Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    657 yi 4a ya tabi olan memurların en düşük devlet memuru maaşı (aile yardımı dahil-bekar olanlar veya eşi çalışanlar alamaz 113 tl) 1450 tl civarında. Sağlık kurumlarında çalışanlar ekstradan 400-450 arası döner maaşıda alırlar. Yalnız bu döner maaşı normal maaş içinde verilmediği için emekliliğe etki etmez. 4b statüsünde çalışanlar 950-1100 arası alıyorlardır. 657 4a ların alacağı maaş belli en düşüğü aile yardımı dahil 1450. Bu son sınavı kazanan memurlarda 657 4a ya tabi olarak başlayacaklar.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

işinize bi baslayın kardeşlerim kaç ilara alıyorsa alsınlar.. bende sizin gibi girdim ama maaşı hiç dusunmemıstım ilginç servisine kadar yemegine kadar soruyorsunuz. gidince görürsünüz o kadar işsiz varken teferruatlarla uğraşmak niyeki... Allah işinizi hayırlı etsin bismillah diyip başlayın...

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi biz 657 4 a ya tabi olduğumuz için maaş en aile yardımı içinde 1450 tl peki olurda sağlık kurumlarında çalışmak kısmet olursa döner sermeye olan 400 tl maaşamı eklenip1850 mi olur yoksa 1450 nin içindemi ? bu sırada efect arkadışım niye olumsuz yorum yapıyorsunki bunları öğrenmek istememiz merakımızdandır merakımızda sevincimizden gelmektedir.şimdi sen bunları öğrendinde kötüümü oldu ?

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

normal maaş 1450 aile yardımı dahil , evli değilseniz 1350+400 = 1750 , evli ve eşiniz de çalışmıyorsa 1450+400 = 1850.

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel maaş

içimden bir ses, çalışmaya başlar başlamaz senin ilk mutemetle tanışacağını söylüyor satlas

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla hera doğru söylüyorsun ama ne yapalım şuanki işimde güzel maaş var ona görede harcama kriteri oluşturdum kendime ev kredisine falan yazıldım maaşın aşağısına düşürsek çok zorluk çekerim o yüzden araştırmam lazımki seçeneklerimi iyi değerlendireyim.hee dersen madem güzel maaşın var niye bırakıyorsun işini engelim gurur söz konusu oldu artık kaldıramıyorum o yüzden kamuya geçmek istiyorum.

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

16 ağustos 2008 tarihli bakanlar kurulu kararsı ile memurlara verilen ek ödemelerden sağlık çalışanları muaf tutulmuş. Yani memur maaşına etki eden ek ödemeyi sağlık çalışanları alamadığı için maaşları en düşük 1000-1100 kadar oluyor. Sağlık çalışanlarına ek ödeme yerine döner veriliyormuş. Döner le beraber 1500 ü buluyor maaşlar. Ama yine de haksızlık var sağlık çalışanlarına verilen döner emekliliğe etki etmiyor ama diğer kurumlarda çalışan kişilerde ek ödeme emekliliğe etki ediyor. Az önce verdiğim yanlış bilgi için özür dilerim. Bende sınavı kazananlardan biriyim. Alabileceğimiz en yüksek maaş 1500-1550 civarında döner maaşıda dahil.

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bunada şükür 1500 tl maaşda iyi fiyat ama emeklilik olayını mücadele etmek lazım çok haksızlık var.

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır satlas 'madem güzel maaşın var niye bırakıyorsun işini' demem ,çünkü en başından beri bu konuya son derece bilinçli yaklaşıyosun ve bunu daha önce de ifade etmiştim
    ve kendin için en iyisini araştırmak ve onu seçmek en doğrusu
    yoksa bazı arkadaşlarımızın yaptığı gibi önce işe yerleşip sonra mağdur oldum demek bişey kazandırmaz ,aksine antipatik oluyor.

ve kendim için de senin izlediğin yolu takip ediyorum,
    hemşire olarak başlıycam, yakın çevremden sağlıkçılar 2000 liraya yakın maaş alacağımı söylüyolar ama bana biraz yüksek söyleniyor gibi geldi .eğer dedikleri parayı alamayacaksam çalışmayı düşünmüyorum ya da eksik kalan miktarı maaşıma onlardan tamamlatıcam

Üye
    satlas Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hera benim bir tanıdık hemşire var kendi maaşımı sorduğumda bilmiyorum demişti ama kendininkini söyledi en az 2000 tl. alıyorum dedi olurda kadın doğum kısmında çalışırsa bunların bahşişide varmış işte ne bileyim tek yataklı oda ayarlama bahşişi falan 3000 tl ye geldiği oluyor demişti.

Üye
    hasan1 Avatarı

Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    15:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba. Bende lise düzeyinde memurluğu kazandım.(Ankara'dan)
    Kısa kısa 3-4 sorum. Cevaplarınızı bekliyorum.
    1-İşe ilk başladığımızda derecemiz ne olacak?
    2-Döner sermaye en kötü 400 tl herkese. Peki dönerden yararlanmak için illa ki hastanelerde mi çalışmak lazım?
    3-İl Sağlık müdürlükleri, Sağlık Ocakları gibi yerlerde döner sermayeye dahil midir?
    4-Son olarak da biz kaça tabiyiz? 4a mı 4b mi?
    Şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12