Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    also Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eğitimci06 arkadasım kalem hanımın dediklerine aynen katılıyorum. panik yapma sıkıstıgında danıs. insallah iyi bir meslektaşım olacaksın. senden umutluyum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Eğitimci, sanırım aday öğretmensin şu an. Eğer böyleyse yani adaylığın henüz kalkmadıysa adaylığın kalkmadan -özür grubuna bağlı olarak bile- yer değiştirme talebinde bulunamazsın. öncelikle bunu bil.
    Zorunlu çalışma yükümlülüğü için de şuradaki mesajımda belirttiğim Yönetmelik 30. maddesi kapsamında muaf olup olamayacağını bizzat personel genl müdürlüğüne tekrar sor. Yönetmelikteki 30. maddeye göre bu şekilde raporun olduğu takdirde zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayılman lazım çünkü.
    Fakat ilgili Yönetmelik'in adını tam söyle. Dilekçende bahsettiğin gibi klavuz değil bir Yönetmelik o.
    Özürlü raporunun emekliliğe bir katkısı olup olmadıgını ve emeklilikle ilgili haklarını ögrenmek için şu foruma sor, bilen arkadaşlar yardımcı olurlar sana:Emeklilik
    Tayin için ise haklarını adaylığın kalkana kadar öğrenirsin zaten. Daha zamanın var.
    Öncelikle zorunlu çalışma yükümlülüğü ile ilgili bahsettiğim Yönetmelik 30. maddeden yararlanıp yararlanamayacagını tam öğren. Ben aslında bu konuyu unutmuşum özür...
    Bugün müdürümüze de durumu anlattım daha emin olmak için o da araştıracak...
    Yararlanabileceğini düşünüyoruz. Ama emin olmak için araştıracak...
    Rahatsızlığına baktım profilinden. Öğretmenliğe engel olacak bir rahatsızlık değil. Bu konuda bir sorun çıkmaz.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    286
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

müjde54 çok üzüldüm başından geçenlere.Allah yardımcın olsun
    also,saolasın iyi dileklerin için
    kalem,ben personel müd.ne o yönetmeliği sordurttum zaten ama olmaz demişler.personel müd.ne direk ulaşamam sanırım.telefondan yanıtlıcaklarını sanmıyorum.bilgi edinmeden sorunuz diceklerdir kesin.oradan sormayada korktum mem'deki olaydan sonra.ama bi arkadaş bilgi edinmeden başvurdu benim yerime.onu bekliyorum.aday öğretmenim...raporumda da çalışabilir yazıyo.ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.sizden haber beklicem.

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

merhaba fatma geçmiş döneminde saglık kurulu raporunuzu almadan kpss ye sınavına girdigini ve atandıgına göre cok sevindik ayrıca ögretmenlik olarak kadroya geçtiginiz için cok tebrik ediyorum. en sonunda saglık kurulu raporunuz :%44 dereceye ölçüye göre hem kazanmısın öyleyse hemen hemen kamuda çalıstıgın iş yerine baglı müdürlükten dilekçeni alıp da defterdarliğa gitmeniz gerek ordanda ankaraya ileticekler bakalım 3 ay sonra maliye bakanlıgında onay veriyorsa o günden itibaren özürlü olarak çalısmaya devam etmekle hem 15 sene sonraki kesinlikle emekli olabiliyorsun ayrıca vergi indiriminden yararlanmasi için ayrı raporunu olması hiç gerekmiyorr ben buna eminim...ve il m.e.bakanlıgında bunu ögrendikten sonra seni ögretmenlik sayesinde asla geri hizmete alamazlar. sıkma canını yeterki kafanı takmayın rahat ol fatma üzülecek bişey yokki allaha sükürler olsun sende devlet memur olarak atandıgına göre allaha herzamanki dua edelim seni bu görevden çalsımaya devam ederken seni işten asla kovamazlar ve asla işten cıkarılamaz sayesinde görünüyorsun. ''Yurdun heryerinde her türlü iklim koşunda görev yapar öğretmen olur'' diye rapor alıpta atandıktan sonra engelli raporu almak mebi kandırmakmış gibi bu ifade sonuçta sende bunları düşünüyorsan bencede dogru degildir dogrusu olarak emekli olabileniz için ileriye dogru gaza basarak yola devam et, yolun sonuna geldikten sonra bütün eski dilekçeyi konusunda ve il milli egitime kandirilmiş konusunda kesinlikle herseyi düzelicek düzeltmezse bile ortadan kalkıcak zaten hem ögretmenlik görevinde çalısmayı devam etmekle 15 yıl sonraki mutlaka emekli olabilirsin hem vergiden yararlanma,emeklilik malüden,vanda büyüksehir belediyesi baglı olarak bütün seyahatları ücretsiz olarak yararlanma hakkın var herhangi müzelerde ziyarete giderken bilet fiyatından yarı yarıya indirimli hatlarda kullanabiliyorsun ayrıca havaalanında thy firmasında anlasmalı bütün engeliler için fiyatinda neyse onun :%55 indirimli olarak ucakla her yere ucabiliyorsun.....neyse rapor konusunda bazı sorunların yasıyorsa bizde yardımcı olabilirz tabiki melek hanımda yardımcı olabilecegini sanıyorum .....iyi geceleer...

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    286
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

teşekkür ederim arkadaşım,bana il mem'de hiçbir hakkım olmadığı söylendi.vergi indirimi dışında,onuda defterdarlığa sorduğumda ankaradada heyetten geçiyorsun dediler.her neyse ben çok üzüldüm bu konudan dolayı,kalem hanımdan haber bekliyorum artık.başkada bilmiyorum napabilirim.

memoli-55
    Misafir Üye
    memoli-55 Avatarı

Üzülmeyin fatma m.e.bakanlıgında hiçbir hakkında olmadıgını dünyanın sonu degildir ayrıca defterdarlıkta sorgulama yaparken ankarada heyete girmesi gerekiyor diye sok oldum sasırdım aslında 2011 de sizin sakatlık raporun da :%44 oranında dereceye girdiğine göre ankarada heyete girmesi gereken imkansız sanki bu elindeki raporun geçersiz oldugunu söylüyor cok sacmaliyor ya fatma arkadasım yeni saglık kurulu raporunu defterdarlıga göstermedin mi? bu sekilde konustuguna bakmayın sen bu hafta içinde saglık kurulu raporunu :%44 oranında ölçülere girmisin kazanmısın öyleyse bu raporu vergi indirimi yararlanmak iştedigini söylemeye hakkın var belki deftarlıkta yanlıslıkla söylemiş olabilir kesinlikle bu sorgulama hata vardır tekrar defterdarlıga gitmeniz gerekiyorr bundan vazgeçme ankarada heyete girmesi gerektigini ben buna hala inanamıyorum valla sanki sizin yeni saglık kurulu raporunda görmedigini söylüyor sanıyorum ...

Üye
    Denizcik Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Hocam son durum nedir ? Bu sitede sonradan engelli olanların muaf olacağı yazılı , ayrıca 30 nolu mevzuat madesinde "göreve başlamadan önce engelli" diye bi ibare yok , bence kesinlikle Hakkı'nız var muaf sayılırsınız

http://personelmeb.gen.tr/kimler-zor...ten-muaf-olur/

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    286
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

Teşekkür ederim.7 yıl zorunlu görev yaptım.uğraşmadım.şuan ailemin yanındayım

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    286
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

Konunun üzerinden yıllar geçmiş.Sonuç:Hak arama konusunda öğrenilmiş acizlik yaşamam ve hak aramaktan korkmam,bu konularda artık çok yavaş davranmam,bilinç altında azarlanmaktan,aşagılanmaktan,geri çevrilmekten korkmam ve 7 yıl oradan oraya savrularak zorunlu hizmetimi tamamlayarak memleketime,kendi evime bu yıl gelebilmiş olmam....
    Yaşanacak imtihanlar varmış demekki.Çektiklerimin mutlaka sebebi vardır.Beni olgunlaştırdığı aşikar.Ben yine de emeği geçenlere hakkımı helal edemiyorum.

