Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 146 mesajın 136-146 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dünya müziğinden örnekler sunduğumuz 1. bölümde Anjelika Akbar ı tanıtmıştım.

http://www.engelliler.biz/forum/view...r=asc&start=60

Bu sebeple bir kez daha yazmadan linki tıkladığınızda bilgilere ulaşabilirsiniz.

New Age tarzında son derece güzel örnekler veren bu sanatçımızdan bir müzik dinleyelim şimdi de,

anjelika akbar

Üye
    halaz Avatarı

Son Giriş
    24.06-2011
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Muhtemelen Jazz'ın dallanıp budaklanmış bir türüyle tanımlanır ama ben bu tanımına dayanarak değil de uyumak-uyumak-uyumak için dinliyorum...
    Yatmadan önce playlistime dizilimiş Keiko Matsui'den bahsediyorum...
    Bu gece uyutmayı beceremedi...
    Uyuyabilenler için çalsın o zaman
    http://youtube.com/watch?v=lftV5-1Oh0A&feature=related

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: halaz
    Muhtemelen Jazz'ın dallanıp budaklanmış bir türüyle tanımlanır ama ben bu tanımına dayanarak değil de uyumak-uyumak-uyumak için dinliyorum...
    Yatmadan önce playlistime dizilimiş Keiko Matsui'den bahsediyorum...
    Bu gece uyutmayı beceremedi...
    Uyuyabilenler için çalsın o zaman
    Evet mistik japon çalgıları eşliğinde çalınan müzikleri dinlemek iç huzuru sağlam açısından önemli bir yere sahip.Yaptığım araştırmada,Shakuhachi,Biwagaku ve Shamisen ile yapılan müziklerin huzur dolu dakikaları garanti altına alcağına dair kanaatim tam oldu.Daha önceden de bahsettiğim üzere üç güzel japon bayandan kurulu >>> RİN <<< adlı grup mistik ve harika japon çalgıları eşliğinde güzel parçalar üretmişler.Hoş son çıkardıkları >>> İnland Sea <<< ( Satonaikai-Japonya nın güneyinde,doğu çin denizi sahili ile filipin denizi tarafında ki iç denizcik ) mistikik japon havasından bir miktar uzaklaşarak modern pop tarzına yelken açmış gibi gözükmekte olsalarda >>> sakura sakura <<< adlı parçası gerçekten de süper diyebilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=xPH_HTVwOoQ

On İki Üçten hep daha güzeldir. Birkere tam dört katı :twisted:
    Nerden çıktı demeden >>> TwelveGirlsBand <<< diyelim japonyadan Türkiyeye selam yollamanın bir değişik yorumunu izleyelimmi

USTA !!! ÇEK BİR KARIŞIK FREEDOM PİLAV ÜSTÜ OLSUN !!!

http://www.youtube.com/watch?v=u4VqVs797N0

Bunun ile birlikte ve özellikle bir ikili var ki Shamisen ile resmen rock havasına dalıp çıkımış zaman zaman >>> Yoshida Brothers <<< 2003 yılında çıkardıkları ve kendi adlarını taşıyan Yoshida Brothers ile özellikle geleneksel japon saray müziği havası ile modern rock temalarını birleştiren grup,2004 yılında >>II <<< 2006 yılında >>> III <<< ve son olarak 2007 yılında >>> Hishou <<< adlı albümleri çıkarmışlar.

Lafı fazla uzatmadan BANZAİ ROCK diyelim :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=RERXi...eature=related

RUHUNUZUN GIDASINI RUHUNUZDAN EKSİK ETMEYİN EFENDİM

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya halazzzzz,

Uzun zamandır ortalıkta gözükmüyordun, özlemişim seni.Ve yorumuna bayıldım.

Jazz ın dallanıp budaklanmışı.. şeklindeki yorumun beni epeyce güldürdü. Ama inan haklısın.Öyle müzisyenler var ki yaptıkları müzikleri artık hangi sınıfa koyacağımı bende bilemiyorum. Bu arada çok iyi piyano çaldığını ortaya koyalım hatunun. Ona laf yok.

Çok uzun zamandır tüm müzisyenler doğu ülkelerinin çalgılarına bir geri dönüşü yaşıyor. O kadar uzun zamandır batı çalgılarıyla haşır neşir oldular ki, daha farklı tınılar yakalamak için doğu ülkelerinin çalgılarına rağbet arttı ister istemez.

Bu arada sevgili sunburncum, seninde eklediklerin çok harikaa. Eeee insan kendisine ait müzikleri işin içinde gördüğünde bir garip oluyor yahu.

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nette sayfanın başlığına uygun olan bi yazı yakaladım. bu ilginç yazı gazeteci emre aköz'e ait. kitch parçalar
    'Yapma Bana Numara'
    Babylon, sahneye çıkan gruplarla ve düzenlediği özel gecelerle İstanbul'un en önemli müzik merkezlerinden biridir...
    Önümüzdeki perşembe akşamı Naim Dilmener, Babylon'da " kitsch " parçalar dinletecekmiş.
    Dilmener'in çalacağı " tuhaf, komik, imkansız " şarkılar arasında bakın neler var:
    Neşe Karaböcek'ten " Bir öptüm, bir öptüm, bir daha öptüm "... Elma Şekerleri'nden " Daha dün annemizin kollarında yaşarken "... Hande Yener'den " Bilenin ve bana katlananın, yanına kar kalıyor "... Sevda Karaca'dan " Çık Ortaya "... Cici Kızlar'dan " Hayır dersem belki demek, belki dersem evet anla "... Ayrıca Güzin ile Baha, Seyyal Taner, Füsun Önal ...
    Bence Naim Dilmener, mutlaka İbrahim Tatlıses'in seslendirdiği " Yandım Televizyon " adlı o muhteşem eseri de çalmalı! (1989 tarihli 'İnsanlar' albümünden.)
    "Yandım televizyonun elinden/ Öldüm televizyonun elinden" nakaratlı bu parça, akşam yorgun argın eve geldiğinde, kendini TV'ye vermiş bir aile bulan babanın çaresizliğini anlatır. Hem komiktir, hem acıklı.
    Umarım gecede... İlham Gencer'in 1965 'Altın Mikrofon Yarışması'nda okuduğu ve Beyoğlu'nda gezen kızları 'Çita Maymunu'na benzettiği " Zamane Kızları "... Rahmetli Deli Selim'in "acayip" parçası " A Be Kızım Kızım " ve Ciguli'nin süper şarkısı " Yapma Bana Numara " da çalınır.
    Not: 'Kitsch' parçalar arasında sayıyorum ama "Yapma Bana Numara", Ciguli'yi meşhur eden o şirin " Binnaz "a fark atar. Hatta bambaşkadır. Hem kıvrak, hem içli!
    Ama ne yazık ki bende CD'si olmadığı için (İMÇ'de filan çok aradım, bulamadım) uzun süredir dinleyemiyorum. YouTube'ta filan var da; kesmiyor. KAYNAK
    işte o meşhur yapma bana numara. eğer diğer kichleri de siz bulursanız sayfaya biraz renk gelir
    http://www.youtube.com/watch?v=Lz7Gq...eature=related

ve neşe karaböcek: bir öptüm bir öptüm
    http://www.youtube.com/watch?v=59geLPTutAA

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte bu aşamada gerçekten durup düşünmek gerekiyor.

Ciddi anlamda dünya müziği ne demektir?

Ülkelerin kendilerine ait müziğe farklı tarzlarda ekleyerek harmanlayıp ortaya koyma şeklimidir dünya müziğ?

Daha önce de yazdığım gibi öylesine müzisyenlerle karşılaşıyoruz, ve yaptıkları müzikleri dinlediğimizde herhangi bir tarzın içine koyamıyoruz üstüne üstlük.

İyi de o zaman bu yapılanın adına ne diyeceğiz?

Hangi tarz olursa olsun, herhangi bir tarzın içine koyamıyorsak bile benim için tabii, bir müziğin dinlenebilir olma özellikleri olmak zorundadır.Çoğu kez nerden bu müzik eğitimini aldım dediğim oluyor bana inanın. Çünkü ister istemez dinlediğin yada kulağına gelen herhangi bir müziğe edindiğin bilgilerle yorumda bulunuyorsun.

Bu da çok iyi sonuç vermiyor açıkcası.

Son zamanlarda sanırım Türkiyedeki müzik sektöründe bir sıkıntı yaşanıyor. Hemen her yerde eski sanatçıları bir araya getirerek organize edilen konserlere rastlayabiliyorsunuz.Sanki hiç olmazsa eskileri bir yad edelim hareketlensin ortalık der gibi bir mantık seziyorum. Ya da yanılıyorum, bilemeyeceğim....

Şimdi Türkiye deki eski ve yeni pop şarkılarını dünya müziğinde nereye koyabiliriz, sizlere soruyorum?

Müzik dinlerken nasıl bir amaç güderiz bunu da son günlerde merak etmeye başladım. Neden müzik dinleriz?

Neyse fazla uzatmayayım, dünya müziğinden çok sevdiğim bir sanatçıyı burada almayı unutmuşuz. Müzik koksun burası biraz değil mi?

Maki Maki - Goran Bregovic

Sen çok yaşa be Cenk İki gündür gülümseme yaydın yüzüme

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Buradaki son mesajın sana ait olduğunu görünce, parçanın kime ait olduğu ve hangi parçası olduğu içime doğdu. (nedenini bilirsin :wink: )

Ama Goran Bregovic'in şu parçaşı daha bi tanıdık, daha bi kıpır kıpır..

Goran Bregovic Kalashnikov - Balkanica

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müthiş paylaşımlar gördüğümü ve acaip faydalandığımı belirttikten sonra paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.. : )

Enigma ile bir eksiklik giderim istedin, böyle bir başlığın altında olmazsa olmaz sanırım : )

Enigma - Beyond the Invisible[/url]

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    9

Anadolu etnik muziğinde gelinen son noktanın adıdır Ahmet Aslan. Bu noktaya gelmeden önce Mikail Aslan'a ve Metin, Kemal Kahraman'a ugramakta da fayda vardir
    Rüzgar ve zaman'ın kapağında demiş ki:
    "yalnızca bir kırıntıydı, içime düştüğünde. bilmediğim bir neden beni alıp götürdüğünde o yerlere, o çocuk beni beklemekteydi. rüzgarlı bir geceydi. birilerinin bizim peşimizde olduğu belliydi. o karanlık dünyada tek rehberim o çocuğun eliydi.

ne kadar yaşamışım, ne kadar yaşlanmıştım? kim ile dost olmuş, kim ile kavga yapmıştım? şimdi geriye kalan yalnızca tanımadığım bu tendi. keder ve budalalıktan başka yaşamımın bir anlamı var mıydı? tek verebileceğim cevap şarkılarımı mırıldanmaktı; yaşanılanları anlamak, anlamak ve anlatmak.... kim için? karanlık, rüzgar ve bu çocuk.

hey! kimsin sen?
    durduk.
    tanımadığın zamanlardan bir çocuk
    öyleyse neden ben?
    dön arkana bak, oradasın sen
    döndüm. yalnızca zifiri bir karanlık.

biliyordum, ben kederimin budalasıydım. biliyordum, ben artık yalnızca bu küçük eldim. şarkılarımı söyledim yeniden; mırıldandım onun için. çok adımlar attık...

sonra durduk birden. bir kayaya yasladı beni. işte geçmişini ve kederini kaybettiğin yer burası. burada bu kayanın eşiğinde başlayacak yeniden senin yaşamın. bundan böyle, sırrın bu olacak...

elimi gezdirdim. elimi yüzüme sürdüm. gözyaşlarımı tutamadım. rüzgar durmuştu artık, su sesleri duyuyordum..."

Sanki sadece Anadolu'nun degil de insanın ayak bastığı her türlü yerin müziğini yapıyor. Zerre zazaca anlamama rağmen, parçalarındaki hüzünlü atmosferin etkisinden kurtulmak çok zor. Türkçe parçalardaki, her nekadar anlaşılması zor bir türkçe olsa da, derin tasavvufi anlatımlar oldukca etkileyici. Bu duruma Tanımadığım Ten'i ve Susarak Özlüyorum'u beğeninize sunuyorum arkadaşlar.Ahmet Aslan - Susarak Özlüyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=siuF-...eature=related

Ahmet Aslan - Tanımadığım Ten
    http://www.youtube.com/watch?v=NGuB4...eature=related

macar dansı-dörttelli bağlama grubu

http://www.youtube.com/watch?v=0mTpg...eature=related

Üye
    bayke Avatarı

Gerçek Adı
    Kemal
    Son Giriş
    07.02-2009
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/Beykoz
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anılar düştü peşime uyumaz oldum
    Düşlerim vardı yamacına
    Varamaz oldum
    Rüzgarla yarışırken koşamaz oldum
    Düze çıkmaz yollarım inemez oldım

Geçmiş günler düğüm düğüm
    Çözemez oldum güzelim
    Sevda yüklü bulutlardan geçemez oldum güzelim

eminim kazım koyuncu'nun bu parçasını dinlerken herkes bi anısına demir atacaktır.
    ama sanırım benim gibi sonradan engelli olanların sandalı o kumsalda demir tarayacaktır.
    klip youtube'de var ama orası şimdi kapalı. meraklısı bi şekilde arar bulur zaten.
    (bana bu parçayı meyilleyen alper hocama teşekkürler)
    .
    .ve bakın bu albümünün kapağına ne yazmış kazım koyuncu
    ( .... Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Ç´e" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya. ...)

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Al Andaluz Project - Morena

Al Andaluz Project,Endülüs'lü bir etnik müzik grubu. Müslüman, Yahudi ve Hristiyan kültürünün etkileşimi üzerine kurulmuş bir müzik anlayışı hakimdir.

Grubun üyeleri; mara aranda, sigi hausen, iman kandoussi, michael popp, ernst schwindl, aziz samsaoui

BraAgas - Oberkapfenberg

BraAgas - Asentada

BraAgas,

katerina göttlichova, karla mateasko, michala hrbkova, alzbeta josefy adlı 4 bayandan oluşan grup, ladino-balkan- celtic karışımı bir müzik yapmaktadır.

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910