Sayfa 6 / 13 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Safeldino kardeşim; bir nevi aynı kaderi paylaşıyor gibiyiz. Birde benim duruma bakıver.

Müdürüm rotasyona girdi, 10-15 güne kadar gidecek. Bende geçen Perşembe günü Milli Eğitim Müdürümle konuşmaya gidiyorum dedim hadi git bir görüş gel dedi. Çıktım Milli Eğitim Müdürü müsait değildi. Gıyaben benide tanıyor ama görüşemedim. Sekreteri ise Atamadan sorumlu Şube Müdürümüzle görüştünüz mü diye sordu. Görüşmediğimi belirterekten bir görüşün, sonuç alamazsanız tekrar gelin dedi. Gittim Şube Müdürüne ayaküstü 1-2 dakika konuştuk. Durumumu izah edip, memleketime izniniz olursa tayin almak istiyorum dedim. Dediği şu: Tamam sen ver dilekçeni, seni gönderelim dedi. Bunu da Okul Müdürüme ilettim bir nevi şaşırdı ve O şube müdürüyle yine bir konuşuruz dedi. Bu durum sonrasında da bende müdürüme açık açık sordum böyle bir durumda siz ne düşünüzsünüz? Dediği şu: Ben senin rahat olabileceğin yani ailenin yanında olmanı isterim dedi. Tabi bu beni biraz umutlandırdı. Milli Eğitimide bağlamışken hoş bir yaklışımdı elbette.

Bugün müdürüme dedim izniniz olursa dilekçe mi hazırlayım!
    Dediği şu: Dur bakalım Göktürk acele etme, daha eğitim-öğretim yılı bugün açıldı. Bu hafta Milli Eğitimde de çok iş vardır ve yoğundur birde senin işinle meşgul etmeyelim. Bende dedim hocam ben zaten evrağımı elden takip edeceğim pek meşgul edeceğimi zannetmiyorum. Dur bakalım gelecek haftayı bekle acele etme gelecek hafta telefon açar görüşürüm dedi. Sanki dilekçemi havale edip üst yazıda "memurumuzun gönderilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır" diye belirtip yazıyı işleme koysa hiç bir şey yok. Bende sabır ve sükunetle karşıladım. Müdür Başyardımcısı da beni destekliyor. Gidip rahat olmamı o da istiyor. O el altından bir müdürü yoklayacak bakalım. Ya bizi oyalıyor gelen müdüre bırakacak bizim işi, ya taş koyacak gider ayak ya da muvafakiyet verecek... Belirsiz yani..

Ayrıca rapor oranı ve teşhisim şöyle: % 68, Merdivenli ve engebeli alanlarda yürümekte güçlük çekiyor. Sağ elini kullanamıyor. Desteksiz yürüyor.

Çalıştırılamayacağı iş alanları: Ayakta durmayı gerektiren işler (ki ben çoğu gün Milli Eğitim binasına gidip geliyorum) + el becerici işleri (ki ben bilgisayarı fevkalade kullanıyorum)

Düşündüklerim:
    - Şayet yeni müdüre kalırsa işim raporumda ekte olmak kaydıyla hemen dilekçe mi sunacağım. Olumlu olursa gideriz. Olumsuz olursada sırasıyla Milli Eğitim Müdürü çıkacağım olmadı il valiliğiyle görüşeceğim o da olmazsa gerekirse bakanlık şube müdürleri bölümünden tanıdık vasıtasıyla baskı kurduracağım. Hadi diyelim o da olmadı bu sefer yargı yolu nezdinde mahkemeye dava açacağım. (ki mahkeme sağlam olur ve kazanırım, Çünkü yaşanmış bir örnek var gözümün önünde. Bir Müdürü ilçeye atamışlar, müdür ben merkezde kalmak istiyorum diye dava açıyor ve kazanıyor. Hatta 3.5 yıldırda görevini sürdürmekte. O da olumsuz olursa şayet, bana oraya buraya git dedikleri zaman çekmecemden raporumu çıkaracağım teşhisleri okutacağım. Başkası gitsin diyeceğim...

Bilgi ve düşüncesi olan arkadaşlara soruyorum ki; bu işin akıbeti ne olur? Bilgi ve tevzileriniz varsa yazın lütfen. Şimdiden çok teşekkürler...

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dün dilekçe yazdım müdürün onayını alıp üst yazıyla mebe verdim. ancak nakil isterken sağlık proplemlerimden dolayı yazmıştım. bunun için bir rapor vermek zorunda mıyım. ben cmt hastasıyım ailesinin yanında yasaması yada muhtaçlık gibi sorunum yoktur. ben yinede özürlü raporum dan bir nüsha iliştirdim dilekçenin arkasına bakalım ne diyecekler.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya benım daha ataması kalkmıstır yazısı gelmedı gecen gun sordum 15 gune gelır dedıler(

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nurdane;

bende geçen hafta verdim esaretim tasdik oldumu bilmiyorum. ancak mebde biriyle görüştüm nakil dilekçesi için onu beklemenin manası olmadığını söyledi. sicil notu mebe ulaştıysa dilekçe verebilirsin dedi. ben öyle yaptım...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nurdane;

Sen ilçe de görevli olduğun için Asalet yazısı ilden gelecektir. Kısacası biraz daha bekleyeceksin...

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben onu atamadan sorumlu bayana sordum hakan adaylıgı kalkmıstır yazısı olmadan mılllı egıtım muduru dılekceyı ıncelemez daha kalkmamıs gozu ıle bakar

evet ıle gonderılmıs gokturk olura sumuldu dedı bayan gecen gun sorduk dedı

gokturk bu konuyla alakası yok ama sana birsey sormam lazım sımdı bızım martta banka degısıklıgınden dolayı para alıcaz gıdecegımız yerde o banka ıle anlasma yapmamıssa meb .o parayı gerı öder mıyız mesala bız dıyelım kı halk bankasıyla anlastık atandıgımız yerde zıraat parayı gerı öder mıyız

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben onu atamadan sorumlu bayana sordum hakan adaylıgı kalkmıstır yazısı olmadan mılllı egıtım muduru dılekceyı ıncelemez daha kalkmamıs gozu ıle bakar

adayllık süreci en az 1 yıl olması lazım: temel-hazırlayıcı-uygulayıcı eğitim bittikten sonra adaylığın kalkmaması için geçerli neden kalmıyor. üstelik benim dilekçe ilçedn ile geçene kadar adaylıktan kalkmış olurum s anırım...

promosyon ücretleri yanılmıyorsam 3 yıllık yapılan sözleşme ile oluyor. bulunduğun yerde sözleşme bitmiş ve mart ayında yeni sözleşme yapılacaksa ve sen mart ayında bulunduğun il yada ilçede olursan hak sahibi, olursun. eğer gittiğin il yada ilçede sözleşme yni yapılmışsa yada 1-2 varsa o sürenin bitmesini bklersin. yani türkiyedeki birçok mebde promosyon işlemleri bağımsız yapılıodur. yani bu gideceğin il yada ilçeye göre değişir. promosyonu vercek banka mebden nihai listeyi alır yani personel sayısını o gün itibari ile verilecek para personel sayısına bölünüp dağıtılır. bü ödemedeki tutar bezen eşit olmaz nufus yoğunluğu olarak birbirine yakın il yada ilçede farklılık gösterebiliyor. yani ne kadar az personel sayısı o kadar fazla promosyon ücreti demek...

Üye
    burak_1986 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim adaylık evraklarım gönderildi ama eksiklik var diye geri gönderceklermiş

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakanım;
    Öncelikle şunu söyleyim, bilgi vermeye çalışmışsın arkadaşım eyvallah yardımların için ama net bir bilgi alamamışken cevap vermesek iyi olacak çünkü bilgi isteyen arkadaşlarımızda yanlış bilgileri sahiplenip yanlış düşüncelere kapılıyorlar...

Nurdane;
    Bu konuyla ilgili örnek bir tezim var ama öncelikle şunu sormak istiyorum. Mart ayında yapıllan sözleşme gereği o promosyonu peşin mi ödediler yoksa parça parça mı ödüyorlar?

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peşin ödüyorlarmıs ama ben mayıs gıbı atamamı ıstıcem eger cıkarsa o parayı geri öder mıyım

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asaleti tastik edilmeyen veya yeni onaylanan arkadaşlar banka promosyonu aldınızmı?

eğer almadıysanız çalıştığınız mem maaş servisine dilekçeyle başvurun ve ödenmeyen promosyonun ödenmesini talep edin dilekçe vermesseniz alamassınız!

milli eğitim bankalarla anlaşıp aldığı promosyondan yeni başlayacak olan personeli için veya promosyon alamayan personeli için bir fon oluşturuyor ve burada belli bir parayı tutuyor. promosyon alamayanlar dilekçe ile başvurup bu fondan promosyon alabiliyor!
    aklınızda bulunsun!

özüre (eş durumu) bağlı atamalarda, dilekçenizde mutlaka bu durumu bildirin! dilekçeye ek olarakta eşinizin görev yeri belgesini ekleyin!

not: arkadaşlar tayin dilekçenizi okulda çalışanlar okul müdürlüğüne yazacaktır!

silsile yolu çok önemlidir! silsileyi takip etmemek soruşturma açılmasına sebep olur.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben işe basvuralı 1.5 yıl olmus ben gelmeden buradakı personel almıs ben alamadım normalı bu mudur yoksa almam mı lazımdı

martta tekrar anlasma yapılacak ben o parayı alır ve tayını mı ıstersem o parayı gerı oder mıyım

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alamadığın sürece milli eğitime dilekçeyle başvur ve hakkın olan promosyonu iste, işe başladığın süreyi hesaplayıp ödemeleri gerekir! dilekçeyle talep etmessen ödemez!

marttaki promosyonu alırsın tayin olduğun ildeki mem bankayla promosyon anlaşması yaparsa ordan alamassın!

bu anlaşmalar 3 yıllık yapılıyorsa ve sen bunu almışşsan bir dahaki 3 yıl içinde hangi ile tayin olursan ol oradan alamassın.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakanım;
    Öncelikle şunu söyleyim, bilgi vermeye çalışmışsın arkadaşım eyvallah yardımların için ama net bir bilgi alamamışken cevap vermesek iyi olacak çünkü bilgi isteyen arkadaşlarımızda yanlış bilgileri sahiplenip yanlış düşüncelere kapılıyorlar...

mesela ne tür bilgide yanlış sözüme kaanat getirdin bay çok bilmiş ( göktürk ) yanılmıyorsam diye başlamıştım yazdıklarıma daha ii okuyup öyle eleştir istersen. sadece daha önce hazırlanmış bir sözleşmeden aldığım bilgileri aktardım.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
    BANKA PROMOSYONU İHALE ŞARTNAMESİ

1-Kurumun Adı : Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü
    A) Adresi : Emirbeyazıt Mahallesi Baki Ünlü Caddesi Çamlık Sokak No:5 MUĞLA
    B) Telefon ve Faks Numarası : 0252 214 01 36 (Tel) 252 214 10 07 (Faks)
    C) Elektronik Posta Adresi : Mula Milli Eitim Mdrl
    2-İhale Konusu ve Kapsamı : Banka Promosyonu İhalesi (Maaş, ek ders,
    Yolluk, Sınav Ücreti)
    3-İhale Usulü : 4734 Sayılı Kanuna Tabi olmayan Kapalı Zarf ve Açık Artırma Usulü
    4-Kurumdaki Çalışan Personel Sayısı : 1555
    5-Kurumun Yıllık Nakit Akışı : 36.000.000,00-TL
    6-Kurumun 2011 Yılı Tahmini Nakit Akışı : 45.000.000,00-TL
    7-Promosyon İhalesinin Yapılacağı Yer : Milli Eğitim Müdürlüğü Müdürlük Makamı

A-GENEL ŞARTLAR
    1. İhale, Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Muğla Merkezde bulunan tüm okul ve kurumlardaki ve Merkez Köylerde görev yapan personelin maaş, ek ders, ikramiye, mesai, döner sermaye, yolluk, sınav ücreti ve her türlü alacaklarının ödemelerini kapsamaktadır.
    2. Milli Eğitim Müdürlüğü ilgili birimlerinde şuan itibariyle, 1555 personel bulunmakta olup Şubat 2011 ayı atamalarıyla artış tahmin edilmektedir. Böylece yıllık (2011 yılı tahmini) nakit akışının yaklaşık 45.000.000,00TL olarak gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
    3. Anlaşmanın süresi 15.04.2011 tarihinden itibaren 3 (Üç) / 5 (Beş) yıldır. Promosyon miktarı 15.Nisan.2011 tarihinde tek seferde o tarihte bankada maaş hesabı olan tüm personele peşin ödenecektir. Banka personele ödenen promosyon tutarlarına ait listeleri en geç 2 (iki) iş günü içinde internet ortamında ve ayrıca resmi yazı ile Müdürlüğümüze bildirecektir.

ayrıca sizi özlük mödülü yada personelden sorumlu müdür sanacak arkadaşlar. telkinlere uymaya çalışacağım sayın müdürüm kusura bakmayın

nakil için dilekçe veren varmı ? bu sürenin ne kadar olacağı hakkında bilgisi olan var mı? sağlık proplemleri için verilen dilekçelerde rapor eklememiz gerekiyor mu ? dilekçe veripde cevap alan var mı ? arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum...

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    raporunuzu eklemenız gerekıyor

Sayfa 6 / 13 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon