Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özel durum yüz kızartıcı suç , mesai saatlerinde kurumda görevine iştirak etmeme gibi..
    yani en az bir yıl olmak zorunda eylülde sicil amirin notunu verir komisyona gönderir. komisyon inceler...
    büyük ihtimalle 24 kasım öğretmenler günü yemin töreni merasimi yapılacak merasime iştirak ederk yemin edilir ve imza alınır.

Yemin Metni Aşağıdadır:
    "Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Atatürk İnkılâp ve İlkelerine, Anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetciliğine sadakatla bağlı kalacağıma; Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını Milletin hizmetinde olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacağıma; Türk Milletinin millî, ahlâkî insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları geliştirmek için çalışacağıma; insan haklarına ve Anayasanın temel ilkelerine dayanan millî, demokratik, lâik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunları davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim."
    YEMİN MERASİMİ USUL VE ESASLARI
    Madde 5 - Yemin edecek memurlar; atamaya yetkili amir veya görevlendireceği bir yetkili tarafından tesbit edilen günde, toplanarak önce edecekleri yeminin önemi hatırlatılır, yurt sevgileri, milletin kendilerinden neler beklediği, çalışmada göstermeleri gereken fedakârlıklar tekrar tazelenir.
    Madde 6 - Atamaya yetkili amir veya görevlendireceği yetkili, bakanlık ve kuruluşlarda Müsteşar, Müsteşar Yardımcıları, Ünite Amirleri, İllerde daire amirleri merasimde bulunurlar.
    Madde 7 - Yemin edecek memurların mensubu olduğu kurum veya kuruluşun memurları da (Hizmet ve görevi aksatmayacak şekilde bir kısmı görev başında kalmak suretiyle) merasim yapılacak yerde hazır bulundurulur.
    Madde 8 - Yemin edecek memurlar, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafet Yönetmeliğinde" belirtilen Kılık ve Kıyafetle, temiz ve beyaz örtülü masanın üzerine ve masa kenarından sarkmayacak şekilde konulan TÜRK BAYRAĞI etrafında sıralanırlar. Bayrak üzerine kesinlikle hiçbir şey konulmaz.
    İstiklâl Marşının çalınıp ve söylenmesinden sonra günün anlam ve önemi görevlendirilecek bir üst yönetici tarafından açıklanır ve yemine başlanır.
    Memurlar masanın üzerinde bulunan Bayrağın üzerine ellerini koymak suretiyle yemin ederler.
    Madde 9 - Yemin metnini ihtiva eden Yemin Belgesi yemini yapan memur tarafından merasimden sonra imzalanarak sicil dosyasına konulur.

Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adaylığın kalktığını nasıl öğreniriz. çok heyeceanlandım..

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okuldaysanız okul müd. sicil amiriniz oluyor. eylül ayı içinde sicil notunuz verilir. buda size bildirilir. yada bi şekilde haberdar olursunuz. okulda memursanız gelen giden evrakları görüyorsunuzdur..

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İskocyalım;
    -Burası Türkiye,ben istemeden yaptılar,paşa paşa kabul ettim,vs söylemlerin tarihi geçti arkadaşım.Sana yapılmış olması ve senin kabul etmiş olman,doğru yapıldığı anlamına gelmediği gibi herkese de aynı uygulama çok rahat yapılabilir manasına hiç gelmez.Sana yapılan uygulama usulsüzdür,dava hakkın bakidir,sen itiraz etmeyip paşa paşa kabul ettiysen bu senin kabullenişinden başka nedeni yoktur.Şu söylediğini hangi babayiğit bana yapacaksa görüyüm.

2.mesajında "Gerçekten öyle iş ilçe milli eğitimde bitiyor isterse seni istediğin yere yollar isterse süründürür bu kadar basit " demişsin,böyle baştan savma,kanunla,tüzükle alakası olmayan söylemlerle insanların kafasını lütfen karıştırmayın.İlçe Milli Eğitim bir devlet kurumudur,devlet kurumları kanun,tüzük ve yönetmeliklere uymak zorundadır,uymuyorsa kanuni haklarımızı kullanırız.Kimse kral değil arkadaşım.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kendi adıma konuştum zaten %100 hepsi öyledir diye bir durum yok. Ama ilçeye gidipte adam senin yüzüne bile bakmadan başından savıyorsa ne yapabilirsin ki şurda nerdeyse hepimizin 2 ayı kaldı ozaman tam kıyamet kopacak saygılar.

Üye
    nuh1989 Avatarı

Gerçek Adı
    nuh
    Son Giriş
    10.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakanım şimdi ilçe mem sağlam 2 memur gidecek eski bunlar bunlarında tayinlerini askıya almış dilekçelerini şimdi ay sonra adaylık kalkınca tayin isteycektim tombala gibi 3 haftadır böyle bir söylenti var hadi yavrum atama kararnamen çıktı seni buraya aldık yapıcaklar onlar gidince onlar bu sene kesin gidiyor.bende yerimden memnunum gelmek istemiyorum desem aday olduğumz için bir kılıf uydururlar hatta müdür hakkında iyi malumatlar yok çok haksızlık yapan biri adylık kalkıncada özlükler de ilden ilçe memlere gelince ben gelmem deyip hakkımı ararsam tayin zamanı gelincede normal memurlara yaptığı gibi banada sen gelmedin bende seni salmazmı salmaz o zaman yandık mı yandık

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Senin bulunduğun okulda memur kadrosu yokmu ? Hani söylediklerin olmayacak bişey değil ama müd sırf sen gitmedin die kişisel takıntılar yapamaz yapsada senin adaylığını kaldırmama gibi lüksü olamaz. Hadi geçersiz bir sicil verdi dielim sana tutanak tutması lazım işe geç geldi görevine itaat etmedi vb. Bu gibi olaylar olmadan sana 70 altında sicil vermesi mümkün olamaz..
    Ayrıca seni görevlendirme ile mem e aldılar dielim itiraz edersin engelin doğrultusunda rapor alırsın kat mesafesi yada benzeri gibi durumlar engelini bilmediğim için tam teşekküllü anlatamadım... yasa ve prosedürlere göre hareket edersen tayin vermeme lüksleri olamaz..

Aslına bakarsan ben kurum müd sorunları biriyim pek konuşmayız çünkü beni çok ezmeye çalıştılar bende bazen çıkıştım baya sorunluyuz yani şimdi ben hazırlayıcı eğitim sınavından 100 aldım bulunduğum ilçede 1. Oldum sıkıysa bana 90 altında not versin. Mebdende iğrenen biri olarak yazıyorum asla kendimizi ezdirmeyelim arkadaşlar. Bizim üzerimizde olan önyarıları yıkalım...

Üye
    burak_1986 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim hakkımda tutanak tuttu okul müdürü adaylığını kaldırmıycam dedi yaparmı öyle bişe sizce

Üye
    ikitisatcı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani olumsuz not vermesi için bir suçun işlenmiş olması ve bunuda yazılı olarak belgelemesimi gerekiyor..

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Burak bey,
    Okul müdürü hakkınızda nasıl bir tutanak tuttu,gerekçe nedir? belirtirseniz sorunuzu yanıtlamaya çalışayım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12