Sayfa 5 / 13 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aşka_sabıkalı Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    10:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben sağlıkta memurum 1200 net maaş+ döner sermaye 1600 alıyorum yani normalde memurun maaşı 1200 mi

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nurdane Mesajı Gör
    tesekur ederım o dedıgınız sınavları vb.gectım yılım doldu sadece adaylıgı kalkmıstır yazısı beklıyorum
    Yazıyı bekleme, sen yazıya git

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

göktürk:adaylıgı kalkmıstır onayı ne zaman gelır kurumum yazıyı gondermıs notlarımı falan verdı yanı

Üye
    safeldino Avatarı

Son Giriş
    18.02-2012
    Saat
    22:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

asaletim geçen hafta onaylandı.şimdi tayin dilekçesi hazırlayacağım.internette baya bi araştırma yaptım.çok açık sonuçlara ulaşamadım.ilçe milli eğitimde çalışıyorum.müdürümle konuştum tayinim için yardımcı olacaklarını söylediler.muvafakat hazır sayılır.''tayin dilekçesi'' hakkında bilgi almak istiyorum.ne biliyorsanız yardımcı olmaktan çekinmeyin.ben bipolar bozukluk hastasıyım ama tayinim için rapor kullanmak istemiyorum.çok zor da kalmadıkça..eş durumu ve eğitim durumu da yok..genelde bu 3 ayak üzerine kurmuşlar düzeneği..durumu anlatan sade bir dilekçeyle amacıma ulaşabilir miyim acaba?ve teknik konuları merak ediyorum..bir arkadaş önce gitmek istediğin yere dilekçe göndermem gerektiğini yazmış.ama bugün dairede bunun tehlikeli olucağını ''üst makamlarını yok sayman'' anlamına gelebileceğini söyledi.bu ne kadar doğrudur.
    kısacası tüm atmamız gereken adımları bilen bir arkadaş varsa yardım ederse çok sevinirim..
    saygılar.

Üye
    iyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    ilhn
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

safeldino arkadaş gibi bana da bi tayin dilekçesi lazım benim durumumum ortopedik engelliyim okula gelmem için 3 araç değiştirmem gerekiyor evimin bulundugu yere geçmek istiyorum
    .

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen yıl eylül ayının kaçında başlamışsan o gün itibariyle gelir. Belki 10 gün şaşadabilir. Benden sana tavsiye: Müdürünle bir konuş, ağzını yokla. Sonra Milli Eğitime git atamadan sorumlu şube müdürüne durumunu anlat...

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

döner sermayeli kuruluşların maaş hesapları biraz farklı oluyor. döner aldığınız için bazı maaş bileşenleri kesiliyor. çıplak maaş denilen noktaya kadar çekiliyor o yüzden 1200 olmuştur.

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gokturk eylulun 6 sında baslamıstı o kadar erken gelmıyor sanırım ya 1-2 ay dedıler ama sence ne zaman gelır bılgın var mı

Göktürk mudurumde sorun yok o tamam dıyor ben gıtmeden bıle gıderse bız gelellım dıyenler var cunku ben memleketımı ıstıyorum o yuzden yoksa burası harıka

gökturk yazı ıcın nereye gıdeyım he he)

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

safeldino;

Basit Dilekçe Örneği:

Müdürlüğünüze ...................... Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünün ..../..../......... tarihli ve ............... sayılı atama kararnamesi ile atanmış olup; ..../..../............ tarihinde Memur olarak göreve başladım.

Sağlık problemlerimden dolayı memleketim olan ................ iline naklimi istiyorum. Muvafakiyetimin verilmesi hususunda;

Bilgilerinize arz ederim.

(EK varsa yazar eklersiniz)

Tarih, ad, soyad, imza

Bilgim olan konular:

1- Gitmek istediğin kuruma dilekçe verebilirsin. Seni göndermeye niyetleri var ise o kurum direk senin kuruma dilekçe yazar (Veyahutta il milli eğitime yazar. Ayrıntıya o kadar hakim değilim.) Olduğun kurum ise seni gönderiyorsa valilik oluru alır ve kararnamen çıkar gidersin. Not: Bu şekilde bir yol izlemek daha kısa sürer...

2- Kendi kurumuna dilekçe verirsin (Okullarda olanlar kurum müdürüyle istişare edip vermeli ve üst yazı ile Milli eğitime göndermeli) Şube müdüründen ve Milli Eğitim Müdüründen geçerse valiliğe OLUR için sunulur. Karşe Valiliğe gönderilir. Karşı valilik o ilin Milli eğitime göndererek Milli eğitimde senin kurumuna yazı yazarak seni ister. Bu şekilde oluyor diye biliyorum ve bu şekilde ise bu daha uzun bir yol ama en garantisi...

Ben ortopedik engelliyim. Okulda çalışıyorum. Geçen bayram önü bakanlığa bir ziyaretim olmuştu. İlköğretim Genel Müd. şube müdürüm "ben telefon eder hallederim bile demedi. Bana dediği şu idi: Milli eğitim müdürü beni tanıyor, seni de gıyaben biliyor dedi". Bende bayram dönüşü sırf tayin için gitmeyim diye Milli Eğitim müdürüyle bayramlaşmaya gitmiştim.

Ve günlerden dün...
    Okul müdürüme dedim. Ben milli eğitim müdürümüzü tayin konusu ile rahatssız etmeye gidiyorum. Çıktım gittim milli eğitime. (Pek kimseden çekinmemde zaten) Vardım müdür müsait değil 10 dk falan bekledim sekreter sordu "ne iş" dedim "işim hem ziyaret hemde tayin konusu"... Dedi atamadan sorumlu şube müdürüyle görüştün mü? hayır dedim.. Bir görüş sonuç alamazsan tekrar gel dedi.. Bende şube müdürüne vardım... Ayak üstü konuştuk..

Dedim; sağlık problemimden dolayı kendime yeteri kadar bakamıyorum. Ailem yanımda değil, git gel problem yaşıyorum, yeteri kadar beslenemiyorum.. memleketim olan konya iline tayin istiyorum...

Şube müdürünün dediği şu: Tamam sen dilekçeni ver seni gönderelim....

Sonra bakanlığı aradım böyle böyle oldu diye.. Tamam bu kadar işte.. Kararnamen çıkıncada evraklarını elden takip et, memlekete felan ya kendin götür yada APS postala. Hayırlı olsun dedi...

Bakalım bekliyoruz şu an...

nurdane;
    Anlıyorum.. Özlük bölümünde Terfi işlerine kim bakıyorsa git onu sıkıştır Ben 3 gündür adamı günde 2 kez ziyaret ediyorum arada telefon açıyorum Ve şimdide sanırım çıkmış almaya gideceğim..

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fethiyedekı meb dekı özluk bolumunu demı

ınsallah olur ya

bu yazdıgımız atama ıstemeler ankaraya gıtmıyor demı gorev yaptıgımız ıl ıle ıstedıgımız ıl arası.ama ben ılın ılcesıne ıstıyorum once benı ıle mı verırler pekı

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara ile alakası yok iller arası geçiş oluyor. İlçedeki Özlük Şubesi Terfi işlerinden sorumlu memur... Yukarıda atama ve dilekçe usül ve yöntemlerini yazdım. Önce il'e gidersin oradan atama yapılır.

Üye
    safeldino Avatarı

Son Giriş
    18.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler fullmoon..yardımcı olduğun için saol.dilerim sen de en kısa zamanda amacına ulaşırsın.

Üye
    İdeal Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13
    Blog Mesajları
    11

Bekarsanız tayin için gideceğiniz yerden memur biriyle evlenin.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım. Ha belki eksiklerim vardır. Belki valilik olurundan sonra yazı Bakanlığa gidiyordur ama bakanlık iki ilede yazınızı anında yazıyor. Amaç şu: önemli olan 1. sicil amirinizi kafaya almak ve atama şubesinde evrakınızı elden takip etmek. Hatta Atama şubesi valilik olur yazınızı yazdığı anda milli eğitim müdürünüze bile kendiniz imzalatırsanız 1 günde işiniz biter. Müdürde imzaladıktan sonra evrakı tekrar atamaya gider teslim edersiniz onlarda valiliğe sunar. 2 günde de valilik OLUR'u gelir...

Üye
    safeldino Avatarı

Son Giriş
    18.02-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam...ilçe milli eğitime dilekçemi verdim..iade ettiler.kasıma kadar beklememi söylediler.buna hakları var mı?ayrıca herkesin kaçındığı taşınır işlemlerini bana vermeyi planlıyorlar.kasıma kadar bekletmelerinin sebebi de yıl sonu taşınır işlemlerini gerçekleştirmek..bu işlerle beraber tüm mali işleri,maaş ve ekders,sigortaya prim bildirimi gibi tüm işleri de bana yıktılar.bütün sene yatan memura sadece 'ab ile ilişkiler' desimalini verdiler.buranın yerlisi torpil yaptı.biz yabancıyız her türlü ezmeye çalışıyorlar.büyük bir haksızlık dönüyor.buna karşılık ben ne yapabilirim.fikirlerinizi bekliorum arkadaşlar.

Sayfa 5 / 13 İlkİlk 123456789 ... SonSon