidir.

Punk rock'la aram iyi değildir...Ama müziğindeki basitliği savunusunda barındırmadığı için ayrı tutmak istedim..

Üye
    alperstein Avatarı

Gerçek Adı
    Alper
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ezgi
    üç beş akorlu basit müzik denilince aklıma Punk geldi...
    Punk -ikinci perdesini grunge la açtı ve Punk 70 lerin sonunda yakaladığı patlama yı 90 ların başında tekrar yakaladı-bü gün old-school rock olarak da anılan bu tür de gayet basit akorlar üzerine kurulu bir müzik...

Ama burda söylemin müzikteki etkisi o kadar önem kazanıyor ki işte...Müzik belirgin bir dünya görüşünden yola çıkmalı,sağlam temelleri olmalı..İşte o noktada Punk nihilisme kadar ulaşan dadacı ve fütürist akımın soluklandığı yeni bir düşünsel akımlar keşmekeşidir.

Punk rock'la aram iyi değildir...Ama müziğindeki basitliği savunusunda barındırmadığı için ayrı tutmak istedim..
    Sevgili ezgi, daha önce whatever arkadaş bir punk rock derlemesi yapmış. Senin yazıyı okuyunca aklıma geldi. Benim de punk rock ile başım hoş değil ancak "No future"muhabbetinde bu gidişle haklı çıkacaklar sanırım. Bkz: Global warming/warning
    http://www.engelliler.biz/forum/view...asc&start=100#

Üye
    maxxam Avatarı

Son Giriş
    27.04-2007
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    wauw...
    cidden bir müzik bilgisi yatıyormuş bu sayfada. kendimi çoğu zaman şanssız hissediyorum yazdıklarınızı okuyunca. o dönemleri yaşamayı cidden okadar çok isterdim ki. özellikle şu an beni 60 lara ışınlasınlar başka bişi istemem sanırım(:

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon