Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba, soruma başlığa yazdım, buraya da yazıyorum:

Engelli kadrosundan memur olarak çalışan biri tekrar aynı kadrodan başka bir kuruma atanabilir mi?

Şuan çalıştığım yere engelli kadrosundan memur olarak girdim, yeni açılan engelli memur alımına girerek başka kuruma ve başka bir kadroya geçebilir miyim?

Teşekkürler

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istediğiniz kurumda sizin pozisyonunzda engelli kadrosu varsa geçebilirsin tabii ki

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Kurumlar arası geçiş çok zordur. İyi bir torpil gerek. Halen çalıştığın kurum seni göndermeli, gitmek istediğin kurum da seni davet etmeli....
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni açılan engelli memur alımı sınavına giremezsiniz. Girdiğiniz takdirde işinizi kaybedebilirsiniz. Çünkü bulunduğun işinden istifa etmen gerekiyor. bulunduğun işinden istifa ettiğin takdirde devlet kurumlarında belli süre çalışamayabilirsin. bu süre 6 ay ile 1 yıl oluyor. Belkide süre bitiminde seni işe başlatmayabilirler; kısacası bütün bunlara değmez yani..

O zaman tayin hakkını kullanacaksın. Başka kuruma engelli kadroya tayin ile geçmek neredeyse imkansız. Yapabilirim diyorsan Çok büyük torpil gerekiyor.

Kendi başına deneyeceksen tayin hakkını kullanmak istediğini belirten dilekçe yazın sonucu gözlerinle gör: Belki alırlar yeni işyerine...

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selamlar
    Olay şu arkadaşlar;
    Ben Mühendisim ama çalıştığım kurumda memur kadrosunda bulunuyorum. Başka bir bakanlık engelli kadrosundan Mühendis alacak.
    Başvuru şartlarında sorduğum soru ile ilgili birşey yok.

Dediğiniz gibi başka bir kuruma geçmek çok zor hatta imkansız biliyorum
    ama eğer başvuracağım yerden kabul edilirsem istifa orada işe başlamayı düşünüyorum. Tek soru işareti şuan memur olmamım başvuru yapmamı,işe kabul etmemi engelleyiyor mu?
    Başvuru şartlarında,ilanında Yani memuriyete ilk alınacaklar için vs gibi bir ibare geçmiyor. Yani memur olan başvuramaz demiyor.
    Benim durumumda başvuran birini kabul edip etmeme insiyatif kurumamı bırakılmış yoksa kesin bir kanun varmı bilmiyorum
    Sanırım olayı daha net anlatabildim.
    Butür bir olayla karşılaşan,bilgisi olan varmı?
    Cuma günü başvurcam boş boşuna ankaraya gitmek istemiyorum.
    Eskiden KPSS ile normal statüdeki memurlar istifa edip başka bir kurumda başlıyordu peki bizde olabilirmi?
    Eyvallah

Üye
    Human01 Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istifa ettikten sonra 6 ay çalışamazsın(usülüne göre istifa edersen,yoksa bir yıl).Aday memursan adaylığın bitmeden istifa şansın yok.Yoksa boşa düşersin.ve 1 sene boyunca memur olamazsın.Mühendislik kadrosunu başka bir kurumda hakkedersen şu anda çalıştığın kuruma muvafakat için başvur.Vermezlerse idare mahkemede dava aç ve kamu yararı için mühendis olarak çalışmanın daha doğru olacağını belirt.Yüksek bir ihtimalle kazanırsın.Fakat unutmaki bu ülkede davalar biraz uzun sürüyor.
    umarım yardımcı olmuşumdur.

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk Sorununzda neden mühendis olup memur kadrosunda çalıştığını söylemediniz. O zaman daha farklı cevap verebilirdik.

sınavı akzanır ve Muvafakat ile sansını denersin. Sınavı kazanırsan istifa etmene gerek kalmayabilir. Mahkemeye de gerek kalmayacaktır.

Bir kurumdan başka kuruma sınavı kazanarak geçiş yapabilirsin. Ancak bunlar üst kademeye ayda başka sınıfa geçişlerde olur. Memur iken diğer birime memur olarak geçiş yaptığınızda istifanız sözkonusu olur. İStifa ederek diğer birimde işe başlayabilirsiniz ki başlatırlar mı bilemem.

Üye
    consiglier Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Evet meopius söylemem gerekiyordu ancak mesajı alel acele yazdığım için sonradan telefi etme ihityacı hissettim.
    Aynen dediğiniz gibi muvaffakat yoluyla oluyormuş.
    Cevap veren herkese teşekkürler

Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya bende aynı durumla karşı karşıyayım ziraat mühendisim ama kadrom memur ve tarıma geçebilirmiyim geçme sürecimde neler yapmalıyım bana bi yol gösterirmisiniz yazılanları okudum kurumlar arası geçiş için torpil diyosunuz da yani kurumun istemesi için mi torpil gerek