Üye
    Denizcik Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @_çalıkuşu_

Hocam üzülmeyin Lütfen, çok haklısınız tabiki , resmen geleceğizle oynamışlar, hakkınızı helal etmemekte çok çok haklısınız, çünkü öğrendiğime göre sonradan engelli öğretmen kesinlikle dogu hizmetinden muaf tutuluyor, bizde çekindikleri aramaya bile korktuk, bakanlıktan konu hakkında bilgi sahibi olmayan bir bayan resmen sonradan özürlü olmak suçmuş gibi davranınca konuyu sormaya bile cekindik, ancak bırakmadık ililli eğitimi aradık sorduk, sonradan engelli olan kişi raporu %40 ve üzeri ise kesinlikle muaftır dedi, ilçe milli eğitim sisteme raporu girer girmez muaf oldu doğu hizmeti , yani eş etmemek korkmamak lazım ama işte, yine de üzülmeyin ,her işte bir hayır vardır hocam

Üye
    Buse46 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Denizcik ben de şuanda aynı durumdayım, çalıkuşunun başına gelenleri okuyunca endişelendim ama senin yazdıkların içimi rahatlattı. Ben 2010 yılında atanarak göreve başladım ancak son 2 yıldır yaşadığım sağlık problemleri nedeniyle engelli raporu almak için başvurdum. Çarşamba günü kurul var, sonuç belli olacak. Raporum %40 ve üstü çıkarsa bende zorunlu hizmetten muaf olmak için başvuracağım çünkü yönetmelikten benim de anladığım bu haktan yararlanabileceğim. Arkadaşınızın muaf olduğunu yazmışsınız, raporumu aldıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim bilgilendirirseniz sevinirim.

Üye
    beyoglubeyy Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    04:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    18

@_çalıkuşu_ belki sen okumazsın. ama okuyan olur. meb de, gih e yani geri hizmete geçme. hem ek göstergen düşer, hem öğretmenliğe alışmış biri düz memuriyette sıkıntı çekebilir. bir görüş.

Üye
    Buse46 Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@beyoğluneyy bunu neye dayanarak söylüyorsun? Normal kadroya atanmış bir öğretmen sonradan engelli raporu alırsa geri hizmete çekilir mi ya da ne sebeple çekilir? Çalışabilir ibaresi olduğu sürece neden öğretmenliğe engel olsun?

Üye
    Memooo Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2014 de ogretmenlige atandim atandiktan sonra psikolojik rahatsızlık geçirdim ve ilaç tedavisi görüyorum su an hastalığım bipolar ve okb..geri hizmete gecmek istiyorum ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin çok zor durumdayım ve korkuyorum basvurursam eğer görevimden olurum diye

Üye
    Denizcik Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam geri hizmete falan çekmezler, doğu hizmerinden muaf olursun ayrıca istediğin yere atanma şansın artar, norm fazlası gösterilemezsin, ilk iş raporunu al, sonra ilçe milli eğitime git ve özlükten raporunu işlet, memur raporunu sisteme girdiği anda zaten muaf seçeneği çıkıyor başka seçenek çıkmıyor , zaten sisteme girerken soruyor memur görevden önce mi sonra mı engelli oldunuz diye? o seöeneğe göre işliyor özlüğe ve sistemde hemen muaf görünüyorsunuz yani eğer zorunlu hizmetiniz varsa, mebbiste görünüyor engel dereceniz ve bu şekilde norm fazlasıda gösteremez amiriniz sizi.Emin olamadık arkadaşımla tekrardan İl milli eğitime sorduk kesinlikle bizi doğruladılar. içiniz rahat olsun hemde büyükşehirde yaptık, arkadaşım hala öğretmen kadrosunda

hocam sadece psikolojik rahatsızlık için emin değilim araştırmak lazım, ancak geri hizmete çekmeyi tehdit gibi sunuyorlar bazen yok öyle bir şey haklarımızı bilelim iyi araştıralım

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon