TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alikemall Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    "Ağır Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan Durumlar
    Antineoplastik tedaviyi takiben progresif olan veya cerrahi olarak çıkartılamayan rekürrens veya metastatik tümör"

Arkadaslar yeni Maluliyet cetveli'ne göre testis kanseri olan birinin emekli olabilmesi icin bu durumda olmasi gerekiyormus.

Benim evre 2A. Karin ici lenfatik metastazi vardi. Organlara yayilim yoktu. Bu metastatik tümör grubuna girer mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.264
    Verilen Beğeniler
    3.817

@alikemall

Maalesef Onkolojik hastalıklarda "Ağır Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan" düzey yoksa, ne malulen emeklilik ne de erken Yaşlılık emekliliği artık mümkün oluyor. Onkolojide Hafif ve Orta tanımı yok.

Üye
    Özşahin Avatarı

Son Giriş
    22.10-2021
    Saat
    20:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu liste ve tanımlar Maluliyet cetveli 2013 te de var dı yeni birşey değil 2013 teki hastalıklar olduğu gibi yayınlandı.
    2013 teki listeye bakın anlarsınız aynı olduğunu.
    Bu liste ne işe yariyordu bilmiyorum bilen varsa yazsın
    Sen sağlık kurulu raporunu 2019 da engelli oran yönetmeliğine göre alacaksın

Üye
    serhat5059 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Tam anlayamadım ama yazdığınız cevabı kendi adıma testis ca evre 1b geçirdim tümör çeşidi nonseminom diye tabir edilen kötü huylu bir kaç tümör karışımı çıktı 2 kür kemo aldım. şimdi ben erken emekli hakkım yok mu düşüncesinde siniz. ''....veya metastatik tümör'' kelimesi kötü huylu tümör anlamı taşımıyor mu

Üye
    serhat5059 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@alikemall
    Bence sizin sorunuzu cevaplamak için iki farklı bilgiye daha ihtiyaç olduğu düsünüyorum
    1-)Tedaviniz süresinde Kemoterapi aldınız mı?
    2-)Patoloji sonucuna göre tümör çeşitiniz hangisi?
    Eğer kemoterapi aldınız tümör çeşidi non seminom çeşitlerinden Bir tanesi ise erken emekli olmanıza bir mahsur olduğunu düşünmüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.264
    Verilen Beğeniler
    3.817

@Özşahin

Hayır, bu cetvel yeni ve maalesef aşırı kısıtlamalar içeriyor. @serhat5059 yukarıda yazdığım üzere, artık sadece "Antineoplastik tedaviyi takiben progresif olan veya cerrahi olarak çıkartılamayan rekürrens veya metastatik tümör" ile emeklilik mümkün, o da sadece malulen emeklilik için "Ağır Düzeyde Çalışma Gücü Kaybına Neden Olan" duruma işaret ediyor. Onun dışındaki hiç bir düzeyde erken emeklilik mümkün değil.

Üye
    serhat5059 Avatarı

Gerçek Adı
    SERHAT
    Son Giriş
    14.11-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa
    '' tedaviyi takiben progresif olan veya cerrahi olarak çıkartılamayan rekürrens veya metastatik tümör" kelimesi kemoterapi almış sonrasında tedavisi kötüye giden veya yerinde duran veya kötü huylu tümörü olan anlaşılıyor diye düşünüyorum
    bu koşulları taşıyan kişinin erken emeklilik yaşlılık aylığı almaya hakkı yok mu yani koşullar sağlandığında ben emekli olmak için gün sayıyordum olumsuz bu bilgiyi neye göre veriyorsunuz hangi belgelere paylaşırsanız biz de incelemek isteriz.
    Birde başka bir forumdan aldığım kadarı ile

'' Merhaba,yaptığım araştırmada Engelli Vergi İndirimi ile Emeklilik yönetmeliği ile Malulen Emeklilik ve 5510 sayılı kanunla emekli olacak (28. Madde 4. ve 5. fıkra ,Geçici 4. Madde) balthazard formülü konusunda ayrılıyor.

Yazılanlar Engelli Vergi indirimi ile emeklilileri ilgilendirmiyor(506 sayılı kanunla emekli olacak,engelli vergi indirimi belgesi emekli olacak ve sigorta ilk başlangıç tarihi 01.10.2008 tarihinden önce olanlar)

Benim girişim 2006 ve süreli vergi indirim var bende bu kanundan mı emekli olacağım
    Konu serhat5059 tarafından değiştirilmiştir (13.10-2021 Saat 00:03 ).