Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 191 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fullmoongoktur;

"Torpil" bulduğunu varsayarsak %80 - 90 tayinin çıkar öbür türlüsü çok çetrefilli, çok yorucu ve bi o kadarda yıpratıcı bir durum. Benle birlikte "Engelli Kadrosunda" göreve başlayan bi arkadaşım asalet onaylandıktan yaklaşık 2 hafta sonra tayinini çıkartmıştı. Zamanın iç işleri bakanı Abdulkadir AKSU'nun özel kalem müdürü ile irtibata geçip halletmişti işini. O zamanda yine milli eğitimden olmaz demişlerdi dilekçesini bekletmişlerdi vs ama sonuç itibari ile "Torpil" olunca tayin oldu.

Asmina81;

Sağlık, Evlilik, Eğitim vs evet bunlar "Özür Grubu" atamaya girer. Özetleyecek olursak;

Sağlık; Şuan çalıştığın bölgede hastalığını arttırıcı unsurların veya sürekli hastalığının tedavisinin mümkün olmadığını belgelemen gerek.

Evlilik; Evlendiğin kişinin memur ise tayin hakkının olmaması gerek, işçi statüsünde ise en az 2 yıl Sigortalı olması gerek ve bunları belgelemen gerek.

Eğitim; ÖSS kazanıp, tercih yapıp, yaptığın herhangi bir terchine yerleştikten sonra kayıt belgenle "Eğitim Durumundan" tayin istersin.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Bay_Cin bu dediklerin öğretmenler için de geçerli mi. bence öğretmenler memurlardan farklı. çünkü kurum memura her zaman ihtiyaç duyar ama öğretmenler merkezden atanırlar ve yerleri dolar.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Bay_Cin..

Üye
    tony1453 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bakıyorum konuya ilgilisiz cevaplar yazılmış lütfen konuyla ilgili şeyler yazalım.bende rahatsızım görevlendirdikleri ilçede hastalığımla ilgili doktorlarda yok
    bunu belgelendirip başvuruda yaptım ama pek ümitli değilim tedavi için haftalık merkeze gidiyorum. yol ikibuçuk saat sürüyor.hastalığım çok ciddi kan değişimide gerekiyor bazen ama işte kaldım yerde yok .maddi manevi gerçekten çok büyük sıkıntılar içerisindeyim.ülkemizde malesef hastalık sorunu olmayıp tayin yaptırmaya çalışan özürlü kişiler yüzünden bizim durumumuzda dikkate alınmıyor. ne acayip bir milletiz , tayin dilekçesine hastanede kaldım günleri bile belgelendirdim ama dikkate bile almazlar. işi bırakcam kabul etmezlerse başka yolu yok

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Kpss açıklandı bi sürü puan ve ben birşey anlmadım neye göre tercih yapacağım...

Üye
    Hayatin anlamı Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    09:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar bu tayin atama sorusu nerdeyse meb olarak ele alınmış..Bütün Kamu kurumlarında çalışan engelli memurlar tayin istediklerinde normal memurlarla aynı şartlara mı sahiptir? diye sormamız lazım değil mi? Normal memurların tayin şartları: eş durumu, sağlık durumu ve eğitim olarak ele alınıyor. Engellilerin ekstra bir hakkı varmıdır acaba?

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatin anlamı;

mesala zorunlu hizmet süremiz yoktur. buda önemli bir faktör tayin için

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tony1453;

Ne alakası var arkadaşım. Bence sen olmayan bir ümitsizliğin veya gerçekleşmeyecek gibi gördüğün bir durumun hislerine yenik düşüyorsun. Ben sağlam bir torpil yaptıracak ve milletin hakkına girecek olsaydım ben bunu ilk başta kendimi memleketime atattırarak yapabilirdim. ama başkasının hakkına bizimde saygımız var. Lütfen olaylara at gözlüğüyle bakmayalım. Ama asalet tastik oluncada bir şeyler yapabilirsem ne ala. Bende beslenme yönünden sıkıntı çekiyorum. Sağlıklı beslenemeyip, çoğu işimi halledemiyorum. Bunları illa dilemi getirelim burada..

Buraya ilgisiz yazılan bir şey göremediğim gibi ilgisiz kalanların ilgisiz yorum yapması dikkatimide çekmiyor değil hani.. Konu başlığını iyi okuyun lütfen ve o konu başlığına dair tayin yollarının tartışması yapılıyor burada. Senin düşüncen farklıdır ona saygı duyarız ama sende başkalarının yazdıklarını aşağılama , saygı duy bence

Üye
    tony1453 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fullmoongokturk;

ben sana ne deyim şimdi güzel arkadaşım, ben genel bir konuda bahsetmişim sen üzerine alınmışın.böyle polemiklere girmek bana yakışmaz.
    ama yazdıklarımı sen iyi oku çünkü aynen öyle düşünüyorum. anlayanda anlamıştır zaten birde ben neyi aşalamışım onuda anlamadım.valla şimdi
    senin sorunların var herhalde öyle düşünüyorum.yılın en inanılmaz üyesimi seçilmek istiyon napıyon arkadaşım aman bende uzak ol da naparsan yap

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

"Ülkemizde malesef hastalık sorunu olmayıp tayin yaptırmaya çalışan özürlü kişiler yüzünden bizim durumumuzda dikkate alınmıyor" diyerek kimin takıntısı olduğu ortada tabiki arkadaşım. Bana yazdıklarımı okuma tavsiyesinde bulunacağına önce ettiğin sözü tartıp, kendi yazdıklarını okuyup takıntılarını gidermelisin. Sen kimsin ki ben seninle polamiğe gireyim. Herkesin hakkında hayırlısı.. Umarım senin attığın ilk yoruma nazaran altın portakal forum sitesi önce ne deyip, sonra ne denildiğini fevri bir konuşma şeklinde anlayan ve üstüne zeytinyağı olup su yüzüne çıkanların ödülüne layık görülmen dileklerimle, başarılar

Üye
    fatsev Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    14.09-2017
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2008 de afyonkarahisar milli eğitime atandım, samsunluyum. 2010 da samsuna bi rapor ve dilekçeyle tayin istedim, kimse de bana samsuna gidemezsin demedi. öyle torpilim falan da yoktu. sonuç olrak şimdi samsun memdeyim... nasip olduktan sonra kimse önüne geçemez...

Üye
    ozgur55 Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de mebde engelli öğretmenim. ailemin yanına bir türlü gelemiyorum. raporumla özür grubu tayinlerine başvuruyorum. başvurumu okulum, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri onayladı fakat bakanlık onaylamadı. biz engellilere yönelik herhangi bir kolaylık yoktur. bu konuda önüme engeller konulmaktadır. haa torpilin varsa 5 dk da istediğin yere de atanırsın. şimdi bazıları bir dilekçeyle geldim diyor. keşke bir dilekçeyle ben de gelebilsem ailemin yanına. ama devlet anlamıyor ki benim sıkıntımı. beni de sağlam bireylerle aynı kategoriye koyuyor. sosyal devlet anlayışı maalesef yok. sonra da biz engellileri düşünüyoruz derler. yazıklar olsun hepsine . daha ne diyeyim.

Üye
    tony1453 Avatarı

Son Giriş
    16.02-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fullmoongokturk;

cevap vermeyim gel ben sana hadi belanı başka yerde ara

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatsev;
    Harfiyen katılıyorum. Fatma hanım ben şu an afyondayım ve konyaya memleketime tayin almak istiyorum inşallah. Fakat Afyon mem de şu anda bir yaygara kopmuş durumda. Denilen laf şu: neymiş valilik personel açığı var diye personel göndermelerini durdurmuş. Bende diyorum ki hepsi tın, hikaye. Halbuki engellilerin sosyal haklarına Afyon konyadan bile daha iyi sahip çıkıyor. Ben kendi memleketimde görmedim bunu. Eğer bir insanın alnına yazılmış ise gitmek gelmek ne torpil gerek nede kağıt , kürek. Pozitif düşünün, hayırlısı inşallah diyin verin dilekçenizi kurtulun. Benim bir
    çok arkdşım var hepsi afyondan çıkmak istiyor... Olmayacak şey yok bu memlekette...

tony1453;
    Beddua etmeyeliim lütfen, kötü söz sahibinindir arkadaşım. Canım sende çok agresifsin. Allah yardımcın olsun

Üye
    nurdane Avatarı

Gerçek Adı
    nurdane
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    FETHIYE/MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende epılepsı hastasıyım ve sıcaklık rahatsız edıyor eylulde memleketıme tayın ısteyecegım ınsaallah olur varsa burdurda calısan ve degısmek ısteyen.fethıyede calsıyorum

bende ısteyecegım ama ınsaalah olur fethıyeden burdura

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon