Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E®KAN;

Hayır tabiki öğretmenlerle bi alakası yok söylediğim atama şeklinin, öğretmen dediğin gibi tercih yapar puan üstünlüğüne göre ataması yapılır yada yapılmaz, öğretmenlerin atama ve yer değiştirmeleri bakanlıktan yapılmaktadır ve aradaki fark budur.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar peki becayiş yapamazmıyız ?

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaparsın

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurumlar Arası Geçiş İçin Muvafakat...

"Asaletim ise yeni kalkmak üzere"...

Gitmek istediğimiz kuruma öncelikle bir dilekçe veriyoruz tabi onlarda akabinde bizi kabul ederlerse kurumumuzdan muvafakat ve özlük dosyamızı istiyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğene bu konu hakkında bilgi almak için Eğitim Müfettişleri Başakanımın yanına gittim. Durumu izah ettim.

Verdiği bilgiler; aynı şekilde oldu. Fakat gitmek istediğin kuruma dilekçe verdikten sonra birde çalıştığın kuruma "şu şu kuruma kurumlar arası geçiş için naklimi istiyorum. Muvafakatımın verilmesi hususunda" diye dilekçe vereceksin dedi. Gideceğimiz ildeki kurum gelsin, bulunduğumuz ildeki kuurum ise gitsin derse muvafakat netleşiyormuş...

Tabi ben Milli Eğitim Bakanlığı çatısındayım. Gitmek istediğim kurum ise Konya Üniversitesi Rektörlüğü... (Rektörlük yeni kurulmuş bir kurum tabi ve personel ihtiyacıda var. Hatta engelli açığıda mevcut. Ve telefonda naçizane bir şekilde görüştüm. Gelin bir dilekçeyle başvuru yapın dediler)

Bu konu için tabii çevremdende araştırma yapıyorum ve çeşitli söylentiler var.

Fakat bir arkadaşımın dediği söz üzerine kafamda soru işareti oluştu.

Dediği şu: Kurumlar Arası Geçiş İçin muvafakat ilden zor verilir ve verilse bile bir üst makamdanda (MEB) OLUR alınması şart koşulur ve senin iş hem sıkıntıya girer hemde çok zaman beklersin. Benim görüşüm o ildeki Milli Eğitim Müdürlüğüne geçiş yapmandır ve daha sonra "Kurumlar Arası Geçiş" isteğini değerlendirmendir. Milli Eğitime gidersen hem bakanlıkta tanıdığın var hemde Milli Eğitim Müdürümüz o tanıdığın kişinin sözüne istinaden imzayı atar ve valilik OLURU ile bu iş biter, dedi...

Sorum şu: Böyle bir durumda (Kurumlar Arası Geçişte) illerden alınıp verilecek muvafakat yeterli mi yoksa bakanlık görüşürü alınıyor mu? (Benim bildiğim ildeki Milli Eğitim Müdürü Muvafakat verirse iş ve işlem bitiyor valilikte imza atıyor sadece)

2. Bir Soru: Ya da hiç böyle bir işe kalkışmayıp memleketime tayin isteyip Milli Eğitim bünyesinde kalmak mı iyi?

Bilgi ve tevzileriniz için şimdiden teşekkürler. (Özelliklede BY CİN Devrim abimiz bu konuya hakimdir. Bilgisini paylaşırsa sevinirim )

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben epılepsı hastasıyım ve aılemın yanında olmak zorundayım atamamı ısteyecegım ama daha aseletın kalkmıstır yazısı gelmedı suanda dılekce verebılır mıyım ve epılepsıden dolayı atamam olur mu sızce.epılepsı yazıyor raporumda ama onu atama ıcın yıne hastanenın yazı yazması mı gerekıyor arkadaslar

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adaylığın kesin olarak kalkması gerekiyor... ancak ondan sonra dilekçe verebilirsin inş. olumlu sonuç alırsın eğer olumsuz sonuç alırsanda tkrar rapor alarak açıklama kısmına alie fertleri yanında yaşaması daha olumlu yada nöbetleri sırasında alile bireylerine muhtaçtır vb bir yazı yazdırırsan sanırım sorun çıkarmazlar...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nurdane;

Valilik Olur'u şart

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nurdane;

Hazırlayıcı ve Temel Eğitim Kurslarını aldın mı ? Bu kursların ardından çalıştığın kurum uygun görürse asaletinin kalkması yönünde işlem yapar yok seni yetersiz bulurlarsa bir sonraki kursa yani seneye kadar yani görevde 2. yılını doldurana kadar seni stajyer olarak çalıştırır ve tekrardan kurslara ve sınavlara (sınavlar genelde formalitedir) tabi tutarlar ve yine kendi görüşleri yönünde asaletin kalkması yada kalkmaması yönünde rapor hazırlarlarki 2. defada kalkmaması memuriyetten çıkarılmaya kadar gider şimdi hiç girmeyeyim o konuya.

Şimdi asaletin onaylandıktan sonra sana bi yemin belgesi imzalatacaklar yemin edeceksin "allah belamı versin iki gözüm önüme aksınki vs diye". Hastaneden şu ibare yazan "Yaşamını standart bir seviyede devam ettirebilmesi için ailesinin bakımına muhtaçtır" yani özetle bakıma muhtaçtır raporu alıp buna istinaden Özür Grubu'na bağlı olarak tayin isteyeceksin. Umutlanmanı yada umutsuzluğa kapılmanı istemem tayin çıkabilirde çıkmayabilirde.

Üye
    poyrazlodos Avatarı

Son Giriş
    02.01-2014
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 5 yıllık memurum ... hastalığımın seyri ilk memur olduğumda az olduğundan ve piskolojik olarak engelli olmayı kabul etmediğim için direk kpss ile memur oldum ... şuan hastalığımın seyri biraz arttı ... çalıştığım il ile memleket arası 250 km .... tayin için heyet raporu aldım dilekçe verdim olumsuz geldi ... hastanedeki doktorlar ısrarla bu ilde kalması hayati tehlikedir veya ailesinin yanında olması gerekir gibi ibareleri yazmak istemedi .....yani haklı olduğum halde haksız oldum ... hayati tehlike veya ailenin yanında olması gerekir ibareleri raporda olmassa asla tayin yapmıyorlar ... bu ibareleri doktorlarda kolay kolay yazmıyor.... iki ucu keskin bıçak durumu yani... kısacası bizim engelli olmamız asla ve asla kurumların ve doktorların umrunda değil ben buna inanıyorum ... ben dava açmayı düşünüyorum avukatla görüştüm ... kazanma oranı yüksek dedi kaldıkı askerlik ten aldığım çürük raporu hepsi var .... İnşallah devletimiz bu uygulamaları iyileştirir.. torpilim olmadığı için tayin olamadım ....

Üye
    burak_1986 Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ankara beypazarında yaşıyorum ataksi hastasıyım fizik tedavi görmem gerekiyo ama beypazarında fizik tedavi merkezi yok. Bu nedenle asalet yazım gelince (2 ay önce gönderildi) tayinimi aileminde bulunduğu eskişehire istiycem. Gerekli belgeler nelerdir?

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekur ederım o dedıgınız sınavları vb.gectım yılım doldu sadece adaylıgı kalkmıstır yazısı beklıyorum

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar engelli memur diye ayrı ve farklı bir atama süreci veya prosedürü işlemiyor.

asalatiniz kalkmadan üç deynekte kullansan tayin olamassın.

asalet onayları kurumdan kuruma değişiyor. örneğin üniversiteler iki yılda veriyor ama şanlısınız çünkü meb bu işi 12 ayda çözüyor.

asaletini, onaylandıktan bir saat sonra dahi tayin isteyebilirsiniz. önce çalıştığınız okula veya şubenize dilekçe veriyorsunuz sonra müdürünüz bir üst yazıyla mem atama şübesine dilekçenizi gönderiyor. burada şöyle bir sıkıntıda var eğer müdürnüz yerine biri atanıncaya kadar diye bir şart koyarsa atamanız uzar.... ama böyle bir şartı koyan müdür hiç duymadım...

aynı kadroya sahip arkadaşlar bu siteden tanışıp haberleşip becayiş yapabilirler bence çünkü herkes kendi memleketinde çalışmıyor farklı illere dağıldı bir de aynı döneme rast geldiğinden toplu bir becaiş eylemi olacağını düşünüyorum.

iyi şanslar diliyrum

(diliyrum) lazca değil yazım hatasiydur

Üye
    aşka_sabıkalı Avatarı

Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    10:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mebte memurun maaşı ne kadar öğrenebilir miyim

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

durumuna göre değişir. vergi indirminde varsa 1500 tl civarında, doğuda çalışanlar yada birinci derecede kalkınma bölgesinde olanlar1600 civarında ortalama veya yaklaşık olarak söylüyorum. bu rakamdan evli olup eşi çalışanlar 100 tl civarında düşşün. çünkü aile yardımından yararlanamassınız!

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    onları gectım onlar bıttı tek atama kaldı

1500 cıvarı evet bende mebdeyım

Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon